Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

stascha
16. júl 2007

erikae 🙂 no to mas pravdu asi je to este skoro, ale jedne nikdy nevie.
Mas pravdu manzelik pride nie cez wk, ale v utorok v noci, teessiiim mooooc, strasne mi chyba aj ked spolu telefonujem kazdy den. 🙂

domcek
16. júl 2007

Erikae ja tiez idem na druhy pokus tak dufam nam to vide.
A co si nieco popapala lebo to by bolo este fakt velmi skoro.
A ako sa citis

pipika
16. júl 2007

Ahojte!
Erikae,domček som vám pisala ip.Mám sa dobré,len tu horučavu zle znášam.

domcek
16. júl 2007

pipika odpisala som. 😉

erikae
16. júl 2007

no praveze som popapala zdravu natierku, zeleninku, chlebik a potom slabu nesku, tak neviem, este sa mi to takto nestalo
domcek a pipi, keby nam to tak chcelo vyjst 🙂

pipika
16. júl 2007

Erikae,keby som si dala natierku a kávu tak aj ja by som sa bavila s vc miskou. 😀

erikae
16. júl 2007

predtym sa mi to nikdy nestalo, hockedy to takto papam

adula1
16. júl 2007

ahoj erikae!na kupku bolo uzasne!cvicili sme vo vode,mala som masaz a tak... 😵 😎 😀 na kupko mozes ist len nechod do velmi studenej vody.a ja s lutostou oznamujem ze prva IUI sa nam nevydarila 😢 ☹ ,ale napriek tomu sa pozbieram a budem bojovat dalej dufam,ze druha IUI bude uz uspesna.dobru noc 😔

a pozdravujem inkak!dnes som velmi unavena tak som ani necitala prispevky,ale zajtra ich precitam slubujem!drzim palce! 😉 dobru noc 😔 😔 😔

domcek
17. júl 2007

erikae musime dufat. A hlavne pozitivne mysliet 😵

erikae
17. júl 2007

adulik, ideme dalej, 🙂 kde je cesta je aj cie.
asi si pojdem aj ja zajtra zaplavat
domcek myslim pozitivne, ale neocakavam privela, aby som nebola sklamana..

inkak
17. júl 2007

ahoj adulka, je mi to velmi luto, asi by to bolo prilis lahke hned na 1. krat. Ale ocenujem Tvoj optimisticky pristup 🙂 ved raz sa to uz musi podarit no nie? maj sa pekne a drz sa

adula1
22. júl 2007

ahojte erikae a inkak!povedzte,bolo mi treba ist sa kupat?nieco som dostala z vody,takze zajtra alebo v utorok musim ist ku gynekol.aby mi zistil co to je a nech mi to vylieci.som z toho zufala ☹ a moj manzelik tiez ide k urologovi mal horsi spermogram po iui ako ked mu to robili prvy krat. ☹ a moja doktorka isla na dovolenku.takze jeden mesiac padol,budeme si musiet pockat asi tak najskor pojdem koncom augusta na druhe iui.a ako sa mate vy???nebola som pri pc asi 3dni.tak neviem kto ma ake spravy a ako sa ma. 😉 🙂dobru noc!

pozdravujem vsetky snazilky 🙂 pekny den vam prajem na zajtra

andreao
23. júl 2007

Ahojte babule.
Je tu už niekolko dni mrtvo. Kde ste? To asi robia tie tepla.
Adula1, to mi je luto, ja tiez mam s tym problemy, toto leto som sa este nekúpala, nechcem nič radšej riskovat. Vody sú plné baktérií a tak.

Erikae a Domček ako sa máte? Všetko OK?

domcek
23. júl 2007

Andreo som uplne v pohode sice v sobotu som sa trochu ponatahovala a brusko bolelo celu noc ale inac pohoda.
Tak dufam ze to bude dobre aj s dobrym koncom nie ako prvy krat.

pipika
24. júl 2007

Ahojte!
Môžem sa vás taku vec opýtať,že po neuspešnej IUI ste dostali hneď mrchu,či ste ju dostali načas,či meškala?

andreao
24. júl 2007

Pipika, ja som po IUI brala utrogestan, ked mi potom zobrali krv a zistili, že je negativna, vysadila som Utrogestan a do 3 dni vždy mrcha dorazila.

pipika
24. júl 2007

Ďakujem andreao.

stascha
24. júl 2007

pipika 🙂 ahojcek ja som mrsku dostala a este som brala utrogestan, ale ten som musela brat viac ako dva tyzdne pretoze som mala zvysenu hladinu HCG co nasvedcovalo zeby som mohla byt tehu, ale bohuzial ked som isla na druhy odber krvi tak som dostala mrchu. Ja mam 25 DC a po IUI som mrchu dostala na 31 den, ale to bolo tyn ze k oplodneniu doslo, ale bohuzial.

domcek
24. júl 2007

Pipika ja som pri prvom IUI brala duphaston. A tiez ako stascha som dostala mrchu pocas uzivania na 32Dc pretoze moje vylsedky HCG boli nejednoznacne pri prvom odbere.
Stascha inac ako sa mas?

lenusa
24. júl 2007

domcek, jéj no konečne som na teba aj na staschu narazila, ako sa máte ? napíšte novinky 🙂

domcek
24. júl 2007

Leni cauky, no ja som po druhom IUI a cakam cakam na budci stvrtok ci sa povedlo.
A ty ako.

lenusa
24. júl 2007

TO je supiš, dúfam že to víde tak ako mne na druhý pokus 😉 , budem držať palcošky...

Ja sa mám fajn bábo klopklop zatiaľ poslúcha, ešte nekopká, ale na ultrazvuku robí riadne akrobacie 😀 na začiatku leta som mala trošičku problémik, som začala krvácať, ale to samé prešlo chvalabohu síce som si domenka 2 týždne poležala...

domcek
24. júl 2007

Tak uz chodis do prace??
No uvidime tentoraz som si pekne hluposti typu musi to vist vyhodila z hlavy a v podstate sa nad tym vobec nezamyslam tak uvidime ale citim sa lepsie ako minule. Ani po samotnej IUI ani na druhy den mi nic nebolo minule som mala hrozne bolesti brucha.

lenusa
24. júl 2007

No veď uvidíme, je to tak lepšie keď si to nepripúšťaš, aj ja som už pri druhom pokuse bola na tom tak, že šak pôjdeme ešte na tretiu 😀 a takto krásne nás to prekvapilo...

Chodím už do robotky, boli sme na dovče v Chorvátsku a od minulého týždňa pracuje, mám kľudnú robotku a chodím do nej autkom vozí nás kolegynkyn muž, tak pohoda 🙂 ..Od štvrtku budem zase domenka dovolenkovať a oddychovať, tak asi tak...
Inak som od začiatku tehu ani nezistila, že som tehu teda okrem veľkého brucha a veľkej chuti do jedla, veď už som pribrala 3 kg 😅 ..

Tak sa držkajte a vo štvrtok napíš budem zvedavá, sa akurát vrátim do práce...

domcek
24. júl 2007

Dobre leni dik. No ja dufam ze to vide my uz na tretiu asi nepojdeme.
Odychni si papa.

stascha
25. júl 2007

Ahojte domcek 🙂 a lenusa 🙂 som ok chodievam sem a citam vase prispevky, ale nama sa cim pochvalit iba tym ze dnes pride moja draha polovicky po mesiaci domov. Mal prist sobotu ale bohuzial a tak som sa tesila ze bude doma, ale aj na to ze mozme snazilkovta pretoze by mi to vychadzalo na ovulku, ale bohuzial ovulka bola vcera drahy pride az dnes niekedy vecer albo v noci podla toho ako bude na hranicia.
domcek 🙂 taaakk silno budem drzat palce ides v piatok tusim na krv, ze? Tak dufam ze napises co a ako, ale ako ti napisla lenusa druhy krat sa to podari.
lunusa 🙂 taak maminka cakatelka, citam ze zatial je vsetko ok, to je fajn, brusku ti rastie, musi to byt rozkosne este nie si taka velmi gulata, ale drobcke sa uz tlaci. Drzim palce, nech je aj nadalje vsetko ok.

Snazilky a cakatelky drzim vsetkym palceky a myslim na vas. 🙂

domcek
25. júl 2007

Cau staschka no na krv ides az na buduci stvrtok. Takze v piatok dam vediet.

pappo
27. júl 2007

caute baby tak ako sa mate? lenusa , stascha , domcek jej aja uz som tu tak dlho nebola idem vam dodavat silu 🙂

domcek
27. júl 2007

Pappo dakujeme berieme na vedomie. 😵 😵 😵

stascha
30. júl 2007

pappo 🙂 ale da sa, v stredu vecer konecne dorazil moj drahy manzel, takzesi zatial uzivame jeden druheho. Horsie je ze musim cakat dalsieu ovulku tuto sme uz nestihli tak uvidime. Bude doma asi do 24.8. Tak sa hadam nieco zadari a v septembri ked pride ideme na dlasie IUI, tarza to chceme vyskusat doma ked bol tak dlho prec. A co ty, tiezl len citas prispevky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre