Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

danielka17
31. júl 2007

no .........ked budem uz konecne // potom sa pojdem aj ja pozreto do tej miestnosti l...teraz radsej este nie ............

pipika
31. júl 2007

Aurra tema sa vola uspesna inseminacia-konecne tehotna.
Dani,ja som mala 3 velke folikuly.Na krv som mala ist v piatok ale už v sterdu som sa citila na mrchu,všetky priznaky som mala.Prsia ma nerolmalne boleli.Teraz už viem,že to od utrogestanu.Vysadila som ich v piatok a mrcha došla iba dnes.Bol to naš prvý pokus,v septembri chceme skusiť ďalší.U nas sa problem nenašie,manžel ma ukažkový spermiogram,ja som vraj tiež zdravá.Jednoducho sa nedarí.

danielka17
31. júl 2007

aha............hm.........to a ako dlho sa snazite ?????????takze prisla .a predtym si este nebola tehotna ??

pipika
31. júl 2007

Snazime sa 26 cyklov. Nebola som este nikdy tehotna. Zasa blbne konik,takze sa lucim.Majte sa krasne,pekny vecer!!!!

danielka17
31. júl 2007

26 cyklov. tiez dlho ............ta obdivujem ........

andreao
31. júl 2007

Pipika, to sme na tom s naším osudom podobne. Žiadny problém, všetko v norme, len stále niesom tehotná:

iva79
1. aug 2007

Dobre ranko vsetkym snazilkam. Vcera vecer sme s manzelom riesili tu navstevu centra, ktora nas caka.Som rada, ze to berie uplne v pohode. Je tu niektora z Vas, ktora to absolvuje v Martine?

aurra
1. aug 2007

ahoj iva, ja idem na IUI do Martina

domcek
1. aug 2007

Iva ja som absolvovala niekolko navstevav v martine a teras som podruhej IUI zajtra ma caka krv sono.

aurra
1. aug 2007

domcek a prve IUI ti nevislo?

danielka17
1. aug 2007

dobre ranko.aj mna po zajtra caka krv .ci mi vyslo IUI.......

iva79
1. aug 2007

Ahoj aurra, ides na prvu, alebo si uz predtym bola? Budem musiet spätne pozriet vsetky odkazy, aby som sa nahodou nieco nepytala 2x.
Domcek, drzim palce. Toho sa prave obavame aj s manzelom. To nekonecne mnozstvo navstev do Martina. Sme trochu obdial, takze dochadzanie bude dost casovo narocne.

aurra
1. aug 2007

iva, ano idem na prvu. kludne sa pytaj aj 2x v pohode. Ja sa tiez toho obavam ze to nevyjde hned.
Domcek drzim ti aj ja palce,
danielka aj tebe drzim

iva79
1. aug 2007

Aurra a na vstupnom pohovore ste uz boli?

aurra
1. aug 2007

ja tam vlastne chodim, ale doteraz mi nenavrhli IUI lebo si mysleli, ze ked mozem bez problemov otehotniet. Ale navrhol mi tuto metodu iny doktor, kedze potracam. Chystam sa tam buduci tyzden ked ma pustia z nemocnice. Ty si tam uz bola?

iva79
1. aug 2007

Znamena to, ze tam mas vlastneho gynekologa?
Ja tam vlastne idem na odporucenie mojho gynekologa. Prva navsteva spada na 13. augusta. Uz sa nam to blizi. Myslim, ze na tejto prvej bude musiet moj manzelik odovzdat aj vzorku na spermiogram. Ideme tam cielene, pretoze moj lekar uz zrejme asi vycerpal vsetky moznosti a udajne staci tak malo, aby som otehotnela, takze umele oplodnenie je nasa posledna moznost.

domcek
1. aug 2007

Aurra nie nevyslo vlastne na na 28dc boli stredove hodnoty HCG ale nakoniec to nevyslo o 4dni uz to bolo negativne. Ja som to aj tusila lebo uz na 27dc bolo slabulinke spinenie dost ma to polozilo. Tak sme skusili este raz ale tiez tomu moc neverim.
Iva mas pravdu my dochadzame s ruzomberka a tiez je to casovo na nervy.

pipika
1. aug 2007

Ahojte!
Domcek dik za IP,budem ti velmi drzat palce. 😉 😉

aurra
1. aug 2007

nie vlastneho. mala som svoju doktorku, ktora bola otrasna vobec neriesila ze potracam, nikde ma neposielala, tak som zacala chodit aj do heliosu, potom som zmenila lekarku, a do heliosu idem ked potrebujem konzultovat odborne svoj problem, alebo ked som nespokojna so svojou lekrarkou ako naposledy, ked sme mali ist na dovolenku, a nebola som si ista ci som v tom, a ona mi nechcela zobrat krv, ale v heliose mi ju zobrali bez problemov a este v ten den som vedela vysledok.

iva79
1. aug 2007

Aurra, tak to je potom smola, ked natrafis na takychto doktorov. Ja som vlastne tiez menila a s tymto terajsim som spokojna. V piatok si idem k nemu pre spravu - mal mi ju vypracovat pre centrum, no a skonzultovat lieky. Beriem uz asi 3.mesiac Parlodel, mala som mierne zvyseny Prolaktin no a Dufaston- klasika. V piatok mam 12.den, tak si pre istotu vezmem aj Pregnyl.
Aurra, pokym nemas problem otehotniet, tak to je super, myslim, ze staci zvolit iba spravnu liecbu, aby sa plod udrzal.

domcek
1. aug 2007

Pipika nemas za co a drz sa moja. 😵

iva79
1. aug 2007

Domcek, my to mame trochu dalej, az od Partizanskeho.Tak si predstav...
😒 😒

aurra
1. aug 2007

iva no mam obavy ci je to vyhoda, ze mozem otehotniet vlastne hned, ale co z toho ked sa to vo mne neudrzi? a nikto nevie preco, a tom som uz kade tade pochodila

iva79
1. aug 2007

Aurra, mas pravdu, urcite je lepsie vediet na com clovek je, aj ked sa pomaha tazko, ako nevediet vobec, na co sa ma clovek zameriat a co vlastne sa ma liecit. Myslim, ze sme na tom asi vsetky podobne, aj ked mame problem ineho druhu. Moj gynekolog mi tiez jednoznacne nepovie - aha tak toto je presne to co vyriesi nasu neplodnost. Potom by to bolo vsetko jednoduhsie.
Aurra, drzim palce, sme na jednej lodi.
Musim uz ist, mam nejaku robotku. Ahojte zatial.

aurra
1. aug 2007

bolo by to super keby nam obom helios pomohol a boli sme tehu. maj sa zatial

danielka17
1. aug 2007

baby .......po kolkych dnoch od IUI sa robi krvny test ??alebo od kefu hodnoty hcg v krvi je mozne najst????neviete nahodou ???????

pipika
1. aug 2007

Danielka,u nas sa robi po 14 dnoch krvny test.Pokial viem skor nie.

danielka17
1. aug 2007

ok......lebo zrazu ma prepadla panika ze ani neviem kedy si hospravit.......normalne mi to vypadlo .takze v piatok ai .lebo na zakroku som bola v piatok 20 .7 takze to pripada na piatok tento ........aj spravne pocitam .....

pipika
1. aug 2007

Ano,vychadza ti to na tento piatok.Ja som bola v piatok 13eho na IUI,a test som mala minuly piatok.

danielka17
1. aug 2007

zacina ma z toh chytat trauma ............ma to takto nebavi .mysliet na to

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre