Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

danielka17
1. aug 2007

no ked ja na to IUI moc neverim aj ked dufam ze ostanem tehotna .......
je to taky zakrok ...mne to pride ako pokus .....ale tak jemoi jedno lebo baby chcem .....a tu v itali podla zakona musis prejst najpr IUI aby ti robili nejaky iny.

aurra
1. aug 2007

aj ja som citala ze uspesnost je mala, ale mozno ty si vynimka

danielka17
1. aug 2007

no vraj je to tak 10-15% ale tak aj to je nieco .........isto viac ako prirodzenym sposobom

aurra
1. aug 2007

tak nevies za kolko od zajtrajsieho zakroku moyem ist na IUI?

danielka17
1. aug 2007

no podla mna by si mala mat pauzu min 3 mesiace ............ak ta zajtra idu cistit.aky zakrok presne ti idu robit

aurra
1. aug 2007

kyretaz

danielka17
1. aug 2007

no tak to isto minimalne 2-3 cykly

aurra
1. aug 2007

tak to nejak vydrzim

fedra
10. aug 2007

Ahojte babenky,
v nedelu ma caka prva IUI v Heliose.
Ako to prebieha ? Je nutne si so sebou nieco priniest ?

vikynocka
14. aug 2007

zdravim vsetky snazilky,
chcela by som sa spytat ako dlho po ivf sa da urcit uspesnost zakroku a akym sposobom. Su to nejake specialne testy? Som pred prvym ivf a momentalne si to planujem casove. Velmi by ste mi pomohli. Diky a drzte sa.

drak6
15. aug 2007

ahoj fedra,neviem ci ti niekto uz odpisoval, ked som bola na iui ja, nemusela som si priniest nic, prides, vyzlecies sa, pride doktor, sestricka, zavedu ti hadicku, sup vstreknu spermijky, este ti hovoria kolko ti spermii bolo , ako mas uzivat lieky, odidu a ty ides domov. ja som isla normalne do prace

drak6
20. aug 2007

baby, co ste sem chodievali, kam ste zmizli? som smutna, ani druha IUi sa nezadarila

fedra
20. aug 2007

Ahoj drak ... tak to je mi ozaj luto.
Ja chodim do Heliosu. A prvu IUI sme mali 12/08

drak6
20. aug 2007

tak drzim palce, ja pojdem asi uz na ivf, v decembri budem mat 35 a nechce sa mi stracat cas
dufam, ze mi to schvalia

zulka29
20. aug 2007

Ahoj Drak, to je mi ľúto. 😔 Kam chodíš do centra?

fedra
20. aug 2007

aj ja tebe.
A viete preco sa nedari ?
Ja som tiez uvazovala, ze pojdeme tak 3/4x na IUI a ak nic, tak pojdeme na IVF aj my

drak6
20. aug 2007

nevieme preco sa nedari, vsetko je v poriadku, ja mam v podstate 28 dnovy cyklus, priatel ukazkovy spermiogram....inak chodim k drabekovi do gynfivu

chodim na MK takmer denne , citam si tak vsetky pribehy...ale az teraz mi dochadza, aka zufalost zazivaju zeny, co sa dlho snazia, absolvuju vsetky tie procedruy / lekar, hormony, odbery.../, mierne povedane, chyta ma panika, my sa snazime 3 roky,z toho rok som v centre

iva79
20. aug 2007

Ahoj Drak, tak to sme na tom asi vsetky rovnako. Ja sice nie som dlho v centre, ale zato to bola intenzivna liecba u mojho lekara, takze to je asi za jedno. Teraz som v Heliose a este nevieme ci nas caka IUI alebo IVF. Uvidi sa podla toho ako dopadne manzelov spermiogram. Ale mas pravdu, tie nekonecne procedury / lekary, cestovanie, hormony, odbery, vysetrenia.../. Citim to sama na sebe, prestala som uzivat Parlodel a hned sa citim lepsie a to nehovorim o injekcnych pripravkoch ako napr. Merional, z toho som mala hyperstimulacny syndrom a priserne bolesti.

jankajs
20. aug 2007

Ahojte dievčatá,
po dllllllhej dobe sa hlásim. Ako som voľakedy písala, máme za sebou 2x neúspešné IUI v Martine a na tretie som sa už nedala (a oni ma ani netlačili). Vypísali sme žiadosť na IVF tiež v Heliose, čo nám poisťovňa aj schválila a cez prázdniny som si to "užila" 😝 . No výsledkom boli dnes o 12.54 h 2// na tehotenskom teste 😀 😀 😀 . Ešte zajtra musím bežkať k nim na krv, aby to bolo potvrdené aj lekármi.
Chcem Vás všetky povzbudiť, aby ste to nevzdávali. Ak ste zdraví obaja, je to najmä o psychike. U nás mal vážny problém manžel a po neúspechoch z IUI som IVF brala už s rezervou - podarí sa, dobre, nepodarí, aj tak dobre. A vyšlo to. Tak držím palčeky. 😎 😎 😎

iva79
20. aug 2007

Ahoj Jankajs, supeeer drzime palceky a gratulujeme. 🙂 🙂 🙂
Velmi krasne povzbudenie, na zaver dna konecne pozitivne spravy. Ja som dnes na ceste do prace videla parik bocianov. Tak verim, ze prinesie malinke fazulky.
Jani inac mas pravdu, ze je to o psychike. Je to velmi tazke, ale myslim, ze nebyt modreho konika tak to mame este tazsie.
Drzim palceky a davaj si na seba pozor.

domcek
21. aug 2007

Jankajs gratulujemm parada.
TAk ja som tiez po tretej IUI boli sme v sobotu. Tak dufam ze do tretice to vide.
Fedra ako??

zulka29
21. aug 2007

Janka 😵 😵 😵 krásne....

drak6
21. aug 2007

baby ste zlate

fedra
21. aug 2007

Ahoj Domcek,
tak sme boli na nasom prvom IUI 12/08. Celkom v pohode, v pondelok som objednana na teh.test.
Neviem, neviem ... dnes rano som si robila test ... ale nebola som moc happy, ta druha ciarka tam bola sotva viditelna. Tak neviem, ci to este stale sarapati Pregnyl alebo bolo este skoro (9 dni od IUI)alebo je jednoducho cas sa zmierit s tym, ze sa to nepodarilo.

Domcek, drzim palceky.
Do tretice vsetko dobre ...

domcek
21. aug 2007

Fedra nic v zlom ale vraj pregnyl moze ovplyvnit test est e10dni po pichnuti. ale drzim palce nech to vide. 😵 😵
My ideme na krv a sono az 3.9. mali sme ist 31.8 ale to sme na dovolenke tak sme to posunuli. Inac kto ti robil IUI cez vikend mne neaka doktorka a bol to des nakoniec jej musel Krajkovic pomoct 😖

jankajs
21. aug 2007

Ďakujem babenky a hlavne sa nedajte zlomiť neúspechom... 😉 Dnes som ako darček dostala foto 2mm drobca, tak sa vytešujem 😀 😀 😀 . Pekný dník a všetkým Jankám k meninám rýchlo takého darčeky 😵

fedra
21. aug 2007

ja som bola v nedelu a robil mi ho Krajkovic, ved on tam je sam lekar teraz ... nie ? Teda myslim gynekolog, ked neratam embriologa atd.
Kto ti ho preboha mohol robit ???

No, ved prave ... dnes som 11 dni od pichnutia Pregnylu. Nech je to uz za nami, vsetko ma z tych liekov boli, bweeee

domcek
21. aug 2007

Nie fedra este je tam jeden lekar DR. Tomas myslim. No a tato je asi nova.
Verim ja som tiez nafuknuta ako balon. A co si davas duphaston ci utrogestan.

pappo
21. aug 2007

domcek tak uz cakas na vysledok? drzim moc palce 🙂

fedra
21. aug 2007

Tomas uz v Heliose nepracuje.
Beriem utrogestan 2x2 .... fuj. Boli ma cele podbrusko a prsia sotva napcham do podprdy 😖
Ale rozmyslam,ci ho vobec este brat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre