Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

domcek
23. aug 2007

Ahoj pipika,
Mam sa fajn dufam ze ten optimizmus bude na 9mesiacov. 😵
nerozumiem pipika ved si uz jednu IUI absolvovala tak vies co zahrna??? 😕

pipika
23. aug 2007

No ano,lenze mi povedal lekar,ze ak sa ani dalsie nepodari,tak skusime dlhy,ze si budem musiet injekcie pychat.Preto sa pytam.

domcek
23. aug 2007

Aha tak to neviem ja som bola len na clostile. Mozno niektore dievcata o tom budu vediet viac. A kedy idete na dalsiu.

pipika
23. aug 2007

Teraz cakam mrchu,potom sa uvidi. Clostil si mam dat uz iba denne jednu,vraj mi minule narastlo privela folikulov a som mala nizko sliznicu.

domcek
23. aug 2007

Aha no ja som teraz mala tiez az 4dozrete foliky ale sliznica mi narastla pekne 9mm v den IUI.
Tak drz sa a daj vediet.

pipika
23. aug 2007

ok,ďakujem 🙂 Aj ty sa drž!

fedra
23. aug 2007

Domcek, ja som na tom bola tak isto ... 4 folikulky a sliznica 10mm

pipika
23. aug 2007

Fedra,ty si kedy bola? Ja som bola 13.07 na prvej IUI,teraz sa chystame na 2.
Mala som 6-7 folikulov a sliznicu 7mm.

fedra
23. aug 2007

prvu som mala 12/08 ... teraz v pondelok budem mat vysledok.
A to ti robil IUI ked si mala 7 folikov ? A vsetky velke ? Mne lekar hovoril,ze najlepsie je ich mat 2/3 ... a ak by ich tam bolo viac ako 4, ani by IUI nerobil

Baby, ako to je, ak sa nam tato prva IUI nepodari,mozem hned nasledujuci cyklus stinulovat na dalsiu ?

domcek
23. aug 2007

Fedra ano mozes ja som to tak absolvovala ak nevide vysadis utrogestan pockas na mrchu a na 3dc zacinas brat clostil. Moze to taskto byt 3x potom koli tolkym hormonom musi byt pauza.
Pipika tak to si ich mala fakt dost a vsetky narastli????

fedra
23. aug 2007

Domi, a aka dlha musi byt pauza ?

domcek
23. aug 2007

Neviem presne ale urcite niekolko mesiacov.

erikae
26. aug 2007

ahojte kocky, stale Vas citam. u mna je nove to, ze pojdem na tretiu IUI, a teraz budem stimulovat Merionalom. mate s nim skusenosti?
a potom IUI ma teda caka zaciatkom septembra. pekny zvysok vikendu baby

fedra
27. aug 2007

ahoj erikae, nas caka druha IUI cca. 10/09

luckada
29. aug 2007

Ahojte,
my sa snažíme skoro 4 roky o mimi a stále nič, tak sme sa rozhodli pre car.
Ja mám normovanú hyperprolaktinémiu (anovulačné cykly) a manžel má mierne zhoršený spg. Myslím že u nás bude najrozumnejšie najskôr IUI, čo vy na to? Zabudla som, mám aj laparku, vajcovody priechodné.

Snažila som sa to tu prečitať a všimla som si že IUI sa všade platí celé (neprepláca poisťovňa?)- je to tuším 2-3 tis.?
Chcela by som vedieť, koľko ste doplácali na lieky pri stimulovanom cykle - pretože mňa budú asi musieť stimulovať (napr. aj teraz bereim clostilbegyt, inak by som asi ovulku nemala).

Lucia

luckada
2. sep 2007

Ahojte, stále sa nevieme rozhodnúť pre konkrétne centrum. Viete mi niekto odporučiť, ktoré centrum je lepšie - mám na mysli prístup lekárov, úspešnosť...
Tiež by som pre porovnanie chcela vedieť koľko stojí IUI v jednotlivých centrách. Už som si na nete pozerala cenníky, ale napr. ferticent a helios ich nemajú zverejnené.

aurra
2. sep 2007

ahoj luckada, ja sa tiet chystam na IUI a pojdem do Heliosu

luckada
2. sep 2007

ahoj aurra, nevieš čo tam IUI stojí? Počula som že sú dobrí, snáĎ sa konečne dočkáme mimiskov.

fedra
3. sep 2007

v Heliose stoji IUI 3tis. + doplatok za lieky

minicka
3. sep 2007

Fedra ja som v Heliose platila 2tis., neviem preco taky rozdiel.

fedra
3. sep 2007

od minuleho mesiaca isla cena hore. Uz je ten novy cennik aj u nich na pultiku polozeny.

minicka
3. sep 2007

Tak to uz fakt nevedia co pytat, tak len teraz som sa presvedcila ze su chamtivy

fedra
3. sep 2007

vies,vedia ze si mozu zapytat viac. Kazda z nas by zaplatila cokolvek aby sa dockala vytuzeneho dietatka.
Ako dopadlo u teba IUI ?

minicka
3. sep 2007

Bola som 2x na IUI v Heliose, aj ta druha dopadla zle, tretiu mi stopli uz v ISCARE, nemalo vyznam ju robit s takym zlym SPG, takze v Heliose nas pekne tahali za nos, ze nepovedali nic a kludne mi ju urobili napriek tomu ze to bolo nemozne.

fedra
3. sep 2007

Hmmm ... takze si presla do ineho centra ?
Snad v novom budes mat viac stasia ... ides na IVF ?

minicka
3. sep 2007

Ano, mam to sice trochu dalej ale snad to pomoze, ved to poznas pre babo aj nemozne, bolo nam navrhnute IVF/ICSI. A ty si ako na tom ak mozem vediet?
Prepac docitam neskor musim do mesta.

fedra
3. sep 2007

teraz nas caka 2x IUI.
Zrejme zaciatkom buduceho tyzdna ... tak som sama zvedava ako to dopadne. A ty si preco menila centrum ?

domcek
3. sep 2007

Aho fedra takze to nevyslo???? 😲

fedra
3. sep 2007

Ahoj domcek .. no konecne si sa ukazala.
Ako dopadlo IUI ?

Nas caka buduci tyzden druhy pokus.

domcek
3. sep 2007

Fedra ja som bola na dovolenke trochu relaxovat konecne.
Neviem ako dopadla IUI dnes ideme na krv a sono. Ale rany test negativny takze asi zasa nic.
Tak dufam ze druha bude uspesna. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre