Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

inci
12. apr 2007

ajka,
urcite si tehulka, neboj sa. drzim palce na sone a daj vediet.
pekny den vam prajem
inci

miri28
autor
12. apr 2007

ajka tak ako dopadlo sono???my sme plne ocakavania a myslime na Teba 😉
a mas uz aj nejake priznaky?mam pocit ze si cakala na mrsku a nakoniec neprisla,vsak?takze si necitila nic,ziadne pocity,intuicia?daj nam potom vediet,OK 😵
uprimne vam to zelam,ozaj za tie styri roky je to zasluzene.papa

my sme sa s muzikom posnazili,ale co bude,uvidime neskor.skor sa psychicky pripravujem na majovu IUI.takze tak,dnes mam supis naladu,to slnko ma hreje na dusi a zacinam ozivat.asi ta pauza bude na nieco.ale mojho synovca uz asi rozpucim z tej lasky.sestra zacina pomaly na mna ziarlit.no co uz,ma ma rad a ja jeho tiez.takto si aspon trosku kompenzujem to,co by som najradsej davala uz svojim detom.vsimnite si,ze hovorim o detoch,lebo ja stale verim,ze ich budem mat tri.dobre,co?tak pekny den vsetkym snazilkam aj tehulkam🙂

lilinka76
12. apr 2007

Ahoj Miri, kým sa Ajka prihlási, zreferujem Ti ja ako dopadla 🙂 . Dnes o 15.00 hod. išla na sono, lebo jej lekár ním nedisponuje. A má už 4 pozitívne tehotenské testy, tak si myslím, že jej to vyšlo.

Aj ja mám doma malú triapolročnú neterku, ale to je na Východnom Slovensku a my s mužíkom žijeme v BA, tak si jej veľa neužijem. Tiež som vždy chcela aspoň dve detičky a teraz si vravím, že aspoň jedno nech sa podarí... V máji pôjdeme na druhý pokus asi všetky, čo som čítala aj Pipka sa chystá. Ja len dúfam, že ma nestopne p. doktorka... Ale ešte lepšie by bolo, keby sa to tento mesiac podarilo.

radka4
12. apr 2007

Ahojte babenky, ak mozem chcela by som sa opytat na par otazok. Dnes sme prisli od lekara a mojmu priatelovi diagnostikovali N46 - muzska neplodnost. Mna cakaju vysetrenia u mojho gynekologa ci mozem podstupit IUI...Chodime do Banskej Bystrice k Dr. Kubisovi. Mate s nim niektora skusenosti????Ja sa zacinam bat a neviem vobec co nas caka a ked som citala vase prispevky, chce sa mi plakat. O par mesiacov sa berieme, ale o babatko sa pokusame uz cca 2 roky. Pan doktor mi vypisal papier pre mojho gynekologa v ktorom ho prosi o vyjadrenie k mojej fertilite s matrimonium sterile a k možnosti homolognej intrauterinnej inseminacie (AIH-IUI)Budem vam velmi vdacna za kazdy nazor a odpoved, prip. odporucanie. Velka vdaka.

miri28
autor
12. apr 2007

ahoj radka 🙂 .
ako zly bol spermiogram tvojho manzela,nemal ziadne spermie?s panom Kubisom mam skusenosti cez moju kamaratku,ktorej manzel nema vobec ziadne spermie a potvrdil mu to aj tento doktor v BB.a aj ja som pocula na Kubisa len dobre ohlasy,ze je dobry odbornik.ale nebude to u vas asi az take zle,lebo u nich hned hovoril o darcovskej inseminacii a v pripade buducej IVF,musi jej muzik podstupit TESA,MESA,cize zakroky,ked hladaju spermie v semennikoch alebo nadsemennikoch.riziko je ale take ze ani tam nemusia najst nic.je ale velmi dolezite este prerdtym podstupit geneticke vysetrenia,aby sa vylucilo riziko prenosu na dietatko.
budem rada ak nas budes informovat o vasom pribehu,urcite sa daj vysetrit aj ty,ale nebud zufala.moja kamoska najskor bola v soku,ale vzdy sa da na to pozriet z viacerych pohladov.hlavne si vsetko precitaj na strankach niektoreho CAR centra a budes viac v obraze.drzim palec 🙂

miri28
autor
12. apr 2007

ahoj lili 🙂
ja mam synovca stale po ruke,byvame v tom istom meste 🙂 takze s pipkou ideme tiez?to sa tesakujem 😀 ja teraz moc nestiham citat vsetky fora,a preto dikes ze ma davas do obrazu 😉
a preco by ta doktorka stopla pri dalsej IUI,ako si to myslela?

lilinka76
12. apr 2007

Ja neviem, Miri, to ma len tak napadlo. Nechám sa prekvapiť, najradšej by som bola, keby mi nasadila nejakú liečbu, lebo ako som už písala prolaktín aj testosterón mám zvýšený... Už druhý deň cítim bolesti v podbrušku ako pri MS, asi je to ovu. Snažíme sa stále, len či to prinesie ovocie???

miri28
autor
12. apr 2007

lili,neboj,ak citis ovu,tak to je najdolezitejsie.tulkajte sa 😵 dnes som si citala o kacenke.p vo fore zazraky sa deju.no normalka som skoro plakala.takze netreba zufat.pekny den 🙂 🙂 🙂

lilinka76
12. apr 2007

Ja viem, aj ja mám jej príbeh naštudovaný. Čítala som to ešte dávnejšie, keď iba písala, že budú šťastní aj bez detí. A potom prišlo prekvapko. Aj ja som si vravela, že keď nám to bábo nebude dopriate, budeme šťastní aj tak. Veď budeme mať jeden druhého. Ale ja stále verím.

Ja si nie som stopercentne istá, že je to ovu, ale myslím si 😅. Aj Tebe pekný deň.

pipka
12. apr 2007

ajojte 😉 miri, kedy idete na druhy pokus?

radka4
12. apr 2007

Miri, velka vdaka za info. Manzel ma spermie ale menej a hybu sa mu len poniektore, ale nieco tam ma, takze to bola jedina potesujuca sprava v nasom dnesnom pripade. Velka vdaka a urcite vas budem o priebehu informovat. Zajtra sa chcem objednat u svojho gynekologa na prip. vysetrenia. Pekny vecer. 🙂

andreao
12. apr 2007

Ahojte babulky.
Som tu nová, som rada, že som našla túto stránku, kde môžme pokecať. Chodila som na Rodinu.cz, aj tam sú veľmi super baby.
Babulky, chcem sa spýtať, máte níiektorá za sebou úspešné IUI? Ja mám dnes za sebou druhý pokus, nemám žiadne bolesti, trocha som krvácala, ale už je to OK.
Po prvom pokuse ma bolelo brucho asi dva dni.My sme s manželom vraj obaja úplne v poriadku, len sa nám už 2 roky nedarí. Preto nám odporúčajú zatiaľ len IUI. Dr mi dáva veľkú nádej, preto by som chcela vedieť, či niektorá máte po IUI detičky. Prajem pekný večer, pa.

ajka2
13. apr 2007

Dobré ránko babuľky.
Takže sme ešte malilinký len 3mm,ale sme... 😀 😀 😀
V utorok idem na ďalšie sono,dokymu sa zdalo že je to moc malé tak dovtedy sa na to nemám upínať.No dá sa to? ☹ Bojim,bojim...
Miri príznaky práveže mám,ja som to aj podvedome tušila len po toľkých neúspechoch som myslela že to bude ničo iné.Začalo sa to ako klasické PMS:zväčšené prsia,bolesti v podbrušku a krvácanie nikde.Tie bolesti mám občas ešte aj dnes a stále ma to vyľaká.V nedeľu ráno sme sa šli s drahým prejsť a hlava sa mi krútila ako na kolotoči,on že ty si tehu,ja že no isto veď som mala negatívny test.Na druhý deň bol už ale pozitívny.
Andraeo,nepoznám nikoho s úspešným IUI osobne ale sú tu príspevky čo o tom nasvedčujú že sa to dá tak nevešaj hlavu.
Radka4,ja mám kamošku ktorá má už trojročné bábo a jej mužík na začiatku nemal skoro vôbec žiadne živé spermie v ejakuláte a keď sa mu doky začal venovať a on sa popri tom dopoval vitamínami o pár mesiacov boli tehu a to sa snažili 5 rokov kým mu na to prišli,myslím že skôr alebo neskôr sa to podarí.

radka4
13. apr 2007

Ajka - vdaka, nam doktor navrhol rovno IUI bez vitaminov pre priatela, tak uvidime co nas vlastne caka

Andrea - tak sme dve, nas tiez caka IUI a verim ze sa nam to podari. Drzme si palce a treba verit, deticky urcite raz pridu. 🙂

miri28
autor
13. apr 2007

ahoj pipi 😀 no ja idem aj s lilinkou v maji,mne to teraz v aprili nevyslo,lebo sme to nestihli.isla som az po sviatkoch,chcela som sa trosku dat dohromady psychicky,a skusila som na 13DC a uz som mala ovu ☹ ale neva,ideme teda vsetky na druhy pokus v maji 🙂 ale poviem ti,ze v ten den co som mala ovu,mi bolo zle a to mi nikdy nebyvalo,mne byvalo z moooc dobre 😀 no dufam ze to nie je tym "naprogramovanim" tela z tych liekov,aj ked ja som ich brala minimum.

radka,som rada,ze som pomohla a na druhej strane aj preto,ze to nie je az take zle.myslim ajka ti radi dobre ohladne tych vitaminov,treba sa chytit aj tejto slamky a ist tvrdo po tom.dopuj ho hlavne selenom,zinkom,vitaminom E,koenzymom Q.ak mu nepomozu,urcite neposkodia.a inak my vsetky,teda ja,lilinka,pipka,siska,inci tiez ideme na IUI!takze ty s andreaou sa pridajte k nam snazilkam a budeme partia na pohladanie 🙂

vitaj andreao,no my vsetky skusame IUI prave preto,ze verime,ze takto sa nam to podari.medzi nami uz mame jednu uspesnu tehu,ale cuduj sa svete ajke sa to podarilo medzi dvoma IUI celkom prirodzene.takze netreba zufat,zazraky sa deju vsade okolo nas,len im treba zacat verit 🙂 IUI sice popisuju ako malo uspesnu metodu (10-11%),ale v podstate ide o proces ako pri normalnom otehotneni,len este spermiam ulahcia cestu cez krcok maternice.mozno treba skusit viackrat,ale urcite je to menej narocnejsie na psychiku aj peniaze ako IVF a este k tomu ak ste obaja inak OK.a urcite to ma vyznam,nebojkaj 😉
ajka,bozinku az mi naskakuju zimomriavky,ked to citam.muselo to byt nieco zvlastne ked si uz mala aj tusaka,ale ta neistota a priznaky ktore ked si rozumne rozoberies,kludne mozu byt aj PMS.ale zena to akosi tusi,ze je to ine,len sa boji si to zacat namyslat,vsak?moc sa tesim aj ja na tieto prve neurcite pocity a nasledne 2 // na teste.moc ti to prajem a aby bolo hlavne vsetko v poriadku 🙂

inci
13. apr 2007

ahojte snazilky 🙂
ajka, neboj sa uvidis, ze v utorok bude vsetko v najlepsom poriadku.drzim palce.
radka, aj u nas je problem na manzelovej strane. tiez slaby SPG ☹ po vysetreniach budete mudrejsi a uvidite ako dalej. riesenie urcite existuje
andreao. aj ja som po IUI. zajtra budu dva tyzdne, co sme to postupili. zajtra si urobim konecne test a na krv pojdem az v pondelok. to cakanie je na nervy baby. o tej neistote ani nehovorim. no snad uz zajtra budem trosicku mudrejsia. drzte mi prosim palce....
miri, lilinka, drzte sa. maj je tu zachvilocku. a mozno dopadnete ako ajka. uz ziadnu IUI nebudete potrebovat lebo priroda to vyriesi po svojom. drzim palce aj ostatnym snazilkam a prajem krasny zvysok dna
inci

siska78
13. apr 2007

inci, obdivujem ta ze si to vydrzala presne tie dva tyzdne. -Mas nejake priznaky?
Budem na teba mysliet, nech aspon ty budes dvojpalickova 😉 daj hned vediet

jankajs
13. apr 2007

Ahojte dievčence,
našla som vás celkom náhodou, keď som hľadala niečo k svojim problémom. Mám dosť veľkú dilemu a zaujímal by ma názor niekoho nestranného.

S mužíčkom sa snažíme cca 5. rok, prešli sme "domácu nemocnicu", dr. Kubiša a skončili sme v Heliose... a nemáme nádej, že by sme mohli mať vlastné dieťa. Muž nemá žiadne spermie (5x opakovaný SPG)a tak nám navrhli darcu. Bola som z toho nešťastná a v podstate som sa doteraz s tým nezmierila (len drahému to nemôžem povedať, strašne ho to trápi). On s darcom súhlasí, deti miluje a tiež už nie je najmladší (38 r.), tak načo vraj čakať. Len ja stále kolíšem...

Napokon som súhlasila a podstúpila som 2x IUI. Neúspešne. Navrhli nám IVF, aby sme už nevrážali peniaze (2x5000,-) do neistého podniku. Kvôli drahému by som do toho opäť šla, len mám obavy z budúcnosti, aby mňa i dieťa neskôr nezavrhol. Asi som hlúpa a trápim sa pre niečo, čo nemusí byť, ale snažím sa trochu pozerať aj do budúcnosti a uvedomiť si všetky možnosti, ktoré môže život priniesť. Budem zodpovedná za život dieťaťa niekoho, kto verí, že sa bude mať dobre... Ja neviem, čo robiť, či sa na to dať aj do tretice alebo to nechať. Rozmýšľala som aj nad adopciou, ale tú môj zamietol, chce aby dieťa bola aspoň "spolovice" naše.

Prajem vám pekný víkend. 🙂

sali
13. apr 2007

Ahojček
jankajs a MESA ,TESE vam nenavrhli?

jankajs
13. apr 2007

Ahoj sali,
to vieš, že som sa na to spýtala, no keď si dr. Tomáš pozrel manželove krvné testy a videl v dvoch prípadoch patologické hodnoty hormónov (zvýšené), narovinu, ale citlivo mi vysvetlil, že v jeho prípade sa spermie zrejme naozaj netvoria.
Vieš, dr. Kubiš nám hovoril, že pri azoospermii sú dve možnosti - spermie sú, ale nedostanú sa do ejakulátu pre nepriechodnosť semenovodov, alebo spermie sa netvoria. Preto mu spravil tieto horm. testy.
Dočítala som sa, že keby hodnoty týchto hormónov boli nižšie ako je norma, dali by sa nasadiť lieky a bolo by to ok.
Tu sa hormóny snažia až nadmieru, ale zbytočne. Možno je to geneticky podložené, možno dôsledok niečoho iného. To sa už nedozviem, pretože vyšetrenia by stáli majetok, a v podstate by sme zistili len príčinu, nie ako to dať do poriadku. Preto nás do toho ani veľmi netlačili.

sali
13. apr 2007

Hm verim že je to pre tvojho muža tažke.Je to na vas dvoch ako sa rozhodnete. Každa minca ma dve strany.Jedna je to žeby pripadne aj ked velmi tomu neverim žeby po čase to dieta zavrhol ale sa može stat i to že opusti s tymže s niekym druhym by si mohla mat dieta bez problemov a može to urobit prave z toho že ta bude mat velmi rad.Poznam taky pripad .

miri28
autor
14. apr 2007

ahoj jankajs 🙂
ak chces pocut nazor,tak dufam ze ti pomozem.ja mam tiez takeho muzika,ktory by pri takomto probleme nevahal ani minutu.my sme sa o tom rozpravali viac krat,ze co keby a navyse sme to rozoberali aj kvoli uz spominanej kamoske,ze co keby sme my mali takyto problemik.a moj muz ma presne taky nazor ako tvoj muzik,takze asi viem ako reagoval.tiez velmi miluje deti,navyse je ucitel,a suhlasil by s darcom preto,ze by chcel aby som si uzila aj tehotenstvo a vsetko s tym,lebo vraj pre zenu je to dolezity pocit,navyse ak je v poriadku,a on by sa o mna chcel starat cele tehotenstvo.tvoj muz je super a velmi si ho vaz.co som citala inde na forach,tak baby musia este aj bojovat so svojimi muzmi,aby prijali darcu,aj ked ich zeny vzdy museli podstupit narocne vykony,bolestne a psychicke,malo uspesne,a nechceli prijat darcu.myslim si,ze taketo chovanie je obmedzene,ale niekto to nevie prijat.
uvidis,ze ked to podstupis,budes to utomaticky brat ze je vase,a uz sa nad tym nebudes zamyslat.ved nie o tom je rodicovstvo,ze mam v dietati geneticky material,aj ked je to dobry pocit,ze splodili sme dieta nasej lasky,ale casom vzdy prides na tom,ze vasa laska vytvori vase dieta,ked ho budete vychovavat a mat nadovsetko radi.neviem ci som ti pomohla,ale moc ta chcem povzbudit a povedat ti,aby si nebola taka smutna,lebo ked si ty v poriadku mas super sancu otehotniet na IUI darcovskymi spermiami.treba si to poriadne nechat ulezat v hlavicke,daj si casu kolko potrebujes a hlavne sa o vsetkom spolu rozpravajte,vsetky situacie si rozoberte,ze keby sa to stalo a atd.
ale konecne rozhodnutie je na vas.vela stastia a ozvi sa opat 🙂

miri28
autor
14. apr 2007

inci tak ako?daj vediet,mooooooc drzime paste,nech su //.

cauko sisi,tak co cakas mrsku?ides hned na dalsie IUI?kedy ti to vychadza?

ideme akurat na chatu,tak v nedelu sa ozvem.papa

inci
14. apr 2007

ahojte snazilky,
mam dobre spravy, testy vysli pozitivne 🙂 aj ked ta druha ciarka je slabsia a tensia ale snad je to ok. ja viem, ze az z krvy sa da zistit na 100%. tak preto to beriem este s rezervou. vecer skusim pripojit aj fotku. ale teraz utekam.ideme na chatu opekat.
zatial pekny den a vecer pridem 🙂
inci

pappo
14. apr 2007

inci gratulujem to je super ja tiez cakam tento mesiac na IUI tak som rada ze ti to vyslo. 🙂

pipka
14. apr 2007

miri ahooj, tak vidim to tak ze v maji sa stretneme v GF viacere. Ja som tento mesiac mala ovu uz 11DC ! Tak som zvedava, ako to zvladneme, ked po clostile mam ist na kontrolu 9-10 DC a najskor mi pichnu pregnyl v ten den a IUI az ob den 🙄 vychadza mi to tak, ze to nestihneme. A to este ja mavam ovulaciu vzdy vecer, ja by som potrebovala, aby sme tam mohli prist poobede, ked podla ovu testu zistim, ze ovu naozaj mam.Len keby tam tak cakali na telefone kto im kedy zavola 😀 😀 😀 tak neviem neviem... 😖

pipka
14. apr 2007

inci,gratulujeeem,na kolky pokus vam to vyslo?

jankajs
14. apr 2007

Ahojte sali a miri28
som vám obom veľmi vďačná, že ste mi venovali svoj čas. Viete, nemôžem sa o tom porozprávať s hocikým... najmä nie s rodinou. Neviem, či by zareagovali pozitívne (úprimne: svokra by to neprežila, pretože vždy vinila mňa), tak nechcem riskovať, že budú dieťa odmietať, keby sa to podarilo.

Ešte raz vám ďakujem. Vieš miri, tvoja odpoveď mi pomohla uzmieriť moje srdiečko s rozumom. My sme takého možnosti tiež preberali ešte pred svadbou "čo keby", ale ver mi, nenapadlo by ma, že sa toho dočkám tak skoro 😒 . No nevadí, sú aj horšie veci v živote. Na toto sa nezomiera.

IUI už nebudem skúšať, možno to vzdávam priskoro, ale ja tiež nemám veľa času na "pokusy". 24. apríla ideme vypísať žiadosť a uvidíme, čo nám poradia ďalej. Už som taká spokojnejšia...

inci a vám ostatným, ktorým sa to podarilo, zo srdca blahoželám a prajem, aby sa vám i drobčekom darilo.

Všetkým želám krásny a radostný víkend.

inci
14. apr 2007

ahojte snazilky
jankajs, az teraz som precitala tvoj prispevok. su to velmi tazke veci a tazke rozhodnutie. v takychto veciach nikto nie je "vinny". neplodnost je parovy problem a zato nemoze ani jeden partner. je na vas ako k tomu postavite ale ked vy dvaja v tom mate jasno a tuzite po dietati tak chodte dotoho. to babo bude vase spolocne vsetkymi pravami a povinnostami. priznam sa neviem ako ja by som to riesila. a ci to vztah vydrzi? tiez velmi otazne. kolko manzelstiev rozpadne aj koli banalitam. ja si myslim take veci vztah len posilnia a prave to je ta sila, ze aj v dobrom aj v zlom. ale nato ozaj musite byt dvaja. drzim palce aby ste si rozhodli spravne. prvy krok je stale ten najtazsi...
pekny den ti prajem
inci

inci
14. apr 2007

babenky,
prosim velmi negratulujte lebo este nemame nic vyhrate. na krv pojdem az v pondelok a doktor ma upozornil, ze az to ukaze na 100%. no a potom ultrazvuk... takze este ozaj je skoro. len som sa chcela s vami podelit o spravu, ze dva testy vysli pozitivne. ale to je vsetko zatial. inac som bola na prvej IUI a tiez koli zlemu SPG. tak preto tak tazko verim, ze by to mohlo vyjst. az v pondelok budeme mudrejsi ale prosim drzte nam palce, budem to velmi potrebovat.
pozdravujem aj ostatne snazilky a prajem vam skore tehotenstvo.
inci

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre