Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pipika
19. sep 2007

Nerobila som test.

domcek
19. sep 2007

Tak budem drzat palce 😉

fedra
19. sep 2007

Ved uvidim, ci v nedelu dostanem mrchu.
U mna sa s pravidenou presnostou dostavuje na 28 den. A mozno v nedelu urobim test, nech v pondelok nie som tak prekvapena. To uz by mohlo nieco byt vidno.

Domi, ked idem na test v pondelok o 14.00 hod, to budem vediet vysledok az v utorok po 15.00 hod alebo skor ?

pipika
19. sep 2007

Dakujem,ste mile. 🙂

fedra
19. sep 2007

pipika ... to bolo tvoje prve IUI ?

pipika
19. sep 2007

Nie,uz druhe. Bolo by najlepsie ak by to bolo uz posledne. 🙂
Aj tvoje bolo druhe,vsak?

fedra
19. sep 2007

ano, a tiez by som si velmi zelala aby sme nemuseli ist na IVF.

pipika
19. sep 2007

My by sme este skusili tretie,ale vtedy by som uz nemala clostyl,ale injekcie.

domcek
19. sep 2007

Fedra ano presne tak ked idesn na test poobede vysledok az na druhy den po 15,00. Inac mna teraz trosku vytocili vraj nemozem prist poobede na sono v piatok lebo p. Dr tam nieje a jedna znama odtialto z MK ide na sono pekne poobede. Ide ma porazit.

fedra
19. sep 2007

a kedy ides na sono ?

fedra
19. sep 2007

Pipika, no ja ak sa toto nepodari,idem na HSG. Ak su priechodne vajcovody,tak este tak 2x to skusime. Ak nie su, rovno dame ziadost na IVF

domcek
19. sep 2007

Fedra v piatok rano. Peto nemoze tak ide somnou ocino. Ja nemam momentalne odvahu sama soferovat do MT.

fedra
19. sep 2007

Jasne,opatruj sa.
Tak v piatok uz uvidis srdiecko ... 🙂

pipika
19. sep 2007

kolko krat sa da absolvovat iui?
domcek,davaj si na seba pozor!

domcek
19. sep 2007

No to dufam. fakt sa mi uz nechce motat znova do MT:
pipika mne bolo povedane ze 3IUI za sebou potom musi byt par mesiacov pauza.

fedra
19. sep 2007

neviem,tiez ma to zaujima.
Ale asi 3x a potom nejaka pauza od hormonov. Ale co som citala, boli tu baby, co brali clostil po dobu 6 mesiacov,tak neviem.
Asi to aj zalezi na lekarovi. Ale ja som rozhodnuta ak budem mat priechodne vajcovody to urcite este skusat

domcek
19. sep 2007

Ano je to koli hormonom no a po IUI beries dalsie hormony a pychas pregnyl to je dalsi hormon takze preto len tri.
Ked sa berie clostil sam je to nieco ine.
Idem trochu makat neskor sa ozvem.

pipika
19. sep 2007

No,moje su priechodne.Len som rozmyslala,ze ak ani 3.nebude uspesne kolko budeme musiet cakat,kym mozme dat ziadost na IVF.

fedra
19. sep 2007

ziadost na IVF si mozes dat hned. Ved kym ju schvalia je to cca. 1 mesiac a doktor asi rozhodne kedy sa do toho pustite.
Ale snad sa podari ...
A aky mate problem ak sa smiem opytat ?

pipika
19. sep 2007

problem sa nenasiel,zatial.Manzel ma ukazkovy spermiogram,ja som vraj zdrava.Jednoducho sa nedari.Po prvom iui nam povedal dr,ze som mala nizko sliznicu a privela folikulov.Ale vraj to mohla byt iba nahoda.Teraz som brala uz len jeden clostil denne,nie 2.
A co vy?

fedra
19. sep 2007

ja som brala 2x1 Clostil.
Podmienky idealne ... sliznica vzdy tak 10/11 a 3/4 folici pekne dozrety.
U nas je problem v protilatkach proti spermiam,krcok nepusti dnu zive spermijky. IUI je jedina sanca k babatku ... no a samozrejme IVF

pipika
19. sep 2007

a ako ti zistili,ze mas protilatky? lebo aj to ma uz napadlo.To vysetrenie ti robili automaticky?

erikae
19. sep 2007

ahojte domcek, staschi, fedra a samozrejme pipika,
no nevzdavam sa, idem dalej. Sme silne zeny 🙂
Pipika, Fedra, verim, ze nas svojim pozitivnym vysledkom povzbudite, velmi Vam to prajem.
Domcek gratulujem 🙂

fedra
19. sep 2007

erikae ... a ides este skusit IUI ?

pipika ... moj gynekolog mi robil postkoitalny test. Robia ho v kazdom CAR. Lebo kym ho neurobil, vsetko bolo v poriadku a nic ine nezistil.

pipika
19. sep 2007

tak Ti napisem sem eri. Nevies,ci nam robili vysetrenia na protilatky v GF?

pipika
19. sep 2007

tak sa na to pri najblizsej konzultacii spytam.Ale hadam robili.

fedra
19. sep 2007

robi sa to max. do 7 hodin po styku ... odoberu ti vzorku z maternice,ci sa tam spermijky hybu alebo nie.

erikae
19. sep 2007

pipi ten postkoitalny test nam nerobili, ani to nenavrhli 🙂

pipika
19. sep 2007

To je zaujimave.A preco to aspon nenavrhli?

fedra
19. sep 2007

ale pri IUI je to zbytocne.
Prave preto sa IUI robi, lebo tym sa krcok maternice obide

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre