Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

fedra
21. sep 2007

jasne 😉
Budeme skusat do zblbnutia .... nuz,co narobime. Musime sa spoliehat uz len na IUI alebo IVF, ked to inak nejde

matrinka
21. sep 2007

ahojte baby,
citam ze chodite niektore do Gyn-Fivu...viete mi povedat co ma caka na prvom pohovore?som objednana na bud. tyzden... ci budu brat vzorku na spermiogram alebo co ine mozem cakat? ja budem mat akurat MS, takze mna nebude vysetrovat... Tiez chcem ist na IUI, som po laparke , mam vsetko priechodne, ale mi zistili endometriozu, nastastie len niky stupen 😒 Chcela by som ich prehovorit aby som isla na IUI hned tento cyklus...

pipika
21. sep 2007

Ahojte!
Dakujem za gratulacie.Fcielka,u nas sa problem nenasiel,vraj sa iba nedarilo.
Dnes som si spravila dalsi test a je tiez negativny.takze teraz neviem co sa deje.

emilly77
21. sep 2007

Ahoj matrinka!! Ja chodím tiež do GIF,na prvom pohovore mi urobil normálne gyn. vyšetrenie a tuším až potom sa dohadovalo čo a ako. Musela som ešte priniesť nejaké výsledky od môjho gynkoša. Potom musí ísť aj na vyšetrenie partner.
Ja som už po 1 x IUI - tam sa mi to nudržalo a teraz som po 1x IVF, som tehotná ale ešte mam strach či o to neprídem. Držím palce

ajuska212
21. sep 2007

ahoj pipka tak ozaj tomu nerozumiem ani ja,ze testy ti vysli negativne,ale to vobec nevadi hlavne je ze krv vysla pozitivna a urcite ide hladina hormonu HCG hore takze vykasli na testy a teskaj sa🙂

emilly77
21. sep 2007

Pipinka aku si mala hodnotu HCG?? Ja som na druhom teh. teste a vraj som tehotná moja hodnota je 33 a test mi tiež vyšiel negatívny

ajuska212
21. sep 2007

emily ty si bolakolkokrat na IUI???

matrinka
21. sep 2007

emilly77, ja tie vysledky prinesiem hned, teda nie presne vysledky, ale taku spravu, kde je napisane ze napr. HP v norme,Folikulometria OK...atd...mne hovorili ze mam prist hned s partnerom, aspon ta pani na recepcii to hovorila. Takze by mu mohli hned spravit spermiogram...a komu chodis? Ja som objednana Drabekovi...
zelam ti, aby ti HCG pekne stupalo...

pipika
21. sep 2007

Ja som vcera dostala taky sok ked mi oznamila sestricka ze som tehu,ze som sa rozplakala a nepytala som sa nic.iba tolko som rozumela,ze o 3 tyzdne na kontrolu a dovtedy uzivat utrogestan.V pondelok idem ku svojmu gynekologovi na ultrazvuk,tak dufam,ze mi to potvrdi.Inak aj mne to robili v GF.

ajuska212
21. sep 2007

ja slepec ved to pises martinke...takze len 1x si bola???

emilly77
21. sep 2007

a koľkáty si deň po ET??? Ja musím aj na tretí tehot. test a toho sa bojím. ty si bola koľko krát??

emilly77
21. sep 2007

ajuska to nevadí. Na IUI len raz a teraz som 1 x na IVF.

ajuska212
21. sep 2007

pipika tak pekne uzivat utrogestan a nestresovat sa...pekne bud v klude a za 3 tyzdne uvidis malu fazulku vo svojom brusku na sone.-)

ajuska212
21. sep 2007

emilly ja idem 25.9.na krv po prvom IUI...takze uvidim...potom by som urcite este aspon 1xvyskusala IUI az potom IVF...

emilly77
21. sep 2007

Pipika koľkaty si deň po oplodnení, na koľkatom Tehot. teste si bola?

pipika
21. sep 2007

Ja som mala 2.IUI,dnes som 15 den po.

emilly77
21. sep 2007

A nemusíš ísť na tretí??? Ja som mala po IUI 1 test - popzitívny, 2 test - pozitívny a tretí bohužiaľ už nie, začala som krvácať.
Ale asi si mala dobré hodnoty, keď nemusíš ísť na tretí. Tohto sa ja bojím. Že do pondelka začnem špiniť a potom to už pôjde. Len dúfam, že sa to nestane. Preto sa pýtam akú hodnotu ti povedali. Aj ne sestričky povedali že tehotná, ale potom som volala ešte raz akú mam hodnotu- tuším je to HCG. Ja mým taký strach. Ale tebe nech sa darí, držím palčeky

Ajuska
mne už druhé IUI neodporučili, tak sme išli na IVF. Lekár mi stále hovoril, že mám krásnu sliznicu, a aj embria som vraj mala 100 % a 7 mi ich ešte zamrazili, tak neviem prečo mám také nizke hodnoty. Držím palčeky aj tebe, aby ti to vyšlo

emilly77
21. sep 2007

Matrinka ty bývaš pri Senci????

emilly77
21. sep 2007

Matrinka a ty už máš aj syna????

ajuska212
21. sep 2007

emilly dakujem za povzbudenie ale citim ze sa blizi mrcha...pichaju mam vajecniky bolia ma prsia nervozna som tak ako vzdy ked to ma prist...strasne!!!!!

emilly77
21. sep 2007

To a mne bolo a bola som tehu. Len nestresuj a ak môžeš odpočívaj, nenámahaj sa. Tieto isté pocity som mala aj teraz a podľa krvi som tehotná. Tak sa nevzdávaj. 🙂

ajuska212
21. sep 2007

nevzdavam sa bojujem🙂ach keby ale tie prsia tak neboleli☹

emilly77
21. sep 2007

Neboj to bude dobré. Pekný víkend všetkým a snád prídem v pondelok s dobrou správou. pa

ajuska212
21. sep 2007

aj tebe pekny vikend budem drzat palceky davaj na seba pozor ja zase dufam ze budem mat dobru spravu v utorok🙂pa-pa

fedra
21. sep 2007

Ahojte baby,tak v utorok budem aj ja referovat ako to dopadlo.
O 15.00 hod budem mat vysledok

ajuska212
21. sep 2007

no ja neviem o kolkej budem mat vysledok rano idem na krv... bude to 14 den od IUI ale uz je mrcha na spadnutie....strasne citim vajecniky a prsia...

fcielkafcielka
22. sep 2007

Vsetkym drzim palceky, aby bol pozitivny vysledok!

redkvicka
22. sep 2007

Ahoj emily a nemas zlu zrazanlivost krvi? A kolkaty tyzden si tehu? Lebo ja som tiez bola tehu a potom sok, ze mimomaternicove, ale nechcem ta strasit. 😀 😀 😀 Nech to dobre dopadne.

adulik16
24. sep 2007

Ahojte baby,tak prave som prisla z inseminacie. Uz teraz sa neviem dockat dvoch tyzdnov🙂trocha ma pobolieva brucho, ale to je asi normalne.

fcielkafcielka
24. sep 2007

adulik - to aj mna pobolievalo po IUI. Prajem kooooooopec trpezlivosti pocas nasledujucich 14 dni a samozrejme drzim palceky na //.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre