Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

fedra
13. nov 2007

ahojte babenky ... to je fakt,dlho som sa vam neozvala, ale citam poctivo 🙂
A drzim vam palceky. Ja som mala teraz take smutne obdobie. Najskor ta operacia a pred dvoma tyzdnami mi umrela maminka, tak som hroooozne smutna a nejako sa mi nechcelo sa zapajat do rozhovorov. Ale myslim na vas a dufam,ze vam to dobre dopadne.

fcielkafcielka
13. nov 2007

neboj, urcite vsetko dobre dopadne a budeme mat babatka!
ja mam praveze teraz take obdobie, ze si to moc nepripustam, trochu lepsie to teraz znasam...
tesim sa zo sestrinych polrocnych dvojiciek...a idu Vianoce a tak.
Ale minuly mesiac som mala poriadnu depku, brrr.

ajuska212
13. nov 2007

ajoj fedruska tak to mi je strasne luto prajem uprimnu sustrast☹☹☹viem ako to strasne boli ja uz nemam ocina☹

ajuska212
13. nov 2007

fedri neverila by si dost casto som na teba myslela a bolo mi divne ze si sa tu neukazala...no co inak zdravotne ako sa mas???dufam ze je ok vsetko a pripravujes sa na dalsie IUI...este kolko musis cakat???

fcielkafcielka
13. nov 2007

fedri, je mi to moc luto, prajem uprimnu sustrast, na toto snad ani neexistuju spravne slova...

ajuska212
13. nov 2007

fcielka snad to ozaj vsetko dopadne ok a budeme sa z tych uzlickov tesit!myslim ze si to kazda zena ktora potom tuzi zasluzi!

fcielkafcielka
13. nov 2007

ajuska, to mas pravdu. Si to poriadne VSETKY co po tom tuzime zasluzime!

fedra
13. nov 2007

ahoj ajuska ... dakujem. Hrozne mi chyba.
Inak sa mam fajn, mrcha dorazila presne 28 dni od operacie,takze uplne super. Bola som aj na kontrole u svojho gynekologa a vraj je to vsetko v poriadku. 21/11 mame stretnutie v Heliose, co a ako dalej. Ale pocitam,ze tak 5/12 pojdem na to HSG a potom sup,sup na dalsie IUI.
Uz by som si tak velmi priala nieco vesele do nasho zivota, toho smutneho bolo nejako vela za posledny cas.
A co ty ?

fcielkafcielka
13. nov 2007

musim na chvilu pracovat 😀

ajuska212
13. nov 2007

fedri ja som si teraz dala pauzu a po novom roku zase pojdem vyskusat dalsie IUI....sem tam mam depky mi preprcha ale inak v pohode...este ze mam svoju robotu ktoru rada robim i ked niekedy by som zo vsetkym prastila a minutu by som tam nezostala,ale niekedy som radsej v robote aspon nemyslim nad sprostostami...fedruska neboj uz sa dockas aj pozitivnych spraviciek mozno ze to nenapisem pekne ale vsetko co sa stane sa musi stat...taky je nas osud cloveka...tak hlavu hore moja a mysli na to pekne co nas caka🙂

fedra
13. nov 2007

mas pravdu ... nik nevieme aky osud je pre nas pripraveny, je to tak.
Aj my asi nastupime od noveho roka opat na "boj". Dufam a verim tomu, ze v tom buducom roku uz z nas budu urcite maminy 😅

ajuska212
13. nov 2007

fedri urcite sa toho dockame 🙂a ked nevyjde dalsie moje IUI tak uz sa dame na IVF,pojdem za svojim cielom aj cez mrtvoly budem bojovat dalej🙂

fedra
13. nov 2007

ja presne tak isto 😉

fcielkafcielka
13. nov 2007

ajuska - ano, ja som bola stimulovana Clostilom a potom Pregnyl
skusim vydrzat netestovat, uvidim potom
aj ja sa ku Vam pridavam - sme bojovnicky, ako uz bolo povedane, ked to nepojde po dobrom, tak to pojde po umelom! 😀

ajuska212
13. nov 2007

babule presne tak do bojaaaaaaaaaaaaaa😀 😀 😀

lumah
13. nov 2007

fedra aj ked sa nepoznáme - úprimnú sústrasť... 😢 Dúfam že ťa to najhoršie obdobie rýchlo prebolí.

lienka2
14. nov 2007

pridam aj ja svoju skusenost, dost cerstvu 🙂 stimulovala som clostilom (kedze ovulka niekde zmizla 😠 ),v nedelu vecer pregnyl, v pondelok IUI - to bol 14DC.. takze teraz ma cakaju dlhe dni cakania na vysledok 😅 😖 snad po 15 neuspesnych cykloch by sa na nas konecne mohlo usmiat stastie 😅

matrinka
14. nov 2007

ahojte babenky,
Fedra uprimnu sustrast 😔 ja nemam otca, opustil nas nahle pred 13 r. a stale mi velmi chyba...ale cas je najlepsi liek, to najhorsie preboli...
Ja som po 20 dnoch dostala menzes, to sa mi este nikdy nestalo 😒 takze na 5DC zacnem brat Clostil a idem do druheho IUI.
Fcielka zajtra drzim palce, aj tebe Lienka a vlastne vsetkym snazilkam 😉

ajuska212
14. nov 2007

fcielka myslim na teba drzim palce 🙂

fcielkafcielka
14. nov 2007

ajuska - dakuejm, ale strasne ma bolia krize, podbrusko, mam na tvari mrcho - vyrazky a mam chut na sladke - mrcha je uz za dverami...uvidime...

fcielkafcielka
15. nov 2007

Ahojte, tak ja hlasim, ze som bola rano na krvi a robili mi aj utzv, mam nizku sliznicu, co znamena, ze s najvacsou pravdepodobnostou tehu nie som...
ale vysledky budem vediet okolo 15.00...tak podam info...

matrinka
15. nov 2007

Fcielka, daj hned vediet ako to dopadlo ...
ja budem hned ako mi skonci MS pit alchemylkovy caj az do OVU, vraj ten caj zvysuje sliznicu, tak vyskusam ci to ucinkuje...

fcielkafcielka
15. nov 2007

matrinka - dam vediet
ja alchelmilku pijem cca 6 tyzdnov a trosku som mala vyssiu sliznicu teraz naposledy pred IUI..tak hadam z toho.

fcielkafcielka
15. nov 2007

Tak je to negativne.

matrinka
15. nov 2007

to snad nie je pravda ☹ podarilo sa to vobec niektorej? no nic, ide sa dalej...

fcielkafcielka
15. nov 2007

myslim, ze yasminke sa to podarilo a caka dvojicky...
no a nakoniec sa to podarilo aj fedre - len sa uchytilo mimo matrenice...
tak my vyskusame este jeden IUI pokus.

matrinka
15. nov 2007

a ides hned, alebo si das mesiac pauzu?

fcielkafcielka
15. nov 2007

Idem hned. Ja som mala mesiac pauzu pred touto IUI...

matrinka
15. nov 2007

tak sme na tom rovnako 😉 musime verit, ze to vyjde, to by bol krasny darcek pod stromcek ...

riska
15. nov 2007

Ahojte, chcem sa pridať a podeliť sa so svojou skúsenosťou. Tiež som bola na IU - už 3. krát. V pondelok budem vedieť výsledok. Asi sa bojím... 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre