Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

adulik16
15. nov 2007

fcielka do kelu.....skoda. Pri IUI je fakt asi mala pravdepodobnost otehotnenia. Ale ideme dalej🙂

ajuska212
15. nov 2007

fedri je mi to moc luto,tak hor do dalsieho iui,treba bojovat dalej🙂drz sa🙂

fcielkafcielka
16. nov 2007

Dakujem.
riska - drzim palce, aby Ti v pondelok poobede oznamili pozitivnu spravicku!

ajuska212
16. nov 2007

mne asi sisi myslela som teba fcielka hore hlavu a drzkaj sa🙂

ajuska212
16. nov 2007

riska a ako sa citis????mas nejake pocity????test si si nerobila?

matrinka
16. nov 2007

Ahojte baby,
riska, stimulovala si niecim?

ajuska212
16. nov 2007

ahoj matrinka uz si zacala stimulovat clostilom????

fcielkafcielka
16. nov 2007

ajuska - neboj, pochopila som. To "dakujem" patrilo aj Tebe, samozrejme. 😉

ajuska212
16. nov 2007

ok to ma tesi!!!!a uz si objednana na dalsie iui???ci davas si pauzu ci ako teda???

fcielkafcielka
16. nov 2007

Nie, idem hned. Musi mi dorazit mrcha a zase zacnem brat Clostil...
No a ked to teda do tretice nevyjde, tak uz vypiseme ziadost na ivf.

ajuska212
16. nov 2007

presne aj ja to mam takto naplanovane 🙂ale snad to 3 vyjde ved vies ako sa hovori do tretice vsetko dobre🙂

matrinka
16. nov 2007

ajuska, dnes som 3DC takze zacinam v nedelu, na 5DC...
Baby, vy nebudete stimulovat silnejsimi liekmi na IUI? lebo my sme sa dohodli ak toto, cize moje 2. IUI nevyjde, tak tretie skusime so stimulaciou injekciami - Merionalom.

ajuska212
16. nov 2007

matrinka mne moja doktorka povedala ze nema dovod mi davat silnejsie lieky ani injekcie,ze mam krasne folikuly hormonalny profil a este aj krasnu sliznicu a hlien🙂tak potom nechapem v com je problem☹

matrinka
16. nov 2007

hmm, tak to ano...mne lekar povedal, ze som mala nizsiu sliznicu, koli Clostilu, tak preto ze vyskusame Merional, ktory vraj sposobuje aj rast sliznice...

ajuska212
16. nov 2007

tak ti matrinka budem drzat vsetky prsteky🙂

fcielkafcielka
16. nov 2007

matrinka - ja praveze beriem len 1 tbl Clostilu denne, lebo sa mi tvori vela folikov...raz som takto nemohla ist na IUI lebo som mala 5 zrelych folikov...tak sme sa snazili doma...
Takze silnejsie lieky nepotrebujem. Aj ked merional je dobry na sliznicu.

ajuska212
16. nov 2007

fcielka a kde je potom problem u nas ked mam vsetko ok???nechapem!!!!

fcielkafcielka
16. nov 2007

ajuska - nie vzdy pridu na to, kde je problem...voal sa to idiopaticka neplodnost. Moja kamoska ma takto babo pomocou ivf a obidvaja s manzelom su ukazkovo zdravi! Len sa proste nedarilo...nevedia to vysvetlit preco.

ajuska212
16. nov 2007

hm je to sila!!!ved uvidime ako dopadneme!!!

fcielkafcielka
16. nov 2007

Treba mysliet pozitivne a vsetko dobre dopadne.

riska
16. nov 2007

Mňa stimulovali Merionalom - po prvý krát a pregnylom. Predtým 2 krát Clostylbygyt, ale nič z toho, vraj som mala nízku sliznicu. Pocity nemám skoro žiadne, občas ma niekde pichne, ale to si asi namýšlam. A test som si ešte nerobila, nebudem si kaziť víkend. ☹ držim vštkým palce a v pondelok sa ozvem.

riska
16. nov 2007

Už som z toho popletená, nie Merionalom, ale Fostimonom. Aj keď neviem, či to nie je to isté...

fcielkafcielka
19. nov 2007

riska - drzim palce, aby tentokrat boli // a daj vediet ako to dopadlo...

ajuska212
19. nov 2007

riska drzim palce🙂ozvi sa.....

riska
19. nov 2007

Tak dievčatá, je to negatívne ☹ ani neviem, či IUI má vôbec význam, veď je tak málo báb, čo po ňom otehotneli. čo myslíte?

pipika
19. nov 2007

Riska ahoj! Je mi strasne luto,ze sa to nepodarilo.Ale nevzdavaj to,aj nam sa to podarilo na druhe IUI,len sa neudrzalo a potratila som.V januari ideme na 3.Takze ak mate moznost este na dalsie IUI skuste to.Moze sa to podarit.Drzim palce!!!

fedra
19. nov 2007

riska ... neboj. Raz sa to urcite podari.
Este to skus, IUI nie je az taky zasah do organizmu ... ja myslim,ze sa to oplati skusat.
Mas pravdu, nie je vela bab co otehotnelo po IUI, ale su. Je tam 10% moznost na uspech. A ty predsa mozes byt medzi nimi 😉

pipika
19. nov 2007

Fedra,ahoj!
Ako ste na tom vy? Idete na dalsie? Kedy?

riska
19. nov 2007

Toto bolo už moje 3. a doktorka začala rozprávať o umelom oplodnení, ale to by som ešte nerada. Neviete koľkokrát sa dá ísť na IUI?

pipika
19. nov 2007

Mne hovorila dr,ze mozme aj na 4. ak budeme chciet. Kam chodite?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre