Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

matrinka
7. dec 2007

ahoj pahu, ja som tu teraz, ale len na chvilku...ty si tusim po IUI ze?

pahu
7. dec 2007

Ahoj Matrinka, áno, som po, robili mi to v stredu 😉

fcielkafcielka
7. dec 2007

ahoj matrinka - ja len tento cyklus, ale MS mi vychadza cca 14.12. a 10. den chodim na sono, tak to asi zase odlozim, kedze su sviatky...

pahu
7. dec 2007

Fcielka neodkladaj to, nech sa môžeme tešiť všetky čo najskôr 😉

bibianna
7. dec 2007

Ahojte dievčatá, dnes som bola na test po IUI. Doktor podľa ultrazvuku povedal,že maternica je dostatočne hrubá, že by to mohlo víjsť. Netrpezlivo som čakala 15. hod, keď mi mali oznámiť výsledok krvného testu telefonicky. Povedali mi, že prítomnosť toho hormonu je na hranici, tehotenstvo sa nedá ani vylúčiť ani potvrdiť,treba zopakovať test v pondelok. Ale šanca tam je.

lauritka
7. dec 2007

bibianna drzim palce... matrinka ja som si este testy neobjednavla cez net, takze v tom ti neporadim.
nicolettka ja chodim tiez do SPLNU 😎 ja som isla rovno na IVF. nechcela som zase skusat IUI a laparku atd. ja som to sama navrhla Hredzakovi . a nelutujem, lebo mi to vyslo na prvykrat 😉
pahu pas si zmenim az v utorok ked bude fazulka v poriadku 🙂

bibianna
7. dec 2007

Ďakujem Lauritka.

fcielkafcielka
8. dec 2007

Bibianna - tak budem moc moc drzat palceky!!! Cakakm, ako nam oznamis pekne ciselko hcg. 😉

pahu
9. dec 2007

Bibiana, tak to teda drzim palceky, dufam ze je to tam 😉

Lauri, skontrolujem si to teda v utorok 😀

lauritka
9. dec 2007

😀 pahu..a ty kedy zahlasis dve ciarky ;) ????

pahu
9. dec 2007

Lauritka, dufam ze coskoro 😀 Teplotka pekne stupla a to som 5 DPO, ale na krvny test mam ist az 19.12., co bude 14 dni po IUI 😵 😵

lauritka
9. dec 2007

🙂 jeje pahu, tak ta caka na najdlhsia faza 😵 tak sa drz a mysli pozitivne 😉

pahu
9. dec 2007

Lauritka ja viem, uz teraz je mi dlho 😵 Ale asi to oklamem trosku a urobim si nejaky testik skor, co myslis? Kedy by som to uz mohla skusit?? 😀

lauritka
9. dec 2007

no o 6 dni ? 🙂

pahu
9. dec 2007

Laurit, tak aby to bolo 10-11 dni po IUI? 😀

lauritka
9. dec 2007

ano ved co ;) uz by sa mohol ukazat aspon tienik ;) ale kup si mamatest.

pahu
9. dec 2007

Oki Lauritka dakujem, teraz uz zase miznem a objavim sa asi az vecer 😀

lauritka
9. dec 2007

ok maj sa 🙂

pahu
9. dec 2007

Aj ty a drzkaj sa v utorok na UZV 😀

matrinka
9. dec 2007

caute baby 🙂
takze hlasim // 😀 aj vcera aj dnes boli na teste do 5 min...sice je ta druha ciarka slabsia ale je tam jasne viditelna 🙂 zajtra idem na krvny test, tak dufam, ze to potvrdi...
bibianka budem drzat palce, nech HCG stupa... 😉
baby ani tomu nemozem uverit, ze by mi predsa len to 2. IUI vyslo ? 😵 snazime sa 1,5r. na laparke mi zistili male loziska endometriozy, ktore mi vypalili ale hormonalnu liecbu t.j. umely prechod som odmietla, vzhladom na moj vek...mam uz 35r. 😒 aj IUI v tomto veku je uz menej uspesne...tak som milo prekvapena 🙂

taffy
9. dec 2007

Ahojte! Dnes som 12. den po nasom 1. IUI - a testik mi dnes vysiel negativny ☹ . Som z toho smutna, ale ked to tu tak citam, tak este nemusim hadzat flintu do zita. Moj doky mal asi trosku nestandardny postup pri IUI. Totiz v nedelu som bola na folikulometrii - folikul bol 19 a endometrium 6 (po stimulacii clostilom), tak mi kazal prist v utorok (o 2 dni), ze to spravime. Sono uz nerobil. IUI prebehlo a az potom kazal sestricke pichnut Pregnyl. Teraz beriem Utrogestan a doky mi povedal, ze ak mrska nepride, mam si spravit test. A ak pride mam testnut tiez, lebo uz sa mu stalo ze niektore baby po IUI v case ocakavnej mrchy ju aj dostali napriek tomu, ze boli tehotne. Tak dufam, ze o nejaky ten den aj u mna budu //. Uz by bolo na case 😔

taffy
9. dec 2007

Matrinka, mozem sa ta spytat, kolky den po IUI si?

matrinka
9. dec 2007

Ahoj taffy, to je fakt nestandartny pokus, ze ti pichli Pregnyl az po IUI ..
drzim palce nech ti to vyjde, naozaj niektore baby maju na teste // az v den vynechania MS...

matrinka
9. dec 2007

dnes som 13DPO, na 11 DPO som mala taky tienik, 12,13 DPO su uz jasne viditelne...

bibianna
9. dec 2007

Ďakujem dievčatá za podporu. Zajtra idem na 2. test, tak o 15. hod budem vedieť. Menzas zatiaľ nemám, mešká 3.dni.Taffy, ja som si tiež robila testy, až dva na 12. a 13 deň po IUI a boli negatívne. Na 14. deň som bola na test z krvi a aké bolo moje prekvapenie, keď mi oznámili, že tehotensvo je tak na 50 %, že treba ešte zopakovať test, aby to bolo isté. Matrinka, zajtra Ti držím palce, obidve máme nádej a obe ideme na test. Dám vedieť.

pahu
9. dec 2007

Ahojte babulky 😎

Matrinka tak to gartulujem, ja som dnes iba 5 DPO, takze este tyzden kym sa odhodlam urobit testik 😀 To je super ze vam to vyslo relativne rychlo, uz na druhy krat 😀

Taffy, naozaj nestandardny pristup, mne pichali pregnyl v pondelok a v stredu som bola na IUI 😕 😉 Ale kazde telo je ine a prave tebe odporucil Dr. toto, takze urcite vie co robi... A taffy, este nezufaj, mas este na pozitivny testik stale nadej 😉 Kedy ides na krv??

bibianna
9. dec 2007

Mne tiež pichli Pregnyl tak dva dni pred IUI.

pahu
9. dec 2007

Ahoj Bibiana, tak teda drzim zajtra palceky, dufam ze nam sem napises pozitivnu spravicku 😀

bibianna
9. dec 2007

Ďakujem Pahu, aj ja Ti držím palce, aby sa Ti podarilo otehotnieť. Ako dlho sa snažíte?

pahu
9. dec 2007

Bibi uz 1 a pol roku, mam za sebou diagnosticku laparku a teraz prve IUI 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre