Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

stascha
18. apr 2007

Ahojte babuky, aj my sa chystam na prve IUI, ale az zaciatkom maja. Normalka som sa pricitani vasich riadkov nabila takou pozitivnou energiou ze si to ani neviete predstavit.

inci je super ze vam to vyslo na prvy krat a so srdiecka vam to prajem, nech je vsetko v poriadku a mala fazulka nech rastie. Tusim si nam vsetkym dala obrovsku nadej ze sa nam to podari ak nie na 1x tak neskor.
Este raz vsetkym veľa stastia

lenusa
18. apr 2007

erika idem na druhé iui. Prvé sme mali v januári a potom sme mali mať v marci ďalšie len nenarástli folikuly a zajtra sa dozviem či tieto podrástli potvory dostanú po ušoch 😉
inci, tak prajem nech je všetko v poriadku....
stascha vitaj 😉 a koľko snažilkujete?

erikae
18. apr 2007

lenka, uz mam dohodnutu aplikaciu pregnylu, a staci mi len dnes vecer, a v piatok uz ideme aj s manzelom na IUI, no normalne sa mi lepsie dycha po tom, co to uz mam dohodnute. este ze sa najdu dobry ludia...a susedia

lenusa
18. apr 2007

No vidíš to. A kam chodíte do centra? Ja chodím do Iscaru a keď mi zajtra na uzv ukážu narastené folikuly, tak by sme mali ísť na iui 26.4. 🙂 Ozaj čím si stimulovala? Ja clostilbegytom, ale keď mi nezaberie, tak mi nasadí zajtra merional a skúsime to dohnať...bo clostilbegyt mi prvý krát zabral a na druhý krát už nie, tak sme si povedali, že to skúsime ešte do tretice a uvidíme..tak ma dúfam nesklame.

erikae
18. apr 2007

chodim do gyn-fiv-u, brala som clostilbegyt od druheho dna MC, pat dni po 2 tab. dnes som bola na krv, a folikulometrii. no je to jedna velka zahada, na kazdu z nas tie lieky ucinkuju asi inac. je to ale dost zvlastne, ze presne o 22 mi musi byt pichnuty pregnyl..na zaklade coho netusim...
neboj leni***do tretice vsetko dobre

inci
18. apr 2007

ahojte
boli sme na prvej IUI, preto tie obavy ale snad to dobojujemem do uspesneho konca.
erikae, drzim palce 🙂
lenusa aj tebe aby ti pekne rastli foliky.
aj ostatne snazilky, nezdavajte a bojujte, sancu mate vsetky 🙂
pekny den
inci

andreao
18. apr 2007

jankajs, dakujem za info, mne dr kedysi povedal, že Pregnyl môže ovplyvniť tehu test, pretože Pregnyl vlastne obsahuje HCG hormon. Len som si nezapamätala, kolko dni od pichnutia to môže byt. Nechcem sa ho pýtať, lebo mi zakázal testovať.

erikae
18. apr 2007

dakujem inci, vsetko dobre pa

andreao
18. apr 2007

erikae, ja mám za sebou druhé IUI, prvé bolo úspešné, ale malinké sa neudržalo. Pregnyl je presne načasovaný z toho dôvodu, že do 36 hodín od aplikácie nastáva ovulácia, čiže dovtedy treba vykonať IUI. Tak asi Ti to odrátali od hodiny, na ktorú Vás objednali, minus 36 hod. Mne to tak vysvetlili
inci veeeelmi držím palce, neboj bude to ok.
Prajem pekný dnik, pa.

radka4
18. apr 2007

Ahojte, normalne sa tesim z Vasich dobrych sprav.

Inak som sa dnes pohadala s rodicmi, pretoze su proti umelemu oplodneniu a nechapu ze to je mozno nasa jedina sanca. Nechcela som verit vlastnym usiam. Je pravda ze som zdedila crevnu chorobu a mam oslabenu imunitu, ale nemozem stale pozerat a cakat na to, kedy mi bude lepsie. Liecim sa uz 8 rokov, beriem lieky nic mi nie je a citim sa fajn. Akurat ze nemozem pribrat, ale jem od rana do vecera. Vkuse nieco do seba srotujem a nic 😖

Zacali mi vraviet o rizikach a ze co bude ked doberiem hormonalne lieky a neviem co vsetko. Od nich som potrebovala podporu, ale myslim ze sa s tym musime vysporiadat s muzickom sami a hadam to bude vsetko v poriadku a neohrozim svoj zdravotny stav a ani babatko ktore verim, ze raz prinesiem na tento svet. Prajem vam krasne snicky 🙂

radka4
18. apr 2007

Este som zabudla Miri pridavam link ohladne vitaminov pre nasich muzickov, ja som si to uz dala zistit u nas v lekarni a vraj je to tazko dostupne, ale hadam to pozhaname 🙂
http://www.swissnatural.sk/studia_01_energyman....

lenusa
19. apr 2007

ahojky babulky, ten hlúpy clostil nezabral, ale presvedčila som dokyho na merional, tak mi dnes pichli dve ambulky a zajtra dve a v sobotu mám ísť na ultrazvuk. Ale už ma to nebaví a mám chuť sa na to celé vykašlať 1500,- korún za 4 ampulky je parádne dosť a keď to nezabere????? Normálne som z toho v depke a potrebovala by som sa vyrevať.

erikae
19. apr 2007

lenuska nedaj sa tym vsetkym cim prechadzame polozit, ked treba sa vyplat a ides dalej a mysli pozitivne 🙂 neupni sa iba na tento jeden ciel, na babatko, rob vsetko to co predtym, inak by nam asi "hrablo"

andreao dakujem za vysvetlenie, pregnyl uz mam v sebe 😉 a zajtra podstupim IUI 🙂

lenusa
19. apr 2007

ďakujem erika 😉 ,sa dnes vyplačem a idem ďalej.... a tebe držím na zajtra päsťoše 🙂

erikae
19. apr 2007

jej až teraz som si všimla môj preklep,/vyplat/ normalne ma to rozosmialo 🙂 prajem Ti vela stasticka a nech nove lieky zaberu tak ako "maju" a dakujem za podporu

miri28
autor
19. apr 2007

ahojky 🙂
radka,dakujem ti,ja som si to hned hodila do googla a naslo mi to.neviem ale,mozno sa to bude dat zohnat cez internet,skusim to pohladat a potom ti dam vediet.kedy planujete IUI?a o kau crevnu chorobu ide v tvojom pripade.ani moji rodicia neboli z toho nadseni,ale potom sa im to ulezalo v hlave a teraz nas uz podporuju.daj im cas,ved si ich dieta,tak sa boja.to je normal 😉

inci,nebojkaj,vsetko bude dobre.len sa udrzuj v klude,mysli len na pekne veci a bude to OK.po sone sa nam ozvi,urcite fazulku uvidis 😵

lenusa,to ma mrzi,ja som zazila takuto depku tento mesiac,ked mi oznamili ze uz mam ovu,tak cauko bauko,az na buduce...myslela som ze mi hrabne,ale uz po prvej neuspesnej IUI som si povedala,ze je najlepsie sa hned vyplakat,lebo ked to v sebe nasilu zdrzim,mam poondene dalsie dni,som napata a nervozna.mozno ten merional zaberie,treba dufat 🙂

erikae,ja somtiez neni z BA ale som z mesta,takze mi sme isli s manzelikom pekne na pohotovost,tiez mi to nevyhovovalo,lebo ja chodim spavat uz so sliepkami (ako hovori moj muzicek),lebo rano vstavam o pol piatej.ale tiez som si tam dopredu zavolala,ci mi to ozaj pichnu,alebo mam vyhladat nejaku kamoku sestricku.ale boli ochotni.a kolky den MC ides na IUI,a ako si mala velke foliky?diky,inak drzim paste 😉

ahoj stascha,viacere sa chystame v maji.tesime sa a povzbudzujeme 🙂

andreao,este si si nerobila opakovany test?som nevedela ze pregnyl to moze ovplyvnit,ale s tym HCG hormonom je to logicke,len som sa nad nikdy nezamyslela.ja som po IUI vobec netestovala a vydrzala az na krv.bala som sa,ze uz doma sa zrutim,lebo priznaky neboli.

jankajs,takze ides na IVF darcovskymi 3.maja?dobre som to pochopila?ak nechces,nemusis odpovedat 😔

pipka,lilinka,siska-kde ste moje nadejne majovky spolubojovnicky???zajtra mam volno,tak sa vytesujem 😀 papa a pekny den

miri28
autor
19. apr 2007

radka,uz som to nasla 🙂 chod na stranku www.magister.sk,je to internetova lekaren,objednas tovar a poslu ti ho na dobierku,cela akcia stoji cca 600 Sk aj s postovnym.je tam 60 tabl.no je trosku drahe ale co clovek nevyskusa,ze 😀 inak ma potesilo ze to odporuca prave dr.Kubis.tomu doverujem,takze este raz diky,uz som to aj objednala 😉

lilinka76
19. apr 2007

Ahojte Miri a ostatné snažilky. Tu som a len tak Vás čítam... Miri, sú to tie isté vitamíny, čo som Vám radila aj ja. Môjmu manželovi veľmi pomohli, pri prvom SPG nám odporúčali ISCI a druhý už mal zdravý. Tak ich berie stále a bude, až kým ja nebudem mať fazuľku v brušku.
Miri, my ideme už zajtra relaxovať na ten predlžený víkend, čo som už spomínala.Ale začínam mať zase nervy, lebo čas menzesu sa blíži a ja nemám žiadne pocity, že by to tento mesiac mohlo vyjsť ☹ Tak okolo 26.4.2007 by mala prísť menzeska a tak na 8. DC sa objednám k pani doktorke, nech povie, čo ďalej. Radšej skôr a nech rast folikulov sledujeme, ako neskoro, nie???
Tehulky v začiatkoch, držím Vám palce.

radka4
19. apr 2007

Miri co sa tyka IUI, tak neviem kedy to caka mna, pretoze ja idem len zajtra k svojmu lekarovi po vyjadrenie k fertilite s matrimonium sterile pre dr.Kubisa a potom musim skocit za svojou lekarkou, ktora ma lieci na crevo (mam nespecifikovanu kolitidu)a dakujem za tu adresu, pretoze v lekarni mi ich zhanaju uz druhy den a obvolavaju vsetky firmy.

Erika - drzim palce a dufam, ze to dopadlo dobre.

Pekny vecer.

janula_nz
19. apr 2007

ahojte dievcata. ktora mi vysvetli vsetko, co sa tu deje? ja idem buduci tyzden k doktorovi pretoze vraj nemozem mat deti. tak idem k dalsiemu, co povie on. skusala som otehotniet asi rok a nepodarilo sa . mala som niekolko operacii s crevom, tak asi preto. ake vysetrenia ma cakaju? neviete mi povedat?

jankajs
19. apr 2007

miri28, toho 3. maja ideme len podpísať žiadosť. Trošku sa nám to odďaľuje(najprv 10.4., potom 24.4. a teraz 3.5.) Raz mám niečo ja, potom zas doktor. Mám VŠZP, takže by nemali byť problémy so schválením (dúfam!!!) a potom uvidíme, aký protokol mi naplánujú. Možno je to aj na niečo dobré, že to celé vychádza na prázdniny, lebo učím detičky v škole na 1.st. a triedu nemôžem zavrieť ako kanceláriu, keď idem k lekárovi. (niekedy ľutujem, že som v tom kancli neostala, ale detičky mi to vynahradia) 😀
Majte sa krásne!

erikae
20. apr 2007

ahojte snazilky 🙂 pekne ranko vam prajem,
miri IUI podstupim tak o dve hodinky, dnes je 11 den MC, folikuly boli, ich rozmery mi povedane neboli, tak to neviem..
celu noc som nevedela poriadne zaspat, nejak mi to podvedomie nedovolilo, uz aby bol vecer

lenusa
20. apr 2007

erika super a si v robote? mne začali pichať ten merional a zajtra ideme na ultrazvuk, že čo Ďalej.

erikae
20. apr 2007

uz som v robote lenka,
ked ti uz na druhy krat nezaberal clost. tak ti nasadili merional/injekcie?/
drzim palceky, aby ultrazvuk dopadol dobre.
do ktoreho centra chodis?

lenusa
20. apr 2007

erika chodím do Iscare. Mne clostil prvý krát zabral (robili iui), potom sme pauzovali mesiac a potom sme dali druhý krát clostil nezabral, tak tento mesiac mi dal na výber clostil alebo injekcie a ja som si vybrala clostil s tým, že keď nezaberie tak ho doplníme merionalom 😉 . A včera na uzv som mala ževraj malé foliky na 8DC boli od 6-8mm, ale musím mu zajtra na uzv pripomenúť, že mám dlhé 35 dňové cykly, tak nemusím mať dorastené foliky ešte. Tak zajtra chce rozhodnúť, či to stopne alebo pokračujeme, ale ja mu pekne poviem, že aj tak chcem ísť na budúci týždeň ešte na uzv ja nechcem len tak zahodiť zase 2 mesiace ☹ .

A prečo si po iui v robotke??? Mne povedali, že by som mala oddychovať a nenamáhať sa. Tak som ostala domenka ten deň.

erikae
20. apr 2007

lenka, som v robotke, ale je to v pohode, i ked som unavena ako nikto, nemohla som v noci poriadne spat, podvedomie mi akosi nedalo...uz sa tesim ako si doma lahnem do postielky. budem na teba mysliet, aby boli folikulky dostatocne velke a mohla si ist na IUI, asi je to naozaj u kazdej zeny ine s tym ako zaberu lieky a injekcie, som zvedava co bude dalej..

miri28
autor
20. apr 2007

Ahojte snazilky 🙂
lilinka si ma potesila,ze to mas vyskusane a pipulky zabrali. Ako zle bol na tom tvoj muzicek a ako rychlo sa mu polepsilo. teraz uz ma pocet aj pohyblivost OK a ako to uziva? inak je to super ze z takej prognozy ICSI ste sa dostali na pomerne jednoduchu IUI. to mi vyrazilo dych. skusim to poradit aj tej mojej kamoske 😉

erikae, vela stastia a dakujem za info🙂

jankajs,dakujem ze si odpovedala,tebe pre muzika neodporucili ziadne vitaminiky? rovno hned navrhli darcu, alebo IVF s MESA a TESA? inak je to krasne ze si ucitelka. takto si to aspon vynahradis. aj moj muzik je ucitel na 2.st. 🙂

erikae
20. apr 2007

pekny slnecny vikend baby 🙂 budem asi v klude relaxovat, nech sa pripadne dobre zahniezdi 😉

radka4
20. apr 2007

No tak dnes som bola u svojho lekara a ten ma vlastne zacne este len vysetrovat ci ovulujem a ci mam folikuly dostatocne velke a vraj po menstruacii ma caka prvy ultrazvuk a potom este dalsie tri. Cely mesiac ma bude sledovat a s jeho vysledkom pojdeme do Bystrice za Kubisom, tak asi tak som dopadla. Medzitym pojdem este k doktorke ktora ma lieci na crevo a porozpravam sa s nou. No uvidime co nas vlastne caka.

Miri - uz sme si tiez objednali tie vitaminy a verim ze to zaberie. 🙂

andreao
20. apr 2007

erikae, tak pekne oddychuj, šetri sa, uvidiš, že to vyjde. Ja idem vo štvrtok na krv, som po IUI, ale príznaky žiadne. Držím palce, pa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre