Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

fedra
10. jan 2008

jasne ... urcite dam o sebe vediet ako som dopadla.
A dufam,ze sa nebudeme musiet stretavat v IVF teme ... a vsetkym sa nam to tu podari este pred IVF.
Ako dlho trvalo,kym ti schvalili ziadost ?

ajuska212
11. jan 2008

fedri ja som cakala 3 tyzdne....

pahu
15. jan 2008

Ahojte babuľky 😉
Šťastný Nový rok! Ja som tu s Vami ešte nebola...
My sme sa po prvom neúspešnom IUI rozhodli že nejdeme zatiaľ ďalej do ďalšieho IUI, nakoľko ma ten prvý neúspech veeeľmi sklamal a ešte nie som pripravená na stres ako by dopadlo ďalšie... Viem že by som mala byť optimistka ale s manželom sme sa v poslednom čase stávali len "mašinami na dieťa" a vytratila sa odtiaľ prirodzenosť.... Takže teraz sa zaoberáme kúpou nového bytíku a uvidíme v apríli čo bude a nebude a podľa toho sa zariadime čo urobíme ďalej 😉 Potom by som už nečakala a zabsolvovala by som si to rada opäť... 😵

Ajuška ako ste dnes dopadli u DR.??? 😨 🤐

Pahu.

Fedra a u Vás je čo nové??? 😕

fcielkafcielka
15. jan 2008

Aho Fedri,
tak si teda poriadne pracovne zaneprazdnena. Ja stimulujem na 3. IUI, to uz bude posledne, pretoze my mame naozaj dost zly spg, no a aj lekar sa vyjadril, ze keby sa to podarilo, tak je to obrovskyyy uspech. Tak vypiseme ziadost na IVF (samozrejme, ak toto IUI nevyjde).
Budem na Teba mysliet 26.1., daj nam vediet co a ako dopadlo. Pa a nech prace ubuda. 😉

pahu
16. jan 2008

Fedri, aj ja ti budem držať palčeky a mohlo by to vyjsť, môj brat má narodeniny 26.1. 😀

durdik
17. jan 2008

Ahojte, aj ja chcem pridať moju prvú skúsenosť s IUI. Boli sme dnes v Sliači pri ZV. A som veľmi sklamaná. Bola som bez stimulácie, doktor vôbec nespomenul nejaku stimuláciu, iba mi včera pichli Pregnyl, pozrel na sono či bude ovulácia. Teraz po zákroku mi stale tečie trocha krvi, nepovedal na to nič. Neviem, je to bežné? Ani k spermiogramu sa mi nechcel vyjadriť. A len na moje upozornenie na chodbe v čakárni, keď som sa ho spýtala, mi potom sestrička napísala recept na Duphaston. Ani neviem kedy mam prisť na kontrolu a dokedy mam užívať tie lieky. Už teraz viem, že sa nám to nepodarilo. Už k tomu Galadovi nepôjdeme, neodporúčam.

taffy
18. jan 2008

My sme boli u dokyho Galada, ale robil nám, eda skôr sestrička, iba prípravu spermií na IUI. Sestrička bola strašne zlatá - povedala, že spermiogram máme ukážkový a že sa čuduje, že nám to nevychádza prirodzene. Poveedala tiež, koľko bolo akých spermií, aký mali pohyb... Potom sme s "materiálom" utekali (autom) do BB k dokymu Trškovi. Ten mi robil samotné IUI. Všetko povysvetľoval, dal utrogestan a povedal aj ako dlho ho mám užívať. A po zákroku som vôbec nekrvácala. No spomínané IUI nevyšlo - bolo to koncom novembra. Uvažovali sme nad druhým, ale boli Vianoce, nový rok... Tak to nevyšlo. No a na moje prekvapenie som si teraz v stredu (16.1.) našla na tehu teste //. A šlo to prirodzene. 😀

pahu
18. jan 2008

Ahoj Durdik, tak to je mi luto...
Škoda ze nie s v BA, lebo tu si mozes vybrat naozaj z viacerych doktorov-profesionalov... Duphaston uzivaj hned od IUI, a az kym nedostanes menzes, co dufam ze nedostanes 😉 Ja som ho brala 2 x denne priamo do posvy, niektore baby ho vsak uzivaju oralne...

Sice nie sme tehotni ale stale verim, ze sa nam to podari 😉

Takze drzkam palceky a ohlas sa ako si dopadla 😵

TAFFY - gratulujem!!! 😀

taffy
18. jan 2008

Pahu a ostatné snažilky, ďakujem! Aj keď sama tomu ešte nemôžem uveriť.
Duphaston - neviem, či sa užíva vaginálne. To sa mi nezdá. Sú to normálne tabletky. Možno si si to pomýlila s Utrogestanom - tie sa môžu buď vaginálne alebo cez ústa (perorálne).
Durdik, Diph. užívaj minimálne 2 týždne. a nejakej stránke som čítala, že po IUI by sa mal užívať 3 týždne a ak ti test ani po tých 3 týždňoch neukáže //, mala by si ho vysadiť. No ja dúfam, napriek tvojmu sklamaniu z dokyho, že ho bdeš musieť užívať naďalej. Dôležité je veriť! 😉

durdik
18. jan 2008

ahojte, dakujem vam za informacie.
Pahu, to maš teda pravdu, že vo väčšom meste je oveľa viacej možností. Pracovala som v Ba tri roky ale potom sme sa presťahovali do ZV, kvôli manželovej práci. Nie je to také náročné na cestovanie. Ked to nevyjde, pôjdeme do Martina. Vôbec si to neviem predstaviť s tým cestovaním, lebo muž je dosť pracovne vyťažený.
Neviete, či sa ten Duph. musí užívať?
Ja mám dosť pravidelný cyklus a bojím sa, že si ho tými liekmi rozhádžem.
Čítala som tu na koníkovi veľa o tom Duph. a názory sú rôzne. Chcela som sa toho doktora všetko popýtať, ale on normálne odyšiel a nič nepovedal.Dnes som si dala iba jednu tabletku a stále rozmýšľam, či to mám užívať alebo nie.
Na otehotnenie neexistuje žiadne pravidlo. Niekedy to vyjde, ked to človek najmenej očakáva a naopak. Je to záhada.
Taffy, to je úžasne. Gratulujem. Verim, že vsetko bude vporiadku. Užívaj si tehulkovanie, lebo to je ozaj najkrajsie obdobie života.
Dám potom vedieť ako sme dopadli. Ale moc tomu neverím. Mala by som, ale po tolkých neúspechoch... a teraz ked máme zlý spermiogram, ..... je to tažké.
ahojte

lillian
18. jan 2008

Ahoj baulky. 🙂 Tak som čerstvo po IUI. Včera som bola na zákroku. Myslíte si, že by som mohla cvičiť aerobik aj napriek IUI? Alebo radšej neriskovať? 😒

ajuska212
18. jan 2008

tak lili gratulujem,ja by so bola radsej v klude 😀

lillian
18. jan 2008

dakujem, uz iba 13 dni a budem vediet na com som. 🙂 Aj som si myslela, ze to chce klud. 😅 Tak s tvarovanim postavy chvilu pockam. I ked mozno mi ju vytvaruje nieco ine ako aerobik. 😀

boniacik
19. jan 2008

Ahojte babulky

som tu medzi vami nova a uz mam na vas taku otazocku. CCa buduci tyzden mam ist na nase prve IUI. Lekar ho bude robit vo svojej ambulancii. Stretli ste sa s tym, ze vam to lekar spravil v jeho ambulancii? Nie je to cudne? Myslela som si, ze pojdeme niekam do CAR alebo do nemocnice. Niekde som citala, ze sa predtym precisuju spermie. Mne lekar povedal, ze su 2 sposoby, pri jednom sa precistuju, ale tiez ze sa nemusia. A ze u mna to nie je potrebe. Potom tam ostanem nejaku polhodku´pre pripad, ze by sa stala nejaka alergicka reakcia na spermie (neviem, ci kvoli mojim protilatkam, ale sa to robi vseobecne...) Mate s tym skusenost? prosim dajte mi vediet, nejako sa toho obavam. Prajem vam krasny vikend. papapa

durdik
19. jan 2008

ahoj
boniacik, IUI sa môže robiť aj v ambulancii, ale myslim si, že iba pokiaľ má ten doktor k tomu príslušné vybavenie. Tvoj partner musí najprv odovzdať vzorku a ony urobia rozbor (spermiogram) a na základe výsledku ich potom prečistia, aby ti tam vstrekli len tie dobré, ak má tvoj partner všetky dobré tak asi netreba. Ale skôr si myslím, že by sa mali aj tak. Ja som tam ležala pol hod. Ale niektoré po zákroku neležali vôbec a podarilo sa im to.
Spýtaj sa ho na váš spermiogram a ak nebude celkom O.K., tak by som trvala na tom prečistení. Lebo to je dôležité, aby tam išli len tie najlepšie. Držím palce. A neboj sa.
Lillian,
aj tebe držím palce, ja som bola vo štvrtok.
ahojte

lillian
19. jan 2008

durdik, aj ja som bola vo stvrtok v GynFiv. v ktorom centre si bola ty? aj ja tebe drzim pasticky, aby sa to vydarilo. 🙂 s tými liekmi, čo si písala vyššie. Nemáš náhodou Utrogestan? Máš Duphaston? Pretože majú podporovať prvé štádiá tehotenstva, by som radšej tabletky používala. Dávajú to aj babám, ktoré sú na rizikovom, aby sa plod udržal.

durdik
19. jan 2008

lillian,
my sme boli vo ZV, ale to nie je centrum asistovanej reprodukcie. Robia tam iba toto IUI. Lebo to máme najbližšie. Potom skúsime radšej Martin. Dali mi Duphaston. Začala som to užívať ale dnes ma strašne bolela hlava (možno z toho počasia). K samotnému počatiu to asi moc nepomôže, myslím tie lieky, ale tak ako si písala v prípade hroziaceho potratu áno.

taffy
19. jan 2008

Durdik, práve duph. a utros sú dôležité hneď po ovule - pripravujú sliznicu maternice na zahniezdenie oplodneného vajíčka. A potom pomáhajú udržať plod. Lekári ho predpisujú veľakrát "pre istotu", aby bolo endometrium (sliznica) dobre pripravené na prípadné tehu.

mandy55
21. jan 2008

ahojte babulky, 3IUI sa zbehlo tak rychlo, ze som sa este nespamatala 🙂
isla som na krv az v stredu a volali mi okolo 14-tej, ze si mam hned pichnut pregnyl a rano sup na IUI 🙂 to boli soky, ja v BA, pregnyl doma v chladnicke, no ale stihli sme a teraz cakam na den ked budem testovat, tak vam prajem pekny den a uzite si slniecka

ajuska212
21. jan 2008

mandy drzim ti palce potom sa ozvi🙂

fcielkafcielka
21. jan 2008

Mandy aj ja drzim palce, ja mam 3.IUI asi v sobotu a vtedy by sme uz mali vypisat ziadost na IVF.

fedra
22. jan 2008

ahojte kocky,
tak vam drzim palce, nech sa to uz konecne podari.
Ja stale cakam na to HSG, uz mi sibe ... predbezne sme sa dohodli na 26/01, potom na 29/01 a teraz to asi opat budeme musiet presunut, lebo nie a nie dostat mrchu. Uz mi to meska 4 dni, co som ju vzdy mavala presne na 28 den. Dokonca aj ked som brala utros. Je to na porazenie 😠
Boli ma cele podbrusko,hlavne ma to pobolieva na jednej strane. A to uz od ovulacie. Tak som zvedava,co to zas bude.

pahu
22. jan 2008

Fedri a nie si tehu? 😀

fedra
22. jan 2008

nie ... uz som tu svinku dostala, hura. /a tehu som vylucila, pri mojom nepriechodnom krcku je to nemozne/ Takze HSG v utorok plati.
Som rada,ze uz aspon budeme vediet ako na tom som a na druhej strane sa velmi bojim,ak to nebude priechodne. Potom uz mame len jednu sancu a to IVF.

pahu
22. jan 2008

Fedri neboj, musíme si veriť, ináč by sme sa z toho asi zbláznili 😉

fedra
22. jan 2008

to mi hovor ... kazdu noc ma prenasleduju nocne mory

pahu
22. jan 2008

Fedri, takže ma s mrchou prenasleduješ, ja by som chcela ísť teda na IUI budúci cyklus, teraz mi to nejako utieklo 😉 lebo som sa rozhodovala či to nechať na prírode alebo čo ďalej 😵

fcielkafcielka
22. jan 2008

Ahoj fedri,
budem na Teba myslet v utorok, urcite sa to bude dat zvladnut a povedia Vam, ze je to priechodne a vsetko je v najsamlepsom poriadku. Drzim palce!

ajuska212
22. jan 2008

fedri aj ja sa pridavam drzim palce🙂myslim na teba

fedra
23. jan 2008

Dakujem vam moc ... ste zlate.
Ozvem sa ako to dopadlo .... a to drzanie palcekov asi bude fakt potrebovat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre