Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

mandy55
24. jan 2008

ahojte,
fcielkafcielka, aj ja ti drzim palce na sobotu a nech to velmi dobre dopadne 😵
Inak ja som uz ziadost na IVF vypisovala v decembri, takze cakam kedy ju schvalia, bolo by super, keby to uz nebolo potrebne 😉
vsetkym nam drzim palec (iba jeden aby som mohla pracovat 😀 )

mandy55
29. jan 2008

ahokji snazilky,
nejako tato tema zapadala, to nikto nejde na IUI alebo necaka na testy? ☹ mne sa to uz konecne blizi, vo stvrtok budem vediet co a ako 😀 😀 😀 uz sa neviem dockat, tak pekny den

pahu
29. jan 2008

Mandy, ja mám teraz ovulku, takže snažilkujem, ale ak by pani mrcha opäť dorazila, idem na IUI 😉

A ty máš vo štvrtok už krvné testy či sa to podarilo? 😨 😕 Tak to aby sme na teba poriadne mysleli 😉

A Pipika ide na IUI zajtra ráno o 10,00, len teraz je dom na dovolenke a oddychuje, tak musím myslieť aj na ňu 😀

mandy55
29. jan 2008

dakujem pahu, ano idem na krvne testy, drzim vam palce nech uz sa to podari tak ci tak, aj ked prirozdene by to bolo lepsie 😉

lillian
29. jan 2008

Ja idem na testy vo stvrtok, no neprispievam, lebo tichucko cakam, ako mi to dopadne. Nechcem nad tym,ze sa dozviem vysledok ani rozmyslat. 🙂 Kazdopadne vsetkym IUI-ckam a cakatelkam na IUI drzim pasticky. 😵

fedra
30. jan 2008

Tak huraaaaaaaaaaaaa .... vsetko je OK, maternica hladka, zostavajuci pravy vajcovod bez zrastov, uplne priechodny.
Takze dnes nas objednavam na konzultaciu do CAR, buduci mesiac ideme opat na IUI ... tesim sa,ze nam zostala este tato moznost.

A nech su tie vase testy // ... uz je hadam cas na dobre spravy 😉

durdik
30. jan 2008

Takze nasa IUI skoncila neuspesne. Ja som to aj ocakavala, lebo nas spermiogram je dost zly. Sme objednani do Heliosu na 11.2. Mozem sa spytat,Fedra aky je Vas spermiogram. Nas 70% astenozoospermia.

fedra
30. jan 2008

spermiogram je na 1*, problem je v tom, ze krcok maternice mi vytvara protilatky proti spermijkam. No a nase druhe IUI skoncilo mimomaternicovym tehu.
Takze tak ...
A neuvazovali ste nad IVF ? Ale hadam stale je nejaka sanca, neboj. Ak by nebola,tak vam IUI ani neodporucia. A navyse musi byt,ked uz jedno babo mate 😉 , neboj

durdik
30. jan 2008

Tak to mate dost velku sancu na uspech. Ja som chcela najprv vyskusat tu IUI a ked to nevyjde tak hned IVF. Praveze, doktor sa moc nechcel vyjadrovat, vsetkym mojim otazkam sa vseliako vykrucal, volajako mu do konverzácie nebolo. To sme boli asi u nejakeho amatera. No teraz ideme do Heliosu. Vcera som cely den preplakala, ale uz je to lepsie. Vacsina ludi povie, mozes byt rada, ze uz jedno dieta mate. Ale bolí to na srdiečku rovnako ako tie ostatne zeny co tuzia po babatku. Mne zatial nezistili nic, folikulometriu mam v poriadku. Spolieham sa na Helios, ze tam s nami uz nieco urobia. Az teraz som si vsimla, ze aj vy chodite do Heliosu. Strasne drzim palceky. ahoj

pahu
30. jan 2008

Durdik, stále tam máte tých 30% 😉 Neboj, podarí sa to. Ak nie cez IUI, umelé oplodnenie je pre Vás ako stvorené, tam potrebujete iba zopár zdravučkých spermií, vyberú tie naj naj... Ty s otehotnením zrejme problém mať nebudeš, iba tie spermijky 😵 Nebuď smutná, potom budeme všetky, oki? 😉

Fedri super! A do ktorého CAR idete? V BA? 😕 😵 🙂

fedra
30. jan 2008

do Heliosu ... uz sa tesim, to cakanie 4 mesiace cakania od operacie boli na nervy.
Teraz som zas aspon o malicky krocik blizsie k babike a aspon sa opat bude nieco diat. Nie len cakat

gugu
30. jan 2008

Ahojte baby.
Už dlho vás len čítam, ale rozhodla som sa, že aj ja prispejem svojimi skúsenosťami do diskusie.
O bábätko sa snažíme rok a pol, v novembri 2007 som sa rozhodla pre Helios - musím povedať, že sú tam zlatí ľudia, klobúk dole. Ja som hormonálne v poriadku, priechodnosť mi nerobili, priateľ má trošku zhoršený spermiogram, tých borcov je menej, ako má byť a k tomu sú ešte aj morfologicky nedokonalí. Prvé IUI sme podstúpili 18.1.2008 po stimulácii Clostylbegytom + Pregnyl 36 hodín pred IUI, tento piatok idem na krvný test. Samozrejme som nevydržala a dnes som si spravila test aj doma, čiarka len jedna. ☹ Pustila som dve-tri slzy a potom som si prečítala vaše príspevky. Dodali ste mi nádej, ešte by sa mohol stať zázrak a keď nie, stávajú sa aj horšie veci, ideme ďalej.
Durdik, myslím, že ty si mala obavy, ako zvládneš cestovať do Martina. Je to v pohode. Väčšinou budeš objednaná hneď ráno, medzi 7-8.00. Z BB ide vlak priamo do Martina o 5:51, vychádza zo Zvolena. Keby si chcela vedieť niečo bližšie, napíš mi.
Držím vám všetkým palce. 😉

pahu
30. jan 2008

Gugu čože? Ty si smutná že to nevyšlo iba 12 dní po zákroku? 😕 Ale to nemôžeš, však ak by to bolo 100% isté, že už teraz vieme výsledok, tak by ťa na krv nevolali až po 14 dňoch 😉 Nikdy nevieš, vajíčko sa mohlo uhniezdiť neskôr... Halvu hore a vydrž do testov... A ak by sa to naozaj nepodarilo, treba ísť ďalej 😵

durdik
30. jan 2008

Gugu, musis byt trpezliva. Skor ako pred ocakavanou mrchou sa neoplati si robit testy. Ja som uz tolko pominala. Ale uz som prestala. Pri dcerke sa mi // ukazali az po 1. dni vynechania. Aj to boli tie dve // slabunke. Niektorym babam to vyjde ale väcsinou si treba pockat. Ja som mala mat vysledky zajtra, ale dnes som dostala mrchu a meriam si BT a podla nej som mala teploty presne ako v predchadzajucich cykloch, tak som vedela, ze nic.
Gugu, a ty si po zakroku neuzivala nic?
Dakujem vsetkym za podporu. V poslednu dobu som nejaka pesimistka. Musim sa vzchopit. Ale to by patrilo do inej temy.
Poculi ste, alebo co si myslite o tom, ze ked su lenive spermie, je lepsie sa milovat rano? Asi to zacneme sem-tam praktizovat.

gugu
30. jan 2008

Ja viem, že som ten test nemala robiť. Ale tak som si vravela, že keď tam fazuľka bude, tak by mi to ten test mohol ukázať. Veď viete, aké to je, každý mesiac čakať, či dostaneš tie "krvavé jatky", alebo nie. A keď všetky moje kamarátky dookola rodia ako jablone a ja nič. Ešte ma predbehla aj moja 42 ročná bývalá kolegyňa. A ja už mám 30 (duchom 25 😉 ), priateľ 38....no najvyšší čas.
BT si meriam aj ja, ešte stále sa drží hore, uvidíme zajtra, to bude 27-mi DC, cyklus mám cca 28 dňový. Meriam si ju len druhý mesiac, nemám si to veľmi s čím porovnávať.
Tlačím do seba vaginálne Uterogestan, 2x2. Všetky tie lieky zatiaľ znášam dobre.
A pesimistky sme asi všetky. No veľmi mi pomáha, keď si čítam spätne príspevky a keď si kliknem na pas a vidím, že sa to podarilo a toľké z vás sú už maminky-čakateľky.... 😀
S tým sexovaním ráno mi to radila aj moja mladšia sestra, ktorá otehotnela prirodzene na prvý šup. Ale asi to nemá vplyv. Treba sexovať vždy. Tak.

fcielkafcielka
30. jan 2008

Fedri, to sa moc moc tesim! Je to parada, mate obrovsku sancu na babiku s pomocoi IUI a urcite sa tentokrat uchyti tam, kde ma!

fedra
31. jan 2008

ahoj fcielka ... no pevne verime,ze sa to snad podari.
A ty mas kedy IUI ?

fcielkafcielka
31. jan 2008

Ahoj fedri, urcite sa podari!! Musime tomu verit.
Ja som mala tretie - posledne IUI v utorok (29.1), tak som cakatelka na pozitivny vysledok. No a vypisali sme ziadost na IVF, tak dufam, ze Murphyho zakony zafunguju a uz ju nebudeme potrebovat... 😉

fedra
31. jan 2008

jasne .... hrozne drzim palceky nech sa ti to podari. Nebojkaj

kakusa
31. jan 2008

Ahojte kocky,
uz vas dlho citam,ale dufala som, ze sem neskocim...No cou, tak asi v sobotu mame ist na prve IUI (po 3 rokoch sa to teda teraz hybe dost rychlo 😀 ), chcem sa spytat aky je priebeh?Ja chodim do Gyn fivu a chcem sa popytat, co a ako.
Drzim vsetkym palceky na //,ale aj na foliky a na stasticko🙂

durdik
31. jan 2008

ahoj kakusa, rada by som ti poradila, ale ja som bola len u obycajneho doktora a ten priebeh, podla toho co som citala tu na MK u bab, co chodili do specializovaneho centra, je iny. Ja som tiez zvedava ako to bude prebiehat v Heliose a verim, ze ovela lepsie.

Uz davno tu neboli pozitivne vysledky, tak babky piste.
Nech sa mame vsetky na co tesit.
ahojte

kakusa
31. jan 2008

Dik durdik 😀
neviem tu najst ten gyn fiv...ale co uz uvidime ako to dopadne, ved to asi nic nebude....

ajuska212
31. jan 2008

kakusa neboj nic to nie je ....je to ako pri gynekol.vysetreni len ti priamo do mattnic do krcka zavedu tenku hadicku a streknu ti tam spermijky...ja som uz bola 3krat na IUI a bohuzial nam to nevyslo ☹...ale ty sa nemusis nicoho absolutne bat 🙂 ...drzim palce 😀 vela stastia!!!

mandy55
1. feb 2008

ahojki snazilky, tak vas nepotesim, testy su negativne, napriek tomu mam stale zvysenu teplotu, uz sa vam to niekedy stalo?
ale vam cakatelkam drzim palce a dufam, ze tento rok sa naozaj potvrdi to predpovedane stastie, pekny den 😎

kakusa
1. feb 2008

Mandy to mi je luto... ☹
ajuska dakujem ti 🙂 som si vcera dala pichnut pregnyl a stipe to teda dost 😠 Idete na IVF?

kakusa
1. feb 2008

Baby a v den IUI mam len lezat,ale sa mam chovat normalne,alebo co...rada by som sla cvicit a neviem ci je to teda vhodne...

mandy55
1. feb 2008

kakusa cvicenie by som vynechala, ale je vhodne sa snazilkovat 🙂

pahu
1. feb 2008

Kakusa 😉 Ja som bola na IUI v GynFive, bohužiaľ neúspešné... 😕 Ale ak ti môžem poradiť, skús sa uvoľniť. Ja som nevedela čo presne ma čaká, bola som úplne vystresovaná, preto ti to podrobne rozpíšem...

Manžel príde ráno, odovzdá materiál, oni ho spracujú a ja som prišla až o 10,00.
Zavolajú si ťa do vnútra, obuješ si nazúvky a sestrička ťa odprevadí do miestnosti, kde to budú robiť.
Príde tam: Doktorka, sestrička, laborantka (ja som tam mala ešte jednu ženu, ale neviem kto bola ona)

laborantka ti dá kontrolnú otázku, dátum narodenia a meno tvojho partnera
sestrička s doktorkou ti vysvetlia čo ti idú urobiť
doktorka urobí zákrok: roztiahne si ťa, strčí ti tam tenučkú hadičku na konci so striekačkou a vstrekne ti "vyčistené" spermie priamo do maternice, až za krčok... Ja som bola v takom strese, že sa jej to nepodarilo na 1.krát, musela skúsiť ešte raz.. Bola som tam dole strááášne stiahnutá... a môj krčok ju nechcel pustiť 😉
Potom ti ešte vysvetlia ako máš brať lieky, ak ti nejaké predpísali a odídu a ty sa môžeš poobliekať. Ja som tam už potom neležala ani minútku navyše, ale teraz keď pôjdem znovu, tak im poviem, že chcem aspoň 10 minút 😵

Takže, hlavne sa uvoľniť, nech si to nesťažuješ 😅

mandy55
1. feb 2008

pahu ☹ a kedy ides na dalsie? ja som uz asi skoncila, budem cakat na IVF

pahu
1. feb 2008

Mandy, ty si už mala tretie IUI? 😕
Počuj, aj ja som mala pekné teplotky a výsledok bol negatívny... Strááášne ma to vzalo, preto som to tento cyklus ani neskúšala, potrebovala som sa vyhrabať z vlastného strachu že sa to nepodarí nikdy... Teraz mám nejaké dni po ovulke, BT zase pekne hore a keď madam mrcha náhodou zaklope na dvere presne 14.2., tak idem na IUI. Včera som bola kvôli tomu aj u Dr., dohodli sme sa na tom... Mandy, hlavu hore, viem aká musíš byť teraz sklamaná, ale ak ti môžem poradiť, teraz by som ja chcela radšej čakať na výsledky 2.IUI a nemať za sebou premárnený a presmutnelý mesiac... Čo najskôr si s drahým zmobilizujte všetky sily a vybavujte to... Viem, všetky sme dúfali a stále dúfame že patríme k tým 8-10% úspešnosti pri IUI... Ale to je veľmi nízke percento.... 😒 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre