Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

bianka30
20. feb 2008

ahoj Pahu, ja idem zajtra prvy krat do GYN-FIVU s manzelovym spermiogramom, no a nejako dufam ze sa mi podari presvedcit doktora o tom ze IUI bude stacit. ale ci s tym bude doktor suhlasit to neviem. na odporucani sme mali napisane IVF+ICSI. Zaujimalo by ma, ci niekto aj ked mal odporucane IVF skusil IUI a aj sa to podarilo.

google
20. feb 2008

pahu nesnazime sa az tak dlho (pol roka) ale uz rozmyslam nad kadecim, ak mam byt uprimna. A aka je sanca pri IUI?

bianka30
20. feb 2008

google, u nas je snaha trosku dlhsia, ale ak ti mozem poradit, ja viem ze to nieje boh vie co, ale skus si vypytat rozne vystrenia, ak ste este na nijakych neboli. My sme cakali asi moc dlho a teraz zistili chybu u muzika a zaciname to riesit. a ked si predstavim ze sme to mohli riesit uz davno je mi z toho dost smutno.... ☹
ale verim ze vsetko sa na dobre obrati a bude to ok 😀 😀 😀

pahu
20. feb 2008

Fedri 3.000,- ???? To je dosť... 🤐

Bianka, tak to teda držím palčeky, a hlavne sa popýtaj, že či si nemyslia, že by ste zatiaľ, kým Vám schváli poisťovňa IVF nemohli skúšať IUI 😉 Záleží to ale naozaj od SPG....

Google, pozitívne 😀

google
20. feb 2008

bianka ved najhorsia je psychika, ja si uz kadeco namyslam. ale moj drahy tvrdi, ze do leta si budeme uzivat a potom ak sa nepodari, zacneme to riesit. chapem ho a respektujem to - nechce asi nieco robit "naprogramovane". aka je teda sanca pri IUI? a je to bolestivy zakrok?

pahu
20. feb 2008

Bianka, stčí Vám 1 ks kvalitnej spermijky, nezúfajte 😀

bianka30
20. feb 2008

pahu, ver mi ze zajtra sa budem pytat asi aj na to co netreba.. heheh robim si srandu, lebo aj tak polovicu z toho zabudnem. ale IUI je momentalne pre mna prvorade... (aj po financnej stranke) a co ak to vyjde...

google, velmi dobry pohlad na svet - uzivat si a nemysliet na to .... je to to co ti mozem odporucit, my sme skusali velmi dlho , raz sme mali ist na dovolenku a nejako sme na to zabudli a vtedy sa nam to aj podarilo. sice neviem akym zarakom ale bolo to. avsak asiv 7 tyzdni som potratila. a od vtedy nic....
pokial viem a co mi hovorili kamosky a vela bab tu aj o tom pisalo IUI neboli , robia to velmi tenkou kanilou , takze max.nejaky divny pocit,ale bolet by to nemalo... ale to je skor otazka na holku ktore uz na tom boli.
sanca pri IUI co som citala je cca 10-15% takze o nieco vysia ako pri prirodzenom oplodnení...
budem drzat placeky aby si to nepotrebovala a vseko vyslo prirodzene, hlavne sa netreba stresovat (aj ked viem ze to nieje take jednoduche) 😀 😝 😎

bianka30
20. feb 2008

pahu aj na IUI:?????? ak ano tak som vysmiata najviac na svete.... asi takto 😀 😀 😀 😀 😀
nemozem si pomoct ale strasne sa mi pacia tyto smajlici.... 😨 🤐 😵

google
20. feb 2008

bianka dakujem. Vies pre chlapa je asi jednoduchsie brat to "easy". Ja to tak celkom nedokazem, ale snazim sa 🙂

bianka30
20. feb 2008

pahu, vam sa ako dlho nedari , respektive preco IUI? ak sa mozem opytat. ?

bianka30
20. feb 2008

google, pre chlapa je to ine,,, ver mi viem o com hovorim, mam jedneho doma a moja sestra druheho takeho.. hehehe
netreba ich do toho tlacit, aj ked ja si myslim len do urciteho casu , lebo potom si zvyknu na svoje pohodlie a potom ich donutit tak to je ina fuska...

google
20. feb 2008

bianka a vam sa prirodzene nedari? viete aj pricinu?

bianka30
20. feb 2008

google., no nejako to neslo a zistili nam ze mame zle vysledky na spg. len malo, malo pohyblive a niektore do stran... ☹

google
20. feb 2008

aha jasne. no moj milovany inak povedal, ze ak sa do toho leta nepodari, ze on pojde ako prvy na vysetrenie, mile od neho 🙂 a vase spermijky sa nedaju riesit nejakymi vitaminmi?

bianka30
20. feb 2008

google, netusim , ako pahu pisala staci jedna, tak dufam. neviem zajtra budem mudrejsia, ideme na prvu konzultaciu, tak som velmi zvedava co nam povedia...

google
20. feb 2008

bianka a vies uz aj termin, kedy vas to caka? ci idete len dohodnut? ozaj a to sa pred IUI beru aj nejake lieky? (prepac blbe otazky, ale ja o tom fakt neviem vela) 🙂

bianka30
20. feb 2008

len sa ideme dohodnut, teda ich idem presvedcit o tom ze IUI staci... hehehe
no je to tak , ze da sa aj stimulovat, vtedy beris lieky alebo aj bez stimulacie, ale neviem kedy robia jedno alebo druhe.
ja tam idem zajtrra akurat mam ovulku. Kedze robia hned aj vystrenia (zakladne stery, ultrazvuk) tak sa mozu pozriet ako to u mna vyzera ked mam ovulku. Ked som bola u svojho gyndosa tak vravel ze je to priam ukazkove, tak uvidime ci aj im sa to bude zdat. no a ak na to pristupia, chcela by som to vyskusat bud.mesiac...

google
20. feb 2008

bianka moc ti budem drzat palce. ale IUI asi nerobi kazda ambulancia, ze? musim zistit, ci aj tu niekde na blizku to robia... ale zatial to necham na prirodu. ak sa do leta nepodari, pojdeme este niekam na peknu dovolenku a po nej to budeme riesit.

bianka30
20. feb 2008

google. dakujem . aj ja tebe budem drzat palce, hlavne sa nestresujte a uzivajte si kedy sa to da. ani nevies a budes nam tu pisat ze si si nasla //.
pokial viem tak IUI sa robi len v CAR(centrum asistovanej reprodukcie) ale to je len moja skusenost z okolia. ty si odkial?

google
20. feb 2008

bianka z LM
a dik za povzbudenie, skusim to brat tak v pohode, aj ked je to tazke.

bianka30
20. feb 2008

google, myslim ze v KE, BB aj vo zvolene su nejake centra.... ale pevne verim tomu ze ich potrebovat nebudete...
prajem ti krasny den, musim ist este co to popracovat, este sa zjavim... 😲 😀 😵

fedra
20. feb 2008

google ... IUI sa najblizsie LM robi v MT v Heliose
Na ambulancii ti IUI ziadny lekar neurobi ... teda aspon tu v okoli nie

pahu
20. feb 2008

Už som späť 😉 Nebojte, neignorovala som Vás, iba som tu nebola 😀
Takže u nás: chodili sme spolu skoro 10 rokov kým sme sa zobrali, asi rok pred svadbou sme už antikoncepciu neriešili, po svadbe sme sa začali aktívne o miminko snažiť a teraz je to už vlastne rok a pol po svadbe a stále nič... Obaja sme vlastne v poriadku, ja mám za sebou aj diagnostickú laparku, manželík SPG v rámci normy... Takže ak chcemem mimi, odporučili nám zatiaľ IUI, s tým, že ak sa nepodarí 3 krát, nech skúsime IVF alebo ICSI... Ale tam zatiaľ nechcem zájsť, radšej by sme počkali a skúšali aj prirodzene 😵

A IUI nebolí, je to tenučká hadička, ktorú skoro ani necítiš že ti ju tam dávajú, iba keď prechádza cez krčok, trošku ťa to pošteklí 😅 To je v pohode....

google
20. feb 2008

pahu diky za info. no zatial je to u mna v rovine zistovania, ja este stale verim, ze to coskoro vyjde 🙂

pahu
20. feb 2008

Google, jasné že to vyjde 😉 Hlavne snažilkujte, vo fotoalbume sa ti blíži na tej línii ovulka 😀

google
20. feb 2008

pahu jj mam aj ovu testiky, predpokladam, ze pride okolo nedele 😀 tak chudak drahy, sobota nedela budeme zaneprazdeneni 😀 😀

google
20. feb 2008

pahu a ty ides zajtra na to IUI? ci som len zle pochopila, ze vo stvrtok?

pahu
20. feb 2008

Google idem tam zajtra 😀 Dobre s to pochopila 😀 Ale nejako to neriešim, už je to 2.pokus, takže skúšam byť bez stresu 😉 Ráno o 7,15 tam budem s drahým, zrejme potom skočíme na raňajky a vrátime sa neskôr, asi o 9,00-10,00 😉 Držte mi palčeky 😵

kakusa
20. feb 2008

Pahu drzim palceky....

zuzi01
20. feb 2008

pahu, aj aj ti držím palce, ja som bola na druhom IUI pred týždňom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre