Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pahu
3. mar 2008

Pipi jasné že bude posledné 😀 Lebo ja na teba silno myslím a vtedy to musí vyjsť 😉

fedra
3. mar 2008

az na jesen ??? A to uz preco taka dlha cakacia doba ? To ma trochu prekvapilo, ved kocky spominali ze mali ziadost schvalenu tak za mesiac,najneskor za dva.
Ale hadam to ani nebudete potrebovat.
My sme boli na 3 IUI minuly tyzden. U nas je to o to horsie,ze mam uz len jeden vajickovod. Ale lekar zas hovoril,ze je vacsia sanca,pretoze po HSG je ten zostavajuci vajcodod prefuknuty,tak ma vajko lepsiu cestu. No a nastastie mame dobry SPG. Tak uvidime co dalej

fedra
3. mar 2008

Pahu ... ja ta nenahovaram 😀
Ale ja som uz taaaaaaaaaaaaaaaaaka zvedava. Pevne verim,ze budu //

bianka30
3. mar 2008

ani ja , len som strasne zvedava.... a vies cikat na 2// to treba vediet... aj ja som to uz raz vedela a od vtedy ani za ten svet si na to spomenut... moja hlava skleroticka... (aj ked neviem ci v tomto pripade je rozumne sa vyhovarat zrovna na hlavu heheheheh )
neboj sa verim tomu ze vsetko bude ok. boli ma lave koleno a vtedy sa vsetko co sa ma podarit podari... takze drzim palcoke veeeeeeeeelice silno ... takto aha 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

pahu
3. mar 2008

Bianka, netlač tak silno 😀
Uvidíme zajtra a keď náhodou nič, možno ti podľa kostí vyjde niečo iné 😀

pipika
3. mar 2008

Pahu dakujem. 😵
Fedra kedy budu vysledky,ktory den? Tak potom aj tebe silno drazim palce.Vy ste mali pauzu po tom momomat.tahotenstve?Dufajme,ze sa teraz zadarilo a bude stastny koniec.
My sme boli v januari na 3.iui ale nepodarilo sa.Vraj mam problem so sliznicou.Na to som teraz dostala Merional.
Veru,az na jesen.Aj ja som sa cudovala.Vraj mam zlu poistovnu a preto treba cakat.Ale mne nevadi teraz.Skusime este 2 iui,potom pauza ak se nepodari ani jedno (ale ked Pahu vravi ze sa podari,tak sa urcite podari 😵 ) a potom sup na IVF.

fedra
3. mar 2008

mali sme pauzu od 10/2007. Potom som bola na HSG, takze zase mesiac pauza. Ale aspon vieme,ze ten zostavajuci vajickovod je priechodny. Tiez skusame este IUI /kolko sa bude dat ... asi este 2x mimo tohto/.
A aku mas poistovnu ?

bianka30
3. mar 2008

pahu, ti poviem, ake mam otlacene prstiiiiky , samozrejme ze drzim aj pre pipiku a vlastne pre vsetky...
no som zvedava co moje kosti vymyslia pre mna? hehe, na lyzovacke som si iny pozor davala na moje uz aj tak dost pochramane kolena, lebo predstava toho ako sa teperim na kozu s nohou v sadre,,,, no vtipnejsi vyhrava...nahrat to a dat to niekam do natocto mozno by sa to aj ujalo...

zuzi01
3. mar 2008

Ahoj dievčatá, tak ktorá dnes vycikala 2 // ?????? 😀 😀

fedra
3. mar 2008

ahoj zuzi ... 🙂

pahu
3. mar 2008

Bianka, to je fat na vtipnejší vyhráva, ja keď som bola na poslednej folikulometrii, bola tam tá Dr. čo mi ju robieva, ale privolala ešte 2 doktorov, lebo mi tam videla cystu a ja som sa s nimi teda poriadne nasmiala. Tak si predstav, že tam ležím cica v bielej blúzočke, nohy roztiahnuté, vo vnútri ultrazvuk a ja čierne podkolienky so žltými a zelenými guličkami 😀 😀 Ani sadra by teda nebola zlá 😀

pipika
3. mar 2008

Fedra,mam apollo.
Ja na dnes koncim.Hoci som sa nedozvedela nic o Merionale,ale mam este cas.Zistim to.
Prajem pekny zvysok dna.
Pahu,zajtra cakam sms alebo mms s dvomi //. Myslim na teba rano. 😉
papa

bianka30
3. mar 2008

ahoj zuzi, robis mi soky , ja som videla len 2// a smajlikov, a uz som chcela pisat ze suuuuuuuuuuper. a potom az tie otazniky... no pekne.
pokial viem tak ziadna ale pahu snad bude dnes skusat ako to spravi zajtra rano ... tak snad.... 😵 😨

zuzi01
3. mar 2008

Držím palce, dúfam, že Pahu zachráni situáciu, keď už ja som to v stredu pokašľala...

bianka30
3. mar 2008

pahu, no pekne,,, tak vidim ze aj ty si to tam riadne uzivas... ja mam zas takeho gyndosa a sestricku. zakazdym ked idem od nich , tak ma boli brucho ale nie kvoli tomu ze by mi nieco robili ale od smiechu. sku skvelii...
tak som zvedava ako to bude v GYN five... nieco si budem musiet na nich vymysliet, nech sa nam narodia vesele deti... a kedy nezacat ako v den pocatia.. hehehe aby nebolo neskoro nie ?

pahu
3. mar 2008

Pa Pipi, zajtra sa ohlásim 😀

bianka30
3. mar 2008

zuzi, nevyslo? je mi to vazne moc moc luto ☹ ☹

zuzi01
3. mar 2008

Nevadí, ideme ďalej. Vo štvrtok idem na konzultáciu - čo ďalej....

bianka30
3. mar 2008

zuzi, super, tak budete zas o nieco mudrejsi... neboj priroda je veeeeeelice silna a aj ked nam robi nejake tie problemy urcite sa to jedneho krasneho dna povedie.... mozno skor a mozno neskor ale jedneho krasneho dna.... uz teraz sa tesim s tebou 😀 😀 😀

pahu
3. mar 2008

Zuzi 😉 Kuk 😉 Neboj, do tertice všetko dobré... Si v pohode? 😨 😵

Bianka, v GF sú trošku suchári, ale zvládneš to, neboj 😉

bianka30
3. mar 2008

pahu, musime ich tam naucit sa smiat... lebo suchari je trosku slaby vyraz. teda bola som tam len raz ale ani jedneho som nevidela sa usmiat... nejako ich uz len prevychovame...nech ostane aspon nejaky pozitivny obraz o nas ked mi uz tam chodit nebudeme... 😝

zuzi01
3. mar 2008

Bianka aj ja sa teším, len dúfam že to už už už bude....kedy začínaš s liekami ??????

Fedra, pýtala si sa, či som už brala injekcie........ešte nie, no povedal, že asi na tretíkrát.....

bianka30
3. mar 2008

no ja bianka alias poserkyn ( co sa tyka liekov) ich zacinam brat v sobotu (asi , cakam kedy dorazi mrska a tak nejako mi to vychadza) takze uz sa "neviem" dockat.

zuzi01
3. mar 2008

Neboj nič to nie je - skús si ich zajesť s chlebíkom ako ti už tu niektorá babula poradila....

Ty vieš kedy dorazí mrška????...........Moja si robila, čo chcela raz na 35 DC, raz na 45 DC - jednoducho úžasné....

bianka30
3. mar 2008

viem , uz mi to radila aj Pahu, tak uvidim ako to zvladnem... hehhe zas sa moj drahomilovany doma zasmeje...

no ja viem uuuuplne presne, ja som ako hodinky, ovu 14-15 dni, mrcha 28-29 dni,,,, paradicka... vsetko ok. u mna. u nas je "problem" v mojej polovicke, takze ja sa viem prisposobit. ale to nevadi... uz som to nejako akceptovala. (bola som v tom ze by bolo lepsie keby bola chyba vo mne ako v nom ... ale uz to neriesim)

bianka30
3. mar 2008

a chcela som sa spytat, ked robia IUI, zoberu MM plavcov a tych este nejako cistia a davaju len tych najzdravsich alebo to tam aplikuju rovno vsetko co od neho zobrali.?
na to som sa zabudla opytat doktora, tak neviete mi niektora povedat?

fedra
3. mar 2008

zuzi ..a preco ti dali teraz injekcie ?

zuzi01
3. mar 2008

Netreba riešiť v kom je problém - vždy sa berie pár......dôležité je držať spolu a spolu riešiť problémy..

fedra
3. mar 2008

bianka, trosku ich prefiltruju a ty dostanes len tych najlepsich 😉 Takze ti lenivsi im nebudu zavadzat.
Budu si plavat vo vyzivnom roztoku.

bianka30
3. mar 2008

presne tak... tak nejako sme to ponali aj doma, lebo pocuvat vety typu najdi si ineho chlapa, nevedela som ci mam plakat alebo ho zbit alebo ....
tak som mu to vysvetlila, ze 99,9% sa da pomoct a bud sa na to dame alebo nie. ale rozvod alebo nieco podobne nato nech ani len nepomysla( jedine ze by mi chcel nieco povedat---- hehehe )
tak si to uvedomil aj on a uz je vsetko ok. tak som z toho rada, lebo to bolo vazne takze a verim ze pre neho tiez.... predsa len ich ego je "mierne" slabsie ako to nase... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre