Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

brise
27. mar 2008

Bianka, na ten protokol píšu počet a pohyblivosť pri pozorovaní materialu. Pretože to mi hovorila laborantka, zrejme do maternice daju už upravený počet a len tie naj, a na oplodnenie stačí aj len jedna spermia.

bianka30
27. mar 2008

takze na protokole je napisane kolko bolo dane pri odbere a nie kolko mi dali dovnutra?

fedra
27. mar 2008

bianka, neboj ... urcite vedia co robia. Ved vybrali tie najlepsie nech im tie pomalsie neprekazaju 🙂

brise
27. mar 2008

Hej, na protokole je aký bol stav pri odbere - aspoň som to tak ja pochopila. Lebo mne hovorila ze aky bol stav pri odbere a ten isty bol napisany aj na protokole.

pahu
27. mar 2008

Ahojte babuľky, takže máme vypísanú žiadosť na IVF, ale do poradovníka sa zrejme dostaneme až v II.polroku 😉 A dovtedy budeme skúšať minimálne 2 x IUI 😉

fedra
27. mar 2008

to mate taky dlhy poradovnik .... ???? No mam dost

pahu
27. mar 2008

Fedri, mne doki povedal, že Spoločná zdravotná poisťovňa a poisťovˇňaApollo ich obmedzuje v počte IVF na mesiac, takže sa po schválení trošku čaká... 😒 Ale nevadí, však dovtedy IUI a prirodzené snažilkovanie 😀

fedra
27. mar 2008

ja mam tiez spolocnu ... no tak to sa tesim 😠
Ja mam po IUI, test 09/04 ... tak dufam,ze nas IVF minie

pahu
27. mar 2008

Fedri, jasné že Vás minie a minie aj nás, ale musela som postrašiť telo aby som ho zmobilizovala 😀 Však ja tú žiadosť nakoniec nemusím využiť 😀

fedra
27. mar 2008

ak sa nam tato IUI nepodari, aj my davame ziadost na IVF

pahu
27. mar 2008

No vidíš Fedri, ty teraz budeš tehuľka a ja budem o mesiac a budeš mi dávať rady čo a ako 😀

fedra
27. mar 2008

kiez by si mala pravdu 😉

fedra
27. mar 2008

teraz to najhorsie ... vydrzat tie 2 tyzdne do testovania.

bianka30
27. mar 2008

no a potom budete radit mne a zuul... to bude radosti... uz by sme mali vytvarat novu temu... ja to tak citim... hehehe

fedra
27. mar 2008

bianka ... este aby si nam neradila ty 😉

bianka30
27. mar 2008

jaaaj moja to uz mozem teraz... co je okolo mna tehotnych tak to ste este nevideli.. ja som ako magnet, len ku mne sa to este neprichytilo...

fedra
27. mar 2008

este nekric ... ved si par dni pred testom.
Mozno sa prichytilo len o tom este nevies.

Aj okolo mna su same tehulky. Ale pri mne sa tejto teme kazdy vyhyba. Co uz ...

bianka30
27. mar 2008

no po tom ako sa vselijako citim dufam ze mate pravdu.
len keby ma stale to brucho tak nebolelo. stale beham na wc ci nahodou uz som nedostala aj ked je to skoro ale mam pocit ako keby sa to malo kazdu chvilku rozbehnut..

fedra
27. mar 2008

ale to s mrchou si mysleli aj baby co uz su teraz tehu 😉

bianka30
27. mar 2008

no ja ti poviem len tolko, nech je to co chce ( a ja chcem aby to bolo to) sedim v robote s rozopnutymi nohavicami..... co ti budem hovorit... aj tak mam pocit ze mi praskne brucho za chvilku..

mandy55
27. mar 2008

babulky tak vam to prajem, niezeby to bolo nieco strasne, ale mali by ste to lahsie

bianka prioajam sa k tebe, ja mam vylozene nohy a povoleny opasok 😀

bianka30
27. mar 2008

keby som mala vylozene nohy ..... tak akurat zaspim...
preco je utorok tak daleko ?

mandy55
27. mar 2008

tiez si to vravim, ale neboj potom si budeme hovorit, uz je tu termin porodu, ako rychlo to ubehlo 😀 😀 😀

pahu
27. mar 2008

Jeeej, vy testujete spolu? 😕 😵

bianka30
27. mar 2008

s mandy? ano, rano sa stretneme na krvicke a poobede tu .. hehehe

pahu
27. mar 2008

To je fakticky dosť dobré 😉

bianka30
27. mar 2008

no a este aj zuul povedala ze si spravi ak sa jej stale budu drzat teplotky hore...

pahu
27. mar 2008

Ja viem ja viem 😀 teším 😀 Ste tam tak nahusto, že tento krát Vám to už neunikne pomedzi prsty 😉 Keď to jednej vypadne, druhá to musí jednoznačne chytiť 😀

bianka30
27. mar 2008

tak ja verim ze to bude taky riadny virus a chytime to vsetky 3

t123
27. mar 2008

Ahojte,som 7 deň po IUI a testujem 04/04.
Som rada,že nesedím sama s rozopnutými nohavicami.
Bianka verím vírusu a dúfam,že chytí aj mňa 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre