Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

jankita
2. apr 2008

No neviem. Vydrzim do piatka a potom sa rozhodneme s manzelom, co dalej. Takto fakt radsej rovno na IVF, ako vyhadzovat peniaze do vzduchu, pri takej malej uspesnosti.

pahu
2. apr 2008

Janki, tak ešte vydrž a nepanikárte 😉 Potom by sme ti to radšej vybavili v BA 😀

jankita
2. apr 2008

No to by bolo v pohode, v BA som aspon raz za mesiac 😀 . Sefka bezo mna nevie zit 😀

jankita
3. apr 2008

No baby, novinka, zajtra zacinam 1x stimulovat. Udajne ma lieky vyjdu "len" na 7500 Sk.

bianka30
3. apr 2008

jankita, pre boha , ake lieky na IUI za 7500 sk??? to sa mi nejako nezda... ja som platila 570sk, + 1000 sk zakrok... za IUI

jankita
3. apr 2008

bianka - menopur 😔 . Budu to tri balenia injekcii. Asi mi treba davku ako pre kona. Su fakt drahe... 🙄

bianka30
3. apr 2008

no pekne...

jankita
3. apr 2008

Tiez som z toho prekvapena, ale nemam na vyber. Babatko chcem, takze musim platit.

janinkane
3. apr 2008

jankita si tu???

jankita
3. apr 2008

som tu :o). Len trosku odbehavam, kvoli praci.

janinkane
3. apr 2008

tak vidíme,že sa utvrdzujeme obidve v tom istom...že skoro nikto nema na IUI také drahé inj...tak nechápem...čitala som si tu,čim stimulovali dievčatá.....
tak potom su zazračné,alebo čo???

jankita
3. apr 2008

Ja neviem Jani, ale fakt to vyzera, akoby sme boli jedine a obe od toho isteho Dr.

janinkane
3. apr 2008

ano...tak už počkáme do zajtra....

jankita
3. apr 2008

som fakt zvedava. Mohli by nam aspon ukazat, ako si to mame pichat, nie? Inak, Jani, co mas napisane na ziadosti do poistovne? Mas tie inj. jednorazovo, alebo na nejaku dobu? Mne ich dal na schvalenie len jednorazovo.

janinkane
3. apr 2008

jankita,aj mne dal jednorazova ,na žiadosti som mala napísané 2 bal.po 10amp.,

jankita
3. apr 2008

ja 3 balenia po 10 amp. A ked to nevyjde, tak co? Pockame na dalsiu schvalenu ziadost?

janinkane
3. apr 2008

jankita..vôbec netušim......a som z toho rozladená...možno by som išla na IVF...len neviem či sa to dá..po 1 IUI???

jankita
3. apr 2008

to neviem ani ja. Nas sa Hredzak pytal, ci chceme najprv skusit IUI a az potom IVF, alebo rovno na IVF. Takze zrejme to mozne je...

pahu
3. apr 2008

Babuľky, menopur sa používa aj pri IUI aj pri IVF.. Je fakt, že je to o dosť väčšia dávka hormónov, lebo aj mne doki povedal, že ak by na mňa nezaberal Clostilbegyt, tiež by som musela brať tieto injekcie... Možno mohol Váš doki na Vás vyskúšať aspoň 1 mesiac clostil... 😒 Ale ak by to malo pomôcť, aj ja by som platila a s radosťou 😀

fedra
4. apr 2008

caute, tak ja som dnes 9DPO, uz nervozita zacina pracovat 😝
V nedelu skusim test, ale fakt sa dost bojim, co tam uvidim ☹

pahu
4. apr 2008

Ahoj Fedri a grafík nám neukážeš? 😨 Akú máš BT? 😕 😵

fedra
4. apr 2008

grafik si nerobim, no BT je zatial OK ... stale sa drzi okolo 37,1 / 37,3

pahu
4. apr 2008

Fedri pekne. Takže držím palec 😉

jankita
4. apr 2008

Ahojte baby. Sprosta otazka - co je DPO? 😕
Inak, v lekarni som predsalen platila "len" nejakych 2600 Sk a nejake drobne, lebo zatial mi predpisal len jedno balenie injekcii. Baby, aj vy ste boli pri predpise liekov na ultrazvuku?

fedra
4. apr 2008

Dakujem

pahu
4. apr 2008

Janki, na UZV ti skontrolujú, či náhodou nemáš cysty,.... To je len dobre že o to tvoj doki dbá.. 😉

DC = deň cyklu (počíta sa od 1.dňa menzesu=1.DC)
DPO = deň po ovulácii

😀 Ešte sa máš čo učiť neboj, všetky sma sa vypytovali 😀

fedra
4. apr 2008

mne je dnes tak blbo ... uz sa neviem dockat kedy pojdem domov

pahu
4. apr 2008

Fedri a z čoho? Nejaké príznaky? Ak áno, dúfam že ešte chvíľku budú a je z toho tehu 😉

fedra
4. apr 2008

no jasne ... skor nervy uz pracuju.
Taka som nejaka rozhadzana ... bwe

pahu
4. apr 2008

Fedri, ja som pred testovaním na sebe hľadala všetky príznaky tehu 😉 Kľud, však sa to čoskoro dozvieš 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre