Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pahu
22. apr 2008

Brii, tak ak by to tak bolo, tak ti posielam pusinku ako sudičke 😉 Skôr sa bojím, či som náhodou neprechladla alebo niečo. Ja som dosť náchylná na močový mechúr.. Aj keď toto je iný pocit... 😵
A brii, kedy je 3.IUI? 😕 Či som pozadu a už bolo? 😕 😵

brii
22. apr 2008

My sme uz po...bolo v piatok, tak cakam pozitivny vysledok 😀 😀 😀
Mna tiez tak brusko v sobotu bolelo..az som sa v noci na to zobudila.to urcite znamena, ze mame mimi v brusku 😎

pahu
22. apr 2008

Brii oki, takže mimi máme v brušku 😀 Už iba aby ho tam našiel aj testík o pár dní 😀

brii
22. apr 2008

No, ved by sa patrilo 😀
Drziiim moc palce 😵
A Ty si teraz po 3.iui, ci spontanne mas ovu?

pahu
22. apr 2008

Brii, ja mávam ovu každý mesiac 😉 Teraz sme už 2 mesiace bez IUI, lebo v termíne IUI sme rozcestovaní každý niekde inde... Ďalší mesiac nám to myslím opäť nevyjde, manžel má 2 dlhšie služobky... Momentálne ešte čakám na schválenie IVF poisťovňou, takže uvidíme čo bude 😀

brii
22. apr 2008

Fiha, to ste teda dost rozlietani....ale ono to asi vyjde, ked to clovek najmenej caka. Aspon ste zamestnati niecim inym a nemusis stale premyslat, ci to uz konecne vyslo.
A teda muzik ma zly spg? Ci preco sa nedari?

pahu
22. apr 2008

Brii, práveže nie, má ho stále v norme, aj keď nie úplne super, ale povedali že je O.K.. Napriek tomu bol 3 mesiace na Profertile, ja mám za sebou aj laparku a som tiež O.K., takže nikto nič nevie,... 😒
No a to že sme rozlietaní, čo ja viem... Vieš, ak ide manžel na služobku v čase Ovulky, nepoteší ťa to... 😨 😕 🤐

brii
22. apr 2008

To je asi najhorsie, ked clovek nevie, v com je problem 😒 Ale nastastie uz medicina pokrocila, a da sa to aj inak riesit..Nuz ale, my sme sa predsa dohodli, ze sme coskoro budeme mat pozitivne tehu testiky, takze to nebudeme potrebovat 😀 😀 😀

pahu
22. apr 2008

To fakticky dúfam 😉 Brii, teraz idem domov, tak ťa tu nechám samu, až zajtra sa vidíme, takže pekný večer 😀

brii
22. apr 2008

Hihi 😀
Pekny vecer aj Tebe 😵

pahu
22. apr 2008

Brii, vrátila som sa na 5 minutiek, bola som na WC a mala som ružový výtok... 😠 Takto skoro? 😨 😕 😢 😖

brii
22. apr 2008

To byva pri uhniezdovanie, nie? To by mal byt dobry znak 😉

maahuliena
22. apr 2008

aj podľa mňa to môže byť signálom začínajúceho uhniezďovania 😉 🙂

fedra
23. apr 2008

Ahojte babulky, tak vcera prebehlo IUI v pohode, akurat na manzelove narodeniny 😉
Aj ked by to bol zazrak, dat mu takyto darcek.
Vcera som bola domka, lezala som pred TV. Testujeme 06/05.

Fcielka, ako bolo na kontrole ?

fcielkafcielka
23. apr 2008

Ahoj fedri, tak ked je to takto s tymi narodeninami, tak to musi vyjst! 😉 Inak aj moj manyel mal vcera narodeniny, mila nahoda.
No odber vajicok budem mat v piatok, na koniec sa to o jeden den posunulo. A vraj vyzera vsetko oki, tak uvidime. Kvoli spg musime mat ICSI a budeme mat aj predlzenu kultivaciu. Dufam, ze sa nam nejake vajka podari oplodnit a budu sa vyvijat...uz zacinam stresovat... 😅
Joj ja budem moc moc drzat palceky, aby ste naozaj IVF nepotrebovali!!! 😉

fedra
23. apr 2008

tak straaaaasne moc drzim palceky pri odbere. Nech su vajka riadny fesaci.

No to by som si priala aj ja, aby sme na to IVF uz nemuseli, no bol by to zazrak ... a ja uz po tom vsetkom na zazraky akosi neverim.
A navyse sa nemozem zbavit pocitu,ze IUI bola dost neskoro ... az 16DC /a to folici mali uz na 13DC 21mm/

pahu
23. apr 2008

Fcielka supis, tak uz je to tu a o chvíľu budeš maminkou 😉

Fedri a dnes si už v robotke? Dúfam že tam nemáš žiadny stres 😀 A možno nebola neskoro, možno ti iba pomylšie rastú 😀

fedra
23. apr 2008

ano dnes som v praci ...
no ja neviem ... na 13DC mali 21mm ...

pahu
23. apr 2008

Fedri a ani prirodzene ste nesnažilkovali, kvôli IUI však? 😕 😵

fedra
23. apr 2008

u nas to nema zmysel ... aj tak by spermijky nepresli zive cez krcok.

pahu
23. apr 2008

Fedri, do prčic 😒 Ale ak budeš negativistická, nepomôže ti to, skús radšej dúfať, že je to O.K....
Mne písala Pipika sms-ku, dnes bola objednaná na IUI:Ahoj! Takže už sme na ceste domov. Robila mi to nejaká nová Dr., asistoval jej Harbulák, ktorý hovoril, že už na IUI nemôžeme, že vraj to nemá zmysel. Sľúbila som im 2// 😵
Celkom tomu teda nerozumiem, či jej to nakoniec urobili, asi áno ale asi naposledy... 😖

fedra
23. apr 2008

ja nie som negativisticka ... skratka to tak beriem. To je vsetko

Ale aj tak nerozumiem, preco by nemohla ist na dalsie IUI. Jedna vec je, ze viac IUI jej uz nechcu robit a budu ju tlacit do iVF /tak isto to bolo u nas ... ja ked som prisla v sobotu na kontrolu, tak to bolo prve co sa spytal, ci uz mame ziadost na IVF/. Ale ak to ona chce skusat, mali by jej vyhoviet. Ved su tu baby, kt. sa podarilo 4IUI a dokonca 6IUI. A ona uz raz po IUI otehotnela, tak tam je sanca ze sa to opat podari

pahu
23. apr 2008

Fedri ani ja tomu nechápem, teraz je doma, zajtra pôjde do robotky a ozve sa, takže uvidíme ako to bolo 😉

fedra
23. apr 2008

vies, niekedy mam v CAR taky cudny pocit ako keby s nami pri IUI len stracali cas ... no odchod si max. 3xIUI /aj mne dotor povedal,ze viac ich zo zasady nerobi/ a sup na IVF

pahu
23. apr 2008

Fedri, mne doki povedal, že ak chceme, môžem ešte ísť na 2-3 IUI, zatiaľ som ich mala len 2... Ale to už vedel že si dávame žiadosť na IVF do poisťovne... Neviem neviem.. Nemôžeme v tom hľadať to zlé, musíme dúfať že oni chcú, aby sme boli tehuľky čo najskôr, a aby sme boli šťastné... 😀

fedra
23. apr 2008

ja v tom nehladam nic zle a oni urcite vedia co robit 🙂
To su len niekedy take skarede nalady co ma prenasleduju.

pahu
23. apr 2008

Ja viem, viem, aj ja mám také... Keď som bola po prvom neúspešnom IUI, brblala som, že z nás chcú vytiahnuť len peniaze... 😎

brii
23. apr 2008

Nam sa stalo, ze aj napriek mimoriadnemu zlepseniu spg (z 3ks na 20milionov!) nam Dr. nechcel dovolit IUI. A tak sme sa tam uz viac neukazali. Znamy lekar mi povedal, ze je to len o peniazoch!To vsak nepisem o Heliku, tam boli naozaj velmi mili, prave naopak, chceli vyckat, ci sa spg nezlepsi a az potom vypisovat ziadost na IVF.

pahu
23. apr 2008

Brii, ja chodím do GynFivu v BA... Ale zistila som, že je to o človeku, keď má zlú náladu, nie je veľmi prívetivý... 😒

brii
23. apr 2008

To iste...myslim, ze iny doktor, iny nazor.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre