Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

domcek1111
30. apr 2008

tak to sme na tom rovnako, a nerozmýšlali ste nad IVF?Ako som hovorila, tak my podávame žiadosť, ale kedy sa rozhodneme-no uvidíme....
ktovie, ako dopadla pahu, ci dostala mrchu 😒

fedra
30. apr 2008

my uz sme ziadost vypisali a teraz cakame na schvalenie.
Chceme zacat so stimulaciou co najskor ... aj ked nechapem, preco sa to cez IUI nedari. Ved vajickovod co mi ostal je totalne priechodny, foliky vzdy pekne narastli, sliznica OK, manzel ma dobry spg ... a po tom mimomaternicovom je aj jasne,ze s opodnenim by nemal byt problem ked sa to uz raz podarilo ... tak ja uz neviem. ☹

domcek1111
30. apr 2008

fakt, niekedy človek nevie, čo si má myslieť....a taktiež komu má z doktorov veriť, jeden povie tak, druhý zas inak... 😠 a ako už dlho čakáte na žiadosť? S tým poradovníkom je to fakt dobre, že sa nemusí čakať.... 😉

fedra
30. apr 2008

my sme je vypisali pred dvom tyzdnami

fedra
30. apr 2008

pocitam,ze ak by bola schvalena do mesiaca, tak by sme mohli stihnut zacat stimulovat uz v maji

tanika.t
30. apr 2008

tak IUI sa nedarí?treba radšej prejsť na IVF? ja ešte neviem,či sa na to odhodlám..mám za sebou 2 missed abort a teraz som mala zvýšený prolaktín..tento mesiac som brala clostil-ale neviem,či zaberie..tak začínam uvažovať nad IUI

domcek1111
30. apr 2008

fedra, tak to ťa už nezastihnem s tou žiadosťou....ibaže ak by sme testli spolu toho 6.5. a boli by sme tehuľky!!!!! 😉 hm, tak to by bolo super!!!!

fedra
30. apr 2008

tanika ... closti je na folikulky, ale ako sa zda, ty nemas problem otehotniet ale babatko donosit. Asi treba patrat po pricine preco je to tak. Tu ti IUI ani clostil nepomoze.
Skor popros gynekologa o genetiku a protilatky na trofoblast.

domcek ... to by bol ten naj,naj, najlepsi scenar 😉

domcek1111
30. apr 2008

veru, tak to máš pravdu....to by bola telenovela!!!! 😉 nás tiež posielala doktorka na genetiku, ale myslím si,že zbytočne, len by sme zistili, že je to genetické(a kvôli tomu sa nedá nič robiť,myslím), a tabletky určite na to niesu, či áno?!!

fedra
30. apr 2008

proti genetike sa toho uz asi vela nenarobit neda ☹

tanika.t
30. apr 2008

tak dík 😒

jankita
2. máj 2008

Ahojte dievcata. Tak tentokrat nam to vyslo, foliky pekne rastu. Pravy 15 mm, lavy 13 mm a sliznica 8 mm 😀 . V utorok mame IUI 😀 .

fedra
2. máj 2008

no tak super .... budem drzat palceky na IUI 🙂

jankita
2. máj 2008

vdaka 🙂 . A ako pokracujes ty? Ziadost zatial neschvalili?

janinkane
2. máj 2008

jankita....tak super,že to teraz ide dobre,,,,
držím prsty....aby Ti to vyšlo......

jankita
2. máj 2008

diky jani. Ty ako? Prebolelo? ☹ Tento mesiac prestavka, ci stimulujes na dalsie?

janinkane
2. máj 2008

ja mam tento mesiac prestávku...a začinam zas v juni.....

jankita
2. máj 2008

tak budem drzat palceky, mozno to bude aj skor. Lebo citim v kostiach, ze maj je plodny. 😉

fedra
2. máj 2008

ziadost este stale nemame schvalenu ... od buduceho tyzdna tam budem volat co dalej

jankita
2. máj 2008

fedri - tak drzim prsteky, nech to je co najskor a coskoro budes "v tom" 😉 .

fedra
2. máj 2008

Dakujem.
Uvidim, ako dopadne test teraz po IUI ... bojim sa, aby cez vikend "neprikvitla" mrcha ☹
Ak nie, tak skusim v nedelu urobit test

jankita
2. máj 2008

neprikvitne, lebo v maji sa nam bude darit. Abraka, dabra... Kedn epomahaju tehu bacily, tak budu cary-mary 😀

fedra
2. máj 2008

dik 😉

brii
2. máj 2008

Ahojte, tak ani 3. IUI zial nebolo uspesne, fnuk, fnuk....nuz co, ide sa dalej...aspon ze je vonku slniecko, ktore nam zlepsuje naladu 😵

domcek1111
2. máj 2008

o Brii, tak mi je to ľúto, ☹ neboj všetko bude OK., môžno aj ja budem zachvíľu s tebou fnuk-fnuk, mňa test čaká 6.5., drž sa, veď raz to musí prisť dofrasa 😒 a čo vlastne budeš robiť ďalej,....pekný dník moja 😉

fedra
5. máj 2008

brii ... skoda
Co idete dalej robkat ? Idete dalej este skusat IUI ?

Domcek ... ako ?

fcielkafcielka
5. máj 2008

Ahoj fedri...testla si?

jankita
5. máj 2008

Ahojte dievcata. Nebolel niektoru z vas zadok po pichnuti Choragonu? 😅

domcek1111
5. máj 2008

ahoj fedra, tak ako si dopadla?Ja zatiaľ nijak, lebo som nerobila test....zajtra ideme do helika vypísať žiadosť na IVF...a mrcha, tá si myslím, že dorazi tak zajtra, alebo v stredu..no uvidíme... 😒 pekný dník

smejka
5. máj 2008

domcek drzim palce na zajtra v heliku a este...kiezby ta mrcha uz neprisla 😉 ...pekny den 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre