Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

fcielkafcielka
2. okt 2007

Fu, tak jej budem velmi velmi dryat palceky, aby to dobre dopadlo, aby bola silna, aby sa uz coskoro mohli snazilkovat o mimiska!

ajuska212
2. okt 2007

ano presne tak musime jej drzat palce a mysliet na nu aj na jej manzela nech vsetko dobre dopadne...Fedra nic drzte sa!!!!urcite vsetko bude ok🙂

adulik16
2. okt 2007

Fedra,drzim ti strasne moc palce, aby operacia dopadla dobre!

matrinka
3. okt 2007

Baby, poradite, ako dlho nemame sexovat pred IUI aby bol zabezpeceny dostatocny pocet spermii ( spermiogram mal mierne znizeny )? Zajtra idem na kontrolu folikov ( 10 DC ) tak rozmyslam, ci mozeme este dnes sexovat 🤐

fcielkafcielka
3. okt 2007

Ano, odporuca sa "abstinovat" len 2, max. 3 dni pred. Podla toho, kedz mavas ovulku, tak si to odpocitaj.
😉

mirica
4. okt 2007

ahojte babuľky - viete mi niektorá poradiť - mali ste niektorá 9 dni (cca ) po pichnití pregnylu bolestivé a horúce prsia ? doteraz ma len boleli a posledné 2 dni ich mám aj horúce... Tehu byť nemôžem...určite.

matrinka- doporučuje sa 3 dni pred odberom ale maxim 5-7 dní ,sexík závisí od toho ako mávaš ovulku .

fcielkafcielka
4. okt 2007

mirica - ja som sa s tym nikdy po pregnyle nestretla, ale prajem, nech to nic "zavazne" neznamena...

mirica
4. okt 2007

ja dúfam , že to zmizne 😕 - vraj sa HCG odplaví po 6-10 dňoch .-tak dúfam 😅 , už len zase nejaké nnové problémiky by som potrebovala. 😠

ajuska212
4. okt 2007

mirica ja som si pichla pregnyl minuly mesiac 1 krat a citila som sa nafuknuta od hlavy po paty....

ajuska212
4. okt 2007

bolestive prsia som mala ale horuce??nie snad to nic vazne nie je ....skus zavolat dokymu

mirica
4. okt 2007

ajuska- ja by som aj zavolala, keby som sa nehanbila, že to je len nejaká blbosť - asi ešte dva tri dni počkám -alebo si spravím tehu test- či je to HCG preč - ak už bude potom možno zavolám

ajuska212
4. okt 2007

aka hamba???nato su tam aby ti sestricka poradila pomohla vysvetlila...ale ako chces este pockaj....ja idem v piatok na sono,krv v sobotu asi budem pichat pregnyl a v pondelok snad na IUI

mirica
4. okt 2007

AJUSKA- ja sa bojím toho , že zavolám a ona mi povie , nech prídem , a ono to prejde ešte pred tým ako dorazím. 🙄 ( doki je veľmi fajn - nič nezanedbáva )

budem ti veľmi držať palčeky , aby nielen bolo , ale aj vyšlo a potom boli // na testíku . 😵
Ja som teraz 20DC - a tak čakám , a čakám a čakám... 🙄 na tú hlúpu mrchu , teraz keď sa snažilkujem , tak by som prijala aj 18-20 dňový cyklus 😀

ajuska212
4. okt 2007

mirica tak teda vyckaj este ale keby sa ti to zhorsilo tal behni ozaj doktorovi....no snad tentokrat sa mi to podari a uvidim na testiku za 14 dni po IUI // ciarocky....

ajuska212
4. okt 2007

musim utekat idem poobede do roboty a strasne sa mi nechce...ale ine nic ine mi nezostava☹

ajuska212
5. okt 2007

babulky tak dnes som bola na sone a na krvi po liecbe clostylom a musim bohuzial ist zase aj v pondelok....a potom sa uvidi kedy pichnem pregnyl a kedy pojdem na IUI

vikynocka
5. okt 2007

ahojte zdravim vsetky snazive babenky, citam si vsetky temy a hladam odpovede na moje otazky...cesta vedie ku krasnemu babetku/kam ktore si vsetky vytuzime a vysnazime...takze ak mate niektora viac info...je to tak,ze pri IUI sa obide problem protilatok proti spermijkam,alebo jedine IVF by v tomto pripade mohlo pomoct?..diky moc

ajuska212
5. okt 2007

vikynocka v tomto ti moja ja neporadim☹promin 😒

pipika
5. okt 2007

viky obide sa určite aj pri IUI.

ajuska212
7. okt 2007

babulky tak zajtra znova na sono a na krv uz si pripadam ze tam chodim castejsie jak niekto na hodiny klaviru🙂

ela13
7. okt 2007

ajuska, ja som mala prve IUI az na 19 den a chodila som do centra uz od 9 dna, som si pripadala uz ako darca krvi, ci pomaly narkoman, tak dopichane ruky som mala☹. KOlkaty den DC si?

ajuska212
7. okt 2007

no v piatok som bola 9 den a dnes som teda 11 a zajtra budem 12,ale uz citim ze kazdym dnom budem mat ovulaciu...

ela13
7. okt 2007

tak to mas super, ze mas tak skoro ovulku, ja mam cykly od 33 do 35 dni, takze aj ta ovulka je neskor a tym padom musim aj dlhsie cakat☹

ajuska212
7. okt 2007

vies co ja som mala volakedy take cykly ale po laparke sa mi to nejako super upravilo a dokonca tento mesiac presne na 28 den som dostala

ela13
7. okt 2007

wow tak to mas fakt super, ja som na laparke nebola a verim,ze ani nebude potreba, ja som uz totizto raz tehotna bola, a lekar si mysli, ze by malo byt ok / aj ked to bolo pred 5 rokmi...)

ajuska212
7. okt 2007

eli este si sa ma pytala kam chodim do centra gyn fiv

ela13
7. okt 2007

no tak to sme spolubojovnicky 🙂 tak to sa musi podarit, ved same dobre chyry idu o gin five, aj moja lekarka mi ho odporucila a pritom jej kolega robi v Iscare...

ajuska212
7. okt 2007

aj ty tam chodis nie????aspon co si pamatam co som citala ....a ty komu chodis drabekovi???ja dr.behunovej...

ela13
7. okt 2007

k drabekovi, uz iba on bral, je sice tichy, ale je fajn🙂...A IUI prve mi robil Harbulak, tak som sa aj vytesovala, ze ked to robi taky velky odbornik tak by to aj mohlo vyjst....Ale akosik s manzelikom sme to asi dobre ten minuly mesiac nenaplanovali☹, neva, ideme dalej, tento mesiac to musi vyjst a ked nie tento tak urcite buduci, ved tam predsa nebudeme chodit ako na !klavir! 😉

ajuska212
7. okt 2007

mne ho robila moja dr a nevyslo ale nevadi musim to brat tak ako je to a pevne verim ze kazdej jednej to raz vyjde 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre