Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

riska
19. nov 2007

Ja do Gyn-fivu.Objednala som sa na budúci týždeň na konzultáciu, uvidím, čo mi povie.

pipika
19. nov 2007

tak ti drzim palce.Bude vsetko ok,uvidis. 😉 Aj ja tam chodim.

fcielkafcielka
19. nov 2007

riska - mrzi ma, ze to nevyslo. Ale aj ja si myslim, ze sa este oplati skusat, ak nemate nejaky velky problem. A tak ako pisala Fedra, mozte byt medzi tymi 10% uspesnych! Drzim palce na konzultaciu.

ajuska212
19. nov 2007

riska ozaj mi je to luto ale netreba sa vzdavat skusaj dalej IUI!!!!potom sa ozvi co ti doporucila dr.ci skusit este alebo uz ist na umele...

matrinka
22. nov 2007

Ahojte baby, no co mate nove... Ktora sa chysta na IUI prip. caka na vysledok? ja idem zajtra na kontrolu do GynFivu, na 10DC, po stimulacii Clostilbegytom tak som zvedava kolko folikov budem mat a aku vysoku sliznicu.Poctivo pijem alchemilku, tak som zvedava ci to u mna funguje 😉

ajuska212
22. nov 2007

matrinka tak ti drzim palce nech mas folikulov a folikulov!!!!!potom sa ozvi🙂pa

matrinka
23. nov 2007

caute 😉takze na 10DC mam 3 foliky a sliznicu 4,5 mm, co nie je bohvieco 😒 ale je o 0,5mm vysia ako minule, mozno vdaka alchemilke 🙂

fcielkafcielka
23. nov 2007

Ahoj, matrinka...ty stimuluje Clostilom?
neboj, sliznica este porastie...pi dalej alchemilku.
Kedy to vyzera na IUI? Nech zase drzim palce...ja uz budem mat taky palcovy krc. 😀
Ja mam tento mesiac pauzu, nejako si potrebujem oddychnut a vypnut....

matrinka
23. nov 2007

Ahoj Fcielka, ano, brala som Clostil 5-9DC...dnes po druhej si zavolam a povedia kedy na IUI, podla mna v sobotu Pregnyl a IUI v pondelok...aspon tak som to mala minule...Ja som tiez mala min.cyklus pauzu, ale ten cyklus bol velmi divny, trval len 20 dni...
Ono aj ja si hovorim nebudem sa sledovat, mysliet na to, ale podla mna sa to neda 😒 do tohto IUI uz nejdem s takymi nadejami ako minule, beriem to realisticky 😉

fcielkafcielka
23. nov 2007

aj tak budem drzat palceky!

matrinka
23. nov 2007

dakujem 🙂
volala som za vysledky... mam prist znovu zajtra na krv+ultrazvuk 😒 tak neviem co sa om nezda...

matrinka
26. nov 2007

caute baby, tak mam po 2. IUI...teraz ma cakaju dlhe 2 tyzdne 😉

fcielkafcielka
26. nov 2007

matrinka tak dufam, aby to bolo posledne dvojtyzdenne cakanie... 🙂

ajuska212
26. nov 2007

matrinka tak pevne nervy a pozitivne myslenie🙂drzim palce🙂

matrinka
26. nov 2007

dakujem baby 🙂 a to som jedina po IUI?
fcielka ma pauzu ... a ty ajuska? kedy sa chystas na dalsi pokus?

mandy55
26. nov 2007

ahoj snazilky, pripajam sa do debatky, v sobotu som bola na 2. IUI, tak martinka nie si v tom sama, co sa tyka cakania, mame na to 2 tyzdne, drzim nam palceky. pekny podvecer

ajuska212
26. nov 2007

matrinka ja az po novom roku,potrebujem pauzu od clostilu a tak som sa dohodla aj s doktorku....potom sa urcite ozvem...ale samozrejme vas snazilky a cakatelky budem intenzivne tuto sledovat a povzbudzovat🙂baule drzim vam palce🙂

riska
27. nov 2007

Ahojte, tak ja som boôa dnes na konzultácii v gyn-five. Dr. mi natvrdo odporučil IVF, vraj manžel nemá dobrú pohyblivosť spermií - zaujímavé že ma o tom informoval až po 3. IUI, predtým stále sledoval mňa a moje PCO. Tak som povedala, že sa s drahým poradíme, ale myslím, že si dáme aspoň rok pauzu. Neviem, možno skúsim nejaké bylinky...Všetkým snažilkám držím silno palčeky. 🙂

matrinka
27. nov 2007

Caute baby,
mandy55, kam chodis do ktoreho CAR? inak drzim palceky, bodaj by nam to vyslo, bol by to pekny Vianocny darcek 😀
riska, a ked ti robili IUI aky ste mali pocet a kvalitu?
my sme mali: 15 mio/ml A+B - teda myslim ze A+B znamena ze su pohyblive, nie? vela bab tu pisalo, ze sa im po vitaminovej kure velmi zlepsil spermiogram, tak nezufaj 😉
ajuska, dik a mozno sa ti prave teraz zadari, lebo ucinok Clostilu je niekolko mesiacov, vraj 😉

pahu
27. nov 2007

Riska, nevuiem, nečakajte rok, hlavne kým dostanete termín môže to trvať aj pol roku... 😕
MŃa čaká teraz prvé IUI,... Hlavne je pre´mňa záhadou, ako to, že nezistili že manžel má nie 100%-ný materiál. Neboli ste pred tým na spermiograme???

Matrinka a Mandy, držím palčeky, dúfam že sa Vám to zadarí a hned potom aj mne 😀

riska
27. nov 2007

Ahoj matrinka, myslím, že presne tak isto ako ty, 15 neviem čoho a A+B. Ja vôbec neviem, čo to znamená, ale pri každej inseminácii bolo to číslo horšie- predtým tuším 30 a 25. Tie naše hodnoty sú o.k alebo nie?

mandy55
27. nov 2007

martinka, chodim do Gyn-Fiv-u a drzim nam obom palceky (resp. vsetkym snazilkam), papa a pekny zbytok dna

fcielkafcielka
28. nov 2007

Dolezita je ale aj morfologia spermii - a teda ci maju spravny, zdravy tvar. Mandy55 a matrinka drzim palce!

matrinka
28. nov 2007

mandy55, mozno som ta v Gynfive videla, lebo ja som tam bola v sobotu na krv + ultrazvuk 🙂
riska, ak mate 15mio/ml tak podla mna je to celkom OK, ved sa hovori ze na IUI treba min. 5mio/ml... Ak sa mylim, tak ma opravte...
pahu, kedy ides na IUI?

mandy55
28. nov 2007

🙂 martinka mozno sme sa naozaj videli, boli sme tam rano a sedeli sme v zadu pri dverach 🙂, inak ako sa citis? ziadne priznaky?

matrinka
28. nov 2007

som len druhy den po IUI, takze na priznaky je este skoro...ale uz sa nemozem dockat cca 12 dna, ked testnem...stimulovala si Clostilom?

mandy55
28. nov 2007

ano a aj pregnyl mi drahy pichol 😀

matrinka
28. nov 2007

ten moj by to nezvladol...a vies aj pocet folikulov+vysku sliznice aku si mala pri kontrole? ja som v piatok mala 3 folikuly a sliznicu 4,5mm, v sobotu som sa nepytala...

mandy55
28. nov 2007

prvy krat mi nic nepovedali a na druhy som sa pytala, ale iba pocet vajicok viem: 6 😀

matrinka
28. nov 2007

noo, tak to je dost, mozno budu dvojicky 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre