Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pappo
21. máj 2007

miri aj ja idem v stredu k lekarke. si doma potom pozriem ako si dopadla, dufam ze dobre.
baby to pozorovanie vazne nema vyznam ja uz som nato dosla tiez. lebo nikdy neviete co to vlastne je a zbytocne sa nervujete hlavne budte v pohode.

lilinka76
21. máj 2007

Miri, díky za povzbudzujúce slová. Ja som si dávala IUI tak ako ty, ale čas som nedodržiavala. Večer som si dala pred spaním, tak aby som už nevstávala a ráno hodinu predtým, ako som vstávala.
Teraz absolvujem tie výtery a skúsim sa objednať len tak na konzultáciu k p. doktorke.

Pappo, tá IUI bola bez stimulácie a asi by mi ju ani nenasadili, lebo podľa toho, čo som naštudovala sa nestimuluje, ak sa preukáže prirodzená ovulácia, aby sa predišlo HSS. Ale ja nie som doktorka, neviem.

Vyplakala som sa, ešte mi raz príde ľúto, keď sa vo dverách objaví mužíček, to si poplačem druhý krát a budem bojovať ďalej.

miri28
autor
21. máj 2007

pappo, mam stale nafuknute brucho, a to je asi z fyzickych prejavov vsetko. inak po psychickej stranke som taka naladova, roztrzita, ale moze sa niekdo cudovat, ked myslim len na jednu vec? mam fazulku v brusku alebo nie? to je otazka za milion 😀
inak ta soft IVF ma zaujala. mozes mi o tom blizsie popisat?

pappo
21. máj 2007

miri velmi rada ti napisem ale asi ked to cele absolvujem , pretoze to uz bude po a budem mudrejsia. dobre? teraz si aj ja zistijem vlastne co a ako. mam taku nejasnu predstavu. v stredu odber vajicok oplodnenie a potom asi sobotu transfer. tazko povedat zalezi kolko sa oplodni a ci sa budu dalej delit. budem vas informovat. ja osm celkom rada ze je to nakoniec takto IUI ma iba vycerpava a toto je predsa len o nieco viac vacsia moznost. amozno budu aj mrazackovia a to by bolo super lebo by som mohla ist hned na dalsie oplodnenie keby to nevyslo. hovorila mi ze sa vkladaju 2 oplodnene vajicka neviem ale v ktorom stadiu. tak uvidime. 🙂 drzte silno palceky.

miri28
autor
21. máj 2007

pappo, to je supis. moc si ma potesila. ja mam este silu na IUI, no uvidim v stredu aka budem 😀 ale zatial si verim a o tom to je, no nie? drzme si silno pasticky, kazda si najde svoju cesticku, ktora sa jej zda byt dobra. takze prajem ti, aby to v stredu dobre dopadlo.

miri28
autor
21. máj 2007

lili, diky za info. ja si davam utros tiez ked idem spat medzi 9.00 a 9.30 h a potom rano o 4.30 h. takze asi tolko. len som chcela vediet ci treba dodrziavat presne nejaky casov interval, lebo v liekovom popise take nic neudavaju.

andreao
21. máj 2007

lili 76 je mi veľmi ľúto, ja som dnes tiež robila test, negatívny, ešte idem v stredu na krv- 14 Dn po iUI, ale šance tomu nedávam. Tak nabudúce.
Pa.

lilinka76
21. máj 2007

Andrea, Miri, Pipka, veľmi Vám držím palce. A aj Tebe, Pappo, nech Ti to dopadne na jednotku. Možno, keby dali lieky na stimuláciu mne, tiež by som mohla absolvovať IVF soft. Lebo ja s tvorbou vajíčok problém nemám.

Ja tento mesiac CAR určite vynechám, možno sa pôjdem poradiť o ďalšom postupe, ale IUI určite nie. To, že som citlivka a zbabelec, som vedela 🙂 , ale že ma to až tak "položí na kolena" som netušila... Ani neviem prečo, ale bola som presvedčená, že to tentokrát bude OK. Keby ste vedeli, ako strašne ma bolia kríže a brucho, idem vyskočiť z kože. To zas bude menzeska 😢 Už som si dala pohár červeného vínka, viac ako na brucho mi pomútilo hlavu 😀 , ale nevadí, aspoň prídem na iné myšlienky.

Ďakujem Vám baby za povzbudenia, veľmi mi to pomáha.

pipka
21. máj 2007

miri, tu som 😵 bola som tyzden bez netu, do porazenia 😠
lili, tak to je mi fakt velmi luto, ale neboj, vsetko zle je na nieco dobre, aspon si o to viac vychutnas potom, ked sa to podari, veeelmi ti drzim palceky.
Ja priznaky mam aj nemam...idem v stredu na krv, tak uvidime, testy uz nekupujem, uz som to vzdala. Boooze, ked si predstavim, kolko som uz za ne vyhodila penazi ☹ ☹
takze miri tfuj tfuj tfuj a v stredu sa vam podvecer hlasim.

radka4
21. máj 2007

Lili - to mi je luto, ale tak ako hovoria baby hlavu hore a raz sa to urcite podari kazdej z nas, drzim palceky a prajem vela sniciek o rybickach.

Inak bola som dnes na poslednom ultrazvuku a ten folikul praskol, tak som si vydychla a aj som mala pocit ked praskol, takze mam to cele nejako posunute. Takze mam odporucanie od svojho zenskeho a mozem ist za Kubisom a uvidime co nas caka. Vam robili laparku hned este pred prvy IUI???? Myslite ze to caka ja mna??? Aj ked muzicek berie vitaminky, nic sa nam nepodarilo, tak neviem. Akurat v nedelu mam dostat mrchu a asi hned potom pojdeme za nim.

Tak drzme si palceky a v stredu silno myslim na vsetky Vas, ktore ste cakatelky a prajem vam z celeho srdca aby Vam to vyslo, nech sa tesia dalsie z nas..... 🙂

andreao
23. máj 2007

Ahojte babulky, je tu dnes nejako mrtvo, čo je s Vami?
Nemám dobré správy, dnes som bola na krv a zase nič. Nevadí, uvidím čo ďalej, či pojdem aj na dalsie pokusy IUI.
Čakám na Vaše pozitívne správy. Držím palce. Ahojte.

lenusa
23. máj 2007

☹ andreao škoda, ale ďalší pokus to dúfam istí. 😉 Tak všetko dobré a nech sa darí...

radka4
23. máj 2007

Babenky nebude plodny maj, bude plodny jun 🙂 Urcite sa to raz podari a potom budu z nas najstastnejsie mamicky 🙂

pappo
23. máj 2007

Pipka a Miri ako nemali ste ist dnes na test ? dobre si to pamatam?

miri28
autor
23. máj 2007

Ahojte snazilky 🙂 nemam dobre spravy, nie som tehu 😢 co uz, asi panbozko nechce aby som bola matkou. inak to nevidim. ale nevzdame sa tak lahko, aj ked veeeelmi tazko sa mi to pise. na to tretie IUI by som este asi sla a potom skusim IUI so stimulaciou. uz sme si s muzikom upiekli pizzu a teraz popijame vinko a pozerame ako prsi. musim to prekonat a zajtra bude snad uz lepsie. vsetkych vas ale zdravim a stale dufam ze nam to vyjde, snad ako radka pise v juni 😉

andreao, viem co prezivas, sme na tom dnes rovnako, ale obdivujem tvoju odvahu a dost ma inspiruje. dakujem 🙂 budem rada, ked napises ako si sa rozhodla dalej pokracovat.

pipi, ako si dopadla?

lenusa
23. máj 2007

miri ☹ , čoto sa to tu nejako zaklialo! šak ste mali ísť za mňou ☹ ....skús tú tretiu iui a dúfam, že ako sa hovorí do tretice všetko dobré 😉 držkam päsťošky 😉

miri28
autor
23. máj 2007

dakujem leni, a Tebe a Tvojmu babenko vsetko dobre 🙂

pappo
23. máj 2007

miri tak to mi je fakt luto viem ake to je, ale neboj to prejde a zase bude lepsie. drz sa.

ja idem na odber vajicok az v piatok, baby mam ich tam strasne vela niektore su este male ale do piatku dorastu. tak uvidime ako mi bude v piatok ale asi zostanem po tej narkoze doma.

miri28
autor
23. máj 2007

diky pappo za povzbudenie. urcite po odbere zostan doma. narkoza nie je ziadna sranda. budem na teba mysliet, drzkaj sa a potom o vsetkom napis. chcem si to premysliet, ved vies.

pappo
23. máj 2007

jasne miri napisem. tu je krasne u vas prsi? alebo prsi len v dusi?

miri28
autor
23. máj 2007

u nas bola burka ale uz sa skoncila. v dusi este bude trosku poprchat, ale dufam ze pomaly prestane. snad sa moj zivot nepremeni len na cakanie na babatko.

zulka29
23. máj 2007

Ahojte babulky, citim s vami ktore ste dnes smutnucke z negat. testov 😖
Pappo, ahoj, ty si taka silna osobka, obdivujem ta ako to vsetko zvladas,😉 a tesim ze mas tolko vajok, nech ti odber dobre dopadne.
Ja uz surfujem v tychto temach-IUI a IVF a zbieram infosky co ma caka. Zajtra sa dozviem ci Iui, alebo hned Ivf, ach jo, dufam ze budeme silni s drahym a zvladneme to vsetko trapenie. Po LSK som uz dobra, tak mam aspon to za sebou 🙂.

pappo
23. máj 2007

zuzi super to je dobre ze po LSK sa citis dobre. diky ale ja tiez niekedy uvazujem ze dokedy budem vediet takto bojovat. snad budeme mat stastie. lebo co ine, mozeme len dufat. tolko zazrakov sa uz stalo na svete, baby musime dufat a nevzdavat sa. bojujte a mslize pozitivne.

miri chodte na vikend niekam na vylet uvidis bude to fajn. skus si zasportovat a prebudit endorfiny. ja som bola vcera na akupunkture baby vraj to fakt pomaha podla tej stranky z anglicka ci aka to bola. tak to skusam stoji to 300 sk na pol hodku vas napichaju a treba toopakovat aspon 8 az 10 krat. lekar co to robil nam rozpraval, ze ma baby co otehotneli po akupunkture a tiez vraj picha aj tehotne na udrzanie plodu. sksute to nic zato nedate.

lilinka76
23. máj 2007

Ahojte babenky andrea, miri, papo, zulka i ostatné čakateľky.

je mi ľúto, že ani jednej z nás to nevyšlo, snáď vylepší štatistiky pipka.

Miri, Pappo, obdivujem Vaše silné osobnosti. Teda poviem Vám, ja teda nervy na tretie IUI už asi nemám, ale teraz to vôbec neriešim. Ešte som ani nedostala menzes. Tento mesiac vynechám a pôjdem len na konzultáciu, čo mieni pani doktorka robiť ďalej.Jednoducho si nechám poradiť. Ale mohli by mi nasadiť nejakú liečbu, nech mám aspoň pocit, že niečo robia (hoci neviem, akú, keď nič zlé nezistili). Niekedy mám taký pocit, že keby mi narovinu povedali, že sa mám zmieriť s tým, že som neplodná, bolo by to pre mňa "ľahšie stráviteľné" ako takéto neistoty.
Miri, si si istá, že Ti budú ochotní pristúpiť na stimuláciu, aj keď sama ovuluješ? Veď potom hrozí HSS, nie???

Tak si držme palce aj naďalej, Pappo, napíš potom, koľko vajíčok odobrali, koľko oplodnili, kedy pôjdeš na transfer, jednoducho, všetko.

pipika
23. máj 2007

Ahojte baby! Ja som ešte v tejto teme nebola,iba vás čítam.
Pappo,nechodíš náhodou na akupunkturu do Karlovej Vsi k Dr.Balazsovi?

pappo
23. máj 2007

lili jasne napisem. nevzdavaj to, taketo reci joj. IUI nie je az take uspesne, a treba to brat ako nieco so malo dojst a vymysli si nieco pozitivne preco. ja si stale najdem daky dovod, ze babo sa chce narodit v marci nie vo februaryked je zima. alebo ze teraz asi nebolo vajickodostatocne zrele a preto to nevyslo, lebo mohol by byt problem a to by bola vacsia bolest a trapenie. proste si najdi nieco pozitivne z toho a uvidis usmeje sa to stastie aj na nas. 🙂 pa pa

miri28
autor
23. máj 2007

Ahoj lili, mne to doktorka sama navrhovala hned na prvej konzultacii, praveze som ja sama musela razantnejsie trvat na spontannom cykle. Myslim ze HSS hrozi rovnako v oboch pripadoch. Ved aj ostatne babenky ktore podstupuju stimulovanu IUI mavaju ovulku sice tazsie a mozno nie tak pravidelne, ale mavaju, inak by ich neodporucili na IUI ale rovno na IVF, aspon ja si tak myslim. a citala som ze stimulovana IUI je uspesnejsia ako nestimulovana. len ja som nechcela aby sa mi zasahovalo do orgamizmu, ale co uz. mozno sa aj ja objednam na konzultaciu a preberiem to s doktorkou. este neviem. pri stimulovanej sa bojim tych hormonov, aj hyperstimulacie,aj tam hrozi viacplodove tehotenstvo. aj ked potomsa to riesia ako pisala pappo cez IVF soft. no uvidim. mam teraz trosku zmatok v hlave, musim si nechat prejst hlavou viacere veci.

lilinka76
23. máj 2007

Baby, je to také paradoxné, vždy som tvrdila, že chcem mať aspoň dve detičky a na dvakrát, aby som si tie mamičkovské povinnosti a vôňu bábätka vychutnávala dvakrát. Teraz by som bola vďačná, keby prišlo aspoň to jedno a zároveň som si vedomá toho, že z IVF môžu byť aj dve naraz. A tuším, že aj takú alternatívu som pripravená zvládnuť.
Tak ideme bojovať ďalej, opäť spolu s Miri, Pappo nás síce trošku predbehne (musí, lebo jej to veľmi prajem), ale aspoň nám bude dávať "rozumy" čo a ako, keď nám budú rásť brušká.

miri28
autor
23. máj 2007

lili, ja som vzdy chcela tri deturence a teraz...radsej nic nehovorim, lebo fakt neviem co bude. potrebovala by som vypnut, odist na dovolenku alebo niekam inam, aby som si opat uvedomila svoje terajsie stastie a neupinala sa tak na babo. navyse cela rodina ci uz z manzelovej strany alebo z mojej to velmi preziva s nami a ked mi volaju co a ako, tak sa prichytim pri tom ze upokojujem ja ich, ze ved nech sa neboja ono sa to raz urcite podari. citim sa ako blazon a tie ich sklamane hlasy...ale inak su pre nas super oporou, nemozem si stazovat ani na svokru, len tie komentare: no naozaj nie, je to iste, ze nie si tehotna, dobre ti to urobili? musim byt silnejsia ako cela moja rodina, co uz. babky mam depinu, vino dochadza.

miri28
autor
23. máj 2007

Babky aha co som nasla na stranke mimino.cz:

Ahoj holky, na IUI jsem byla 9x a poslední pokus byl úspěšný, tak se vám pokusím co nejlíp popsat, jak to probíhá.
Takže IUI je vlastně zavedení spermií přímo do dělohy v období kolem ovulace. Může se provádět budˇv přirozeném cyklu, kdy se podle předcházejících vyšetření ví, že žena ovuluje, nebo se se provádí v stimulovaném cyklu (to tehdy kdy žena neovuluje, nebo sama ovuluje a stimulací se chce zvýšit pravděpodobnost početí). Stimulace je buď velmi mírná tabletkami (Clomhexal, Clostilbegyt) nebo silnější injekcemi (Fostimon, Menogon, Puregon atd. ) Tu stimulaci podle vašeho zdravotního stavu určí doktor. Pak se chodí cca od 9. dne cyklu na vaginální (= vnitřní) ultrazvuk, kde se sleduje velikost a počet folikulů (to jsou váčky rostoucí na vaječníku a obsahující vajíčko), když jsou folikuly velké asi 18 mm píchne se injekce Pregnylu na spuštení ovulace ( dojde k ní asi 36 hod po té injekci), pak dr. určí, kdy bude samotná inseminace a v ten den se dostaví manžel, který odevzdá sperma, oni to pročistí, odstředí noa ještě v ten den přijdete i vy a bude provedeno IUI. To se dělá jako běžná prohlídka, na koze vám zavedenou zrcadla a skrz děl. čípek vám takovou hadičkou zavedou sperma do dělohy. Nebolí to a trvá to jen pár minutek. Pak se většinou asi 20 minut leží (v některých centrech ne) no a pak doma čekáte asi 14 dní, jestli se to povedlo. Pokud IUI absolvujete v stimulovaném cyklu, je možné, že vám dr. předepíše tabletky obashující progesteron na podporu žl. tělíska (= Utrogestan, Duphaston). Na IUI máte nárok 6x do roka s tím, že je plně hrazen pojišťovnou, ale některá centra si za to berou nějaký doplatek, to se informujte. Přeju vám moc moc štětsí, ať se vám to povede dřív než mně.

Chapete??? V Cechach maju hradenych 6 cyklov IUI do roka. Nehovorim to kvoli peniazom aj ked to je tiez k uvazeniu, ze u nas sa to nepreplaca, aj ked nie je to nejaka obrovska suma, ale je to proste iny pristup, pochopenie a ustretovost spolocnosti k "neplodnym" parom, ale pisem to kvoli tomu, ze ak preplacaju 6 cyklov, asi to ma zmysel, no nie? a tejto zienke sa to podarilo na 9 krat, nie je to uzasne? aj ked neviem ci bola na stimulovanom alebo nestimulovanom cykle ked sa to zadarilo. bolo to roku 2005, takze nema velmi zmysel potom patrat.
lili po precitani asi pochopis ze si mala z casti pravdu ty. asi sa objednam na konzultaciu. tak zatim pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre