Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

jankajs
21. apr 2007

Ahojte dievčence,
máme krásny slnečný víkend, tak sa celkom vytešujem.
Miri28, nenavrhli nám nič na zlepšenie stavu, pretože horm. testy vyšli tak, že z toho v Martine usúdili, že spermie sa naozaj netvoria. Aj keď... človek nikdy nevie, že?
My sme boli u Kubiša niekoľkokrát, ale celé to bolo len o peniazoch. Už by som nechodila po takýchto lekároch, ale ak je problém, rovno do niektorého centra, pretože oni si robia všetky vyšetrenia aj tak sami, a teda všetko začína odznova. Platili sme za to duplicitne aj u odborníkov aj v centre.
Po skúsenostiach môžem povedať, že keby sme šli hneď do CAR, ako u nás nemocnici prišli na to, že manžel nemá spermie, ušetrili by sme cca ROK (čo nie je málo) a takmer 10.000,- za vyšetrenia v labákoch a poplatkoch u lekára.
Všetkým prajem krásny víkend.

miri28
autor
21. apr 2007

Ahojte aj ja prajem vsetkym pekny vikend 🙂

andreao,drzim ti moc palceky aby to vyslo 😵 rada by som vediet do ktoreho centra chodis, v kolky den cyklus ti robili IUI, ake si mala velke foliky a cim si stimulovala? dakujem za odpoved 🙂

jankaj, mozno som doterna, ale ake hladiny hormonov mal tvoj manzel, ze hned vedeli ze spermie sa netvoria. oni boli na hormonalnom profile v Lubochni a tam mu zistili zvysenu hladinu FSH, ale jednoznacne sa nevyjadrili, ze sa netvoria. iba ze s hormonami a stitnou zlazou to nesuvisi a ze je to pravdepodobne tym, ze ma nevyvinuty parenchym v semenniku, ktory je zodpovedny za spermatogenezu. na zaklade ktoreho vysledku to povedali? a Kubis sa tiez nevyjadril priamo, iba naznacil, ze podla neho, tam nema nic. napis mi to prosim, lebo moja kamoska je so svojim priatelom zufala, lebo im nikto na 100% nepotvrdil, ci sa mu tvoria alebo nie, skor nie, povedali, a tak nechali vsetko rozhodnutie na nich, ci pojdu na MESA, TESA (mozno uplne zbytocne) alebo rovno na IUI s darcovskymi. a v centre sa tiez nevydrili jednoznacne. DAKUJEM 🙂

Ja ocakavam mrsku buduci tyzden, potom uvidim kedy mi vyjde dalsia navsteva centra. Priznaky nemam vobec ziadne, takze asi ani tento mesiac nebudem tehulka ☹ no snad ten maj zaposobi...

erikae
21. apr 2007

ahojte vsetky snazilky, drzim vsetkym palceky.

lenka ako si dnes dopadla, folikulky podrastli?

andrejkao-prajem Ti, aby si v krvi mala teh. hormon 😉

dnes rano sme IUI este poistili doma 🙂

uz mam navarene aj som trosku upiekla a snazim sa oddychovat.
vonku je tak krasne, ze mam dobru naladicku...
krasny vikend

lilinka76
22. apr 2007

Ahojte, baby. Čo sa týka tých vitamínov, môj manžel ich užíva iba 1 x denne 1 tbl. Po prvom raze nás "odsúdili" na ISCI, papal ich tak 2 mesiace a opakovaný spermiogram už mal zdravý. Takže nebojte sa, nič nie je také zlé, ako sa zdá.
Miri, ja tiež nemám žiadne pocity, takže asi nič z toho...

radka4
22. apr 2007

Babenky drzim vam palce a lilinka vitaminy sme uz objednali, tak dufam ze vysledky budu lepsie. Aj tak v kutiku duse verim, ze sa nam to cochvila podari, ak bude brat tento mesiac tie vitaminky a mna budu sledovat na ultrazvuku a presne budem vediet, kedy mame plodne dni a budeme sa snazit a mozno sa to podari. Ved skusit treba vsetko 🙂

jankajs
22. apr 2007

Ahoj miri 28.
Okopírovala som tu, čo som sa pred rokom pýtala priamo v Heliose v Martine, hneď ako sme dostali výsledky u Kubiša. Ku Kubišovi sme chodili na opakovaný spermiogram 3x, predtým manželovi robili 2x spermiogram u nás v nemocnici, a hneď nás posielali k odborníkovi. Kubiš nám hovoril, že 3x je norma, aby sa predišlo tomu, že nastane zmena a lekár sa to nedozvie. Ale aj tak nebral do úvahy predchádzajúce vyšetrenia u urológa v nemocnici a platili sme všetko odznova. Samozrejme, výsledky boli stále rovnaká. Keď sme sa objadnávali v Martine, tiež mu chceli robiť spermiogram (za 500,-). To ma už dopálilo, tak som sa spýtala, či im 5x opakovaný SPG, ktorí robili tiež odborníci, nestačí. Tak sme sa objednali len na konzultáciu. Lekár si potom pozrel tie horm. výsledky a povedal to, čo už vieš.

Pozri, veď tvoja kamarátka si tam tiež môže poslať otázku a oni jej odpovedia. Je to na ich www stránke, nájde si ju cez vyhľadávač, nie je to problém.

Otázka
Dobrý deň, s manželom sa snažíme o dieťa takmer štyri roky. Keď sme po dvoch rokoch videli, že také ľahké, ako sa to zdá, to nebude, obrátili sme sa na odborníkov. Manželovi diagnostikovali azoospermiu. Naposledy mu robili aj hormonálne vyšetrenie zo vzorky krvi, z ktorého sme dostali nasledovné výsledky:
LH 7,68 mIU/mL patologicky zvýšené, FSH 16,45 mIL/mL patologicky zvýšené, PROL 123,08 ulU/mL normálny nález, TESTO 21,88 nmol/L normálny nález.
Chceli by sme sa spýtať, čo to v ľudskej reči znamená a čo sa s tým dá robiť 🙂. Ešte nám stručne zhrnuli naše chabé možnosti: odber TESE, alebo MESA, následné ICSI a dali oporúčanie na návštevu centra AR. Máme vôbec šancu, že by sa nejaké spermie dali získať? Srdečná vďaka. S pozdravom Jana

RE Helios Martin- Dobrý deň Jana, podobný problém ako máte Vy vidíme čoraz častejšie, všeobecne sa v populácii zhoršuje kvalita spermiogramu. Azoospermia znamená, že v ejakuláte nie sú žiadne spermie. Hlavné príčiny azoospermie sú 2 a to porucha tvorby spermií a porucha ich transportu. Vzhľadom k zvýšeným FSH a LH je predpoklad , že u partnera sa bude jednať o poruchu tvorby spermií . Je potrebné ejakulát spracovať aj napr. centrifugáciou, lebo niekedy sa aj u predtým zistenej azoospermie podarí niekoľko spermií nájsť, samozrejmosťou je komplexné urologické vyšetrenie. Riešením na ceste k otehotneniu je umelé otehotnenie a ICSI. Pokiaľ sa nepodarí spermie v ejakuláte nájsť , tak aj tese- čo je odber kúska tkaniva semenníka. Treba však vedieť, že ani pri TESE nemusíme vždy získať spermie a potom je vhodný darcovský program spermií zo spermobanky.

andreao
23. apr 2007

Ahojte.
Miri ja chodím do TN, do ambulancie na liečbu sterility, k Dr. Kaščákovi.
Stimulovala som Clostilbegytom, 2*1/2 tbl. Po kontrole folikulov, na 13 deň MC som si pichla Pregnyl a o 36 hodín mi robili IUI. Ten tehu test bol ovplynený tym Pregnylom, dnes som ho zopakovala a negativný.
Nerozumiem, prečo sa to nedarí, vraj sme obaja s manželom úplne zdraví, tak ozaj nerozumiem. Na krv idem vo štvrtok, ale veľké nádeje tomu už nedávam.
Keď vždy po IUI som plná plánov a nádeje a poom ked to nevyjde, je to hrozné sklamanie. Ale to asi poznáte.
Majte sa pekne, prajem pekný deň.

pappo
23. apr 2007

baby vy ste take sikovnice idem na IUI do iscaru v stredu rano a dnes mi volali ze mam LH v poriadku podla krvy a mam si vecer pichnut rpegnyl 2 prasky a jednu vodu ale neviem kedy sami zda ze mi hovorila o 20 ale neviem ci to nema byt az o 22:00 hod. poradte.
diky
boli ste tam niekto na IUI?

siska78
23. apr 2007

pappo, zvykne sa to pichat o 22.00hod

pappo
23. apr 2007

siska dik uz som tam volala. ja neviem kde som pocuvala, ale mas pravdu o 22:00 ideme na to.
kolko si si pichala ampuliek ty? mne povedal ze mam umiesat jednu vodu a 2 prasky sice neviem ako ale hadam nato pridem.

siska78
23. apr 2007

ja som si pichala tiez dve ampulky a v pohode zmiesas obidva prasky jednym roztokom. 😉 Hlavne nech su // 😅

pappo
23. apr 2007

siska to je este daleko 🙂

lilinka76
23. apr 2007

Halooooooooo, Miri, tak čo, už dorazila mrška??? Alebo to vyšlo tento mesiac prirodzeným spôsobom???

miri28
autor
23. apr 2007

Ahojte 🙂

lili,uz som tu,sak teraz furt som vonku,ked je tak pekne 😀 ale pocity ziadne,absolutne nic ☹ ja som uz uplne vysporiadana s tym majom.mrska by mala prist v stredu,inak uz som pekne nervozna a to je moj zaruceny priznak 😠 a ty, ako sa citis?

jankajs, moooc ti dakujem za taketo podrobne infosky,naozaj si to vazim.ten FSH ma myslim tiez zvyseny,ale LH sa mi nevidi.ale ta odpoved,je asi presne taka aku oni dostali.ale odkazem jej vsetko, inak u Kubisa boli len raz a hned ich poslal do centra a tusim k Mudr.Branovi Obsitnikovi ako k najlepsiemu urologovi,ktory sa specializuje na odber spermii zo semennika alebo madsemennika.pekny vecer a vela stasticka 🙂

andreao,dakujem aj tebe za info.uplne ta chapem,aj tvoje sklamanie.ja uz mam za sebou jedno IUI-neuspesne ☹ a na druhy pokus uz bolo neskoro.takze tiez dve sklamania.ale tebe este aj v pripade ze by si bola tehulka nemusel vyjst test pozitivny.vo stvrtok na teba myslim a posielam pozitivnu energiu.nic nie je este stratene 😉 .ale ten pocit,ze obaja ste v pohode,presne ako u nas,a stale nic,je niekedy fakt na "pecienku".musim sa niekedy zhlboka nadychnut a prekonat tu tiesen ktora sa ma zmocnuje a obklopi mi srdce 😢 inak by mi siblo.

pappo ahoj,tak tebe nakazal,aby si si to pichla sama? to vas obdivujem,aj teba sisi, konecne si tu. tak ako sa citis,ako pokracujes?

Pekny vecer babenky a do oplodnenia 🙂
inak inci a ajka,ako rastu fazulky?

lilinka76
23. apr 2007

Miri, ja ms očakávam vo štvrtok. Pocity, že by to vyšlo nie sú, skôr ma už zase chytajú depky. Dnes mi volala svokra, že sa jej snívalo s rybami, pýtala sa, či náhodou nie som tehu... Ono sa totiž hovorí, že v rodine pribudne bábo, keď sa snívajú ryby. Švagriná má 3 týždňového syna, tak neviem, s kým by to malo súvisieť 🙂Dnes bolo v Reflexe, že Prokopovič má tiež dcéru z IVF na 7 pokus v Prahe...

radka4
23. apr 2007

Lilinka, to som videla a dnes prisli muzickovi vitaminky, tak skusame to teraz tak, ze berie vitaminky a hadam sa jeho spermie preberu a nebudu take lenivucke a zacne sa ich hybat trocha viac a nakoniec sa vsetko podari bez IUI.....chceme totiz vyskusat najprv vsetky mozne postupy a to je jedna z nich, drzim vam vsetky palce a som rada, ze dostavam od vas vdacne rady. Pekny vecer.

lilinka76
23. apr 2007

Držím palce, Radka, určite to pomôže. Hovorím z našej vlastnej skúsenosti. My sme obaja zdraví, aj tak sa nedarí... ☹ ☹

lenusa
24. apr 2007

Dobré ránko babulky, no ako sa mávate?
Mne včera podrástli folíky mám ich 15 mm a dnes idem ešte na jeden uzv, aby sme sa v tom utvrdili, že podrástli ďalej a vo štvrtok alebo v piatok ideme na iui 😀 , ale začalo ma nejako bolieť hrdielko a začala som sopliť, myslíte, že to môže niečo ovplyvniť??? ☹

andreao držím päste nech to víde 😉

pappo
24. apr 2007

miri jasne manzel mi to pichol tak ako aj merionaly. sice sa tesne pred tym zasekol, ale potom som mu dodala odvahu a podarilo sa to pichnut. mala som len jeden roztok a 2 prasky z pregnylu takze toho nebolo vela ale stipalo to 😉
ale co by sme nevydrzali vsak. uz sa tesim na zajtra drzte palce babenky.
radka4 baby pisali ze dost pomaha aj Q10 my sme si to naordinovali tiez kazde rano ale tie vacsie 60mg. drzim palceky laen skusajte a snazilkujte.

lilinka a kolko sa snazite? my uz to bude 2 roky v maji ale ja mam PCO o to je to komplikovanejsie. chodis do caru?

erikae
24. apr 2007

dobre ranko dievcence 😉 lenka super, tesim sa spolu s tebou, ze folikulky rastu. hrdielko si dobre vykloktaj a nadchu mam teraz aj ja, rana su este studene a pocko pocas dna je super..tak nech foliky este podrastu...
pekny dnik

radka4
24. apr 2007

Lilinka - neboj urcite sa to podari a budu nam uz coskoro rast bruska 🙂 velmi nam drzim palce

Lenusa - tak to je fajn, ze rastu a rastu....skoro sa uzdrav

Pappo - dakujem za info, uvidime ci zaberie ten Energymann

inci
24. apr 2007

ahojte zienky,
davno som tu nebola ale snazim sa aspn vas citat. dneska sme boli na sone a konecne sme videli aj nasu fazulku a najdolezitejsie, ze je v maternici. na kontrolu pojdeme az o dva tyzdne, tak dufam, ze uz uvidime aj akciu srdiecka.
drzim vsetkym palce a posielam tehotenske bacily, aby ste s cim skor mali dve //.
pekny den,
inci

lenusa
24. apr 2007

Babulky zase stresujem pappo mi dala chrobáka do hlavy...Mám veľa folikov 5 a 5, čo keď sa ujme viacero z nich?? Dá sa to potom trebárs odobrať a uskladniť, pre budúcnosť, alebo čo sa s tým dá robiť??? Mám z toho hlavu v smútku ☹

zulka29
24. apr 2007

Lenuš, neboj, lekár ti určite povie čo a ako 😀 buď v kľude hlavne a nestresuj sa zbytočne...vo štvrtok máš veľký deň 😉

lilinka76
24. apr 2007

Ahoj papo, my sa intenzívne snažíme viac ako rok. V januári 2007, jeden deň pred pipkou som bola v KOCH-u v Ba na laparoskopiu, lebo som mala cystu na vaječníku. Chodim do Iscare k dr. Ďurechovej cca od júna minulého roka. Mám za sebou jedno neúspešné IUI a teraz čakám menzes a hor sa do druhého kola. Bodaj by tá menzeska neprišla a vyšlo by mi to ako Ajke... Ja mám trošku vyšší prolaktín a nejaký hormón DHEAS, ale vraj nie tragicky. Na prolaktín som ešte koncom minulého roka vybrala jedno balenie Parlodelu (to ešte od môjho gyndoša), ale odvtedy nič. A ešte jednu smolu máme, ja mám 0 RH negatív a manžel 0 Rh pozitív... to by ale nemal byť problém pri počatí prvého dieťatka, ale až v prípade druhej gravidity... Držím Vám všetkým palce, babenky.

pappo
24. apr 2007

lilinka tak to je dobre ja tiez chodim k Durechovej do iscaru, som spokojna.
neboj vsetko pojde len to chce cas. ja sama som netrpezliva a chcela by som uz aby to bolo. takze teraz cakas co, no ja som po laparke tiez cakala na mrchu aj viac ako 40 dni uz mi z toho hrabalo. a teraz konecne narastol folik, az jeden, uff som chela ist na IVF soft ale moje vajecniky si ma doberaju nie a nie pracovat a to som prvy cyklus po laparke. ide ma porazit. ale dufam ze zajtra to bude ok.
pojdem pekne domov a nebudem sa nervovat v praci.
tak ti zelam aby to cakanie ubehlo rychlo a napis ked budes stimulovat na dalsie IUI. co ti dala clostyl ci merional?

nane
24. apr 2007

lenusa, ides na IUI? nebojaj, ak budes tak velmi obdarena embryami, da sa urobit redukcia, ale urcite nie odobrat a uskladnit...pri IUI sa nerobi punkcia vajicka

pappo
24. apr 2007

lenusa boze jha som ta nechcela ystrasit to nie, len som mylsela ci ti to lekar nenavrhol lebo mne to hned povedala ak ich bude vela spravime soft IVF. nebojkaj vedia co robia aj ja ich tam mam vela ale nie su velke iba 10mm a to je normalne pri PCO staci ze je jeden alebo 2 dominantne a tie prasknu. aspon tak si to myslim ak nie baby opravte ma dakujem
nebojkaj vsetko bude ok.

miri28
autor
24. apr 2007

Ahojte babulky 🙂
ja som uz taka nervozna ako nikdy. v robote mi vsetko lezie na nervy, dnes som musela byt zase dlhsie a proste som teraz citlivejsia a dotklo sa ma, ze to kazdy berie akoze samozrejme. fuj, musela som sa trochu odvzdusnit, lebo mi uz sibe 😒 . este viac ma na tom dopaluje to, ze viem ze dostanem mrsinu, lebo mam taketo pocity. no co uz, nech uz radsej pride a mozem ist na dalsi pokusik 😵

lili, takze pred spanim mam pozerat na akvarko a mozno to zaberie? 😀 snad je to znamenie, moooc ti to zelam, lebo viem co prezivas. ved to teraz prezivame spolu. ja mam zajtra 28DC, ale mne to chodi od 28 do 32DC. takze v pohode cakam dalej a nic si nenamyslam...7 IVF by som ale nerada podstupit, z toho mi nie je velmi dobre na dusi. dufam ze panbicko bude milosrdnejsi 😅

radka, nam uz tiez prisli tie vitaminiky. a ako to ma muzik brat? na papieriku pisu 1 tabl. 2-3x denne a podtym na originalnom baleni pisu 1 tabl. denne. som z toho puk 😕 takze ako, babky radte, nech spermijky oziju ako v divokom tanci a vyrutia sa na vajko v hojnom pocte 😀

lenusa, super, ze foliky rastu, ale ak ides na IUI, tak tam sa nerobi punkcia vajicok ako aj pise nane. to je pri IVF. to by ti iba v krajnom pripade, ze budes mat vela vajok oplodnenych urobili tu redukciu, aj ked to velmi prijemne neznie, vsak? ale nemyslim si ze by mohlo dojst k oplodneniu az takeho poctu vajicok. ja som neni stimulovana, takze mam urcite vzdy iba jeden najlepsi folik, ale o tomto pisala este kedysi pri stimulovanom cykle pipka, ze pregnyl zabezpeci prasknutie iba jedneho dominantneho folikulu. tak neviem, mozno sa ozve (ze pipus 😉 ) a povie ti to z spravne.
a nadcha ani hrdlo ti neovlyvnia IUI, iba ak by si brala nebodaj antibiotika, ale toho sa vyvaruj!

erikae, tak ako? uz mas nejake pocity? sme zvedave 🙂

inci cauko 🙂 som rada ze fazulka rastie a je na spravnom mieste. a tvoje bacily intenzivne inhalujem 😀

lilinka76
24. apr 2007

Papo, ja a aj Miri sme boli na IUI v nestimulovanom cykle,to moje prvé IUI bolo také nečakané, prišla som na 8 DC na kontrolu, pozrela, videla dostatočne veľký folikul, zobrali krv, dostala som recept na pregnyl a utrogestan, poobede mi telefonovali, že je to OK, šla som na pohotovosť pichnúť injekciu a obdeň na IUI. Všetko šlo "fofrom". 🙂 Osobne si myslím, že s ovuláciou problém nemám, dokonca ju po laparke akosi viac cítim. U nás je to zatiaľ sterilita z nezistených príčin.

Miri, s tou nervozitou sme na tom podobne, mňa už pobolieva podbruško, tak čakám, kedy "to" príde ☹ Môj manžel užíval tie vitamíny iba 1 x 1 tbl. a po cca 2 mesiacoch bolo všetko v najlepšom poriadku.

Lenuša, držím palce, nech ideš v šľapajách po inci. A potom sa pošťastí mne, miri, pipke aj iným babenkám...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre