Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

mandy55
15. apr 2008

Pahu never tomu, mozno sa niektorym babenkam nebude chciet v lete, dovolenky a tak a potom bude zase natresk na september, tak leto bude vase, len treba cakat a telefonovat ci sa nieco neuvolnilo, ja som to tak mala hned po novom roku, asi sa este nikomu nechcelo

bianka30
15. apr 2008

no ja som si myslela ze pojdeme az v septembri ale nevedela som o tom ze je poradovnik.... a preto som aj doma povedala ze nie ,´pojdeme skor lebo sa zblaznim... no pekne, normalne som teraz ostala taka trosku aj smutna...

mandy55
15. apr 2008

bianka nevesaj hlavu mozno sa dozvies 29, ze hned zacinas, ako ja ked som bola len na kozultacii 🙂

babulky uz idem domkov, tak zajtra sa citame, papa a prijemny vecer

bianka30
15. apr 2008

no teraz budem do 29 este viac vytesena...a budem verit.. baby majte sa krasne , musim makat...zajtra sa ozvem... cmuuuuk

pahu
15. apr 2008

Bianka presne tak, doki mi hneď povedal, keď videla aká som zdesená že to tak dlho trvá, aby som nebola prekvapená keby mi zavolali a hneď by som mohla ísť na to... Niektoré baby buď otehotnejú, zľaknú sa toho a ešte počkajú, alebo môžu byť akurát choré, alebo zmenia na poslednú chvíľu centrum, nikdy nevieš 😉

bianka30
15. apr 2008

tak budem teda cakat, ved uz som si zvykla cakat na nieco...,,,tak nejaky ten mesiac hore dole..

pahu
15. apr 2008

Bianka, keďže tu už nikto nie je, čakám v téme grafy, tu pre dnes končíme 😉

fedra
17. apr 2008

ahojte ... tak uz sme spat z utz.
Na pravej /teda dobrej/ strane mame dvoch folikov, oba 16 mm a sliznica zatiam 8mm ... ale ona este podrastie.Takze v sobotu este jedna kontrola a asi v pondelok IUI 🙂 🙂 🙂

mandy55
17. apr 2008

ferdi super, drzim palec

fedra
17. apr 2008

Dakujem 😵
Vypisali sme aj ziadost na IVF, dufam,ze uz nebude potrebna. Neviem, ale teraz mam z toho taky dobry pocit. Asi aj tym, ze sa na to uz tak moc neupriamujem, ved ak nic, tak nas v lete caka IVF ... a to uz bude tutovka /som sa rozhodla/ 😵

pipika
17. apr 2008

Ahojte! 🙂
Fedra,ja idem zajtra na krv a vyzera to tak,ze v pondelok-utorok bude IUI. Takze,ideme spolu.

fedra
17. apr 2008

jeeej ... ahoj pipika
dlho som uz o tebe nic nepocula. Tak ako sa mas ? Skusate opat IUI ?
Tak to si spolu budeme drzat palceky 😉

pipika
17. apr 2008

Dakujem,mam sa celkom fajn.
Skusame znova.Mame vypisanu ziadost na IVF od februara,prave dnes budem volat do poistovne ako to vyzera.Ja mam Apollo a ten ma tiez poradovnik,takze to bude realne az na jesen.Ale dovtedy budeme skusat IUI. Ty s cim stimulujes teraz? Budete mat tiez.IUI,vsak? Nam to nejak vzdy spolu vychadza. Aj sme vlani spolu otehotneli. 😢

alex
17. apr 2008

Ahoj pipika, teba som už dávno nevidela.

fedra
17. apr 2008

No tak dufam,ze aj teraz si to zopakujeme ... teraz vsak uz so stastnym koncom 😉
Ano, ideme opat na IUI ... uz tretiu po tom mimomaternicovom. Dnes sme vypisali ziadost na IVF aj my. Takze zatial to vychadza tak na zaciatok leta, aspon co doktorka hovorila.
Ja este v maji idem absolvovat kupele v Luckach, tak dufam,ze to trochu pomoze. Ale budem chodit len na procedurky, spat budem doma a budem chodit aj do prace, len budeme niektore dni odbiehat. tak uvidim ako to zvladnem ... a ak sa teraz zadari, tak kaslem na kupele 😝

pipika
17. apr 2008

Ajoj Alex!
Veru,nechodim sem casto.Mam vela prace a chodi stale kontrola.
Vy ako? Nedari sa ani Vam?Tiez dlho snazilkujete,vsak?

pipika
17. apr 2008

Ja budem mat druhe IUI po potrate. Tie Lucky velmi chvalia,aj ja som tam chcela ist,ale nemozem,lebo nemam vaznu chorobu.Toto mi povedali v poistovni. 😠

pahu
17. apr 2008

Halóooo 😉 Čaute babuľky 😉
Fedri, no tak dúfam že v piatok už ti dajú rovno termín 😀

Pipi ahojky 😵 Teším sa z Vás babuľky, a keby Vám to ešte obom naraz aj vyšlo 😕 😀

Ahoj Alex 😵

fedra
17. apr 2008

pipi ... to je blbost ... uz to,ze sa vam nedari tehu je indikacia na Lucky.
Ja som ich mala schvalene hned na zaciatku a to som este ani nechodila na IUI ...

Ahoj pahu 🙂

pipika
17. apr 2008

Ahoj Pahu! 🙂

Fedra a si predstav,ze kamoske vyoperovali jeden vajecnik a tiez nemohla ist na Lucky,neschvalili jej ziadost.To je sila,vsak?

fedra
17. apr 2008

no to som fakt prekvapena ... ja ked som bola na zaciatku u doktora, to sme sa snazili asi pol roka o mimi, tak sa ma spytal, ci nechcem ist aj do kupel a tak sme vypisali ziadost. A o par tyzdnov mi uz aj volali,ze ziadost je schvalena. Ale to som chodila po roznych vysetreniach a tak som sa skor tam nedostala.
Aj ja poznam dost pripadov, kedy fakt Lucky pomohli.
V mojom pripade je to skor priprava na stimulaciu ... ale vraj su lepsie vysledky IVF ked sa kupele absolvuju tesne pred stimulkou. Tak to idem vyskusat ... kto vie

fcielkafcielka
17. apr 2008

fedri, drzim vemi velmi place, aby ste uz tu ziadost nepotrebovali! 😉
Aj ja idem v sobotu na kontrolu do Heliku o kolkej ides, nech na Teba hodim ocko? 😉
No a dva foliky na pravej strane su uplne suuuuupeeeeeeeeeeeer!!!! 🙂

mandy55
17. apr 2008

babulky hodim vam sem par TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT prrrrrrrrrrrrsk aby vam to vyslo

fedra
17. apr 2008

mame ist okolo 9.00 hod ... a ty ?
A ides na utz ? Ako vlastne pokracujes ?

mandy ... chytaaaaaaaaaam ... az som sa pricucla na monitor 😉

fcielkafcielka
17. apr 2008

Aj my mame ist na 9.00h. Som Ti odpisala aj v IVF teme. Zatial vraj vsetko oki, oliky su, je ich dost a maju v priemere 8mm....

fedra
17. apr 2008

tak to je super ... moc drzim palceky.
Inak ja som dnes vypisovala ziadost s Gatovou a bola fakt mila ... mala som taky dobry pocit. Aj z dnesnych dvoch folikov 🙂
A ty si bola na utz dnes ?

fedra
17. apr 2008

jaaaj ... uz vidim ... bola si vcera

pahu
17. apr 2008

Babuľky, ja som Vám sem pridala príspevok a on tu nie je 😢 A už si presne nepamätám, čo som Vám pišla.. 🤐 😵

brise
17. apr 2008

Baby mám takú dilemu 😉 ,
ked pôjdem k dokymu na konzultáciu, neviem či máme ísť hneď na IVF - keďže už máme žiadosť od 11/2007 schválenú, alebo máme skúsiť ešte nejaké IUI??? 🙂
a ako to je s tým čakaním? ak je žiadosť schválená potom sa treba dať do nejakého poradovníka??? ☹

fedra
18. apr 2008

Brise ... zalezi asi aj od toho, aky mate problem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre