Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

fedra
5. máj 2008

Ahoj, testla som ale asi moc skoro ... na 9DPO v piatok. A od piatku aj spinim, sice slabucko ale aj tak ... no tak cakam kedy sa mrcha rozbehne. Takze asi opat negativne ☹
No co uz. Potom uz som test nerobila, zda sa mi to zbytocne

fedra
5. máj 2008

Tak babenky, u mna koniec nadejam ... zacala som krvacat.
takze nas posledny pokus IUI zial opat neuspesny 😢

fcielkafcielka
5. máj 2008

fedri - mrzi ma to...ale sme nejake bojovnicky, hm? 😉

Tak IVF uz bude na istotu!!!!!! 😉

pahu
5. máj 2008

Ahojte 😉
Fedri, takže ideš s nami do IVF-ka? Neboj, som síce smutná že ti to nevyšlo ale o to viac sa spolu budeme tešiť z pozitívneho IVF 😵 Ja síce beriem clostil, že ideme koncom týždňa na 3.IUI, ale je to viac-menej len taký pokus, že čo ak motyka vystrelí... 😉

jankita
5. máj 2008

fedra - je mi to luto... Takze naisto IVF?
pahu - koncom tyzdna? Takze budes cakat na vysledky so mnou? 🙂 Nemas nejake dobre tipy, co robit/nerobit zajtra po IUI?

pahu
5. máj 2008

Jankit, ja neviem... 😉 Po 1.IUI som išla do roboty a pracovala som a nič z toho... Po 2.IUI som ostala v ten deň doma s vyloženými nohami a zase nič 😵 Takže, hlavne byť v akejsi pohodičke v rámci možností a potom už len čakať 😉 Hlavne ak bude mať drahý chuť, potvrdiť ešte večer aj originál 😀

jankita
5. máj 2008

Cize od cinnosti to nezavisi ☹ . Tak nic, aj tak veeelmi pekne dakujem. Do prace uz nepojdem, ale skusim si nevylozit nohy.

pahu
5. máj 2008

Janki, držím palčeky, snáď sa to podarí 😎 Už sme tu dlho nemali úspech po IUI 😀 Prelom nám to, oki? 😵

jankita
5. máj 2008

Jasne, urobim pre to vsetko. Uz to musi niekomu vyjst, tak preco nie mne, ze? 🙂

pahu
5. máj 2008

Janki, beriem ťa za slovo a ja dúfam že budem pokračovať hneď ďalší mesiac 😀

jankita
5. máj 2008

maj je plodny mesiac, musi to vyjst.

pahu
5. máj 2008

Janki, musí 😀

fedra
5. máj 2008

tak baby ja vam drzim place ... drzte sa

pahu
5. máj 2008

Fedri? A ty sa k nám nepridáš? Však zatiaľ len špiníš... 😠 Hlavu hore a dúfaj 😵

jankita
5. máj 2008

fedri - diky.
pahu - myslis, ze ti to vyjde az na buduci mesiac?

fedra
5. máj 2008

nespinim ... uz som zacala krvacat.
Ja uz som to na teraz zabalila ... teraz je to uz len na vas zvysit statistiku

pahu
5. máj 2008

Fedri, tak ako ďalej? Pôjdete na tú IVF? Tak mne keď to teraz nevyjde, tak ideme tiež do IVF, dokonca som sa už aj objednala k dokimu dohodnúť termín a stimuláciu 😀 Neboj, podarí sa nám to 😀 😀 😀

zuzka7705
5. máj 2008

ahojte spolubojovnicky, aj do tohto fora by som chcela prispiet svojou statistikou. Moja 1.IUI bola neuspesna, dnes som sa to dozvedela z vysetrenia krvi (stale nekrvacam, tak som tajne dufala) ☹

zuzka7705
5. máj 2008

A este ma napadlo, ze by ste mi mohli poradit. Moj manzel ma zlu kvalitu spermii 99% zly tvar, morfologia - inak mnozstvo a rychlost OK. Ja by som mala byt teoreticky v poriadku, aj ked sa niekedy objavi neovulacny cyklus. Nebolo by lepsie, keby mi pri IUI z manzelovych spermii vybrali len to 1% dobrych?, v heliose hovorili, ze pri IUI nerobia morfologiu, ze je to len zakladny spermiogram, kde vyberu najsilnejsie spermie (aj ked si myslim, ze je pri nich urcite zly tvar a to by mohol byt problem, ze neotehotniem) - alebo ci by som si radsej nemala dat spravit "prefuk" vajecnikov kontrastnou latkou, aby som vedela ci mam priechodne vajecniky. Dnes mala pani doktorna v Heliose dovolenku tak dufam, ze mozno niektora z vas ma podobnu skusenost. Dakujem

domcek1111
5. máj 2008

ahojte fedra a pahu....je mi to ľúto fedra...neboj...ja zachvíľu tiež fňuky-fňuk... 😒 dnes ma celý deň bolelo brucho, ale to je v pohode, pretože mám dostať zajtra, ale počítam to až na stredu, max. na štvrtok...fakt to čakanie na nervy... pahu, ja zajtra idem podať žiadosť na IVF
smejka ahoj, dnes o život...posadili sme 100 stromčekov, kedže máme velikánsky pozemok...už nevládzem stáť na nohách, ešteže môžem sedieť pri počítači...to sa dá.. 😀

pahu
6. máj 2008

Zuzka, je fakt že pri IUI vyberú najsilnejšie spermijky... Akurát som prekvapená, že pri takejto morfológii Vám odporučili IUI, pretože 99% zlých je dooosť podstatná väčšina. My sme mali na 1. spermiograme 70% "zlých", a už vtedy nás doktor upozornil, že síce na oplodnenie je potrebná len 1 super spermijka, ale tá šanca u nás je vlastne o 70% nižšia, takže ak by sa 2-3-4 IUI nevydarili, máme radšej skúsiť IVF.. Ja som tiež O.K. a to mám za sebou aj diagnostickú laparoskopiu.... A manželov spg sa tiež zlepšil...... Dúfam že som ti aspoň trošku pomohla 😵

vierka
6. máj 2008

ahojte babenky, mozem sa aj ja nieco spytat??? mozno ste to tu uz spominali, ale nechce sa mi spatne citat a uprimne, ani nemam moc casu...
vcera som bola u dokiho a kedze mame ten problem, ze ja svojim hlienom tie mangelove spermie zastavim nedostatnu sa tam kde maju... tak lekar povedal, ze by sme spravili laparoskopiu aby sme vedeli este aka je priechodnost vajecnikov a ze potom by sme tomu trochu dopomohli IUI... chcem sa spytat, taketo zakroky robia len v tych specialnych centrach asistovanej reprodukcie, alebo sa to da normalne v nemocnici (ja som z Trnavy) a kolko to vlastne stoji??? doplaca sa tam nieco???
vopred dakujem za odpovede 🙂))

pahu
6. máj 2008

Ahoj Vierka 😉
Laparoskopiu ti urobia aj v nemocnici a myslím si že s IUI by tiež nemal byť žiadny problém. Ja chodím do centra, tam som si za laparku zaplatila 5.000,-, lebo som to chcela iba 1-dňovou chirurgiou, ináč by sa platiť nemalo... A IUI v centre stálo 1.000,- Sk, čo nie je až tak veľa 😀

vierka
6. máj 2008

dakujem pahu 😉
to nie je az tak vela, ja som sa bala ze to IUI bude stat omnoho viacej 🙂)) a ty si mozes sama vybrat kam na to pojdes, ci do centra, alebo ti to proste doporuci na gynde lekar?

fedra
6. máj 2008

vierka ... to zalezi od CAR.
v Heliose stoji IUI 3tis SKK. CAR si vyberas ty, na objednanie nepotrebujes ani odporucanie svojgo gynekologa

bibianna
6. máj 2008

Vierka...ja som mala ten istý problém z hlienom a teraz som tehotná vďaka IUI. Chodila som do Heliosu, ale čo je zaujímavé, vôbec som nebola vyšetrená na priechodnosť vajíčkovodov ani HCG, ani laparoskopicky. Doktor povedal, keďže testy na chlamýdie vyšli v poriadku, že nepredpokladá, že by boli nepriechodné. že vyskúšame pár IUI a ak by to nevyšlo,tak až neskôr by sa to vyšetrilo. Som mu za to vďačná, aspoň som sa vyhla zákroku.

vierka
7. máj 2008

fedra - dakujem za info 🙂)) cize IUI robievaju len v CAR - tak to si potom budem musiet nejake pohladat... teraz ma caka najprv ta laparka, tak mam cas na hladanie... teda dufam, ze sa tam nejako velmi popredu netreba objednat...

bibianna - gratulujeeeeeeeeem 🙂)) tak to si to pekne uzivate, ze? a po kolkych IUI sa ti podarilo otehotniet??? moj lekar povedal, ze je zbytocne aby som chodila na IUI ked nebudem mat priechodne tie vajickovody, tak ze sa najprv pozrieme este na to a potom tomu pomozeme 🙂)) lebo my sme obaja s mangelom zdravy - teda az na ten moj hlien... tak dufam, ze nebude problem, ani v tych vajickovodoch 🙂))

fedra
7. máj 2008

vierka,
mne povedal to iste ako bibianne, mame toho isteho doktora v CAR 🙂
A skoncila som pri druhom IUI s mimimatenicovym tehu. Ak by som sla najskor na HSG alebo laparku, nemuselo sa to stal. Ak tam bola nejaka malicka prekazka pre ktoru oplodnene vajicko nepreslo dalej, tak ju mohli pri tomto zakroku odstranit. Urcite si daj skontrolovat vajickovody pred IUI.
Ja mam ten isty prob lem ako ty, inak vsetko ostatne OK.
Nech ti IUI prinesie viac stastia ako mne ... drzim palceky

vierka
7. máj 2008

fedra - dakujem 🙂)) aj tebe zelam nech to uz vide, ked vies, ze tam bola nejaka mala prekazocka, tak ju mozete odstanit a verim, ze vsetko bude v pohode 🙂)) rada citam, ze baby ktore maju ten isty problem co ja sa pomocou tohto cez ten hnusny hlien prenesu 🙂)) drzim palceky a verim, ze aj ty coskoro budes tehu 🙂)))

jankita
7. máj 2008

Ahojte dievcence. tAk mam 1. iui za sebou a dufam, ze aj posledne. Ze viac uz nebude treba 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre