Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

mandy55
1. feb 2008

dakujem pahu za krasne povzbudive slov, drahy mi vcera vravel, ze som naivka, ked verim na zazraky, ale ved aj to patri k zivotu, v utorok idem k dokymu, tak potom budem zase o nieco mudrejsia

kakusa
1. feb 2008

Mandy tozvladnete a uvidis, ze to musi vyjst.Pozri si statistiky a tie ta naladia. 😉
Pahu dakujem za info...To si sa musela dobre bat...tak toto mi dost pomohlo , dufam, ze to spravi na prvy pokus...
Takze radsej zostat aspon 10 min...hmm...ok..
Pahu aj mi rozmyslame, ze si dame pauzicku ak to nevyde...Do GF chodime od oktobra a uz mam za sebou laparku a teraz idemem na IUI, ide to cele niak rychlo...Ja nastastie viem, kde je u nas problem,ale aj tak...
Dakujem moooc🙂

pahu
1. feb 2008

Kakusa fakt? Aj ja mám za sebou laparku, do GF chodíme skoro rok.. po laparke sme nechali nejaké mesiace oddych, ale keďže fazuľka neprišla, rozhodli sme sa pre IUI. A dôvod prečo sme čakali po laparke? Tiež mám pocit že to všetko bolo na nás prirýchle a podozrievala som celý GF, že chcú iba zbohatnúť...a že im na nás, pacientkách vôbec nezáleží...
A teraz je mi ľúto že sme všetko neriešili o trochu skôr, ktovie, možno by zo mňa bola už teraz tehuľka 😀 Ale všetko je tak ako má a ja si počkám 😉

kakusa
1. feb 2008

Hej ta laparka tam bola dost v pohode, dokonca som tam stretla s babou, co ma tu istu diagnozu a ten isty postup liecby, tak si volame, ked niektora ide skorej nech vieme 😀 my sme cakali po laparke 2 cykly ako kazala lekarka a teraz sme nabehli na IUI,lae ked ti mam pravdu povedat, tak uz sa tesim a pri tom viem , ze uspesnost je minimalna, teda malicka a tak samu seba niak drzim pri zemi...Bojim toho sklamania..uvidm ako to ponesiem psychicky.
Pahu babeno pride do bytika -noveho, ked mu do izbicky zavesis zaclonky atak...to mimco na to caka... 😀 😉

matrinka
1. feb 2008

babulky, hlavne sa treba uvolnit a potom to vobec neboli...ja som necitila absolutne nic...to ci potom lezis podla mna nema vyznam, ja som vstala hned ako doktorka to vytiahla a pozrite na moj pas 😉
zelam vsetkym aby sa to podarilo 🙂

kakusa
1. feb 2008

matrinka gratulujem🙂
a tebe vyšlo hned 1 IUI?

matrinka
1. feb 2008

kakusa vyslo mi druhe IUI... medzi prvym a druhym som mala 1 cyklus volno....stimulovala som Clostilom, a pravdu povediac som ani neverila ze to vyjde. Podla mna treba aspon 3x skusit, hlavne ked ste obaja zdravy, teda normalny spermiogram a priechodne vajcovody...drzim palce 🙂

brii
1. feb 2008

Ahojte,
chcem sa spytat, ci utrogestan treba brat vzdy presne ten isty cas, ked ho mam brat 2xdenne?

kakusa
1. feb 2008

🙂 aj tak je to uplna paradicka🙂
My chceme tiez prestavku medzi 1 a 2, teda ak nevyde 😖
Ale dakujeme...

pahu
1. feb 2008

Brii, ja som ho nebrala prsne na hodinku, iba ráno a večer, ale zatiaľ nie som tehu, takže neviem 😀

brii
1. feb 2008

Ja minuly mesiac tiez len tak od oka... Preto zistujem, ako na to 😀 😀 😀

pahu
1. feb 2008

Brii, ak máš možnosť a nezabudneš, určite je lepšie to brať presne, ja sa budem snažiť po ďalšom IUI 😉

brii
1. feb 2008

OK, budem sa snazit 😀

mandy55
3. feb 2008

ahojki, teplota klesa, takze mrcha sa blizi ☹ drzim vam palce, nech aspon vy mate //

beba29
3. feb 2008

Ahojte žienky. 😉 Ja sa chystám tento mesiac na 2IUI. Má to veľmi malu pravdepodobnosť že otehotniem ale doktorka mi povedala že to musím absolvovať aspon tri krát a až potom sa bude dať isť na UO.Má niekto skusenosťi ako by sa to dalo urýchliť?

boniacik
3. feb 2008

Ahojte baby

neviem, ci si na mna spominate. Ja som vam pred kratkym casom pisala, ze mame podstupit nase prve IUI u mojho lekara a bala som sa toho, ze spermie nebudu upravene... ci sa mi nemoze nieco stat atd. NO nastastie sa to vyrfiesilo nejako samo. Lekar musel odist na prednasku a tak ma posunul co ISCARE k svojej dobrej kamaratke doktore. V pondelok som tam bola prvykrat, brali nam krv, spravili folikulometriu, v utorok tiez folikulometriu. V stredu vecer o 22,00 som isla pichnut na pohotovost pregnyl a v piatok rano sme boli odovzdat spermie a dopoludnia sme podstupili nase prve IUI. Velmi velmi by som chcela aby to vyslo. No uvídime. V pondelok, ked sme sa vracali od rodicov domov, ponad auto nam preleteli 2 bociany, tak sme sa smiali, ze znamenie. Drahy vyhral na plese v tombole plienky, tak sme sa tiez smiali, ze znamenie. No uvidime. Priebeh IUI bol ok, vobec som sa nestresovala, 10 az 15 minut som si tam polezala. Potom mi lekarka dala domov Utrogestan 2x2 tablety vaginalne. Takze teraz cakame a 15.2. mame ist na test. Citala som, ze niektore baby po tom maju take nejake mrskovske bolesti, bolia ich prsia atd, ale ja necitim nic. Trosku pichanie na pravej strane brucha, ale inak nic. Je to skoro, aby som nieco pocitovala?Drzim nam vsetkym prstiky, aby sa ten nas sen stal konecne skutocnostou. Ved daj svojmu snu meno a on sa stane (takze Sofia alebo Sebastian). papa a krasny den

beba29
3. feb 2008

boniačik 😉 dufam že sa ti to podarí ved tie znamenia musia byť na niečo dobré. Držím palce

kakusa
4. feb 2008

Ahpjte,
tak sme boli v sobotu na IUI...Pahu si mi dla...si povedala, ze nestresuj ,lebo si mala isty problem pri zavadzani spermii...No co myslis... 😠 skoro mi ich tam zavadzal sondou 😒 ,ale hlavne, ze je to za nami...Teraz uz len 2 tyzdne neistoty....

pahu
4. feb 2008

Boniačik, kakušs, tak teraz čo najviac kľudu, stres vraj veeeľmi škodí. Kakus, je mi ľúto že si s tým tiež mala problém, bola si vystresovaná??? 😨 😵

kakusa
4. feb 2008

Vies, ze som si nemyslela, ze mam stres, este sme tam s manzelom robili srandicky a som na teba myslela, ze nemozem byt stiahnuta ako ty, tak sme preberali vsetko mozne a potom...ejha 😒 , no ale mam to za sebou a ten dalsi mesiac ak to nevyde dame prestavku...Mam strasne navaly tepla..fuj... 😲 😖

pahu
4. feb 2008

Kakus, to je z hormónov 😉 A prečo dáte pauzu? Aj my sme dali, a lutujem to, mohla som mať za sebou druhý pokus.... 😨 😵

kakusa
4. feb 2008

Pretoze sa chceme stahovat konecne do nasho noveho domcurika a mam pocit, ze to bude psychicky dost naarocne...tak asi to doriesim takto. Som viac u lekara ako v pracia zacina mi hekticke obdobie,ale tobude trvat dlho, takze trosku na rozbeh si dam odych.Dufam, ze to nebudem lutovat ako ty 😒 A teraz kedy idete?

pahu
5. feb 2008

Kakus, my sme akurát v piatok dostali kľúče od nového bytu, ideme ho trošku poprerábať, bude to trvať cca 3 mesiace, práve preto som sa rozhodla, že ak dôjde 14.2.mrcha, tak ideme na IUI... Aspoň nebudem mať až toľko času na to myslieť 😵

A možno Vám to teraz vyjde. Čo ty vieš 😀

kakusa
6. feb 2008

No tak to dufam, ze hej,lebo by sme mali Emku 😉
My idemem lyzovat, tak ten 2 tyzden ubehne rychlo🙂

pahu
6. feb 2008

Kakus, tak potom peknú lyžovačku 😀

kakusa
6. feb 2008

Dik 😀 ja si budem robit test,ked tebe dode mrcha, tak dufam, ze nam to vyjde 😀 😀 😀 😀 😀

pahu
6. feb 2008

Kakusa! Ale mne nedojde mrcha 😀 Aj ja si urobím test 😀 Ešte stále tomu verím 😀

kakusa
6. feb 2008

Tak t oje samozrejme ten uplne najsamfasa pripad 😀 Vcera sme v PCo-ckach pisali o autosugesciii, tak som s tym zacala...preto tam ema🙂

tesorino
6. feb 2008

ahoj kakusa, si to ti Katka?? ja som andrea

mandy55
6. feb 2008

ahojte, drzim vam palce nech sa uspesne dockate // a nech sa samozrejme podari aj uspesny koniec v naruci s vytuzenym babenkom.
prechadzam na dalsiu fazu IVF, uz mi schvalili ziadost, tak mozno v marci ... 😵 😵 😵
ale pridem vas obcas kuk, drzte sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre