Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

bianka30
25. mar 2008

fedra, ja ti sama neviem.... je mi nejako divne, som 8 DPO, tak uvidime.... testovat este nechcem lebo je to skoro, a BT je nizka ... tak prekvapenie 1. parila

fedra
25. mar 2008

neboj bianka ... BT moze byt skreslena lebo beries Utros. A testuj najskor tak 12 DPO, skor sa ti neoplati, moze ti vysledok skreslit este Pregnyl.
A kolko si mala folikov a aka bola sliznica v den IUI ?

bianka30
25. mar 2008

ja poriadne ani len netusim lebo to bolo take rychle ze som sa zabudla aj opytat. ale kedze ja nemavam problemy s OVU ani s folikmi tak asi dobre. viem ze na lavej strane som mala 9DC 2ks cca 16mm a na pravej vraj viac ale mensie, sliznicu netusim. pri klasickej prehliadke cca 13dc som mavala tak 8mm tak snad je to dost. neviem, nejako som sa zabudla opytat...

bianka30
25. mar 2008

fedra...pregnyl moze posobit este 9 dni po pichnuti ?
ked si bola na prvych IUI ake si mala pocity. mala si nejake priznkay alebo ani nie?

fedra
25. mar 2008

Ano, moze este aj po 9 dnoch sarapatit.
A co sa tyka priznakov, moc sa ich nedrz. Ved mas v sebe kopec hormonov /Pregnyl+Utrogestan/, takze mozes mat priznaky ako bolestive prsia ci caste cikanie ... a este to nemusi nic znamenat.

bianka30
25. mar 2008

no pekne, tak to by ani len nenapadlo.
priznaky: praveze prsia ani moc nie skor ma stale boli brucho, zaludok mam ako keby stale v pohybe, a neuveritelne ma bolia krize... takze... neviem . uz aby bolo 1. aprila...

fedra
25. mar 2008

budes cakat az na krvny test ?
Mna minuly mesiac dost pobolievalo podbrusko a aj zaludok nebol nic moc. No co uz, uz musime len vydrzat 🙂

bianka30
25. mar 2008

ja neviem, ja by som testovala aj hned ale ked neviem ako dhlo sa drzi ten hlupy pregnyl.. mimochodom na druhy den po pichnuti som chodila doma skrcena ako paragraf ako ma brucho (teda vajecniky ) boleli..

bianka30
25. mar 2008

fedra a ty si skusala min.mesiac testovat skor ako si isla na krv?

fedra
25. mar 2008

mna tiez vajecniky pobolievaju uz od vcera.
Tak skus testik cez vikend.

mandy55
25. mar 2008

babulky drzkam vam palceky, aby ste mali // a + na krvicke

aj ja idem 1.4 na krv, tak snad to bude pekny zaciatok aprila 😀 😀 😀

bianka30
25. mar 2008

mandy sa stretneme? kam chodis?

pahu
25. mar 2008

Bianka, určite netestuj skôr ako 11-12 DPO, Pregnyl sa drží v tele 10 dní po pichnutí 😉 A tá bolesť po pichnutí, to ti začali praskať folíky = ovulka 😀

Fedri, Bianka, aj ja som mala po IUI všetky tehu príznaky, plávajúci žalúdok, bolesti hlavy, únava, časté cikanie... 😉 Ale to s nami zatiaľ robili iba hormóny, odteraz to už budú skutočne tehu príznaky, však? 😀

bianka30
25. mar 2008

jednoznacne.... pahu
vedela som ze je to ovulka ale myslela som ze mi asi praskaju vsetky naraz a akurat ked som sa musela postavit... naozaj som ledva chodila ale uz je dobre. teraz len brucho a krize a grganie (prepacte)
tak uvidime co bude. testy mam kupene, zatial to nehavam na BT a nakoniec, aj tak by to bol neskutocny zazzrak keby sa nam to podarilo, ved mame tak zle vysledky spg, ze sa asi IVF nevyhnem...

fedra
25. mar 2008

Bianka a co vam povedala doktorka o spg ked robili IUI. Ved ak sa do IUI pustili, tak tam musi byt nejaka sanca, neboj.
A bez obav, taketo priznaky pozname vsetky 😀

pahu
25. mar 2008

Bianka, my ideme k Dr. vo štvrtok a zrejme vypíšeme žiadosť na IVF 😉 A uvidíme čo bude dovtedy, možno motyka vystrelí a trafí rooovno do mňa 😀

alex
25. mar 2008

Baby a na koľky DPO ste si robili test???, či mám počkať až do 14 dna na krvičku? Inak stále ma bolí bruho ako po LSK, je hrozne citlivé, snád to skoro prejde.

bianka30
25. mar 2008

pahu, vidis, ja by som tam mala zavolat lebo uz je to viac ako mesiac a este sa mi neozvali.
len potom davaj pozor aby ta trafila len tam kam ma... hehehe
alex, vydrz... ja sa tiez drzim len aby som to neskusala hlavne ked tu baby pisali ze to moze este pregnyl zkreslovat...

bianka30
25. mar 2008

pahu ty si ako skoro po IUI testovala ?

pahu
25. mar 2008

Alex 😉 No, ja som dosť netrpezlivá, takže som testla 12 DPO, ale iba preto, že BT bola peknučký, vysoká... Ako si na tom ty? 😕 😵

fedra
25. mar 2008

no ja vtedy ked som mala pozitivny test, to bolo este 10 DPO negativne a od 11 DPO to boli //. Prvy test len taka slabucka ciarocka, a kazdy den to silnelo. Takze tak od 12 DPO by uz malo byt nieco vidno aj na teste. Aj ked boli tu baby, co im na 14DPO vysiel test negativny a krvny bol pozitivny. Tak si vyber 😵

brise
25. mar 2008

Tak ako čítam všetkých pobolieva brucho, tak ma to ukludnilo. Pahu držím palce u dokyho

bianka30
25. mar 2008

fedra a co sa stalo s pozitivnym testom? teda s testom asi viem skoncil niekde v kosi ale co s tym vysledkom ?

fedra
25. mar 2008

bolo to mimomaternicove tehu 😢

bianka30
25. mar 2008

juuuuj prepac, to som nevedela..je mi to luto...

fedra
25. mar 2008

to nic ... uz je to za nami 😉
teraz skusame dalej

bianka30
25. mar 2008

super tak to treba... drzim palce

mandy55
25. mar 2008

bianka chodim do GF v BA

bianka30
25. mar 2008

mandy no takze sa tam vidime 1. aprila na krvi hehehe. tesim sa .. ak sa nebudem hlasit kludne mi zaklop na celo ze si tu hehehe alebo posli nejaku fotku do IP lebo podla tej co tu mas ta nemoznam... ale tiez chodim na ryby takze jedine ze by sme udice zobrali alebo haciky.. hehehe 😝

mandy55
25. mar 2008

to je fotka z dovolenky na lodi, na mori 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre