Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

domcek
1. aug 2007

Danielka a ty nemas ist na krvy test k lekarovi?
Ivi tak to ano. no dufam ze vam to vide. 😵

danielka17
1. aug 2007

domcek...tu kde zijem ja to robia v laboratoriach z krvi a potom podla vysledkov pojdem za mojim doktorom ......

domcek
1. aug 2007

No cize je tooto iste. Tak fajn drzim palce 😵

danielka17
1. aug 2007

ina pozeram ze si z ruzomberka .......ja povodne z liptovskeho mikulasa......
dufam ze v piatok ma potesi vysledok....

aurra
1. aug 2007

prosim vas, aky bol priebeh pred samotnym IUI? brali ste nieco na stimulaciu?

andreao
1. aug 2007

Aurra, pred IUI som brala od 3 dna cyklu po 7 clostylbegyt, 12 deň som bola na kontrole folikulov a ked je vsetko OK, večer sa pichne Pregnyl a obden prides na samotne IUI.

aurra
1. aug 2007

andrea a vyslo ti to?

danielka17
1. aug 2007

aurra-inac pri IUI stimulacia je u kazdeho ina ...zalezi na cinnosti vajecnikov. ty si esate nebola stimulovana ?????

aurra
1. aug 2007

nie, ja nemam problem otehotniet ale udrzat to

danielka17
1. aug 2007

tak mozno ta stimulovat ani nebudu .nieje to vzdy ...budu musiet davat na teba pozor

aurra
1. aug 2007

davat pozor 🙂)) to uz mali davno. ved toto je uz 4x. ani sami nevedia preco sa mi to robi. len skusaju co ich napadne a tak ich teraz napadlo IUI

danielka17
1. aug 2007

no neviem aky maju pristup........ja mam jednu kamosku ta tiez stale potracala.potom zmenila doktora ked ostala tehotna.a pri nom nemala problemy .....a hned potom mala 2 deticky po sebe bez problemov .
niekedy mam dojem ze je to o pristupe .....kto chce pricinu odstrani .ale ja ma dojem ze sa nesnazia ju ani hladat .

aurra
1. aug 2007

ja uz som jednu doktorku vymenila, nikam ma neposielala, len mi rozpravala historky ako mali paciantky deti s mojim problemom a tak, tak som jej tresla dvermi a vykricala som jej ze take blbosti nechcem pocuvat, ale chcem aby ma niekam poslala, a ona nic, tak som si vsetky vysetrenia vybavovala sama, potom som zmenila, ale ta tiez asi velmi nevie co teraz so mnou, ved je jednoduche mat "bezproblemove" pacientky, ako take ako ja, co nevie co dalej, tak ta tvoja kamoska mala stastie aj ja chcem takeho lekara, a kolko krat ona potratila? a co jej nakoniec zistili?

fedra
1. aug 2007

Ahoj domcek ... tak ake boli vysledky ?
My ideme v pondelok pozriet folikulky a ak to bude OK, tak 09/08 prva IUI.
Tiez chodim do Martina

erikae
1. aug 2007

ahojte baby, v MT pracuje prof. Danko?

aurra
1. aug 2007

erika ano, on robi v nemocnici

danielka17
1. aug 2007

no ona potrarila as 3 a potom jej zistil ani neviem presne co .ale ako nahlo otehotnela .tak sa o nu staral...bola podo dohladom az do 4 meisaca .mam dijem ze mala malu maternicu ...

aurra
1. aug 2007

mne nasadili kadiake lieky na udrzanie, ale bolo mi povedane, ze viac spravit nemozu, ze je to len medzi nebom a zemou, tak neviem, ale myslim, ze niekde pricina byt musi

danielka17
1. aug 2007

no...un as to je dost zle ...napr tu to zisti teh vpiatom tyzdni z ulz ....takze nehrozi .zeby to zanedballi ...
napr moja svagrina tak tej meskali a pravila si test ..bol // no sa mozrejme ze 8 tyzdna neboli schopny jeje spravit UZV.a nakoniec to bola cysta .....to co su za chyby .........to vravim o slovenskych lekaroch ..........

aurra
1. aug 2007

ved aj mne to zistili tak zavcasu, asi v 5tt potom ked som bola v 7tt na utz doktorka nic nevidela, tak som sla na vacsi utz do nemocnice, tam to iste, ale nechali ma cakat, o tyzden to iste, tento pondelok som mala nastupit na reviziu, ale doktorovi sa zdalo ze sa to zmenilo, tak ma nechal este cakat, takze zajtra idem uz naisto, lebo by ma mohol len bozi zazrak zachranit, a to je asi nemozne. vlastne mi nedavaju ani sancu, len cakaju ...

danielka17
1. aug 2007

no a to su neschopni precitat ULZ ja mam dojem .,proste toto neznasam .....no nevedia co robit........inac ja by som niektorych oktorov dala zavriet ............su nekompetentni..........aby ti nevedeli povedat co ti je .hm-------------

aurra
1. aug 2007

hlavne je to aj unavujuce, aby som si vsetko sama vybavovala, a ked chcem aby sa mi lepsie venoval, musim ho podplatit

danielka17
1. aug 2007

no to je smutne .........ze takto clovek .......musi bojovat a nik to to neulahcuje ...........ja ma sukromneho tym padom .viem ze robi maxiimum

aurra
1. aug 2007

ja to tiez budem asi tak riesit

danielka17
1. aug 2007

a kolko aa uz snazite ???aj s tymi potratmi ????

aurra
1. aug 2007

2,5 roka, a vy?

danielka17
1. aug 2007

no ja som pred 2,5 rokom ckala mimi.ale bolo mimomaternice .od vtedu uz nic ..no a teraz som po prvej IUI a cakam v piatok na krv ........takze tak

aurra
1. aug 2007

tak ti drzim palce nech ti to vyjde, nevies za kolko budem moct ist na to IUI od tohto potratu?

danielka17
1. aug 2007

a kedy si mala posledny ????kolko to je ???

aurra
1. aug 2007

zajtra idem na reviziu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre