Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

vierka
23. júl 2008

darla - ano myslela som tu prvu IUI... ale si sikulka, ze uz stimulujes na dalsiu 😀
no ja idem buduci tyzden na 13 DC k mojmu gynekologovi a ten by mi mal dat uz odporucanie do centra a mozno mi aj poskytne nejake vysledky testov a s tym pojdem do CAR do Ba a uvidim co mi tam povedia a co budu odomna este chciet... ale verim, ze uz dalsi cyklus budem stimulovat uz aj ja 😀

jankita
23. júl 2008

No vidis darla, tak som trosku zvysila statistiky.

darla27
23. júl 2008

Jankita, a akí ste mali problém keď ste neotehotneli prirodzene? Aký mal mužík Spg?
Ako dlho ste snažilkovali než ste sa rozhodli skúsiť insemináciu?

jankita
23. júl 2008

problem bola moja anovulacia a problem bol aj manzelov spg. nebol dobry. Snazili sme sa od maja 2005

darla27
23. júl 2008

Jeej ,takže nemal spg. supermana, tak to je super že to vyšlo. 😵
Myslela som, že to môže výjsť len párom s vynikajúcim spermiogramom.

jankita
23. júl 2008

aj ja som to tak vedela, ze musi byt aspon 50% dobrych. My sme mali horsi a vidis... babatko je v brusku 😉 . A pritom ani lekar tomu neveril, ani ja, a vobec som sa nesetrila. Dokonca este predvcerom som sa nahanala so psom po luke, tazke spisy som dvihala... A motyka vystrelila.

vierka
23. júl 2008

jankita - tak to mas teraz riadnu motyku - az v brusku 😀 😀 😀

jankita
23. júl 2008

hej, ja hovorim, ze sa trafila rovno do podbruska 😀 😀 😀

marsula
24. júl 2008

Ahojte

ja som tu nova a citam ako komu co prebehlo a ake su zavery. Ja som po prvej IUI. Mala som ju minuly piatok a teraz cakame na 1 august na vysledky. To cakanie je fakt hruza. Teda aspon pre mna, lebo ja som clovek velmi nedockavy a najradsej by som mala vsetko hned jasne. 😀
Nedavam tomu ale velku sancu, radsej. To ale neznamena ze tomu neverim, ale nechcem byt potom velmi sklamana.
Drzim vam vstkym palusky, aby ste vsetky mali babo po tolkom trapeni. 😉

vierka
24. júl 2008

marsula - ahoj... mna moja prva IUI este len caka... a tiez asi budem nedockava z vysledku, tak ako vsetky babenky tu, ale asi a budem snazit niecim sa zabavit...
zelam ti, aby ti to coskoro vyslo a mali si baby 😀 😀 😀

marsula
24. júl 2008

vierka, ďakujem ti velmi pekne. Ved jasne ze to je tazke pre kazdu babebku.
Ved my sa snazime 4 a pol roka a uz mi dochadza dych. Tak ma laka kupit si test,ale nie je to este ani tyden tak to nema zmysel 😀
Riadne moc ti drzim palce aby vym vsetko dobre vyslo. Nepozerala som uplne vsetky prispevocky, tak neviem ako presne si na tom napr. ty. Preco musite podstupit IUI? Ja napriklad vrazdim 😅 manzelove spermie, ale inak vraj fungujem v celku ok. Je problem aj v tom ze mam endometriozu a ta robi sarapatu

vierka
24. júl 2008

marsule - fuha, tak to sa riadne dlho snazite - to sme my s mangelom oproti vam uplny zaciatocnici ("len" 17 mesiacov) 😀 😀 😀 skus este chvilocku vydrzat na ten test, aj ked je to urcite tazke...
no ja proti nim vytvaram imunologicku reakciu - cize ich tiez vrazdim 😀 kamosky sa mi uz smeju ze som masovy vrah 😀 a ze som chladnokrvna 😀 😀 😀 a inde sa problem zatial nenasiel a na splodenie potomka aj toto staci 😀 tak buduci tyzden mam ist mojmu obvodnemu gynekologovi, ktory ma odporuci do blavy do centra... ty do ktoreho centra chodis ked sa smiem spytat, pretoze neviem ktore si mam vybrat 😀

marsula
24. júl 2008

tak to sme dve, este ze sa za to nechodi sediet do basy za taketo vrazdy 😀
Joj tak to ste v peknom zaciatocku 17 mesiacov. Dobre ze ste to tak rychlo lapli za chvost, my sme dost dlho asi riesili ine problem. 3 laparky a tak.
My s manzelom sme v Martine v sanatoriu Helios. A riesim tam vsetko, nie u mojej gyndy. Som tam spokojna. Obaja aj lekar aj lekarka su velmi fajn. Jeto sice dost co dochadzat 85 km tam a 85 km spat ale tak co clovek nespravi pre babo. V MT ma to stalo 3000 tis.co je zatial ok. Ked si porovnam umele oplodnenie ktore je hradene poistovnou na prvy krat, a aj tak si doplacas cca 30000 Sk. A druhe uz kompletka. To je system. Ale ak by to malo byt uspesne clovek na peniazky asi hladiet nemoze pozerat.
Takze som spokojna s MT. Ale ak mas blizsie BA tak nie je co riesi. Je to trosku casovo narocne

vierka
24. júl 2008

marsula - to by sme asi nafasovali dozivotie 😀 mozno rovno trest smrti 😕 😀 😀 😀
no ja som tiez behala po roznych vysetreniach, ze kde je problem, mangel tiez a nakoniec nasli problem tento, ale som rada ze nejaky problem vobec nasli a ze nepatrime medzi pari, ktore su neplodne bezdovodne 😀
no ja som z Trnavy, takze mam blizsie blavu - co bude asi tak 50 km, a plus este behanie okolo toho, tak asi riadne nabehame kilometrov, ale to nevadi 😀 presne tak, clovek uz potom nepozera na kilometre a na peniazky, ale snazi sa to nejako vyriesit 😀

marsula
24. júl 2008

no tak by sme tam sedeli dve a rozpravali zazitky z vrazd 😀 😀 😀
presne ako pises, nam aspon vedia co riesit, ale luto mi je babeniek co su nahrane, lebo nevedia ani len dovod a ani riesenie tym padom. Tak potom prichadza do uvahy len adopcia. Ale tak aspon sa dava sanca aj tym chudatam opustenym.
Ale tak my tu musime byt optimistky, este nic nie je stratene. V podstate sme stale len na zaciatku.
A ake lieciky beries, uz beries nejake stimulanty? A kedy ta to presne caka?

vierka
24. júl 2008

marsula - no viem si to predstavit: "minule som ich zabila na postely a este pred tym v obyvacke na gauci... a minuly tyzden som ich pozabijala na zadnom sedadle auta" 😀 😀 😀
presne ako hovorim, ale aj v domovoch su zlatucke deturence, takze treba skusat, snazit sa a potom to ked tak inak poriesit...
ved jasne, my este len startujeme 😀 zatial neberiem ziadne lieky, este len buduci tyzden si idem pre doporucenie do centra a uvidim ci sa ma nejako objednaju na konzultaciu, alebo priamo povedia kedy mam prist a na co, takze uvidim buduci tyzden co vybavim... a ty teraz cakas na vysledky a ked budu negativne (dufam, ze nebudu) zacnes hned stimulovat na druhe IUI?

marsula
24. júl 2008

😀 😀 😀 😀 no som sa nasmiala, aj my mame uz miest cinu neurecne 😀
no toby si mala zacat brat lieciky 3-7 den cyklu a potom aspon ja som mala na 10 DC ultrazvuk a tam dve vajka ok a 1 skoro ok. Tak sme pichli vecer o 9 Pregnyl a o dva dni sme sli na to. Tak to slo v celku ako po masle.
Ved som si nie ista ci sa potom hned skusa dalsie ci je tam chvilku pauza. Uvidime co mi povedia v piatok ak bude NG vysledocek. Ale isto pojdem a druhe IUI ako rychlo sa bude dat.

gagar
24. júl 2008

Ahojte babuľky,ja mám za sebou tiež 1.IUI,chcem sa opýtať či máte nejaké tehu príznaky....vraj tie čo im to vyšlo pobolievali prsia,podbruško....lebo ja nemám nič...

marsula
24. júl 2008

ahojky gagar

ja osobne som len 6 dni po zakroku, ale zatial nejake priznaky nepocitujem. Mala som po 2 dni riadne horku chut v ustach po kazdom jedle, ci uz sladkom, slanom....,ale myslim ze to je skor reakcia na tie hormony co momentalne bereme.
A ty si kolko dni po zakroku?

Vierka, nevydrzala som, kupila som si testik,ale nic. Ale aj tak mi vravia vsetci ze to je hrozne zavcasu. Aj moja sestra -je 2 tyzdne do porodu-si robila test asi v 3 tyzdni a ukazal sa jej ako negativny. Az neskor sa ukazalo co a ako. Tak sa stale nadejam. 😀

gagar
24. júl 2008

Ahojky marsulka,ja som ešte len 4.deň....tiež sa nádejám...ty chodíš do helíku? ak áno kto tio robil...

marsula
24. júl 2008

jasne do heliku. Robila mi to dr. Gaťová, uplne super zienka. Ale bola som aj na vysetreniach u Dr. Krajkovica a tiez je fajn. A ty?

gagar
24. júl 2008

Mne tiež Gáťová,len my tak vŕta hlavou či to bolo všetko ok urobené,lebo keď zo mňa vytiahla tú pipetu /spermijky mi dávala na 2x/,tak zo mňa toho vea vytieklo...tak neviem...

marsula
24. júl 2008

mne tiez na dva krat, ale to vytekala asi len ta dezinfekcna tekutina. Mne to aspon tak vravela. Asi tomu musime len dat cas a uvidime co a a ako. Neverim moc ze to pojde hned na prvy sup, ale tak niekde zacat musime. A kedy ides na kontrolu?

gagar
24. júl 2008

Mala som ísť na HCG 4.8.,ale keďže budem na dovči tak si ho dám zobrať u svojho dr.1.8.,aby som sa tam nemusela kvôli jednému odberu trepať 😒 😎

marsula
24. júl 2008

jaj tak, my tam ideme toho 1.08.2008. Tak uvidim co a ako. Apotom na chatu a bud budu ostatny zapijat moje stastie alebo budemem zapijat moje nestastie 😀

gagar
24. júl 2008

myslíme pozit....budeme pozit...... 😀 🙄 ...ver tomu!!!

marsula
24. júl 2008

ved jasne, mas recht.
Tak oddychuj riadne. Ja uz idem tiez. 😵 Zas sa rano na vas kuknem snazilky moje 😉

marsula
25. júl 2008

ahojte baby,

tak som si robila ten test ale samozrejme nic. Dufam ze tak nedopadne aj ten piatkovy v Heiku.

vierka
25. júl 2008

marsula - ahojky... ale ved uvidis co ti este povedia v centre...
tak ja viem, ze budem musiet stimulovat pred samotnym IUI, tak pocitam, ze tento cyklus by si este v centre porobili vysetrenia ake by este potrebovali a dufam, ze uz na buduci cyklus mi daju nieco na stimulaciu, aj nie, tak potom az v septembri - ale ved nejako vydrzime 😀 a IUI sa da pekne robit za sebou, cize nemusis vynechavat cyklus na "zotavenie", ale pekne za sebou sa to da 😀

no moja jedna sestra, jej tiez prvy test vysiel negativne (a to uz jej mrcha meskala), az potom vysiel pozitivne... a druhej sestre vystrelili dve ciarky pomaly hned po oplodneni 😀 to je podla mna dost individualne tie testy...

marsula
25. júl 2008

No konecne som sa urvala od prace, a trosku zas kukam co kto a ako.
Tak dufam ze sa do toho pustite co najskor, aby som mala s kym zas ocakavat dobre spravy 😉
No s ytm testom mas recht, to asi u kazdej babulky inak funguje. Ved aj to tak berem, nebola som zufala, len mi bolo smiesne s manzela, ktory sa uz nevie dockat, ze si ho mam rychlo urobit. Ked som mu povedalal, ze momentalne mi netreba ist na vecko aby som dala vzorku, tak ma nutil pit. 😀 😀 😀
A ostatne dievky akosi utichli, zaidne nove spravy, ziadne nove adeptky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre