Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

domcek
5. sep 2007

pipika budem na teba mysliet drz sa. 🙂

stascha
5. sep 2007

dievcata mam otazku, neviete mi povedat ci v GF v BA uchovavaju spermie, mam problem ze manzel je prec a vobec nam to nevychdza ked je doma ist na IUI.

fedra
5. sep 2007

ja si myslim,ze sa daju zmrazit ... dokonca som to aj niekde citala, ze IUI robia so zmrazenymi spermijkami. Ved je to podobne ako keby boli darcovske,ak je mozne mrazit tie, musi to byt mozne aj s "vasimi", no nie ?

pecka
5. sep 2007

stascha, urcite sa daju. Nam robili IUI-cka len zo zmrazenych spermosov, lebo mangel bol rok mimo.

stascha
6. sep 2007

pecka, fedar diky ked tam pojdem musim sa na to spytat, alebo radsej tam zavolam, no mazelik pride az o dva tyzdne takze teraz s toho nebude nic.
No tiez som si myslela ze to musi ist, ale dakujem a prajem pekny den aj ked jeuprsany.
fedra 🙂 a tebe drzim palceky, tusim ides na IUI tak nech sa to podari.

jankajs
7. sep 2007

Domček, mne tiež ukázal test // a keď som to lekárovi povedala, odvetil, že po skúsenosti s jednou pani, ktorá mala pozitívne 3!!! testy a napokon nebolo nič, už neverí, kým to neuvidí na UTZ a vo výsledkoch krvi. Keď mi robil UTZ nehovoril nič, všetci sme tajili dych, až z neho vyšlo: Pani gratulujem, je to tam. Tešil sa pomaly viac ako ja. Chápete to? Myslela som,že testy môžu byť len falošne negatívne...

vikynocka
8. sep 2007

ahojte, chcela by som sa spytat ze na ktory den k IUI sa robi odber u partnera,je tam potrebna doba na laboratorne rozbory?diky moc

jankajs
8. sep 2007

Viky, odber na IUI sa robí v ten deň ako ta na to objednali. Laboratorne testy sa robia oveľa skôr, už po prvom pohovore vás objednajú. Teba napr. na folikulometriu, kde počas mesiaca budú zisťovať ultrazvukom, či ti dozrievajú vajíčka a máš ovulku a jemu urobia test na spermijky.

ela13
11. sep 2007

Ahojte, pls potrebujem radu. Teraz v septembri ideme prvy krat na IUI a lekar mi predpisal od 5 DC 2*1 tabletku clostilbegytu s tym, ze mi dal dve balenia. Dnes som bola na kontrolnom ultrazvuku a na dalsi mam prist v piatok. Mam brat aj to druhe balenie clostilbegytu, kedze teraz to jedno som uz vybrala, alebo nie? Dik🙂

adulik16
17. sep 2007

Ahojte,prosim Vas,idem prvy krat na IUI. Od zajtra zacinam brat Clostilbegyt 2x1 tabletku od piateho dna do deviateho. Prvu kontrolu mam mat na 9-10 den, ale to vychadza na sobotu a nedelu. Neviete mi prosim poradit, ci mam prist v piatok alebo staci az v pondelok?Chodim do Gyn-fivu.
Dakujem za odpoved.

fcielkafcielka
17. sep 2007

adulik: v tomto Ti neporadim, ja chodim do Heliosu, ale mne ked to vyslo na vikend, tak oni tam boli a sami mi povedali, ci mam prist v sobotu alebo v nedelu... Skus si tam zavolat.

erikae
17. sep 2007

ahoj adulik
ja som pocula, ze robia aj jeden den cez vikend, spytaj sa na recepcii ako to budu mat tento vikend. drzim palce pri IUI 🙂

drak6
17. sep 2007

ahoj erikae, tak som zabludila to tejto temy, nezabudni napisat. ako si dopadla, vysledky by si mala vediet uz tento tyzden, vsak? ja stale cakam na schvalenie ziadosti
adulik, myslim, ze v GF robia aj cez vikend, nam v nedelu robili iui, radsej si tak ale zavolaj

erikae
18. sep 2007

baby uz tretie negativne IUI ☹
a na dalsiu konzultaciu az 10.10.

ajuska212
18. sep 2007

ahoj adulik ja som bola takto pred tyzdnom v pomikove kedy mam ist na krv a sono pretoze desiaty den mi vychadzal na sobotu,tak som si tam volala a sestricka mi povedala ze mam prist v piatok...

ela13
18. sep 2007

lbaby Drabek v Ginfive mi povedal nasledovne, ak ti vyjde napr 3 den mesiny na sobotu treba dojst v piatok a ak v nedelu tak v pondelok. Takze podla mna ak tam chces ist uz na 9 den, tak chod v piatok🙂tak ako pisala ajuska🙂

stascha
19. sep 2007

erikae 🙂 ahojcek, co ti napisat ze ta chapem, ja som uz ani nemala chut pista ked nam dalsie IUI nevyslo, ale ako tak citam tak je nas ti viac. Tarz mam mazelika doma uzivame si jeden druheho a davam pauzu, odchadza az okolo 15 oktobra tak si to uzijeme a ked v novembri pride skusime to zase, a mozno ani nebude treba to by som bola asi najstasnejsi clovek, no ved takych nas je viac.
Hlavu hore, pevne verim ze aj nam sa to raz podari.
Drza sa 🙂

fedra
19. sep 2007

erikae, moja .... drz sa.
Ved neboj,je este kopec moznosti. A niektorym dievcatam sa to podarilo na 4/6 raz. Aj ja sa tym utesujem. Ja som po 2xIUI a v pondelok budu vysledky. Ak sa nepodari, skusame opat ...

domcek
19. sep 2007

erikae je mi to luto ale neboj uricte to casom pride a pokial pokracujete dalej nadej tu je vzdy drzim place.
Fedra caves. 😉

fedra
19. sep 2007

Ahoj domcek ... ako sa mas ?
Zmestila si brusko do nohavic ??? 😀 😀 😀

domcek
19. sep 2007

No ti poviem ze vcera som to riadne prehnala tie rifle som uz zahodila na spodok skrine. Btrusko ma snim bolelo este vecer. dnes som si dala pohodlne bedrove. Nic netlaci parada. Ale spravil sa mi vcera herpes nad hornou perou tak ma ide porazit. 😒

fedra
19. sep 2007

chuda ... inak ja hrozne priberam z toho sprosteho Clostilu. Ma ide porazit ked sa pozriem na vahu. Nikdy som nebola nejako chuda, ak som chcela trosku vyzerat, poriadne som musela na sebe makat a takmer nic nejest. Teraz je pravda,ze aj normalne jem. No hroza ... za chvilku bude zo mna riadny hrosik, a to este bez tehu 😠

domcek
19. sep 2007

Hmm vela kociek vravelo ze s clostilu pribera ja som mala nastastie pokoj. Skor som mala problemy s travenim vecne nafuknute brusko ci som sa najedla alebo nie. A inac ako sa citis?

pipika
19. sep 2007

Ahojte!
Ahoj domcek mamina,ako sa citis? Bola si u dr? Pytala si sa na to pychanie?

domcek
19. sep 2007

Ahojki pipika, mam sa fajn. ano pytala som sa vraj je to normalne po takej davke hormonov. U niektorych je to menej u niektorych viac.
A ideme k dr do centra este raz v piatok lebo nam este nebilo srdiecko a dufam ze uz dostaneme aj prepustaciu spravu.

fedra
19. sep 2007

v pohode ... vlastne nic necitim. Akurat tie prsia a chodim hrozne moc cikat 😝
Ty si nieco citila teraz ten posledny raz ? Dnes som 9 dni po IUI, mala by som uz nieco citit?

pipika
19. sep 2007

Fedra,ja som 13 dni po iui a citim sa na mrchu.Asi aj dorazi.Bolia ma prsia,pycha v podbrusku a uz 3.den sa mi toci velmi hlava.

domcek
19. sep 2007

Fedra no ja som citila az presne na ten 14den po IUI prisla zaha a zaludok plaval. Ale to cikanie zacalo uz trosku skor.
Pipika TAK ZAJTRA IDES NA KRV?

fedra
19. sep 2007

pipika ... a uz si si robila test ?
Neboj ... mozno si to potvora mrchata rozmysli a nepride. Drzim palceky. Kedy ides na krv ?

pipika
19. sep 2007

veru,zajtra na krv.Ale ti poviem,citim,ze to bude mrcha. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre