Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

stascha
12. jún 2007

pappo 🙂 dakujem, no uvidime ako to zajtra dopadne. Pocity... tak tyzden ma bolelo brocho ako ked mas dostat mrsku, ale tento tyzden nic, iba v sobotu a vcera mi bolo dako divne od zaludka, ale to nemozu byt priznaky ved je to dva tyzdne, iba prasia sa mi zdaju dake väcsie a tazsie,no neviem. Ale keby si mi videla tvar ako daka pubertiacka, no strasne. ☹ Uvidme zajtra.
A ty kedy ides na UTZ?

pappo
12. jún 2007

erikae, tinucha, andreo tak sup sup ste narade. motivaciu mate tak vas cakam. dufam ze sa cokoro pridate vsetky. 😀
stascha to znie dobre aj ja som mala posledny tyzden vyrazky a ake, ako za mlada.
uvidis dobre to dopadne.
na UTZ az za 2 tyzdne. tinucha ked to budu dvojicky tak to bude ina sranda.
ja len dufam ze vsetko bude ako ma.

drak6
12. jún 2007

tinucha , nehnevam sa, idem k drabekovi 20.6. a chcem mu povedat, ze vzhladom na moj vek by som chcela ist na IVF, neviem, ci problem nebude to, ze priatel ma velmi dobry spermiogram a mne nezistili tiez nic, predtym ako sme prisli do gynfivu / november2006/ som sa liecila u svojho gynekologa v Medifeme od januara 2006, inak dakujem, uz sme len 2 kamosky, ktore nemaju deti, vsetky moje kamosky pomalicky cakaju uz druhe babo...nikdy som si nemyslela, ze to bude take tazke..., ale co uz , este ze mam perfektneho chlapaa a kopec zaujmov aby som na to nemyslela

tinucha
12. jún 2007

Drak, super, opýtaj sa na to. Ináč u nás je tiež spg OK. Ja síce mávam anovulačné cykly, ale pri stimulácii na IUI som folikul vždy mala a aj tak to nevyšlo. Tiež chceme teraz skúsiť IVF.

pappo
12. jún 2007

stascha tak ako ?

stascha
12. jún 2007

pappo 🙂 testujem az zajtra ak si myslela na to.

pappo
12. jún 2007

joj lebo si pisala uvidime zajtra a ja ze to je dnes 😀

miri28
autor
12. jún 2007

Ahojte babenky 🙂 🙂 🙂
Ja som mala pokazeny pocitac. blesk nam odpalil sietovu kartu a zdroj, tak sme museli ratovat. hnala som draheho ako kona, lebo som chcela vediet co a ako s pappo. tak pappo gratuluuuuuuuuuujem ti z celeho srdca, tu uz kazda IVF-kacka je samoska tehotna. fakt je asi plodny rok 😀 viem ze sa bojis tesit, ale moc som ti to priala a tesim sa s tebou. ako to prijal muzik, musel byt stastny, vsak? ten moj by asi dom zbural od skakania.
lili uz som tu 🙂 daj vediet po konzultacii.
ja som bola v piatok opat na kontrole v GF, prisla tam aj Kveta Horvatova (to len tak okrajovo), a bol to o 180 st. iny pristup. vsetko som si videla na obrazovke nad sebou, ukazali mi maternicu, vajecniky a videla som si aj nadejny folik-16 mm, taka cierna gula. a v pondelok (teda vcera) som bola
na tretej IUI. vsetci mi priali aby mi to uz vyslo. sestricky si ma uz zacinaju pamatat aj doktori. robila ma dr.behunova, tej aj patrim, bola celkom fajn, asi nemala vtedy dobry den, co ja viem, a baby mna to voooobec nebolelo, ja som ani nechcela este zliest, az ked som videla ze doktorka odchadza mi akosi doslo, ze je potom. a este som aj sestricke prekvapena hovorila, ze predtym ma to dost bolelo a teraz nic. ona sa len usmiala, tak neviem od coho to zavisi. poviem vam ale ze to uz vobec nijako neprezivam, prekonala som uz tolko stavov, normalka aj zabudam ze som potom.
mozno preto ze mam plan, ak sa nepodari, dam si mesiac pauzu, aby som zistila aky mam vlastne cyklus, budem si merat BT a skontrolujem kedy mavam prirodzene ovulku a potom by som skusila stimulovanu IUI (to este musim prekonzultovat s doktorkou, ale asi mi da len nieco tabletkove-ten clostylbegyt alebo clomhexal). som citala ze toto sa dava tym ktore maju nepravidelnu MS ale s ovulkou, a tym ktore neovuluju ako prvy krok.je to najlahsia forma stimulacie.
tak zatim vsio, pekny vecer, vsetky drzim pastiska, aj staschenke zajtra 🙂

lilinka76
12. jún 2007

No, konečne, Miri, už som myslela, že sa ozveš až ako tehulka.

Tak veľa šťastia, dúfam, že do tretice bude všetko dobré. Ja idem vo štvrtok na konzultáciu do ISCARE, uvidíme, čo navrhnú. Už sa neviem dočkať.

Stascha, zajtra sa dozvieš pozitívne správy, cítim to. Držím palce. L.

andreao
12. jún 2007

Ahojte babulky.
Tak ja som bola v piatok na 4. IUI.Môj Dr bol na operačke, tak mi to robila iná Dr, veeľmi ma to bolelo, išla som von so slzami v očiach. Neviem, čím to je. Dr mi vysvetlila, vraj mi musela nejako fixovať krčok maternice, to vraj tak veľmi bolelo. Tak dúfam, že tá bolesť staála za to.
Všetkým Vám držím stále palce.
Pappo, mala si aj nejaké pocity?
Dobrú nocku.

stascha
13. jún 2007

miri 🙂 lili, ste mile dakujem uz pracujem a poobede volam a uvidime, ale poviem vam ze pocity ziadne len sa mi strasne hlava toci, ale to je tym pocasim.
lili bodaj by si mala pravdu ani nevies ako by som sa tesila teda nielen ja
miri, dufam ze teraz sa to vsetko podari, tie 2 tyzdne prejdu ako voda, a ty sa dozvies urcite tu naj spravu. 🙂

pappo
13. jún 2007

miri ahooooooj no konecne tak uz mas po IUI super drzim palceky , hlavne pozitivne mysliet. a dakujem za gratulaciu.
andreo aj tebe dzim palceky a dufam ze to uz bude posledna IUI.
ake pocity myslis púred testom z krvy? ked sa nato tak pozeram spatne tak bolesti brucha a prs podla mna nic neznamenaju, ale citila som viac unavu, nemohla som spat a citila som satak inak ale len tak v podvedomi inac somis stale hovorila ze sa nemozem nato upinat ak sa to nepodari, ze budem velmi sklamana. tak som sa stale snazila tie vnutorne pocity dako nepocuvat. ale stale mi daco hovorilo ze asi to vyslo. vite ako to je strach zo sklamania je vacsi. ale snazila som sa stale mysliet pozitivne a otimisticky, brala som to tak vlazne. celkom inac ako po IUI. mozno je to pravda ze tehotnej je vsetko jedno a nic ju nerozhadze lebo ja som nervak a hlavne v praci a teraz nic. dako som si povedala ved bude ako bude, vsetko dako dopadne. baby ak sa nebojite ihiel tak skuste tu akupunkturu je to na posilnenie maternice ale hlavne sa vam akoby cele telo upokoji. ja som bola vcera asi 4 krat ale poviem vam citim sa fajn. na kazdeho plati nieco ine co ho upopkoji. niekoho slniecko a voda, niekoho dobra kniha. drzim vam velmi palceky, baby drzte sa a hlavne dajte o sebe vediet ako sa citite a tak.
stascha dnes len dobre spravy.

stascha
13. jún 2007

ahojte snazilky, takze po telefonate do centra nie som na tom o nic lepsie ako rano. Hodnota HCG je len 15 do 10 je to negativne. V utorok mam prist znova na krv a potom sa uvidi ☹ Priznam sa je mi nanic, zase tyzden neistota.

radka4
13. jún 2007

Stascha - neboj tyzden prejde ako voda uvidis. Raz ta pozitivna sprava musi prist.

Miri - drzim palceky

Ja sa neviem odtrhnut z prace k Dr. Kubisovi a este si musime poziciat od brata aj auto. Vsetko sa tak skomplikovalo, ale asi to tak ma byt. Zatial pokusame stastie prirodzenou cestou, ale dako nam to nevychadza 😒

lilinka76
13. jún 2007

Stascha, podľa mňa sa môžeš tešiť a budeš tehu. Zatiaľ negratulujem, ale prajem ti to.

pappo
13. jún 2007

stascha enboj to bude dobre, neviem preco ta takto stresuju. uvidis ako pise radka ubehne to ako voda opatruj sa.
inac este som nepocula aby po IUI hovorili jednotky, vzdy to bolo jednoznacne ja teda neviem nemaju oni daky divny labak?

radka pekne sa snazte mozno sa zadari. treba stastie pokusat.

stascha
14. jún 2007

pekne ranko snazilky cakatelky, ale aj maminy cakatelky 🙂
no neviem, je to divne, nemam s tym skusenosti na IUI som bola prvy krat.
pappo tebe ked povedali vysledok tak len co je negativny?
lilinka si mila , dakujem bodaj by si mala pravdu.

No ked by mi povedali ze nie som tak to uz stravim, ale tato neistota, je hrozna ☹ Neviem ci to je tlakom, ale ja som ako matoha, neviem dako vyrovnat tlak a hlavu mam ako na kolotoci. Snad to rozchodim. Co rodite spravit tehu test alebo vydrzat do utorka...

lenusa
14. jún 2007

stascha ahoj, mne keď hovorili nagatívny výsledok, tak hcg nepovedali, ale keď bol pozitívny tak povedali hodnotu hcg, tak nezúfaj a vydrž aj keď je to ťažké to čakanie, ale doki mi hovoril, že hcg stúpne len tehuľkám iným nie, takže keď sa ti zvýšilo hcg pravdepodobne budeš tehu...šak si skús v pribehu týždňa urobiť testík, bo hcg má zo dňa na deň rýchlo stúpať, tak aspoň uvidíš...

stascha
14. jún 2007

lenusa 🙂 hm ja tiez pevne verim ze to bude ok a o tyzden budem pokojnesia a hlavne budem mat pozitivny vysledok. Dakujem za povzbudive slova 🙂

lumah
14. jún 2007

stascha ja by som to tiež nevydržala a spravila si test. 🙂

lenusa
14. jún 2007

stascha držím palce a myslím na teba nech to víde a budeš tehuľka aj ty 🙂

stascha
14. jún 2007

dievcata ste zlate, dakujem. Ani si neviete predstavit ako mi tymito slovami pomahate. Sice manzel je tiez uzasny, ale je to chlap a pozera sa na to triezvejsie, povedal mi ze ked to nevyslo teraz tak nabuduce ved sa nic nedeje, ale poznate to kazdy si urcite myslela ze to bude hned...

erikae
14. jún 2007

katus ahoj, naozaj je to asi tak, ze ked by to bolo negativne tak Ti hodnotu HCG ani nepovedia, takze sa tesim a verim, ze o tyzden Ti potvrdia tehotenstvo.
miri, aj ja to beriem uz viac menej sportovo, teraz som si dala tri mesiace pauzu po prvom IUI a v juli chcem skusit druhe, Dr. mi povedala ze mam vsetko ok. (bola som na preventivke).
pekny dnik

pipika
14. jún 2007

Ahojte!
Stascha hrozne ti držím palce,nech ti potvrdia tehotenstvo.Čítala som,že si bola prvý krát na IUI.Môžem sa opýtať ako to prebiehalo?Tolko by som chcela vedieť,že keď si prišla do centra kolko trvalo kým si dostala prvu "dávku"?
Ja sa tam chystam o 2 týždne.

romaana
14. jún 2007

Ahoj pipika,
ja som bola 2x na IUI, teraz bude treti pokus. Manzel /priatel/ pride rano asi na 7-8h, odovzda spermie a povedia mu, kedy mas prist ty. Vacsinou o 2h. Prides, vyzlecies sa, lahnes na kozu, supnu do teda spermicky a cele to trva do 5 min. O odchadzas. O 14 dni na kontrolu. 2x som si po IUI isla lahnut domov, teraz na to kaslem, pojdem do roboty. Oni mi aj tak povedali, ze netreba lezat.
A hlavne to vobec neboli, ako bezne vysetrenie.

pipika
14. jún 2007

Romanka ďakujem krásne za info.Lenže mňa zaujima to,že koľko cyklov musí prejsť aby sme išli na prvý pokus.Myslím tým,že som čitala,že niektore baby si museli denne pychať injekcie,niektoré dostali iba tabletky a hned mohli isť.Od čoho to závisí?U nás sa problem nenašiel,snažíme sa 2 roky,ovu mávam,mám vždy 29 dňové cykly.
Do tretice všetko dobré,vravieva sa.Takže ti moc držím palce. 😉

stascha
14. jún 2007

pipika 🙂 postup je presne taky ako ti napisla romaana. Neviem ci si uz absolvovala vsetky vysetrenia, ktore su potrebne na stanovenie pricin toho ze si ani po dvoch rokoch neotehotnela. Ak je u Vas vsetk ok ty mas pravidelnu ovulaciu a dozrievaju ti vajicka, manzel dobry sepmiogram nie je potrebne cakat. Injekcie si pichajú dievcata, ktore potrebuju stimulovat vajecniky aby sa tvrorili folikuly. Ja som nemala vobec stimulovany cyklus. Na 9DC som isla na krv - horm. profila a UTZ ci mam dominantny folik a poobede som si volala za vysledky a sestricka mi povedala kolko Pregnylu si mam pichnut a kedy prideme na IUI. Ten pregnyl ti predpise Dr. ktora/rý ta bude liecit. Ja som bola na IUI 11DC

lumah
14. jún 2007

erikae keď to prvý raz nevyjde opakuje sa IUI až o tri mesiace?

lumah
14. jún 2007

pipika mne dokonca ani Pregnyl nebolo treba pichnúť, ovuláciu som mala normálnu. Je to rôzne.

pipika
14. jún 2007

Rozumiem,ďakujem pekne.Mám za sebou už laparku a manžel spermiogram.Neviem čo ma ešte čaká.Chystam sa do gynfivu k Drabekovi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre