Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

ajuska212
30. okt 2007

jasne ked budes mas cokolvek nove sa ozvi aj to co si vybavila pa a vela vela vela stasticka 🙂

pahu
30. okt 2007

Aj tebe Ajuš, však ho tu dosť aj potrebujeme a aj spotrebujeme 😀 Aj ty sa ozvi keď bude niečo nové 😉

ajuska212
30. okt 2007

jasne ze sa ozvem pa-pa a pekny zvysok dna pahu🙂

pahu
30. okt 2007

Pekný zvyšok dňa 😀

matrinka
2. nov 2007

ahojte baby, chcem sa vas spytat na cyklus po neuspesnom IUI. Ci ho mam len ja taky zblbnuty 😒 Menzes som dostala na 3. den po vysadeni Utrogestanu. Teraz som 9DC teplotu mam stale vysoku - ako v poovulacnej faze, a spinim - su to take krvave hlieny. A este k tomu ma bolia prsia, co sa mi teda po menzese nestavalo. Z coho to moze byt?

pahu
6. nov 2007

Ahoj Matrinka, ja ti vôbec neviem poradiť, pátraj ďalej. Mňa čaka 1. IUI budúci mesiac ... 😒 Prepáč 😉

ajuska212
6. nov 2007

matrinka ahoj🙂ja som dostala menzes hned po 2 dnoch ako som vysadila utrogestan a mala som normalny menzes tak ako mavam,takze neviem co by to mohlo byt...ked ti to bude takto raplovat radsej behni za dokym a on ti poradi🙂

fcielkafcielka
7. nov 2007

Ahoj matrinka, aj ja som mala normalny menzes na treti den po vysadenu Duphastonu. A teplotu nemeriam, tak Ti moc neporadim, ale ja by som si urcite aspon zatelefonovala, ci je to v poriadku.
Drzim palce, aby to nic vazne nebolo.

adulik16
8. nov 2007

matrinka, ja som po vysadeni utrogestanu dostala menzes az na siedmy den, cize az na 32 den cyklu, co je u mna neobvykle, vzdy som dostavala menzes na 26-28 den. A mala som ho strasne slaby, mala som ho len dva dni. A prsia mna bolievaju odkedy uzivam clostil a utrogestan skoro stale.
Ja mam po druhej IUI, dnes rano som bola na krvi, poobede si mam volat, tak som zvedava. Drzte mi palce. Uz som sa ale radsej hned aj objednala na dalsiu konzultaciu, nejak tomu moc sancu nedavam ako tak vsade citam.

matrinka
8. nov 2007

Ahojte 😉
adulik16, isla si hned po neuspesnom IUI na druhy pokus? alebo si mala pauzu...Velmi ti drzim palce 🙂
ja mam mesiac pauzu, teraz som 15DC a dalsi cyklus idem opat do IUI. Inak teploty mam stale okolo 36,8 - co je u mna ako v druhej faze, pricom ich mam od 7 DC. Je mozne ze by stale zvysoval teplotu Utrogestan z minul. cyklu?

adulik16
8. nov 2007

matrinka, ano,isla som hned po prvom neuspesnom IUI na druhe bez pauzy.Teraz ked to ale nevyjde si chcem dat mesiac pauzu a potom chcem ist na tretiu.To mi uz doktor doporucil injekcie na stimulaciu, zatial som bola stimulovana len clostilom a potom pregnyl.S tymi teplotami ti neporadim, ja si teraz uz nemeram pravidelne, dnes som len tak zo zvedavosti odmerala a mala som 37,0 co ale nic neznamena, kedze si ju nemeriavam pravidelne.

matrinka
8. nov 2007

adulik16, dufajme ze sa k tym injekciam nedostanes 😉 a ze dnesne spravicky budu pozitivne 🙂 ozaj nerobila si si test?
inak ja takisto, teraz pojdem na druhu IUI s Clodtilbegytom a potom uz mi predpise injekcie, hovoril tusim Merional. Chodis do gynFivu? urcite si to tu niekde pisala ale nechce sa mi hladat...

fcielkafcielka
8. nov 2007

adulik, budem Ti drzat palce, aby Ti dnes zatelefonovali pozitivny vysledok!

adulik16
8. nov 2007

matrinka,ano chodim do Gyn-fivu k dr. Drabekovi. Dakujem matrinka a aj tebe fcielka.....boze este hodinu, strasne som nervozna. To cakanie je najhorsie, aj ked uz uplne pocujem sestricku v telefone "bohuzial, test je negativny..."
Jaaaj, strasne by som chcela byt tehotna🙂ale vsak to poznate...

matrinka
8. nov 2007

adulik, aj ja chodim k Drabekovi 😉
fcielka ty si ako na tom, si po IUI?
Inak ja ked som volala tak som mala normalne tremu...

fcielkafcielka
8. nov 2007

matrinka - ja som po 2. IUI. Testovat mam az 14.11. Ale moc vlku sancu tomu nedavam, my mame dost zly spg...

fcielkafcielka
8. nov 2007

adulik...este nic?

matrinka
8. nov 2007

fcielka a cim si stimulovala? zly spg. - ved staci len jedina spermia, takze nadej je 😉 moj ho tiez nema idealny...
adulik16, hned nam daj vediet lebo som zvedava 😀

fcielkafcielka
8. nov 2007

Zatial vzdy Clostilom, mne davaju uz najnizsiu davku a aj tak mam vzdy vela folikov....potom pregnyl. No my mame menej nez 1% spermosov s doboriu morfologiou...
Ale viem, ze staci jedna...tak uvidime.

matrinka
8. nov 2007

fcielka a aky ste mali pocet pri IUI? my 18mio...

adulik16
8. nov 2007

tak baby, tak ako som pisala, test je negativny:(strasne som smutna a zaroven nahnevana!!!My sme mali matrinka 30mil. a vidis, nic:(

matrinka
8. nov 2007

Adulik16, to je mi luto ale raz to urcite vyjde, musi! ja som bola tiez nastvana, a povedala som si, ze to 2x nebudem tak prezivat, ale da sa to? 😠

fcielkafcielka
8. nov 2007

adulik, viem, ako sa citis, mne ked minule zatelefonovali, tak som nariekala ako dazd...
musis verit, ze raz to vyjde...

fcielkafcielka
8. nov 2007

Neviem, presne cislo, ake sme mali, ale povedali, ze pocet aj pohyblivost su o.k. Tak neviem, no ale ta morfologia...a to sa neda ani moc s vitaminmi napravit.

adulik16
8. nov 2007

ale vsak ja verim,ale uz to zacinam nezvladat. Tolko problemov okolo jedneho otehotnenia:(ja som si tiez povedala, ze to nebudem nejak prezivat a vidis, normalne mam slzy v ociach.Hrozne som bola nervozna, ked som tam volala...

matrinka
8. nov 2007

inak baby, najhosrie je to cakanie, stale na nieco cakame...na ovulaciu, na test...a ide to tak pomaly 😒 ked sme sa nesnazili o babetko tak mi to pripadalo ze mam MS kazdu chvilu a bolo to kazdych 30 dni...

matrinka
8. nov 2007

adulik, vcielka, kolko mate rokov? ja 35 😕 myslim ze u mna je to vekovy problem, vajicka uz nie su take kvalitne, este k tomu mam endometriozu... prvy krat som otehotnela v pohode...ale bolo to pred 13r., cize strasne daaavno.

adulik16
8. nov 2007

Ja mam 29 rokov, tiez uz nie som najmladsia, na laparke mi nezistili nic,vraj je vsetko v poriadku.Prosim Vas,ako to cele prezivaju vasi partneri?My napr. vzdy odvtedy ako si zacnem vkladat utrogestan spolu nespime, vsak to v kuse zo mna vyteka, je mi to neprijemne. Vy toto ako riesite prosim Vas?Mam dojem, ze som sa s partnerom teraz za tie dva tyzdne nejak vzdialila....a mozno som len precitlivela...

matrinka
8. nov 2007

adulik, tiez som s tym mala na zaciatku problem, napr. ten moj chcel vecer sex ale ja uz som mala vlozeny Ultros tak sa nedalo..tak potom sme sa vzdy milovali este pred tym ked som si ho vecer vlozila...samozrejme nie kazdy den...inak tiez mi to stale vytekalo 😠
Moj partner ma vzdy podrzi,je optimista, zakazuje mi aby som sa lutovala, proste je super...jednoducho su aj horsie problemy a treba si pripustit aj myslienku, resp. vediet si predstavit ze dieta nebude...ja som v inej situacii, ja uz dieta mam... ale moj partner dieta nema...
Adulik, precitlivela mozes byt s tych hormonov, porozpravajte sa vecer a bude dobre 😉

fcielkafcielka
8. nov 2007

Adulik, aj ja si myslim, ze citliva viac mozes byt najma z hormonov. Moj manzel je tiez vzdy smutny, ale potom srsi obrovskym optimizmom, ze teraz sa to uz podari...takze este on podporuje mna. No a ten moj manzelko je moc smutny, ze vlaste "sa nedari" kvoli nemu...chlapi su v tomto ini ako my. Nebud smutna, daj si pauzu, dajte si vinko a mozno to pride same! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre