Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

brii
17. dec 2007

Bibi, ja tiez tak beriem, zajtra idem volat kvoli utz, som zvedava, na kedy ma objednaju 😵

Lili- my uz mame tiez schvalenu ziadost na IVF a doktor nam IUI ani neodporucal, ale chceme to tak ci tak skusit. Je to pre organizmus menej zatazujuce, jednoduchsie aj psychicky, aj financne. Takze podla mna urcite skuste najskor zopar krat IUI a medzitym si vybavte IVF. Nam to aj s genetikou trvalo hadam aj 1/2 roka.

fcielkafcielka
18. dec 2007

brii - ak sa smiem opytat, preco Vam odporucili "genetiku" pred IVF? Dakujem.

mandy55
18. dec 2007

brii aj mna by to zaujimalo, bola som podpisovat ziadost na IVF a doktor nevravel nic o dalsom vysetreni, inak na dalsie IUI idem az v january, teraz by sme to uz nestihli, pekny den

adulik16
18. dec 2007

Ahojte baby, prosim Vas, skuste mi poradit. Tento cyklus som bez stimulacie, pred mesiacom som bola na IUI 2x - neuspesne.Dnes je to piaty den, co mi meska MS. Robila som si rano test a vysiel negativne. Ine priznaky tehotenstva nemam, iba biely vytok, takze tomu ani nedavam nejaku velku sancu. Je mozne, ze tie hormony, ktore som brala pri stimulacii (clostil a pregnyl) mi mohli zblbnut cyklus? 12.11. som dostala este normalne po IUI MS.

brii
18. dec 2007

Manzel nemal dobry spg, tak nas poslali na genetiku, ale testy robili aj mne, takze to urcite nebolo len kvoli tomu. Ale vsade sa nas pytali, ci uz mame genetiku. Neviem sice, ci je to standartny postup, ale nam to kazali.

Ja by som mala ist na IUI uz teraz, 27.12. ma caka utz, tak dufam, ze na Silvestra budem u lekara 😀 😀 😀

zuul
18. dec 2007

ahojte dievčatá, my budeme v januári poslaný do centra. len ma zaujíma koľko stojí IUI a IVF približne.
dievčatá a všetkým Vám držím strašne palce. 😀

fcielkafcielka
18. dec 2007

adulik 16 - mne v cykle po IUI (tiez som stimulovala Clostilom a bol mi pichnuty Pregnyl) prisla ms krasne na 28. den a znova som mala "pauzu" a znova som mala MS na 28. den. Tak Ti neviem poradit, ale skus ist na krv, za to nic nedas...hm?

adulik16
18. dec 2007

fcielka - aj mne dvakrat po IUI prisla MS na cas. Vtedy som bola dva mesiace po sebe na IUI, teraz mam mesiac pauzu a nic. Nechapem....len ma zaujimalo, ci sa to niektorej stalo, ze koli hormonom neprisla na cas MS. Teraz som sa objednala k dr, tak vo stvrtok idem k nemu. Tehotna urcite nie som, to by musela byt velka nahoda. A na piaty den meskania by uz test urcite ukazal ci som....:(

bibianna
18. dec 2007

Zull, IUI 3000.sk. Poisťovňa neprepláca. A IVF, pohľadaj tu tému ako zvládate finančnú náročnosť IVF.

fcielkafcielka
18. dec 2007

adulik, atk aspon drzim palciaky, aby to nebolo nic vazne! 😉 Urcite to bude len nejaky vykyv, z liekov. Daj vediet ako si dopadla.

bibianna
18. dec 2007

Adulik, mne to meškalo po užívaní utrogestanu až dva týždne, čo sa mi predtým nikdy nestalo.Po vysadení liekov to opäť prišlo.

lillian
18. dec 2007

brii - ak som správne pochopila, žiadosť o IVF na poisťovňu si môžem dať i počas liečby IUI? No to je super vecička. 🙂 A budem držať palce toho 27.12. 🙂

taffy
19. dec 2007

Takže 1. IUI nám nevyšlo. V nedeľu mrcha dorazila. A oddnes znova začínam s clostilom. Tento mesiac to nechávame iba na lieky a na prírodu. Žiadne IUI sa robiť nejde kvôli sviatkom. No a budúci mesiac - uvidíme.

stascha
19. dec 2007

taffy 🙂 je mi to luto, ale hlavu hore raz sa to musi podarit, ja som bola na 2IUI v nedelu, takze cakame dlhych 14 dni, ale ako som uz pisla pani Dr. sa tvarila tak ako by dopredu vedela ako to dopadne ☹

matrinka
19. dec 2007

lilian, aj ja mam endometriozu a podarila sa 2. IUI 🙂 takze urcite skus...

taffy
19. dec 2007

Staschka, držím ti palčeky. Siiiiilno. Dr. sa asi tvárila spokojne, lebo vedela, že na IUI ideš posledný krát a už ju nebudeš v tomto smere potrebovať 😎 . Už iba aby dozerala na tvoje mimčo, však?!

stascha
19. dec 2007

tafy 🙂 tak to bolo mile, bodaj by si mala pravdu to by bolo radsoti juj. Tak pekne snazilkuje cez sviatky, aby ste uz pomoc nepotrebovali

brii
19. dec 2007

Lili - dakujem 😵
Ja neviem, ako to je s tym IUI a IVF zaroven, lebo my sme isli od toho komplikovanejsieho k jednoduchsiemu 🙂 Ale aj tak to IVF v poistovni asi zrusime, lebo by sme sli do ineho centra. Zatial to vsak neriesim, lebo duuufam, ze to IUI sa podari 😀 😀 😀

pahu
20. dec 2007

Ahojček 😉
Iba by som Vám chcela oznámiť, že naše prvé IUI bolo neúspešné 😖 Ale nevadí, život ide ďalej a ďalším IUI-čkám držím palčeky 😉

fcielkafcielka
20. dec 2007

Pahu nevadi, mas k tomu dobry pristup, treba verit, ze dalsie uz bude na dllllllllhoooooooo posledne! 😉

ajuska212
20. dec 2007

pahu neva ideme dalej🙂

ajuska212
3. jan 2008

fcielkafcielka,fedra halo kde ste co mate nove?????ako pokracujete???

fcielkafcielka
4. jan 2008

Ahoj ajuska, prajem Ti (samozrejme aj fedre) vsetko len to naj do noveho roku, najma zdravie a splnenie aj tych najtajnesich zelani, samozrejme!
Ja som mala mat mesacnu pauzu - povodne - lenze z jedneho mesiaca sa stali najmenej dva - lebo mi mrska prisla tak, ze uzv kvoli IUI vychadzali rovno na sviatky a to v centre nerobili... ☹
Tak okolo 10-teho by som mala mat mrsku a potom by sme sa konecne mali dat na 3. IUI a to uz bude nase posledne...normalne zvazujem, ze poprosim o vypisanie ziadosti na IVF uz pred tymto tretim IUI...A vy ste ako na tom? Pauzujete? Fedri - uz mas za sebou aj HSG?

ajuska212
6. jan 2008

fedra haloooooo ako sa mas????

pahu
6. jan 2008

Ahojte 😀 Nieco nove? Pozeram, ze sem nikto nechodi, to znamena ze vsetky spinkame??? Mne v robote nefunguje konik, tak pisem iba takto vecer.... 😉

mandy55
9. jan 2008

ahojte, tiez pozeram kam az zapadla tato tema, tak ju trosku ozivujem , zacinam stimulovat na dalsie IUI, tak snad tento krat ......😉

pekny den

fcielkafcielka
9. jan 2008

Ahojte, mandy tak drzim palec nech folikz pekne a kvalitne rastu, ja kazdu chvilu cakam mrsku a dame sa na stimulovanie na tretie - posledne IUI.
Pahu - ako ste na tom teraz vy?
Haloooo - ferdi - ako sa mas?

ajuska212
9. jan 2008

mandy tak drzim palce aj tebe fedri nech to tentokrat vyjde aspon vam...ja uz po 3 iui a nic,teraz mam pauz takze sa rozhodnem ci skusime dalsie iui alebo hned sa vrhneme na ivf...ozvite sa potom co nove...a fedruska ty co ????neozyvas sa. co je s tebou halloooooooo 😕

fedra
10. jan 2008

Ahojte babulky,
dlho som tu nebola,mam straaaaaaaaasne moc prace.Ale uz pomalicky sa to dava do normalu.
No my stale cakame na HSG,ide ma porazit. Prvy termin mi vysiel tesne po sviatkoch,takze sa nepodarilo objednat salu,kedze bola "otvorena" len jedna pohotovostna. A neskor to uz nechcel doktor robit,lebo to uz bolo po 14 dni cyklu a vraj to uz je vysoko polozena sliznica,tak to nechcel riskovat.
Takze teraz by to malo byt okolo 26/01. Tak uz dufam,ze sa dozvieme ako co dalej ...
Moc vam drzim palceky,nech sa vam dari ....a uz konecne nech prinesiete dobre spravy.

ajuska,ako dlho musis mat pauzu ?
fcielka ... viac ako tri IUI skusat nechcete ?

ajuska212
10. jan 2008

fedri no konecene....ja som mala pauzu len v decembri a teraz idem 15,1 na konzultaciu a dohodnut sa ci este vyskusame IUI alebo hned IVF,ziadost uz mame schvalenu...len teraz v poslednom case mam vysoky Tlak krvi tak asi si budem musiet dat do poriadku to☹ked budes mat nieco nove ozvi sa🙂pa-pa-pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre