Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

domcek1111
29. apr 2008

fedra ja to nevzdávam, len sa trochu pripravujem, aby som potom nebola príliš sklamaná 🙂
pahu, tak to by bolo super, keby to vyšlo!!!!Držím palčeky

pahu
29. apr 2008

Domček, prd, nevyšlo, skôr mrcha mi iba naznačila aby som si zajtra nezabudla do práce priniesť pomôcky a tabletky 😀 A nezahadzuj to, čo ak náhodou??? 😕 😨 😵

fedra
29. apr 2008

Pahu ... este uvidim. No mne test v podstate ukazal vzdy dobre. Ked som bola tehu, mala som // a ked nie, tak iba /.
Pre mna by bolo asi horsie cakat na ten telefonat. To by som asi zosalela ... a potom, ked si ho urobim doma, aspon sa potom mozem vyplakat.
A mam pocit, ze to uz do krvneho testu asi aj budem vediet, ved ja mam mrchu na 28DC presne a test az na 30DC

Teplotku mas stale hore ... som zvedava kedy ti ta mrcha dorazi, ak dorazi.
U mna teplotka rano 37,1
Boze, este ze neviem ako kontrolovat krcok ... zas dalsi pozorovaci element, no to uz by ma asi svihlo 😀

domcek1111
29. apr 2008

OK baby končím,idem variť pa pa a pahu nevzdávaj to, pokiaľ nemáš ešte mrchu, veď môžeš slabulinko krvácať a byť tehu, nie?

fedra
29. apr 2008

Domcek ... budes skusat testnut doma este pred kvickou ?

domcek1111
29. apr 2008

uf, tak to neviem, asi budem testovať doma, ale počkám trocha, lebo ja mám cykly až 31 -34 takže az potom...

pahu
29. apr 2008

Fedri, práveže nemám BT hore, dnes podstatne klesla 😀

Domček, pekné varenie 😉

fcielkafcielka
29. apr 2008

Fedri, v Heliku nie su poradovniky na IVF, tak ako si napisala. Ale na nastenke visi, ze Apollo im "prideluje" malo, tak ked mas Apollo uz sa caka aj v Heliku, je tam napisane, ze az v auguste...ak si spravne (po tej narkoze) pamatam a ze rokuju s poistovnou, aby to tak nebolo...dost ma to prekvapilo, lebo ja mam Apollo a v aprili to este problem nebol...

Podla mna mozes mat tiez IUI kolko chcete vy...To nie je pravidlo, ze len 3. Ja by som este nejake skusila, keby to tentokrat nevyslo...ale tot len moj nazor. 😉

Domcek - aj nam robili spg v Heliku a mali sme patologiu 99% a aj tak sme skusili 3 IUI, ja som (ale so suhlasom a na konuec aj s odporucanim lekara) chcela najskor vyskusat IUI, predsa je to mensia zataz pre telo a je to vlastne "prirodzene"...

fedra
29. apr 2008

Fcielka ... no ja mam spolocnu, preto mi asi doktorka hned povedala, ze nemusime cakat.
A pytala som sa Krajkovica na to IUI a ten bol proti skusaniu viac IUI. Vraj robia za zasady len 3 pokusy. Ja som uz o tento posedny tak trochu musela skemrat. Tak neviem ...
ja som rozmyslala nad tym z toho dovodu, ze ak este teraz nebude schvalena ziadost, tak by sme do maja stihli este jednu IUI, no bolo mi povedane,ze to nema zmysel ☹
Ale mozno ho este podpichnem ked tam budem v utorok

fcielkafcielka
29. apr 2008

Zvlastne...lebo Krajko bol ten, co nas prehovoril vobec na IUI a ja som na to tretie uz ani moc nechcela ist (cestovali sme do Thajska a jedno s druhym) a este aj na to ma "zlomil"... Ved ak nebudes mat este schvalenu ziadost, tak preco to nevyuzit? On sam tvrdi, ze "hlava uplne vypne" a clovek sa tak na to nesustredi, ked uz ma ziadost podanu a velakrat sa im vraj stalo, ze ju uz ani nebolo treba...

Tak ho este skus "nalomit".. 😉

fedra
29. apr 2008

no tak skusim .... 😒
Mna cakaju este aj tie kupele 😝 ... sa mi tam vobec nechce

fcielkafcielka
29. apr 2008

Verim, ale je to pre dobru vec a ked budes dochadzat, tak sa to da...nie? Len sa moc nenahanaj!

fedra
29. apr 2008

no neviem ako to vsetko budem stihat ... v praci este nic nevedia, nechcela som to hovorit skor ak by naaaahodou toto posledne IUI skoncilo uspechom. Pockam do utorka a potom to poviem a dam si procedurky asi od 12/05. Bwe

fcielkafcielka
29. apr 2008

Veru, este sa moze stat, ze tam ani nebudes mat dovod ist!!! 😉 😀

fedra
29. apr 2008

no to by teda bola nahoda a zazrak ... no na tie ja uz moc neverim ☹

fcielkafcielka
29. apr 2008

Ved to, my uz to mame s tym "pozitivnym myslenim" a "voerou v zazraky" tazke.... 😒

fedra
29. apr 2008

to ti teda poviem ze ano .... snad pri IVF budeme mat viac stastia. tak ako aj ty 😉

domcek1111
29. apr 2008

ahojte fedra a fcielkafcielka, chcem sa opýtať, či niektorý z vyšich manželov, bral vitamínovú kúru...lebo akosi som pozerala na internete a napr. ten carnitargin je na odburávanie tukov a ten tribulus zas pre športovcov...tak ako to je vlastne...?a tie vitmíny môže užívať všetky 3 aj s vitamínom centrum?

smejka
29. apr 2008

domcek je to pre sportovcov no vsade sa tam pise i na zvysenie sex aktivity a pod 😀 nam sa to tiez zdalo vela...no manzel to zvadol v poho...este ten vysledok aby bol 😝

fcielkafcielka
29. apr 2008

domcek - moj manzel bral Profertil a po 6 mesiacoch sa nam spg este zhorsil...ale je to asi individualne. A pridavam sa k smejke, oni su pre sportovcov, ale maju zmysel a ucinok aj na spremijky... 😉

domcek1111
29. apr 2008

tak dík smejka a fcielkafcielka.....môj tiež bral profertil ROK a nijaká zmena, praveže by som povedala, že sa mu to zhoršilo ☹ takže ideme teraz na tú vitmínovú kúru....uvidíme ako...žiadosť na IVF síce dávame, ale neviem vlastne kedy je použijeme, keďže je platná rok(myslím)...

smejka
29. apr 2008

domcek 🙂

fedra
30. apr 2008

domcek ... u nas je spg velmi dobry, takze aspon toto je u nas v poriadku.

lenka20
30. apr 2008

ahojte 😵
len k tomu tribulusu - manzel to uziva pri cviceni ale co som citala o tomto pripravku, tak zvysuje testosteron a dobre vplyva na SPG aj na keksik 😉 a je to neskodny vitamin, kludne to mozu uzivat vase polovicky aj popri inych vit.doplnkoch 😉
fedruska a ty uz budes testovat 😕 ako to rychlo ubehlo 😉 tak prajem // - vam vsetkym kocky cakatelky 😵

fedra
30. apr 2008

Lenka ... skusim testnut cez vikend. Ale trosku sa bojkam opat sklamania ...
Ale na krvicku idem az 06/05

domcek1111
30. apr 2008

ahoj fedra, ja netestujem počkám a uvidím...ty ideš na krv?neboj, ak aj bude negatívne, nestrácaj nádej, bude všetko OK!!! 😉

tanika.t
30. apr 2008

fedra,držím palce 🙂
má niektorá skúsenosti s Heliosom?

fedra
30. apr 2008

tanika, ja chodim do Heliosu

domcek1111
30. apr 2008

tanika aj chodím do heliku, ale len zatiaľ krátko, fedra ako sa cítiš?Ja v pohode... 🙂

fedra
30. apr 2008

Tiez ... okrem obcasneho pobolievania v podrbusku nic mimoriadne ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre