Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

brise
20. máj 2008

janki a kolkaty pokus to bol???

jankita
20. máj 2008

no prva stimulacia nevysla a toto je prve dokoncene IUI, ktore nevyslo. Tak neviem, ci prvy alebo druhy pokus.

brise
20. máj 2008

ja som tiež prvu stimulaciu mala prerušenú nokoľko som zle reagovala na lieky, prve IUI nevyšlo a o 2 tyžden bude druhe ktoré výjde. Takže teda tvoje 1IUI.

jankita
20. máj 2008

brise - zle si reagovala? Mala si hyperstimulaciu, ci prave foliky nerastli? Lebo mne nerastli. Dosiahol 12 mm a dost.

brise
20. máj 2008

presne tak, ani mne nerastli preto mi ku clostilu nasadil doky aj injekcie, podľa ktorých som už mala ukažkkovú ovuláciu.

jankita
20. máj 2008

ja som mala injekcie hned od zaciatku - menopur. Najprv jednu davku, potom dvojitu. Lekar ti skontroloval ovulaciu? Mne nie...

brise
20. máj 2008

No či prebehla tak nie len ked som bola na poslednom UZV pred IUI tak už boli pekné takže som si dala pichnuť pregnyl, či foliky praskli alebo nie tak to neviem ale lekár vravel že určite aáno a mrcha došla presne na 28 DC.
Ja pichám Merional.

jankita
20. máj 2008

Mne pichli choragon na vyvolanie ovulky, a tiez predpokladali, ze prebehla. A mrcha dosla dnes ☹

brise
20. máj 2008

neboj druhy pokus vyjde - určite

jankita
20. máj 2008

urobim vsetko pre to, aby to vyslo. takze ty o 2 tyzdne?

brise
20. máj 2008

ano o dva týždne cca. ak bude ovulka na 14 al 15 DC tak okolo 30,31.5.2008

jankita
20. máj 2008

Tak to potom bude marcove babatko. tie su zvycajne zlatucke, take pokojne, tiche... ako rybky.

brise
20. máj 2008

ano marcové, ale mám kolegynu rybu a vraj ona bola hrozne uplatkané babatko,

pahu
20. máj 2008

Ahojte, som tu, ale nestíham,... Nejaké novinky? 😕 😵

jankita
20. máj 2008

no su trosku plachsie, ale v podstate ked si s nimi a maju na ta ociach, tak su dobre.
pahu - neuspech ☹

pahu
20. máj 2008

Janki, fakticky? 😔 😕 😨 🤐 Do prčic, tak teraz tú štatistiku musím pokaziť ja sama a keď ju pokazím, tak ty to už len ďalším pokusom IUI potvrdíš, že ONI sa mýlia... 😉 Je ti veľmi smutno? 😵

brise
20. máj 2008

niekde som čítala že percentuálne IUI vyjde len 5% pokusov.

jankita
20. máj 2008

pahu - velmi, ale musim sa pozbierat, v piatok si idem po novu ziadost a dalsi mesiac zaciname odznova. Drzim palceky, aby si "pokazila" statistiku. Velmi ti to prajem.

jankita
20. máj 2008

brise - ja som citala, ze iui ma 10-15% uspesnost, ale ako vidim, tak to nie je ani tych 10, nie to este 15. Tych 5 je celkom realnych.

pahu
20. máj 2008

Brise, aj ja som citala ze 10% 😉 Ja som dnes nejako 7 DPO, takze o tyzden budem vediet ci som sa zmestila do tych percent 😀

vierka
21. máj 2008

ahojte babule....

jankita - tak to ma mrzi, ale uvidis ze dalsi pokus uz vide a ako hovori pahu, vsetko percentra prevalcujete a zvysite uspesnost 😀 😀 😀 drzkam strasne moc palceky...

no a pri mojom stasti sa podari velmi malo percent na to aby som sa do nich zmestila aj ja 😀
a na IVF je potom aka sanca, ci tam uz je 100%??? 😒

brise
21. máj 2008

pahu môže byť že to bolo 5-10%, a už si tam :o), ako sa cítiš?

jankita
21. máj 2008

vierka - 100% nie je nic, pri IVF je tusim 30% sanca. To som niekde citala, ale moze to byt blud.

vierka
21. máj 2008

jankita - co??? som ratala ze pri IVF je vacsia sanca... no pekne 😲

fedra
21. máj 2008

a este pozor ... tie percenta co uvadzaju CAR v statistikach je percento tehu, ktore bolo zistene z prveho tehu testu. Ak vsak babatko odislo v prvych tyzdnoch alebo ak to bolo mimomaternicove, tak aj tak je to pre nich puntik v statistike a pritom ten vysledok je negativny.

jankita
21. máj 2008

zo stranky ISCARE - Po asistovanej reprodukcii je pravdepodobnosť otehotnenia okolo 35%

vierka
21. máj 2008

jankita - a ja som si myslela ze tam bude aspon 80% ked uz daju tie male bunky do teba...

jankita
21. máj 2008

vierka - zo stranky bocianoviny sk - Úspešnosť IVF programu sa celosvetovo pohybuje od 20% do 30%. Cize si vies urobit predstavu o celkovej uspesnosti. Ani lekari nie su bohovia, aj ked si to niektori obcas myslia. Nemam na mysli teraz nikoho konkretneho. 😉

jankita
21. máj 2008

a este samozrejme minus pripady, ktore spominala fedra.

vierka
21. máj 2008

jankita - no poviem ti uprimne - moc si ma nepotesila 😒 fakt som si myslela ze je to viacej... ja viem, ze nie su bohovia... tak som zase za blondinku, ked som myslela, ze je to tak vela... este ze su aj v detskych domovoch krasne deti a bola by taka posledna moznost aspon takto...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre