Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

mandy55
12. dec 2007

snazilky, pocula som ze "8" je stastne cislo, tak dufam, ze buduci rok je nas 😀 😀 😀

fcielkafcielka
12. dec 2007

mandy - tak to dufam aj ja 😅

matrinka
12. dec 2007

bibianna, ja som bola na IUI 26.11. Do pasu si musis zadat datum posl. MS ale prisposob dlzku cyklu podla ovulacie...napr. ja som mala poslednu MS 14.11. ale IUI mi robili na 13DC, cize tento cyklus by som mala 27 dnovy ( OVU+14 dni).

ajuska212
12. dec 2007

mandy fcielka a ostatne babulky po neuspesnoim IUI no to dufam aj ja ze buduci rok je nas!budeme sa vzajomne podporovat🙂

fcielkafcielka
12. dec 2007

Ahoj ajuska - citala som, ze si uz po tretom IUI. Mrzi ma, ze to nevyslo, ale zase treba nabrat sil do daslieho pokusu, preotze raz sa topodari, no nie? 😉 Idete skusat dalej po Novom roku? A ci aky mate plan?

pahu
12. dec 2007

Ahoj Ajuš, to je mi ľúto, aký máte navrhovaný ďalší postup? ☹ 😵

ajuska212
12. dec 2007

baby dalsi postup???este vyskusam raz IUI a potom uz IVF a mozno hned pojdem na IVF este sa s muzickom rozhodneme🙂len ma stve ze stale ma pobolieva brucho a od menzesu spinim...

pahu
12. dec 2007

Ajuš, do toho 😉 Budem na teba myslieť 😀 Kedy pôjdete k Dr. dohodnúť sa čo ďalej?

mandy55
12. dec 2007

ajuska, drzim palec nech sa rozhodnete akokolvek, ja budem vediet zajtra co dalej

fedra
12. dec 2007

ajuska ... budem drzat palceky.
Raz sa to podarit musi ... no nie ?

ajuska212
12. dec 2007

pahu uz az po novom roku ale zatial budem usilovne sledovat nove spravicky a budem na vas vsetky mysliet🙂

ajuska212
12. dec 2007

mandy zajtra sa potom ozvi ako si dopadla...

ajuska212
12. dec 2007

fedruska urcite to raz vyjde verim tomu moja zasluzime si to!!!🙂kazda jedna z nas!!!!

bibianna
14. dec 2007

Držím vám všetkým palce, aby vám to vyšlo.

mandy55
14. dec 2007

ahojte snazilky, tak som bola u DR. a uz som vypisala ziadost na IVF, pokial ju schvalia skusime este IUI, aby sme nestracali cas, tak pekny vikend a nech sa nam dari 😅

bibianna
14. dec 2007

Vyskúšaj mandy, mne sa to podarilo,IUI.

matrinka
16. dec 2007

pahu, ty uz by si mala testovat, nie? potom daj hned vediet...

brii
16. dec 2007

Ahojte dievky 😀
Na ktory DC vam robili IUI? A je treba sa na zakrok nejako specialne pripravit? Ako to prebieha? ..nech viem, do coho idem 😀 😀 😀

stascha
16. dec 2007

brii 🙂 1 IUI mi robili na 11 DC a zatra idem na 2 a ta mi vychazda na 12DC, kazdy cyklus je iny. Ziadnu specialu pripravu ti netreba len na 9-10 DC ides na krv a UZT po obede volas za vysledky krvi a oni ti povedia ake mnozstvo Pregnylu si mas pischnut a kedy bude IUI vykonana, v den zakroku pride manzel odovzda spermijky oni je precistia teda ostanu len tie nalepsie a tie ti potom pomocou katetra aplikuju priamo do maternice, nie je to bolestive trva to vsetko par minut a ty potom 14 dni uzivas Utrogestan na udrzanie embrya. Je to asi v skratke, ale vsetko ti podrobne urcite vysvetli Dr. ku ktoremu chodis.

brii
16. dec 2007

Ahoj Staschi,
ja mam ist na utz az na 12-13 DC, ale kedze su sviatky, pojdem az na ten 13-ty, tak dufam, ze tam este cosi bude 😉

Drzim palce, nech to dobre dopadne 😵

stascha
16. dec 2007

brii 🙂 dakuje, aj tebe nech sa vsetko odari tak ako si zelas.

brii
16. dec 2007

Juuj, uz aby sme mali miminka v brusku 😵

bibianna
16. dec 2007

Brii, manžel musí mať 3.dňovú abstinenciu pred IUI. Držím palce, ja som bola 2.* a som už tehu.

brii
16. dec 2007

Super Bibi, gratulujem 😉
Lenze ako odhadnem tie 3 dni, ked neviem, kedy bude IUI, hmm?

bibianna
16. dec 2007

Brii, Doktor Ti povie, dátum IUI na poslednom ultrazvuku pred zákrokom a povie Ti, že už nemáte mať styk. Ďakujem za gratuláciu.Do akého centra ideš?

brii
16. dec 2007

Zatial ideme do centra pre liecbu neplodnosti tu u nas, uz mame aj schvalenu ziadost na IUI v Ba, ale to asi zrusime.
Ty si bola na ktory DC na IUI?

bibianna
16. dec 2007

Mne to vyšlo 14.deň cyklu.

brii
16. dec 2007

Aj si brala clostil? A bezne mas aku dlzku cyklu?

lillian
17. dec 2007

ahojte. V januári sa chystám po prvýkrát na IUI. 🙂 Lekár mi vravel, že na IUI nemusím ísť, ak nechceme, pretože poisťovňa by nám mala schváliť IVF, pretože som mala endometriózu. A tak rozmýšľam, koľko šancí mám dať IUI? Po koľkých IUI pôjdete na IVF? Asi o tom rozmýšľam veľmi skoro, ja viem, ale chcem to mať všetko rozmyslené do detailov. 😅

bibianna
17. dec 2007

Brii, brala som clostilbergyt od 3. do 7. dňa od začiatku silnejšieho krvácania, cyklus mám tak 29.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre