Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

bianka30
25. mar 2008

no pekne, my chodime s manzelikom pravidelne...

pahu
25. mar 2008

No teda, takže sa Vám tu risuje mini stretko na krvi? Tak choďte odtiaľ aj niekam na kávičku a džúsik, doplniť krvičku 😀

mandy55
25. mar 2008

🙂 je to dobry napad, ale ja zial utekam do prace a navyse idem iba na krvicku, kdezto Bianka ide aj na UZV 😒

bianka30
25. mar 2008

bianka nejde na ULT. aspon neviem o tom ze by som mala ist..
no uvidiem co bude... mozno sa podari...

fedra
25. mar 2008

a vy nechodite pri teste po IUI aj na utz ???

pahu
25. mar 2008

Fedri, ja som nebola na UZV... Ani po 1. IUI ani po 2.IUI... Keďže krv bola negatívna, asi nevideli dôvod, prečo by som mala ísť 😉

mandy55
25. mar 2008

sorac, babulky, nejako som to poplietla, nejde sa na ultr. iba krvicka, tak budeme rychlo vybavene 😉

brise
25. mar 2008

ja na krv. test idem 7.4, dovtedy musím počkať a dúfať. Ked mi zoberú krv vysledky povedia hned alebo si musím volať poobede?

fedra
25. mar 2008

no, my v Heliose chodime pred testom aj na utz, kontroluje sliznicu.
Ale mne sa to zda trosku zbytocne, ved ta sliznica je OK po utogestane vzdy, aj ked tehu nie si. tak neviem ... no co uz, take su pravidla CAR

pahu
25. mar 2008

Fedri, ja mám pocit, že sliznica je individuálna a podľa mňa je supiš, že ju zakaždým skontrolujú 😉 Aspoˇm vylúčia, že tá je nízka 😉 😵

mandy55
25. mar 2008

brise, ak chodis do GF tak az ked si zavolas medzi 14-15 hod ☹

brise
25. mar 2008

Hej chodím do GF, a na UZV sa ide v prípade pozitív. výsledku na druhý deň??

mandy55
25. mar 2008

brise, neviem tak daleko som sa este nedostala, ale ako som pocula az o dalsie 2 tyzdne

ibizaa
26. mar 2008

chodi niekto do Ružomberka,babenky?

pahu
26. mar 2008

Ahoj Ibi, ja nie 😀

ibizaa
26. mar 2008

a kam chodis a kolko toho mas za sebou?

brise
26. mar 2008

Babizne, stale ma boli brusko a som 2DPO cize 2den po IUI, doobeda ked som bola na zachode tak som si našla na papieri malilinke stopy krvy, ale take slabucko ruzové, čo sa deje???? a ked cikááám tak ma páli dúfam že nedostávam zápal obličiek ktorý som prekonala pred pár rokmi. Už som si kupila urolog. čaj a pijem poctivo. Mám niektorá takéto skúsenosti?

mandy55
26. mar 2008

brise, aj mna pobolievalo v podbrusku po IUI aj niekolko dni, sice som nespinila, tak ti neviem povedat co by to mohlo byt, ale zatial sa nestrachuj, este je skoro
drzim palce aby to dobre dopadlo

bianka30
26. mar 2008

brise, boli ta brusko lebo si mala alebo mas ovulku, tym padom mozes mat aj trosku spinenie.
toho sa neboj, samozrejme ak by sa to zhorsovalo tak zavolaj dokymu,
co sa tyka palenia, predpokladam ze beries utrogestan, to moze byt aj z toho ak ti to neprejde tak skus tabletky papat a nie davat z dola... vseko bude dobre neboj

brise
26. mar 2008

Jaj troška ste ma ukludniki, no teraz sa budem stale pozorovať. hned po zakroku som mala hrozne bolesti, som ani sediet nemohla, teraz uz mam len brucho citlivé taký pocit nafúknutia. Aha tak to môže byť z urtogestanu, to ma ani nenapadlo, uvidim este 1-2 dni a skúsim ich papať.
Ďakujem

bianka30
26. mar 2008

mna tiez bolelo asi 2 dni horsie a potom este asi 2 dni slabsie ale v pohode.. neboj sa. vsetko bude ok, mysli na to ako bojovnici teraz pracuju a snazia sa dostat tam kam maju...

brise
26. mar 2008

Však práve nato myslím že asi si to musím vytrpieť aby sa dostali tam kam majú...

brise
26. mar 2008

teraz som bola na malej a ja mám taký pocit že tie ružovkasté stopy mám v moči, lebo na nohavičkách nieje nič, to iba ked sa utriem a v záchode, mám volať Drábekovi alebo ísť k obvodnej?

bianka30
26. mar 2008

ak tak zavolaj drabekovi, ale ja si myslim ze to moze byt zo silnejsej ovu... ak to nebude prechadzat tak tam urcite zavolaj

brise
26. mar 2008

Večer si dám utrogestan už cez ústa a uvidím do zajtra a hned ráno volám Drábekovi. Držte palce ☹

lara75
26. mar 2008

Ahoj baby, čítam, že niektoré z vás majú bolesti v podbruší po IUI. Mám to za sebou už 4x (neúspešne), ale iba pri poslednom som mala podobné príznaky. Nafúknuté brucho, citlivé podbrušie, odpadávala som od bolestí a tak ma to chytilo v aute (mala som šoférovať). Okrem teda tej poslednej som nikdy nemala žiadné bolesti a brala som vždy Utroš zdola. Lekárka mi povedala, že per os (cez ústa) môžem mať žalúdočné a iné ťažkosti. Vydržte, snáď vám to vyjde!!!!

pahu
26. mar 2008

Ahojte babuľky 😉
Ibizzam, ja chodím v BA do GynFivu, k Dr. Drábekovi 😀 Mám za sebou presne rok a 7 mesiacov snaženia, cca rok merania BT a 2 x neúspešné IUI. Zajtra letím k dokimu, zrejme vypíšeme konečne žiadosť aj na IVF, lebo to dosť dlho trvá, kým to schváli poisťovňa. A dovtedy sa môžeme snažilkovať 😀

Brise, ja mám veľmi citlivý močový mechúr na akékoľvek prechladnutie či zápal, ale toto špinenie je skôr z ovulky, alebo z toho, že si bola možno príliš stiahnutá pri IUI a lekárka ťa zrejme trošku poškodila. Mňa na to upozornila pri zákroku, tak veeeľ pi, nemusíš iba urologické čaje, to je jedno aké tekutiny a ak je to začínajúci zápal, mohol by sa podariť vyplaviť von 😉

Pekný večer, odchádzam domenko 😀

brise
27. mar 2008

Volala som Drábekovi, zdvihla to sestrička doktor tam ešte nebol. O tom špinení vravela že mám oddychovať a ležkať - no som v práci tak ležkať nemôžem no doma sa šupnem hned do hajan. a o tom štípaní mi vravela že mám isť k svojej obvodnej lekárke.
No včera som si dala už utrogestan cez ústa a ráno ma to štípanie bolelo menej a ani špinenie už nebolo. Snáď sa to napraví a do dvoch dní nie tak idem k obvodnej.

bianka30
27. mar 2008

ahojte, viete co by ma zaujimalo. Ked vam robili IUI tak vam dali (teda aspon v GF davaju ) taky protokol o absolvovani IUI a je tam meno , a pocet spermii a pohyt. chcela som vediet ten pocet spermii je uvedeny celkovy pocet alebo je to uz pocet po uprave? (hovorili mi ze donutra davaju uz len vyselektovane spermie). neviete mi niekto povedat ? dakujem

fedra
27. mar 2008

Bianka, no aj v MT dostavame spravu, no pocet spermiji tam nie je uvedeny.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre