Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

kakusa
18. feb 2008

Takze baby je to super...sa drzte a snazte...

pahu
18. feb 2008

Fedri, zase som ako jablonka, vpravo 2x14 a niekoľko 12mm, a vľavo 1x16, 2x14 a niekoľko 12-tiek... Ale aj minule som ich mala dosť a nič z toho nebolo, ale bola som v strašnom strese a doktorka sa mi nevedela dostať cez krčok, podarilo sa jej to až na druhý pokus 😉

fedra
18. feb 2008

hlavne klud ... teraz uz vies do coho ides,tak to bude jednoduchsie,ziadny stres ... uvidis.
Tak to mas teda fakt urodu ... chi,chi. Ja ked som mala 4foliky, tak mi uz doktor vravel, ze je to tak na hranici. Ze ak by ich bolo viac ani by IUI nerobil 😠
No ja dufam,ze sa mi podari "vypestovat " nieco na tej pravej strane ...

kakusa
18. feb 2008

Pahu tak to mas fakt jablonkovu uradu...ja som mala jeden folik dominantny a druhy taky slaby priemer🙂
Takze to vyzera na plodne IUI???Drzkam vam palcule ....

pahu
18. feb 2008

Kakus, fedri, počula som o tom, podľa mňa aj preto idem tak skoro na IUI, ani nebudú čakať kým všetky dorastú, chcú asi iba 1-5 max. 😉
No dúfam že by to mohlo vyjsť, skôr mám obavy z tej sliznice, lebo tminulý cyklus bola nízka, aj preto som 5 dní iba špinila a potom sa mi mrcha na 2 dni dostavila v plnom prúde.... 😒 😉 A mne ešte chcú zároveň prepichnúť cystičku, čo mi tam dnes našli 😉 Toho sa trošku bojím, či to náhodou nebudem cítiť 😨

kakusa
19. feb 2008

To len stipne, ta cysticka , neboj...Foliky su super🙂 Pahu ty si uplna orna poda 😉 Drzim palculiky nech ti to uz teraz vyjde...

fedra
19. feb 2008

Pahu, neboj oni vedia co robia.
Mozno ta 16tka uz v tom case bude prezreta, tie male krpce nedorastu ...a mas 4 krasne foliky akurat k IUI 😉
Oni to nechcu robit ked je viac folikov pre riziko viacpocetneho tehu ale nic ine nehrozi.
Neboj, bude drzat palceky ... a verim ze sa to uz podari.
A ked si bola na utz, co hovoril na sliznicu ? Ale pocitaj s tym,ze ona este za tych par dni podrastie

pahu
19. feb 2008

Fedri, pred prvým IUI mi Dr.povedala folíky a sliznica je v norme, počas poslednej mrchy bola nízka, preto sa mi mrcha spúšťala 5 dní špinením, ale teraz mi povedali iba folíky a hneď potom sme riešili tú cystu... 😠 A ja som sa na to zabudla opýtať, ale pozerali sa mi na monitor: tá Dr. čo robila UZV + môj Dr. + šéf tej kliniky, takže ďalší Dr. A konzultovali že IUI bude v stredu alebo štvrtok a že mi tam rovno prepichnú tú cystu 😖 Takže predpokladám, že keby nebola sliznica dostatočná, tak by si to aspoň jeden z nich všimol 😵

fedra
19. feb 2008

no jasne, to by urcite okomentovali.
Tak to bude isto v poriadku. Tak nech sa aspon jeden drobec poriadne uchyti ... aby sme sa mohli stretavat za mesiac uz v nejakej tehu teme 😎

bianka30
19. feb 2008

ahojte babulky, som velmi rada, ze nie som v tomto sama. snazime sa o babneko dlhsie (skoro rok a pol) ja som ako tak v pohode (len mam stale nejakeho hnusneho streptokoka ktoreho sa neviem zbavit)ale nastastie mam aj pravidelnu mrchu 😢 😢 ale zaroven mam aj pravidelnu ovulku. u nas je problem s mojou drahou polovickou , ktoremu vysiel zly spermiogram. vo stvrtok ideme prvy krat do GYN-FIVU (dr. Drabek) tak som velice zvedava. Manzelovi napisali na vysledkoch spermiogramu priamo odporucenu IVF+ICSI ale chcela by som najprv vyskusat IUI ak sa to s jeho vysledkami vobec bude dat. Ma ich malo a pohybuju sa len pomali dopredu alebo len do stran.

neviete mi pls povedat ze ci ste mali rovnake problemy respektive ci aj vam hned poradili IVF a podarilo sa aj IUI?
inak viacere ste tu pisali ze sa vam podarilo 1 max 2 pokus IUI co ma velmi tesi a dava mi to aku taku nadej.
velmi vam vsetkym drzim palce a prajem vam veeeeeeeeeeela uspechov a co nasjskor //

zuzi01
19. feb 2008

bianka30, v centre Vám urobia nový spermiogram, Teba tiež vyšetria a podľa toho odporučia IUI alebo IVF. veľa šťastia.

bianka30
19. feb 2008

robili ho nam tam, teraz v piatok, viem ze ma cakaju nove vystrenia ( prepac stare vysetrenia na novo) ale nieje vhodne spermiogram opakovat az po nejakom case ?
je mi jasne ze ho budu robit opakovane aj mu to bolo doporucene, ale je to v pohode robit ho ani nie tyzden po prvom, ved tam nieje ziadna sanca na zlepsenie (ak nejaka je... ale existuju nejake vitaminy ktore by mohli aspon troska pomoct) 😉

zuzi01
19. feb 2008

bianka30, ak pôjdete na IUI, je tam poznámka, že najvhodnejšie sú spermie ak majú od 3-5 dní. o vitamínoch na zlepšenie spermiogrmu sa tu už popísalo dosť, no neviem presne kde. skúsť si prebehnúť aj iné témy napr. IVF.

bianka30
19. feb 2008

Zuzi01 velmi pekne dakujem za radu , od piatku nerobim nic ine len zhanam akekolvek info ako pomoct. velmi ma potesi ak este nieco najdem.
ty si na tom ako ? ak sa mozem opytat.?

zuzi01
19. feb 2008

bianka30, ja mám za sebou druhé IUI, na budúci týždeň budem vedieť výsledok. u nás je manžel v poriadku, no ja mám priechodný len jeden vajíčkovod. tak tam tiež veľká šanca nie je. ešte aj tých biednych 10-15% mám znížených o polovicu. no budeme bojovať ďalej 😉

bianka30
19. feb 2008

zuzi01, neboj sa ako mi hovori moj skvely doktor, priroda je silna. ja som si tiez poplakala, lebo som hovorila ze keby bola chyba vo mne, tak je to nieco ine. u nas je to tak ze vysledky niesu nejako najlepsie ale pokial je aspon 1 ziva tak sa da cokolvek, treba len verit. ...
boli IUI? alebo to nieje ani citit? nejako som cela nesvoja a neviem sa dockat stvrtku co nam vsetko dok.povie. este ze mam potom tyzden dovolenku aby som to mohla vstrebat... budem ti drzat vsetky prsteky... 😖 😀 😝 😵 😅 🙂 😅 🙄

zuzi01
19. feb 2008

bianka, IUI nebolí, hoci niektoré dievčatá sú možno citlivejšie, no pre mňa to bolo ako normálne vyšetrenie. myslím, že je dôležité aby si bola uvoľnená. no osobne si myslím, že pri všetkom je veľmi dôležitá psychika. ja si veľké nádeje nerobím, no nehovorím, že by ma pozitívny výsledok nepotešil 😉

bianka30
19. feb 2008

zuzi uvidis, treba mysliet pozitivne... budem cakat ako ti to dopadlo, zatial sa drz...

zuzi01
19. feb 2008

bianka, držím palce na štvrtok, nie je dôležité, či pôjdeš na IUI alebo IVF, ale pozitívny výsledok - ostatné všetko vydržíme... 😉

bianka30
19. feb 2008

zuzi to je pravda, ale nejako si neviem predstavit moznost IVF(aj financne) takze stale sa presvedciam o tom ze prve IUI a dost... hehehe a vysledok bude pozitivny... hehehe ale nie samozrejme ze vydrzim vsetko len nejako .. ja neviem , neviem to tak napisat ako to myslim a nehccem aby to vyzeralo ze sa bojim alebo tak...

zuzi01
19. feb 2008

bianka, ja som mala na začiatku obrovský strach už pri pohľade na injekciu, no pri tomto kolotoči s odbermi a UZV pred IUI sa mi to zdá už normálne. tiež som chcela len dvakrát IUI, ale už teraz som rozhodnutá, že ešte raz vyskúšame. možno pre vás bude cesta jednoduchšia, ak pôjdete hneď na IVF a všetko sa podarí na prvýkrát, predsa je tam vyššia šanca 😉 - netreba sa ničoho báť, myslím, že v centre nám chcú v prvom rade iba pomôcť.

bianka30
19. feb 2008

zuzi, ja viem a su to ludia ktori robia len to. nebojim sa rezania, stuhachnia, pozerania,,, nech si robia co chcu len nech sa to podari . len u mna je veeeliky problem napr.zjest akekolvek lieky (mam blok od vtedy co som raz od nich opuchla a skoncila v nemocnici) teraz sa musim prehovarat aj na vitaminy a to si len moj drahy uziva ked ma vidi( strasne sa mi smeje ) a potom co som tu vsetko citala, inekcie, lieky ... no nebudem klamat bojim sa ako cert... tak uvidime, uz nech je stvrtok a ja viem na com sme... 😝

zuzi01
19. feb 2008

bianka, v túžbe po dieťatku si asi budeš musieť privyknúť na lieky - treba sa o tom poradiť s lekárom aký máš problém. ja si napríklad neviem predstaviť ako by mi môj manžel mal pichať injekcie - skôr by odpadol ako ja. 😀

bianka30
19. feb 2008

zuzi, jaj no s tymi inekciami to bude tiez vesele, uz teraz rozmyslam ako to vyriesit, keby bolo treba. nie ze by to manzel nezvladal ale .... strasne ho lubim ale v tomto nejako sa drzim hesla doveruj ale preveruj, asi by to nebolo najsstasnetsie riesenie... asi to budem riesit kamaratkou ktora je sestricka...
pre mna a asi aj pre ine babulky je najhorsie cakanie (teda aspon si to myslim )kym sa dozvies aspon nieco.

zuzi01
19. feb 2008

bianka, mne injekcie pichá sesternica, ktorá je sestrička na gynekológii, no dajú sa pichať aj na pohotovosti, ak nie je iná možnosť.
máš úplnú pravdu v tom, že asi pre všetky je najhoršie to čakanie...
aj ja mám pocit, že stále na niečo čakám - raz na krv a UZV, potom na IUI, potom výsledok, potom konzultácia a stále dookola....no aspoň sa niečo deje
....no teraz sa musím ísť napapať, lebo som hladná ako vlk - večer sa ešte možno ukážem. ahoj 😉

bianka30
19. feb 2008

zuzi, drz sa , dobre papaj , lebo ja to citim ze ste uz 3....
vecer neviem , ale zajtra sa urcite kuknem...

pahu
20. feb 2008

Ahoj Bianka, ja idem tiež zajtra na IUI, bude to náš 2.pokus... Do ktorého centra ideš? 😕 😵

google
20. feb 2008

pahu kolko sa prosim ta plati za IUI?

pahu
20. feb 2008

Ahoj google, 1.000,-ráno pred tým... A lieky v lekárni ma myslím stáli 1.500,- ale to som si nie istá a máš ich až na 3 cykly 😉 Prečo? Rozmýšľate nad tým?

fedra
20. feb 2008

v Heliose sa plati za IUI 3000 SKK za zakrok + lieky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre