Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pointka
3. júl 2008

a neda sa to oodialit?
akurat od 13DC do 20DC budem na dovolenke ☹

vierka
3. júl 2008

poitka - a aky mas vlastne problem, preco ides na IUI? neviem ci to niekto iecim oddiali, ale je zbytocne si zase rozhadzat cyklus nejakymi tabletkami... tak mozte skusit na dofce a mozno prave tam to vide 😀

pointka
3. júl 2008

no len to je komplikovanejsie, idem na dv s kamoskou, muz nemoze a uz som zacala brat clostyl, dokina teraz nechcela mi robit KET, ale skusi iba IUI.

vierka
3. júl 2008

fuha, tak to je potom problem... pretoze pri brani clostilu mas ovulku ukazkovo na 14 DC...
a neskusala si zavolat doktorke ze aky ma na to nazor a ci ma zmysel v tomto cykle brat tie lieky?

jancuska
3. júl 2008

ahoj dievčatá máme za sebou 2 neúspešné IUI a teraz sa máme rozhodnúť či i´ásť na ďalšie alebo IVF ešte sme sa nerozhodli...
a pointka na IUI som bola 12deň a vždy mi to povedal dva dni dopredu že to vraj nevie skôr určiť aby to bolo presné

pointka
3. júl 2008

no 12 DC by bodlo 🙂 na UTZ idem na 8DC tak uvidim, dnes zvolam dokine. dik baby

pahu
3. júl 2008

Jancuška, začnite si vybavovať papiere na IVF ale za ešte jedno IUI nič nedáš, resp. oveľa menej ako za IVF, tak to skúste.. Tých 10% niekde musí byť a mňa to minulo, tak možno teba nie 😀

darla27
3. júl 2008

Babule, ja naozaj neviem, kde je tá 10%- tná úspešnosť, veď tu sa to podarilo snáď trom babám, ja už som pre istotu podala žiadosť do poisťovne a to som len pred prvou insemináciou. 🙄

pointka
3. júl 2008

ja mam za sebou 2 IUI a nic a este aj jeden trasnfer..

vierka
3. júl 2008

darla - ale ked si to zoberies ze aj pri IVF mas len nejaku 30% sancu... tak podla mna na tieto percenta clovek nemoze dat a musi mysliet trochu pozitivne... ved co ine zene zostava, len mysliet pozitivne a snazit sa nebyt stresovana 😀

darla27
3. júl 2008

Vierka, na ivf je tá šanca 45 % čo je super, takže rozhodne nestresujem, keď nevýjde jedno, musí výjsť druhé. 🙂

vierka
3. júl 2008

no vidis to, podla mna sanca tam urcite vzdy je - teda az na take brutal zavazne pripady... ale niekedy je to aj tak, ze vsetky tie IUI a IVF sa nevydaria a par nakoniec pocne prirodzene 😀 tak sa drzkaj, myslim na teba nech to vide 😀

darla27
3. júl 2008

Tak fajn, mysli na mňa hlavne zajtra, lebo sa bojím že čo bude ako to bude prebiehať a tak.Už keď som išla na uzv kontrolu tak som nemohla spať, no nechcem vedieť čo budem robiť keď budem čakať o 2 týždne na výsledky. Chudák manžel.. 😀
Ja verím že by som otehotnela aj prirodzene, ale nechcem už čakať ani mesiac ani ďalšie roky, rozhodla som sa to teda riešiť takto. 😵

vierka
3. júl 2008

darla - a co ta vlastne caka zajtra??? a ako dlho sa uz snazite???
jasne, budem na teba mysliet, presne viem o com hovoris a o takej tej podvedomej nervozite... ja ked viem, ze idem na gyndu ohladom tohot snazernia, tak minimalne tri noci predtym ma mataju blbe sny a tazko sa mi spi... takze viem ako sa citis... je to dlhe ked clovek caka...

pipika
3. júl 2008

darla, zajtra mas 1. IUI? Myslim na teba. 😉

darla27
3. júl 2008

Zajtra ma čaká inseminácia, už len pomyslenie keby mi to náhodou vyšlo mi dvíha tlak - od radosti. 🙂
Snažíme sa 3 roky. 😔

darla27
3. júl 2008

Pipi, ďakujem. 😵 Kiež by mi to dopadlo ako tebe. Až sa to bojím vysloviť.
Ty si bola v GF, kto ti robil iui?

vierka
3. júl 2008

tak to na teba budem zajtra silno moc mysliet nech to vide... 😀 drz sa!!! o kolkoj tam mas prist???
fuha, tak to je dost oproti tym mojim 17 mesiacom 😔

pipika
3. júl 2008

darla, mne 1. robila Behunova, 2. Stenova, 3. Harbulak a 4. tiez Harbulak. A chodila som k Drabekovi.

darla27
3. júl 2008

No asi ako všetci, ráno na odovzdanie matroša, okolo 10 na insemináciu. 😉
Pipi, aj môj doki je Drábek ale ako tak čítam, tak tam je to jedno.
Na krv sa chodí presne o 2 týždne, ano?

vierka
3. júl 2008

darla - no neviem ako to chodi, este som zatial na IUI nebola 😀
tak na teba myslim zajtra... a beries si na cely den volno, alebo sa chystas este aj do prace??? 😀

darla27
3. júl 2008

Nie, som doma, mám voľno. 😉 Hneď ako prídem domov napíšem, či ma inseminovali a či to bolo dobrééé. 😀

vierka
4. júl 2008

dobre, myslim na teba a drzim palceky... pfuj, pfuj, pfuj 😀 😀 😀

darla27
4. júl 2008

Hlásim sa, už mám po "tom", teraz si počkáme 2 týždne na krvný test a potom uvidíme.
Inak robila mi to Behúňová, nebolo to až také strašné ako som sa bála, ale tie obuváky.. 😝 😝 😝 😠

vierka
5. júl 2008

darla - som rada, ze to mas uz uspesne za sebou ac ze sa uspech dostavi aj po tych dvoch tyzdnoch... drzim palce... 😀
a ako to vlastne prebiehalo - nemyslim samotny zakrok, to si viem predstavit... ale o kolkej prisiel na odber mangel a kedy potom zobrali teba... lebo asi taketo IUI bravaju vzdy v rovnakom case, nie?

darla27
5. júl 2008

Vierus, nepreháňaj, úspešnosť je minimálna. 😀
No prišli sme do centra o 7,15 , manželík išiel odovzdať matroš okolo 7,45, povedali nám že mám prísť medzi 9,30-9,45 na insemináciu, no vzali ma až o 10,15 samozrejme poslednú, bola som prestrašne nervózna, už som chcela oddísť, veď čo aj tak to nevýjde a tak, 😀
Prebiehalo to ako klasické gyn. vyšetrenie, jediné čo bolelo boli tie blbé obuváky. 😠
Nabudúce chcem gynekológa jedine CHLAPA !!!! 😀

jankita
22. júl 2008

Ahojte dievcata, len som vam prisla povedat, ze 2. IUI bolo uspesne. Som tehotna 😀 😀 😀 . Takze aj tych par percent stoji za skusku. 😀

vierka
22. júl 2008

darla - tak ako si teda dopadla???

jankita - gratulujeeeeeeeem z celeho srdiecka 😀 teraz pekne na vas davaj pozor a uzivaj si krasneho tehotenstva, drzim palceky nech sa dari aj nadalej 😀

jankita
22. júl 2008

dakujem vierka. Je to nadherny pocit, doprajem ho kazdej jednej z vas z celeho srdiecka. 😀

darla27
22. júl 2008

S čím ako som dopadla? 1 IUI bola neúspešná, už stimulujem na ďalšiu. 😀
A ty ako?
JAnkita, to je super že si tehuľka, už to vyzeralo, že IUI sa ešte nikomu pomaly nepodarila. 😅 🙂
A 1.apríla je krásny termín pôrodu. 😵
Nevieš náhodu koľko mal folikul, keď ti išli robiť IUI - tú úspešnú? Ja to práve neviem, len že som mala len 1 folikul.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre