Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

kikuska31
13. feb 2011

Ahoj baby..som tu nova.Som 4 dni po prvej IUI..cakam na 14 den aby som mohla testovat.Mohla by mi niektora z vas poradit ktora je po IUI ake mala priznaky ci mala vlastne nejake priznaky a ci bolo IUI uvas uspesne...poradte mi prosim,lebo sa cvoknem...DAKUJEm velmi pekne,,,papa

matomajka
19. feb 2011

AHojte...s manželom sme boli 2krát v Helisoe....teraz sa posledného chystáme opäť...chodí niektorá k Dr. Krajkovičovi?ako ste spokojné??a neviete mi poradiť po akom čase navrhujú IUI??

bambulla
24. feb 2011

ahoj kikuska ja som tam bola v r.2008 a prve IUIsme mali uspesne tak drzin palceky aj tebe 🙂 a priznaky som nemala asi ziadne ale to cakanie 14 dni bola pre mna vecnost🙂

caterina2403
11. mar 2011

@kikuska31 ahoj kikuska31 tiez som po IUI 3 dni a nemam akosi ziadne priznaky,kde si bola na zakroku?ja v GIN-FIVe

sammira
13. mar 2011

@caterina2403 jejaj ty si bola v piatok v GF na IUI?aj 🙂

zuzanka7834
9. apr 2011

Ahojte baby, pomozte mi prosim Vas ak viete... Prave som bola cikat a na papieri bola krv, jasnocervena a voda v mise bola tiez cervena, takze to nebolo len take spinenie, IUI bola v stredu, takze som 3. den po Stalo sa Vam to niektorej? Cely den mam intimku kvoli Utrosu ale ta je cista (teda, okrem rozpusteneho Utrogestanu). Velmi sa bojim Napiste mi prosim, ak ste o tom niektora poculi... Dakujem Este Vas chcem poprosit ci nemate niektora cislo na niektoreho z heliosackych lekarov kam by som sa dovolala v takejto pohotovosti... Lebo myslim ze ani zajtra rano sa na recepciu nedovolam 😔 😔 😔

jajabajaja
12. apr 2011

@zuzanka7834 : asi neskoro, ale len teraz som sa tu registrovala. Tak aspon do buducna- toto je kontakt z Heliosackej internetovej stranky: MUDr. Krajkovič Peter 0907 763 153 - iba súrne prípady. Cez vikend zrejme byva recepcia prazdna, su tam len lekari a sestry. Aspon teda ked som ja raz bola v nedelu, tak to tak bolo.
S tou krvou neviem poradit, ja taku skusenost nemam. Ale hned po IUI mi doktor povedal, ze by som nemala krvacat. Ludske telo je to zvlastne. Podla for na nete niektore zeny dostali menzes aj pri uzivani Utrogestanu a ine nie. Je zrejme, ze kazde telo reaguje inak. Ale treti den? Ja dnes mam 13-ty den po 1. IUI, zajtra uz idem na test.

janee3
15. máj 2011

@lucaju MOZES MI PROSIM TA NAPISAT ,TY SI BOLA VLASTNE V PORIADKU A MANZEL MAL ZLE SPERMIE TAKZE MU ODOBRALI TIE NAJ NAJ A TEBE ICH VLOZILI?AK ANO AKO TO BOLO SASOVO OD PRVEJ NAVSTEVE V CENTRE CI SI MUSELA CAKAT A TAK?DAKUJEM

happy8051
31. máj 2011

chcela by som poprosit tie z vas, ktore absolvovali IUI v Martine o info ako to tam prebieha. aj do IP. vdaka

bibi11
1. jún 2011

ahoj happy8051, ja som absolvovala IUI - nie síce v Martine, ale v BA v Gynfive. Ale ak by si chcela niečo vedieť, tak sa pýtaj 😉 😉

lucy1311
7. júl 2011

@mandy55 ahojky, zaujalo ma, co tu pises, ze ak je v poriadku spermiogram, tak je percento uspesnosti IUI az 60?? ja mam anovuclacne cykly, inak mam vsetko ok, bola som na laparke. partner mal pred vyse rokom spermiogram dobry, dokonca mozno vyborny podla reakcie lekara ... chystam sa cca v septembri na IUI, snazime sa 2 roky a nic uz som z toho zufala 😢 ... vsade okolo mna tehotne kamosky a to ma hrozne ubija, ze nam sa nedari ... ja sa spolieham na to ze mam zatial 28 rokov a ze vsetko okrem dozrievania je ok, tak hadam motyka vystreli len co je horsie je moje myslenie, bojim sa, ze si privolam neuspech neustalymi obavami ☹ ...

lume
7. júl 2011

@lucy1311 Hladala som odpoved od mandy55, ktoru spominas. To odkial zobrala to percento 60? IUI sa robi len pri dobrom spermiograme a co som ja pozerala statistiky uspesnosti centier pri IUI, tak to bolo 10-15%.

lume
7. júl 2011

@lucaju Som prekvapena, ze si bola na IUi, ked mal manzel zly spermiogram.

lume
7. júl 2011

@lucy1311 Asi som sa trochu mylila, ako tak citam, tak IUI robia jaj s nie prilis dobrym spermiogramom.

lucy1311
7. júl 2011

@lume ja neviem, kde to zobrala, ale uz sa chytam aj slamky ☹ a zacinam si mysliet, ci to nie je v psychike, lebo tak strasne chcem az to asi nie je zdrave ... po laparke mi aj dozrelo vajko prirodzene, tesila som sa ako keby tam uz bola fazulka no a nic ... neviem ako si mam rozkazat brat to tak ako to je a nestresovat ... ma niekto recept?

lume
7. júl 2011

@lucy1311 A preco neskusit umele oplodnenie? Neviem kolko mas rokov, ale takto sa tomu urcite da pomoct.

lucy1311
7. júl 2011

tak podla toho co som citala, umele by mi poistovna asi ani neschvalila az po IUI, lebo u nas je vsetko ok az na to dozrievanie vajok ... a druha vec aj ked ti to poistovna zaplati, tak aj tak je to pre mna velmi vela penazi, chodim este 2 roky dialkovo do skoly, kde musim platit + IUI mi pride take jednoduchsie aj casovo kvoli praci a nemusim pchat do seba vselijake silne hormony ... preto chcem najprv to skusit. dr. drabek bol velmi mily, on to berie ako hotovu vec, ze tak na 2. IUI to vidi ze to vyjde ... ale ja sa bojim ... uz po 2 rokoch som z toho vsetkeho unavena a cim viac ludi okolo mna ma deti, tym to na mna viac dolieha ☹ mam 28 rokov

lucy130881
26. júl 2011

ahojte aj mne hrozi iui akurat som po laparoskopii a mam sa objednat do martina bola niektora z vas v martine v heliose na tomto zakroku? velmi by ma zaujimala cena co to asi tak vinde dakujem vam ? 🙂

ludinka
26. júl 2011

@lucy130881 ahoj ja som bola 2x v heliose
stoji to 100 eur + lieky cca do 5 eur

lucy130881
26. júl 2011

dakujem pekne za odpisanie a este otazocka podarilo sa ti otehotniet?

lucy130881
26. júl 2011

a este nieco 😀 ked ti robili to iui tak to aj bolelo ? a musela si tam lezat ci si isla hned domov

ludinka
26. júl 2011

@lucy130881 no bohuzial nie, uspesnost tejto metody je len okolo 15 percent ,tento mesiac ideme na 3. pokus
bolesti pri IUI sa neboj, nebudem klamat mna to bolelo ale je to len maly okamih a ine kocky tu pisali ze ich to nebolelo vobec, po zakroku si polezis tak 15-30 minut a ides domov

ludinka
26. júl 2011

@lucy130881 jaaj a aby som ta neodradila tak poznam tu dost kociek co otehotneli hned pri prvom IUI, takze za pokus to stoji 😉

lucy130881
26. júl 2011

dakujem za radu velmi sa mi do toho nechce ale co uz ak to bude posledna moznost tak to uz musim podstupit zajtra idem na kontrolu po laparke a som zvedava na verdikt od lekara.

jovanka81
12. aug 2011

@lucy130881 ahoj, citam, ze sa chystas na IUI v martine? nas to caka tiez uz o par dni.....my chodime do iscare tam nas to bude stat 70 €.sama som zvedava, ako to cele prebehne 🙂

lucy130881
12. aug 2011

@jovanka81 ahoj ano chystam sa na iui ale doktor mi povedal ze pockame do novembra a ked som po laparoskopii tak chce nechat este cas ci sa nahodou neujme prirodnou cestou tak mmusim len cakat. budem ti drzat palce aby sa ti to podarilo potom mi daj vediet ako si dopadla dobre pekny dnik

mimina332211
20. aug 2011

@tinucha ahoj vies mi odpovedat bola som na iui a dostala somm menzes znamena to ze nie som tehotna a co je to ifv.

tinucha
22. aug 2011

Mimina ahoj. Žiaľ áno, menzes znamené, že to nevyšlo. IVF je vloženie oplodneného vajíčka priamo do maternice.

sachiko
5. okt 2011

Ahojte baby.... ja mam taky problem a neviem co s tym.Potrebovala by som nejaku radu.Ide o to, ze ja som vydata za araba s ktorym uz niesom 5 rokov 🙂
Zijem s priatelom,s ktorym sa snazime o mimino ale nam to nejak nejde.Tento mesiac mam ist na laparlu , ale uz som asiky rozmyslala aj o IUI.Vo vsetkych clankoch som citala ze je k tomu zapotreby suhlas manzela ☹
Neviete mi poradit co mam robit?Od neho suhlas nedostanem,pretoze s nim nemam kontakt 5 rokov,nic o nom neviem.O rozvod chcem poziadat co najskor , ale aj tak mi to tento problem nevyriesi.Nema nejaka z vas podobne skusenosti , alebo aspon ci niektora z vas o niecom nepocula?ja som uz totalne bezmocna a neviem co mam robit.Dakujem za akukolvek odpoved.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre