Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pahu
23. apr 2008

Brii, presne tak 😀 Niekde je tu téma, kde sa konzultujú prístupy v centrách a zistili sme, že vlastne najväčšími šéfkami sú vždy recepčné a sestričky 😀 Teda aspoň sa tak tvária 😀

jankita
23. apr 2008

caute baby, dnes som dostala mrchu, takze od piatku asi zacinam odznovu. drzte mi palceky.
Pahu, kedy testujes?

pahu
23. apr 2008

Janki, ja som niekde tesne po ovu a pochybujem že budem tento mesiac testovať 😉 Včera som aj trochu špinila, skôr sa bojím, že sa mi opäť začína to moje dlhánske predmrchovské špinenie ako minulý cyklus.. KUK do grafíku: http://www.fertilityfriend.com/home/1b173c
A kde máš Janki ty grafík? 😕

brii
23. apr 2008

Pahu, 😀 😀 😀 to mas teda stopercentnu pravdu

Janikta..drzim palceky 😵

jankita
23. apr 2008

pahu - grafik? Nemeriam, ja nemam ovulaciu uz dva roky 😉 . Inak spinenie je vraj priznakom zavrtavania sa babatiek.
brii - dakujeeeem, novy mesiac, nova nadej.

brii
23. apr 2008

Jankita...presne tak....aj ked na druhej strane..mne uz niekedy ta trpezlivost a nadej dochadza 😅

Uz odchadzam......zelam este pekny dnik 😵

pahu
23. apr 2008

Janki, tak ja tam mám tým pádom už celú škôlku 😉 A furt a furt sa mi tam vŕtajú a nevedia sa dovŕtať 😀 😀

Pa, aj ja idem domenko 😉

jankita
24. apr 2008

Dievcata, uz stimulujem 🙂 . teraz si picham dvojitu davku, tak hadam zaberie 😅

mandy55
24. apr 2008

jankit, tak ti drzim palec aby to tentokrat uz vyslo

fedra
24. apr 2008

jankita ... super. tach nech folici pekne rastu 🙂

jankita
24. apr 2008

vdaka dievcata. 🙂

dudaka
24. apr 2008

Ahojte baby,
o pár dní idem na prvú IUI v BB. 🙂 ,
až tu som sa dočítala,že sa platí aj toto a nie len IVF.Nemám predstavu,koľko sa platí,poradíte mi?

janinkane
24. apr 2008

ahoj dudaka...
myslím ,že v každom centre je cena IUI odlišna....cca od 15OO-3OOO SK
Ja som bola v KE...a platila som za výkon 15OO SK a za injekcie,ktorými som stimulovala 28OO SK

dudaka
24. apr 2008

Janinkane,
ďakujem za radu.Mne dr predpísal PREGNYL,ktorý si mám pichnúť v nedeľu večer a iné nič.
Ak sa smiem opýtať, podarilo sa?

jankita
25. apr 2008

jani, platila si 2800? Ja 2500 za tie iste? A vcera uz 5000 ☹

fedra
25. apr 2008

v Heliose stoji IUI zakrok 3000 SKK + nieco okolo 500 SKK je doplatok za lieky /Clostil + Pregnyl + Utros/

dudaka
25. apr 2008

Tak to ste ma sokli.Mne to idu robit v nemocnici v B.Bystrici,za Pregnyl som na predpis zaplatila 76,- SK a o plateni za zakrok dr nehovoril nic.Znama,ktora nam dr odporucila,tiez nic neplatila.
No tak som zvedava,lebo pred tym sme tiez uvazovali o Heliose.

domcek1111
25. apr 2008

dudaka, ja som už 3x absolvovala IUI u doktora Kubiša v BB, nepoznáš ho náhodou?

dudaka
25. apr 2008

ahoj domcek,
ja chodim k Bielikovi - primarovi,Kubisa nepoznam.
A vsetky neuspesne?
Aj si platila nieco?

domcek1111
26. apr 2008

dudaka platila som 3200 a včera som bola na 3 IUI, tak uvidíme, ako to dopadlo, verím, že do tretice všetko dobré... 😉
pahu, ako?už ti prišla schválená žiadosť na IVF?My ideme na konzultáciu v pondelok do Helika, takže sa uvidí, čo bude ďalej... 😒

dudaka
27. apr 2008

.....tak to ti drzim palce Domcek, aby to uz vyslo!!!
Mna to caka v utorok prvy krat, aj sa tesim aj bojim,mam take zmiesane pocity.Na jednej strane nadej a na druhej
obavy,ze to nevyjde....

domcek1111
27. apr 2008

neboj dudaka, zvládneš to!Dá sa to vydržať... 😉 nebolí to, len taký blbý pocit...držím ti palce, aby si sa mohla tehuľkovaním pochváliť 😉 😉 😉
máš vyvolanú ovuláciu, brala si nejaké tabletky, ja clostylbegyt...
pekný dník prajem

domcek1111
27. apr 2008

dudaka, daj mi potom vedieť, či si niečo platila, OK? 😉 A to sa môžem objednať, aj keď u neho nemám kartu, len tak aby som šla k nemu na IUI?

dudaka
27. apr 2008

Dakujem Domcek,
dnes vecer idem na injekciu - Pregnyl,nic ine som nebrala,ja ovulku vlastne mavam,len nie pravidelne,niekedy
vynecha,aj teraz uz citim pravy vajecnik.Tak dufam,ze v utorok rano uz nebude pozde...
Ty si priamo z BB? Ja som z RS.
Ja mam svojho gyn. v RS a s nim som sa dohodla po telefone,dam ti potom vediet.

bibianna
27. apr 2008

Dudaka, poslala som ti internú poštu, pozri na samom vrchu.

smejka
27. apr 2008

ahoj bibi si od ziliny? 🙂

bibianna
27. apr 2008

smejka, som z Kys. Nového mesta a ešte v novembri som patrila medzi vás snažilky. IUI

smejka
27. apr 2008

jej bibi tak to je super🙂....ved som si vsimla ze si tehulka 😉 ....blahozelam🙂.....kam si chodila?

bibianna
27. apr 2008

do heliosu.

bibianna
27. apr 2008

A ďakujem za blahoželanie, aj tebe to prajem zo srdca, i ostatným na tejto stránke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre