Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

bianka30
27. mar 2008

drzim palceky...

pahu
27. mar 2008

t123, správny prístup 😀

smejka
27. mar 2008

t123 az ten virus je pozitivy v krvicke 😀 😀

jankita
31. mar 2008

Ahojte baby, mozem sa k vam pridat? Aj mna caka IUI (zatial prve), a lekar mi predpisal rovno Menopur - injekcie na stimulaciu. Mate s tym niekto skusenost? Co si uz dlhsiu dobu citat tuto temu, tak vacsinou beriete lieky...

fedra
31. mar 2008

Ahoj a vitaj medzi nami.
Ja som brala iba Clostil ... ale ja som nemavala nikdy problem s ovu, takze asi v tomto pripade netreba tak silnu stimulaciu. Ale urcite tvoj doktor vie najlepsie co robit ... neboj
A do ktoreho CAR chodis ?

pahu
31. mar 2008

Ahoj Jankita 😉
Ja beriem clostil, Menopur by mi hrozil, iba ak by mi už clostil nezaberal 😉 Ja mávam ovulku každý mesiac, dostala som ho len kvôli stimulácii a rastu sliznice maternice pred IUI 😉

fedra
31. mar 2008

ahoj pahu ... tak kedy idete na dalsiu IUI ?

pahu
31. mar 2008

Ahoj fedri 😉
No, keď sa pozrieš na môj graf, vložím ho sem, tak asi hneď tento mesiac 😉 Mám na prd teplotky ale aj špiním už pomerne dlho, viem že to ešte nemohla byť mrcha tak dúfam že sa nejde objaviť žiadny problém 😉 😨 😵 Takže čakám na mrchu a hneď nasadím clostil a ak by sa to tento mesiac nepodarilo, tak som sa s dokim bavila že sa ihneď objednám na 5 minutvú konzultáciu, skontrolujeme sliznicu a množstvo spermijok a hneď budem môcť skúšať v ten nasledujúci mesiac 😉 Bóžinku, napísala som to ako hotentot 😀

jankita
31. mar 2008

Dakujem fedra. Chodim do SPLNu v KE. Ovulku nemam uz asi 2 roky. Bola som aj na laparoskopii, to bolo vsetko OK.

fedra
31. mar 2008

jankita ... tak to preto ti nasadili na stimulaciu nieco silnejsie. Neboj

pahu ... tak dufam,ze to bude bez problemu
Mne uz zacina sibat a dufam,ze bez psychickej ujmy prezijem tento tyzden. Hroza ... bwe

pahu
31. mar 2008

Fedri držkajte sa 😉 Zvládneš to, neboj 😵

Jankita, vidíš, tak preto máš silnejšiu stimuláciu, lebo ja mám ovulku pravidelne aj bez liekov 😵

jankita
1. apr 2008

Ahojte. Pahu, ale mne to pride fakt dost silne - 3-5 ampuliek denne. Nie je to davka ako pre kona? 😅 Trosku sa bojim hyperstimulacie.

pahu
1. apr 2008

Janki, neboj sa, doktorka určite vie, čo si môže dovoliť... 😉 Pozri, ja by som žiadne lieky na ovulku nepotrebovala, ale napriek tomu ich do mňa cpú... Neboj, na folikulometrii zistia ako na tom si... Vieč si zatiaľ na začiatku a ak by to mala hroziť hyperstimuláciou, určite by dávky upravili 😉 😵 Bojuj 😉

jankita
1. apr 2008

Baby a ako dlho trva uz samotna inseminacia? Citite pri tom nieco?

bianka30
1. apr 2008

no trva to asi 5 minut a necitis nic, teda nic,,, je to ako keby si bola na vyestreni...

skus si precitat , pahu niekde pisala taky fajn clanok ako to cele prebieha, tiez som sa bala ale potom som zistila ze som nemala coho...
je to neprijemne... ale asi len trosku a je pravda ze ja som bola viac stiahnuta... ale ked som si uvedomila ze preco tam lezim s nohami hore a uvolnila sa tak to islo jedna radost...

marcelkassv
1. apr 2008

ahojte kocky...a nemozete dat link na ten clanok? alebo aspon stranu, kde sa to nachadza, ked je to v tejto teme?? vdaka...

jankita
1. apr 2008

bianka - myslela si toto na strane 65? Inak fakt neviem, nic ine som zatial nenasla.

bianka30
1. apr 2008

ano asi... ale neboj , naozaj to neboli... max.trosku neprijemny pocit ale nic to nieje, ked som to zvladla ja , tak urcite aj ty... a to je som dobry posero...

jankita
1. apr 2008

bianka - nemala si dnes testovat vysledok? Citam vas uz dlhsie... 🙂

bianka30
1. apr 2008

ano ano , cakam do 14,00 aby som tam mohla zavoilat.
ale necitim sa tehu takze z toho asi nic nebude, aj testik mi vysiel negativny... 😢

fedra
1. apr 2008

bianka ... tak aky je vysledok ???

pahu
1. apr 2008

Fedri, Bianka to má negatívne.... Ale dnes dostala vyjdrenie že majú schválenú žiadosť na IVF, takže čakajú na výsledky genetiky a potom šup a bude tehu 😀

Mandy a Misi z témy IVF... sú tehu, aj oni dnes boli na krvi 😀

fedra
1. apr 2008

no tak super ... ta jar asi fakt pomaha. Budem im drzat palceky, nech sa babulky v brusku udrzia
A Bianka to uz ma za par tiez ...

pahu
1. apr 2008

Fedri, a už aj my sme na rade, posielam ti telegram 😀

jankita
2. apr 2008

Baby, prepacte, ze sa rovno takto spytam. Kolko vas vychadza liecba mesacne? Mne lekar podal info tak, ze to vyjde na 4 tis. mesacne, teraz citam v inej teme, ze 11,5 tis.

pahu
2. apr 2008

Ahoj Janki 😉
Čože? Za IUI? Pozri lieky na 3 mesiace vychádzajú cca 1.500,- - 2.000,- Sk + samotná IUI stojí 1.000,- Takže maximálne 2.000,- za mesiac... Ale neviem čo ti predpísal, ja mám 2x1 clostilbegyt 4-9DC, 1 injekciu pregnyl + 2x2 utrogestan... 😉

jankita
2. apr 2008

No prave ten menopur - injekcie stoja 2500 Sk a vraj budem mat 4 balenia 😠 . Teraz som trosku v soku. A zakrok ma vyjde na 1500, cize dokopy 11.5 tisica. ☹ .

brise
2. apr 2008

Janki, ja som to mala presne tak isto ako pahu, a vyšlo mi to na 2 cykly a v lekarni som platila okolo 700,00 Skk, no ja som nereagovala na clostil tak mi na další cyklus doky predpisal merional-tiež sú to ampulky, mala som 10 ks a jeden stojí 385 skk, pichali mi ho 5-9 DC, čiže 5 mám ešte doma. je to cena bez preplatenia poistovne, pretože keby som chcela aby mi to poistovna preplatila, vraj v budúcnosti by mohli robit problémy pri schvalovaní IVF (síce už ho máme od 10/2007 schálené). tak by to vyšlo nejakých 62 Skk na jedno balenie.

jankita
2. apr 2008

No tak ja fakt neviem. Tieto informacie mam od jednej holky, ktora u toho isteho lekara ako ja stimulovala na IVF menopurom. Pichala si 14 dni po 3 ampulky. A ked jedno balenie stoji 2500 Sk a je tam 10 ampuliek, tak len takato suma mi vychadza.
Baby, presnu informaciu budem mat v piatok. Jedna holka z KE tiez ide na IUI a bude si pichat menopur. Zatial mame rovnake informacie, takze cakame. Ona zacina v piatok, ja v nedohladne.

brise
2. apr 2008

Je síce pravda že ja som stimulovala pre IUI a chodím do GF v BA, takže u vás môžu byť iné ceny.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre