Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

bibianna
5. apr 2008

Fedra,mne vyšli dve čiarky až v deň aj odberu krvi v Heliose, po 14. dňoch od IUI, tak nebuď smutná, možno že testuješ zavčasu.

bibianna
5. apr 2008

jankita, ja som stimulovala len clostilbergytom, vyšlo ma to len na 100 sk. A za zákrok 3000 v heliose MT. Otehotnela som na 2. pokus. Držím vám všetkým palce, sama som tým prešla.

smejka
5. apr 2008

fedra drzim palce 🙂

jankita
7. apr 2008

Dobre rano dievcata.
Pahu - dakujem za vysvetlenie. Uz som si domyslala vselijake ine vysvetlivky, ako napr. den po oplodneni a tak.
Inak, viete ake lahke je pichat si injekcie?n 😀
bibanna - Zakrok 3000? Drahe, nie? Ja mam zakrok za 1500,-

fedra
7. apr 2008

Ahojte babulky, takze je uz od soboty spinim a test bol vcera negativny. Takze asi tam ... ☹

janinkane
7. apr 2008

ahoooojtee...
jankita ako sa maš????kedy ideš do centra???

jankita
7. apr 2008

fedra - takze nic? ☹ Nemoze byt teraz len maternica pomylena?
janinkane - idem v piatok, takze sa tam mozno teraz uz stretneme. Dufam, ze zaciatkom buduceho tyzdna ideme uz na IUI.

pahu
7. apr 2008

Fedri, kedy máš ísť na krv? 😕

fedra
7. apr 2008

v stredu ... a to spinenie sa coraz viac zacina podobat klasickej menstruacii 😠
takze opat nic

pahu
7. apr 2008

Fedri, ale na mrchu by to bolo aj s týnm špinením príliš zavčasu... Choď potom aj k dokimu, aj keby to bolo negatívne čo najskôr, nech sa na teba pozrie... Lebo ak by to bolo mrchovanie, mala by si krátku luteálnu fázu... 😨 😵 A ešte nič nie je isté, vydrž 😉

fedra
7. apr 2008

ved jasne ... a BT je stale na 37,4 ... cely tento cyklus mam nejaky zblbnuty.

pahu
7. apr 2008

Fedri, v stredu uvidíme čo povie krv, oki? A berieš teraz nejaké lieky? Utrogestan? Duphaston? 😨 🤐

jankita
7. apr 2008

fedra - skus zavola doktorovi a spytaj sa ho na to spinenie.

pahu
7. apr 2008

Fedri, Jankitka má celkom dobrý nápad, možno by ti spravili aj UZV a pozrel by sa na teba.... 😉 Z krvi to možno neuvidia, čo sa to deje 😨 😵

fedra
7. apr 2008

Beriem utrogestan.
A v stredu pojdem aj na utz, vzdy v Heliose chodime pri krvnom teste aj na utz.

pahu
7. apr 2008

Fedri, tak ich určite upozorni na to, že už niekoľký deň špiníš... 😨 A nebuď smutná, oki?

fedra
7. apr 2008

uz nie som ... cez vikend som si poplakala, takze teraz je to uz lepsie 😉

pahu
7. apr 2008

Fedri 😔

fedra
7. apr 2008

Takze som bola na WC a uz normalne krvacam. Mrcha dosla na 26 DC, svinucha
V stredu sa chcem dohodnut na konzultaciu, podame ziadost na IVF 😔

pahu
7. apr 2008

Fedri, a koľko dní si mala luteálnu fázu? rčite to povedz dokimu na konzultácii, myslím že by sa s tým dalo niečo robiť, však aj to môže byť príčina.. Možno sa vajíčko aj oplodní, ale nemá čas sa uhniezdiť... 🤐

A ke´dže idete podať žiadosť na IVF, zase v tom budeme spolu 😉 Zatiaľ si vždy krok za mnou, tak dúfam že ja rýchlo otehuľkujem aby si už aj ty mohla 😉 A Fedri, hlavne že sme zdravé, máme manželov ktorí nás ľúbia ako kone a detičky už už sú na ceste 😀 A viem to preto, že som cez víkend videla 2 bocianov ktorí na mňa kukali akoby som spadla z jahody, že prečo im idem v ústrety, že oni doletia o chvíľu, len si dali na poli malú občerstvovaciu pauzičku 😀 Zopár žabičiek do zobáka 😀

mandy55
7. apr 2008

🙂

fedra
7. apr 2008

neviem, urcite mu to poviem. Zatial som vzdy mala mrchu na 28DC, presne.
Ale teraz som cez vikend mala hrozny stres z prace, tak neviem, ci aj to nemalo nejaky vplyv.
IUI mi robili na 14 DC ... no a o 10 dni som zacala spinit.

Jasne, dufam, ze ziadost na IVF bude coskoro schvalena 😉
Kym budeme cakat, este stihnem jeden pokus na IUI, teda dufam

fedra
7. apr 2008

Ahoj mandy ... tak ako sa citis tehulka 🙂 🙂 🙂

mandy55
7. apr 2008

Ahojki Ferdi, zatial sa to da, aj ked som ako maly slonik, brucho mam stale nafuknute ako v 4 mesiaci 😀
uz sa neviem dockat UTZ nech vieme na com sme. a kolki sme 😀 😀 😀

fedra
7. apr 2008

jeeeej ... a kedy ides na utz ?
A ake bolo HCG ... je tam sanca aj na viactorcatka ?

mandy55
7. apr 2008

idem az 22.4 a mozno sanca je kedze sme si dali vlozit 2 fazulky, inak HCG bolo 1606 na 14 po ET

fedra
7. apr 2008

tak drzim palceky

mandy55
7. apr 2008

dakujem a aj ja vam drzim palceky, tento rok je plodny 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petra2505
7. apr 2008

Dobry den, som tu nova.Sice citam Vase prispevky uz dlhsie nenapadlo by ma, ze raz sa budem aj ja musiet trapit s podobnym problemom.2 roky sa snazime o babo, behali sme po vysetreniach a teraz mi moj gynekolog odporucil IUI v Gyn Five a MUDr.Stenovu.Objednana som na 2.maja, na konzultaciu a nasledne mi ona povie co bude dalej.Ja som v poriadku len partner ma zly spermiogram : astenozoospermiu.Mam obavy z toho IUI, ale pre babo som ochotna spravit cokolvek.A velku odvahu mam aj po citani Vasich prispevkov.Bol niekto z Vas u tej spominanej MUDr.Stenovej?

bianka30
7. apr 2008

ahoj peti, ja som nebola konkretne u stenovej ale chodila tam kamoska,a chodi kolegyna a ani jedna na nu nedaju dopustit. mne robila ultz pri stimulacii a musim potvrdit ze bola naozaj velmi mila a prijemna...

nemusis sa nicoho bat, ja som mala tiez veeeeelikansky strach ale uz teraz z vlastnej skusenosti mozem povedat ze je to prechadzka ruzovou zahradou . nic neboli, je to trosku neprijemne uznavam ale to asi ako gyn.vysetrenie... budem ti velmi drzat palceky.... 😀 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre