Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

fedra
10. apr 2008

ved ten dobancek do "prdelky" takmer vobec neboli ... nic to nie je.

jankita
11. apr 2008

to dufam.
Baby, mam "slabsiu reakciu" na tie injekcie. Slznica je len 7 mm a vajicko 12 ☹ . Som sklamana, musim si to pichat dalej a v pondelok znova na ultrazvuk. Aka je norma sliznice?

mandy55
11. apr 2008

jankita, nebud smutna, hlavne ze je folik, neviem ake maju byt hodnoty, ale drzim palec nech to dobre dopadne

jankita
11. apr 2008

folik ma byt okolo 19-20, len tu sliznicu neviem. Inak lekar bol dnes taky neprijemny, akoby som to naschval urobila ☹ . Vdaka mandy.

brii
11. apr 2008

Janikta, neboooj. Folik este narastie, do pondelka casu dost 😵 A sliznica je tusim minimum 7mm...takze si limite 🙂
Drzim palce

fedra
11. apr 2008

Ahoj Jankita, sliznica by mala byt min. 7 / 8 mm ... ale neboj nic, ona este podrastie do IUI. Ja som na 10DC mala sliznicu 5 mm a potom na 14 DC uz 12 mm.

fcielkafcielka
11. apr 2008

Ahoj brii.... 😀

brii
11. apr 2008

Ahoj fcielka.....uz Ta tu vycakavam 😀

fcielkafcielka
11. apr 2008

Tu??? 😀 😀 Tak ja este nemam mrsku a povedali mi, podla uzv, ze budem mat, ale nevedia kedy. Mam 8 mm sliznicu - taku som nemala, ani ked som to potrebovala na IUI. No a mam volat bud na mobil, alebo prist v pondelok a ak nic dovtedy tak v stredu. Takze tak, brrrrr - uz som vpraci. Esteze sme dnes kratsie. 😀

fcielkafcielka
11. apr 2008

Inak, vcera sa mi nedalo zaspat asi do 00.30, tak sa citim dnes "mimoriadne svieza". 😖

jankita
11. apr 2008

fedri - tak ja som dnes este len 9 DC. Tak potom naco ma strasi???

fcielkafcielka
11. apr 2008

Ahoj, janka. Podla mna Ti este siznica pekne narastie, ked si len 9DC a este k tomu ked pichas injekcie. neboj, vsetko dobre dopadne! Hlavne usmev na pery. 🙂

brii
11. apr 2008

No tu na konovi 😀 😀 😀
A som chcela vediet, aka ma byt ta sliznica...a Ty si mi to kedysi pisala...tak som machrovala, ked som to nasla 😀
Teda, mrska mrskovata....mna tento mesiac tiez pekne natahovala...

fcielkafcielka
11. apr 2008

No ved, tak ale aspon ak sa to ide takto "poposuvat", tak v poho stihnem tie predoperacne...

brii
11. apr 2008

Hej, presne to mi napadlo...ze asi je to tak zariadne tam "zhora" 😵
Ja som zvedava, co mne v pondelok povie..to uz budem 14DC

fcielkafcielka
11. apr 2008

Tak, tak.
Aj ja som zvedava, co Ti povedia. Jeeej, to tak leti - to uz bude 14 DC! 😉

brii
11. apr 2008

Hej, 14-ty...mne to tentokrat ide akosi pomaly.....ale ked vidim, ze niektore kocky uz rodia, nechapem, ako to stihli 😀 😀 😀

fcielkafcielka
11. apr 2008

Vsetko tak velmi rychlo uteka....
Dnes sa ma spytali kolko vazim....a chytil ma zachvat smiechu, bola som nevyspata, nebol tam moc kyslik a tiez mi to prislo dost smiesne, tak si o mne museli mysliet..... 😀 😀

brii
11. apr 2008

😀 😀 😀 ...ved aj celkom vtipna otazka to bola, nie?
Myslim ale, ze je to v poho....ja takmer vzdy "perlim" 😉

fcielkafcielka
11. apr 2008

No to ano. Tak dnes som perlila ja. 😉 Sme si s kolegynou akurat pizzu objednali, mnam, mnam! 😉

jankita
14. apr 2008

Ahojte baby, liecba mi nezabrala. Folikul uz vobec nenarastol a sliznica dokonca klesla o 1 mm ☹ . som strasne sklamana.

janinkane
14. apr 2008

ajoooj jankita.....
ako to,že liečba nezabrala????
nechapem tomu...vysvetlil to???
...verím Ti,že si sklamaná.....

janinkane
14. apr 2008

jankita...a čo povedal????aký bude další postup????

fedra
14. apr 2008

Jankita .... ☹
Neboj, urcite najdu nejaku kombinaciu liekov, co ti zaberie.

jankita
14. apr 2008

no nepovedal skoro nic. povedal len, ze tento mesiac uz neurobime nic, musim pockat do MS a odznova pichat, ale po 2 ampulky.

fedra
14. apr 2008

urcite to zaberie, neboj

janinkane
14. apr 2008

....tak dobre jankita...nesmieš sa vzdávať.....
..začneš od znova buduci mesiac.......

jankita
14. apr 2008

janinkane - viem, ze to nesmiev vzdavat, ale moment. som velmi smutna... ☹

janinkane
14. apr 2008

viem jankita.....viem ako sa cítiš......musiš to prekonať...a nejako prežiť tieto dni do dalšieho mesiaca....

jankita
14. apr 2008

Hej, len si potrebujem trochu poplakat a to sa v praci neda...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre