Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

tinucha
8. máj 2007

Miri, sme rozhodnutí pre IVF. Vlastne sme boli ešte pred IUI. Aj na odporučenie lekrára. Nechcem to skúšať s IUI do nekonečna, Keď to nejde a ani nevieme prečo. A tá úspešnosťpri IUI je fakt taká malinká. Jasné, že sa bojím sklamania, ale už sme prežili za 3 apol roka toľko sklamaní, že už tie ďalšie zvládneme tiež. Budeme bojovať dovtedy, kým sa to nepodarí a basta! 🙂

lilinka76
8. máj 2007

Vieš pappo, ja viem, v podstate mám šťastie, že ovulujem aj bez liekov, kým vy ostatné, polikáte mnoho liekov len na vyvolanie ovu. Len neviem, dokedy to skúšať, už mám 31 rokov a čím budem staršia, tým to bude ťažšie. No nič, nechám to na lekárov, ale asi to v prípade neúspechu ešte raz skúsime a potom vypíšeme žiadosť.

Tinucha, aký máte problém vy s mužíčkom??? My sme obaja zdraví a tiež sa nedarí. Vieš mi vysvetliť ako to je s IVF - teda nie samotný zákrok, to viem, ale čo sa rozumie pod "poisťovňa prepláca 3 cykly IVF" - to znamená trikrát vloženie embrya, alebo je tých možností viac???

pappo
8. máj 2007

lilinka ja mam tiez 31 takze tiez by som uz rada bola tehotna, ach jaj ☹

tinucha
8. máj 2007

Lilinka, keď som to dobre pochopila IVF, nie je KET. Pri IVF sa vytvoria vajíčka, tie odoberú oplodnia a vložia dve alebo tri vajíčka, ktoré sa neprestali od oplodnenia deliť. Ak ostanú aj ďalšie schopné vajíčka, tia sa zamrazia. Ak by IVF bolo neúspešné, môžeš si ísť po mrazáčikov, čiže na KET a to sa podľa mňa do tých troch pokusov IVF nezarátava. Ak máš veľa mrazáčikov, môžeš ísť na KET viackrát. Vlastne kým sa neminú. Neviem, či som to napísala zrozumiteľne.

tinucha
8. máj 2007

Jaj a zabudla som napísať, že manžel je OK a ja som mala alebo mám anovulačné cykly. Ale pri stimulácii, sa mi folík vždy vytvoril.

andreao
8. máj 2007

Ahojte babulky.
Tak ja idem na 3. IUI, Dr. mi ho odporúča, lebo vraj sme s manželom obaja úplne zdraví. Len nechápe, prečo sa to stále nedarí.
Inak IUI sa vraj môže opakovať najviac 6 krát, medzi IUI nemusí byť pauza, môže sa to robiť aj každý mesiac po sebe, vraj je to dokonca účinnejšie bez pauzy.
K tej laparke, baby, nebojte sa, vôbec nič to nieje, aj ja som sa hrozne bála, ale pohoda. Myslím, že stojí za to, podstúpiť to, aspoň budete vedieť, kde je naozaj príčina neplodnosti, alebo aj nevedieť 🙂 , ako ja, kedže nič nezistili. Takže smelo do toho!!!!
Majte sa, pa.

pappo
8. máj 2007

lili tu je to pekne vysvetlene ale ako je to s preplacanim to fakt neviem ale skocim sa spytat do kancelarie ak to bude aktualne.

http://www.iscare.sk/liecba-a-vysetrenia/liecba

lilinka76
8. máj 2007

Jasné, aj som si to myslela. Papo, pôjdeš ešte aj na tretí pokus IUI???

Idem trošku požehliť bielizeň,aj keď sa mi veľmi nechce... Majte sa pekne a ja určite ešte nakuknem.

pappo
8. máj 2007

aj ja idem daco porobit, potom nakuknem
lilinka to vsetko bude zalezat na tom kolko folikov narastie ak len jeden ako teraz IUI a ak narstie viac a budu sa dat pouzit IVF soft, urcite ano. 🙂

pappo
8. máj 2007

baby nasla som graf ale neviem ci vam ho ukaze ked som dala vyhladat podla PCOS a IUI tak mi naslo toto http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/382...
baba mala negativny test v 15 DPO a Pozitivny az 19 den

pappo
8. máj 2007

tento tiez az na 16DC napiste ci to vidite http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/226...

tinucha
8. máj 2007

Vidíme. 😉
Pappo, podľa mňa, to že si mala negatívny test nič neznamená, kľudne HCG ešte nemusel zachytiť, takže nesmúť a na zajtra držím palce. 😉
Ináč, môžem sa opýtať? Ty máš na fertilityfriend zaplatené VIP, alebo ti to vyhľadáva aj bez toho? Ja som to pár krát skúšala a nešlo mi to.

lenusa
8. máj 2007

Babulky ja sa v tých grafoch vôbec nevyznám, zo začiatku som to skúšala, ale moc tam tomu nechápem tak som sa na to vykašlala....pappo tak zajtra si držme palcoše

pappo
8. máj 2007

tinucha nie nemam vip iba som si dala vyhladat graf a mas tam 4 moznosti co sa da zadefinovat. teraz som vlastne zistila ze aj ked mam pco kludne mozem merat BT, mala som pocit ze je to zbytocne ked nemam ovulaciu.

lenus tak ako obed hotovy?
ja este dovaram zacala som neskoro. jasne drzime palce, ved sa mozno stretneme. 🙂

tinucha
8. máj 2007

Pappo, už som medzi tým na to prišla a ide to. Ďakujem.

lenusa
8. máj 2007

pappo ja som sa na ten obed vykašlaľala, nakoniec som uvarila iba polievku a išla som k našim a mali lievance, tak som sa napapala a o tretej príde mužíček, tak idem domenko mu niečo urobiť 😀 a ty si nakonieč čo ukuchtila?

pappo
8. máj 2007

kura na cinsky sposob celkom sami to podarilo zese novinka a k tomu hraskovu ryzu, je to s omackou v ktorej sa robio kura takze paradicka hadam to bude drahemu chutit

lenusa
8. máj 2007

hm mňam to je ale dobrotka, ja mám drahého už domka a nechce nič papať,že tam mu dali, na jak dobre 😀

pappo
8. máj 2007

no vidis parda 😀

vierus
8. máj 2007

ahojte 🙂
miri, diky za povzbudenie 🙂
pappo, diky za link, prestudovala som si 😉
uz som sa rozhodla, na tu laparku pojdem, teda, ak sa dohodnem s lekarom, lebo mam pocit, ze on mi chcel odporucit to HSG 😒
S lekarom som uz dohodnuta, ze dalsi cyklus si mam nasadit clostilbegyt, takze ked folikuly narastu, IUI mi spravi a potom sa uvidi co dalej.

jul
8. máj 2007

jeeej ahoj vierus 😉
teba som tu uz hrozne dlho nevidela,ides na insemku???

vierus
8. máj 2007

ahoj jul 🙂 😉
no, ja som tu aj dlho nebola, len som vas potichucky obcas citala 😉
Ako ide tehulkovanie? inak gratulujem 😵
Veru, chystam sa na insemku, treba si nejako dopomoct, ked to nejde samo 😉

jul
8. máj 2007

veru veru,aj pipka od nas trpezlivych ide zajtra na insemku,uz 2x.
Moooc Ti drzkam palce,uvidis,ze sa to podari 😵

vierus
8. máj 2007

diky jul 🙂 uz sa snad lady prelomia 😉

lilinka76
8. máj 2007

Miri, veľa šťastia pri zajtrajšej insemke. A o príznakoch sa budeme priebežne informovať, súhlasíš???

Dobrú nôcku, snažilky.

pipka
9. máj 2007

miri, az teraz som si vsimla dotaz na mna, prepac 😒 ideme dnes, teda jednu cast uz mame za sebou 😀 a na druhu sa chystam o desiatej. Stimulovala som ako vzdy clostilbegytom, ododnes 14 dni utrogestan (asi ako ty) rano vecer 2 tab. Ake som mala foliky neviem, nikdy mi to nepovedia. Povedali len, ze vsetko je take ako ma byt 😅 tak bud mudra...

pipka
9. máj 2007

tak uz som po...uvidime ako to dopadne tentokrat 😕

pappo
9. máj 2007

caute baby takze test bol negativny ☹ takze sa tu budeme stretavat dalej.
ale potesujuca sprava je ze lenus to vysloooooo 😀 😀 a je tehulka 😀 super

pipka
9. máj 2007

pappo, to je mi luto ☹ ale nevesaj hlavku, raz to vyjst musi 😉

domcek
9. máj 2007

pappo mrziii ma to to faaakt vyslo to lenuss no krasne a kde je??
Inac ja vas tu uz dlhsie sledujem lebo mna caka IUI v juni a potrebovala som trochu ingo tak som tu potichu sliedila nebite ma 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre