Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

bianka30
20. feb 2008

to je to presne co potrebujem, aby sa to uz konecne niekam posunulo a dostala som aspon nejake info...
zajtra tu budes?

zuzi01
20. feb 2008

ano, určite sem prídem nakuknúť 😕 , budem čakať, ako ste dopadli v GF...
už by sa aj v tejto téme mohlo roztrhnúť vrece s tehuľkami, nás ostatné by to veľmi povzbudilo...

bianka30
20. feb 2008

Zuzi, to vrece roztrhneme my... uvidis. ja v to verim a tak nejako to aj citim hehehe ....

zuzi01
20. feb 2008

v to dúfam 😀 😀 , veď ja už čakám 10 rokov...

bianka30
20. feb 2008

tak vela? skor ste to neriesili? alebo ste cakali?

pahu
20. feb 2008

Bianka ahoj 😀 Aj ja chodím k Drábekovi, je úúúúplne v pohodičke, neboj sa ničoho 😉 Prvé stretko nie je iba o pokece, rovno ti spraví prehliadku + cytológiu, myslím, že ťa hneď objedná na hormonálny test 😉

Tyb tam budeš dosť neskoro, tak sa asi nestretneme, my ideme s manželom na 7,15, potom pôjdeme na raňajky a vrátime sa asi tak predpokladám o 9,00-10,00. Samotné IUI trvá asi10 minutiek, ešte mi majú ale prepichnúť cystu a to teda vôbec netuším ako dlho bude trvať 😒 Možno poležím ešte 15 minutiek, tak ak ma tam uvidíš ked budem vychádzať, kľudne ma chyť za ruku 😵

tittika
20. feb 2008

ahojte
dnes o 10tej na 12DC mi pichli pregnyl,na IUI mam ist az v piatok o 7.30! vy tu ale spominate ze ovu po pregnyle je do 36hodin,nemyslite si ze je to neskoro?inak som mala asi 5 fol.vo velkosti od16.5 do 17.1 dakujem vam za radu

tittika
21. feb 2008

uzivala som clostil od 5DC 2Xdenne,vcera BT 36.5 dnes (13DC)36.9 😢ovu test vcera aj dnes slabsia druha ciarka ale je tam jednoznacne 😲 snazilkovanie ziadne!!! 😢 tak sa bojkam aby zajtra rano nebolo neskoro 😔 alebo je tam viac vajok a nepraskaju naraz???ovu je potom dlhsia???

kakusa
21. feb 2008

Pahu no ako dnes to islo lepsie ako minule??? 😉

bianka30
21. feb 2008

Ahojte, tak ja som sa prave vratila z GYN -FIVU s papiermi na IUI (ale musela som skoro uprosit doktora). ale dohodli sme sa ze aj ked je spg.manzelika zly, chcela by som to napriek jeho odporucaniam na IVF+ICSI vyskusat. takze buduci mesiac idem na to.
ak sa to nepodari, dovtedy by som mohla mat schvalenu ziadost v poistovni a ideme na IVF.
aj sa tesim ze sa to uz rozbehlo dopredu, aj sa bojim.. take zmiesane pocity. Moj drahomilovany sa len rozosmial ked pocul slovo dvojicky, tak sme zacali rozoberat tuto temu aj s doktorom a cisto teoreticky to mozu byt az 4.
ta predstava ma vydesila, maznel sa smial ze pri jeho stasti je vsetko mozne... tak uvidime, babulky drzte palce.

bianka30
21. feb 2008

Pahu ako? ozvi sa som velmi zvedava ako bolo...
drzim palcoke

zuzi01
21. feb 2008

ahoj bianka, vidím, že sa ti v GF darilo.. teším sa s tebou 🙂
už si vypisovala žiadosť na IVF ???

bianka30
21. feb 2008

ahoj zuzi.
no ziadost na IVF myslis do poistovne? ano. u lekara? neviem ja som tam toho podpisala.... ale asi hej. teraz mam pri sebe papiere este na IUI tak uvidime ci sa tam nezadari... ale inak pohoda.
robil mi len vysetrenie sondou lebo vysledky co som mala od svojho lekara neboli zle a neboli stare, tak povedal ze nove netreba.
mam teraz na pravej strane jeden dominantny folikul, takze by ma prasknut nejako do 3-4 dni (som prave 11DC)takze je to ok. Len ma trosku postrasil, ze nevidel druhy vajecnik, a ze mam obratenu maternicu dozadu. co to znamena? predtym mi nic take moj lekar nehovoril..... v sobotu ideme na dovoelnku KONECNE tak mozem napriek vsetkemu snazilkovat...ked sa nepodari aspon si uzijem hehehe

zuzi01
21. feb 2008

bianka, obrátenú maternicu má veľa žien a aj tak porodili zdravé deti...
mne povedal, že mám malú maternicu, ni tým sa budem trápiť až potom, keď budem tehotná, aby sa do nej detičky zmestili...
je pravda, že po umelom oplodnení sa podaria aj dvojičky 😀 😀 ja by som ich prijala a vééééľmi sa tešila
na dovolenke sa snažte, možno aj motyka vystrelí.... 😀

bianka30
21. feb 2008

tak ver tomu ze sa budeme. nemusim hovorit ze som asi 3 mesiace brala lieky presne tam 😠 a tak sa iste veci robili len veeeeeeelmi zriedkavo, tak sa uz tesim
nejako mi odlahlo ked som sa dozvedela ze na com som , tak sa aj tesim. a som taka kludnejsia, teda aspon do bud.mesiaca kedy ideme skusit to IUI, potom to budu nervy...

zuzi01
21. feb 2008

aké lieky ti predpísal clostil, pregnyl a utrogestan ??? od 5 DC ???
ja som mala tak, prvýkrát som bola na IUI 16 DC a druhýkrát 11 DC, čo sa mi zdalo zavčasu, ale snáď vedia, čo robia..
utrogestan som si nemohla vkladať, veľmi mi to vadilo, takže teraz ho užívam normálne...

bianka30
21. feb 2008

presne tak ako ty... tak uvidime. musim teraz viac pracovat lebo som dosla neskoro a este som nic nespravila, tak nakukne nemoskor. drz sa zatial.

mandy55
21. feb 2008

pahu dufam, že je všetko OK a si len unavená, držím ti plačeky nech sa to už zadarí

aj vám ostatným čakateľkám na testy držím palce

bianka30
22. feb 2008

ahojte, ako sa mame? 😲

pahu
22. feb 2008

Ahojte, včera som ležkala doma, takže som tu nebola 😉 Prekopírujem Vám sem, ako sa mi včera darilo, oki?

pahu
22. feb 2008

Prišli sme tam ráno o 7,15, drahý išiel na odovzdávku a po ňom som dostala odkaz, že mám prísť o 9,45 Tak sme išli domenko, urobili sme si raňajky , potom manžel odišiel, lebo mal nejaké stretko, nestihol ma prísť vyzdvihnúť načas, tak sme 15 minút meškali... Ale super že sme meškali, lebo akurát keď som sa vyzliekla, tak po minútke, dvoch ma zavolali do vnútra... Tento krát mi to robili v takej peknej ambulancii, opäť Dr.Stenová, ešte sme si zažartovali, že si na mňa pamätá, že aj prvý krát mi IUI robila ona a pritom ani nies om jej pacientka Tak som jej povedala, že môj Dr.jej odkazuje, aby mi aj prepichla cystu... Takže opäť bojovala s mojim krčkom, stiahla som ho na maximum , inseminovala ma a potom mi napichla tú cystičku, ale nechcela vytiecť, tak to skúsila 2 x a povedala, že ona zrejme sama zanikne... Babuľky a prvý krát som bola na takej koze, ktorú dokážu zdvihnúť tak, že som ležala dole hlavou a super bolo, že ma najskôr inseminovala a až potom riešila cystu, lebo ju riešila minimálne 10-15 minút a spermijky mali zatiaľ čas a ľahší postup vpred 😀

fedra
22. feb 2008

pahu, drzim palceky nech mas za par dni //
Teraz je to najhorsie, tie dva tyzdne cakania, ze ?

pahu
22. feb 2008

Fedri presne tak... 😒 Ty si na tom ako? 😀

fedra
22. feb 2008

ja idem v pondelok pozriet foliky ... no a uvidi sa. Ak bude aspon jedno na dobrej strane, snad okolo stvrtka by mohlo byt IUI.

google
22. feb 2008

pahu a bolelo to? 😕 🙂 co si citila?

pahu
22. feb 2008

Fedri, tak sa s nimi rozprávaj, nech poslúchnu a ešte dorastú 😉 Prídeš v pondelok na MK? Nech vieme, kedy presne máme na teba myslieť 😀

Google, vôbec, akurát som pocítila štipnutie, keď mi napichla cystu, ale slabučké 😉 Potom už iba šteklenie a pocit, že ti tam niečo robia 😀

google
22. feb 2008

pahu tak tfuj tfuj nech si o dva tyzdne // 😀

fedra
22. feb 2008

v pondelok uz nie ... ale v utorok nahlasim co a ako

pahu
22. feb 2008

Google ďakujem, a v akom štádiu ste momentálne vy? 😕 😵

Fedri oki, tak sem určite v utorok mrknem... Takže ty si v pondelok 10.DC? Aj ja som bola v pondelok 10.DC, v utorok pregnyl, vo štvrtok IUI 😀 To by mohlo vyjsť 😵

google
22. feb 2008

pahu cez vikend ocakavam ovulku, tak dufam, ze pride 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre