Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

mandy55
6. dec 2007

ahojte, asi som mala naozaj kupit iny test, zatial je to veeeeelmi slaba druha ciarka, uz nebudem viac testovat ☹, pockam na krv na pondelok

matrinka
6. dec 2007

Mandy, mas pravdu uvidime v pondelok 😉 ak by som dnes dostala kupit mamatest tak si zajtra urcite testnem...ale iny kupovat nebudem...
inak je to na nervy, toto cakanie 😀

pahu
6. dec 2007

Babulky, dobre to dopadne, nebojte sa 😵 A vy už budete vedieť výsledok a ja som iba na začiatku 😨 😕
a aké ste mali vy pocity v ten deň? Toto je moje prvé IUI a mala som pocit nafúknutého bruška ako pred mrchou, trochu bolesť vo vaječníkoch... Je to O.K.??? 😕 😀

matrinka
6. dec 2007

pahu, je to OK, ja som mala bolesti ako pred menzesom...kolko folikov si mala?

fedra
6. dec 2007

mandy ... aj slabucka ciarka je ciarka 😵
Budem moc drzat palceky.

pahu
6. dec 2007

Matrinka ďakujem a folíky:v deň zákroku neviem ale 2 dni pred tým strááášne veľa, Dr. povedal že toľko ich ani nepotrebujeme: 2x18mm, 2x16mm, 4x14mm, a niekoľko 12mm... 😅

mandy55
6. dec 2007

dakujem vam za nadej 🙂 a tiez vam drzim palceky, inak citim sa ako tehu, teda nikdy som nebola, ale priznaky mam 😀 tak dufam, ze v pondelok je moj/nas den

pahu
6. dec 2007

Mandy držím palčeky, a aby si sa nestresovala, vydrž radšej na krvné testy v pondelok 😉

mandy55
6. dec 2007

neboj, nastastie mame na ceky vikend program, tak na to nebudem mysliet, inak pahu tiez som mala vela folikov, tak ti prajem nech sa ti aspon jeden nezbednik uchyti

pahu
6. dec 2007

ďakujem Mandy, dúfajme že sa uchytí 😉 Ja mám ísť na krv 19.12., to by bol darček pod stromček 😀

matrinka
6. dec 2007

pahu, to vazne, tak vela? doktor vie co robi, podla mna zrele budu len tie najvacsie 18 a 16 mm...lebo inak by ti IUI nerobili, koli riziku mnohopoc. tehotenstva...
mandy, ak mas priznaky a slabu druhu ciarku, tak nadej je tam velika 🙂

lauritka
6. dec 2007

nakukla som ku vam..mandy ak to bol mamatest a ciarka bola slabucka tak si tehu neboj 😀

matrinka
6. dec 2007

baby, keby nam to vsetkym vyslo to by bol fakt paradny Vianocny darcek 😀

mandy55
6. dec 2007

ono je zatial pekne aj o tom snivat 🙂, ale dufam ze ten darcek bude pre nas pre vsetky

pahu
6. dec 2007

Mandy aký test si si robila???

mandy55
6. dec 2007

Best 2, su 2 v baleni, ale uz ho nekupim ☹, nekupujte ani vy

lauritka
6. dec 2007

best 2 je najhorsi test 😒 nemaju s nim baby dobre skusenosti.

pahu
6. dec 2007

Oki, nekupujeme ho už... Ináč ja som počula aj o Rapid Plus myslím že nie je dobrý, ale u nás v lekárni majú z neho dokonca 3 druhy a tvrdia že je najcitlivejší 😕

Najlepší je ten mama test? Ako vyzerá???

lauritka
6. dec 2007

pahu takka cervena krabicka a su tam dva pruzky . mam ich v labume...tych viac pokope. 😅

matrinka
6. dec 2007

lauritka ty si taka skusena, co hovoris na testy z internetu? myslim tie z lacnetesty.sk, su spolahlive? ze ci robia druhe ciarky, aj ked to nie je pravda...

pahu
6. dec 2007

Lauritk a prečo nemáš ešte upravený profil??? 😕 😀

Matrinka ja som tie testíky už mala ale nebola som tehu, takže mi ukázali správne iba 1 paličku 😉

nikolletta
6. dec 2007

dievcata zdravim. Chodim tu len zriedka, som velmi vytazena, ale citam, doslova hltam vase postrehy. Dnes sme s manzelom absolvovali navstevu centra neplodnosti, cakame na jeho vysledky spermiogramu. Od vysledkov zavisi ci ma lekar bude liecit ( dr. Hredzak, Košice) alebo z negativnych vysledkov usudi a odporuci ma na umele, resp. inseminaciu. Nic som nebrala, ziadna laparka, len odbery na hormony. Snazime sa 2,5 roka, mam malu cysticku na lavom vajku, co som sa len nahodou dozvedela. Inac co pocuvam a citam, dost sa vsetkeho bojim , no , ze ma povzbudte. co ma caka? a ako to prebieha? okolie ma strasi dopredu a ja sa uz vidim tehu. smiesne🙂)))))

pahu
6. dec 2007

Ahoj Nikol, neboj sa... Vieš, aj môj manžel mal trochu horší SPG, ale na to existujú vitamíny... Iba ak by tam bol nejaký väčší problém, tak by liečili jeho... Mne ešte odporučil Dr. diagnostickú laparku, aby sa uistil, že som O.K. aj ja... 😉

Hlavne sa neboj skôr ako budeš vedieť čo sa s vami vlastne deje 😉

bibianna
6. dec 2007

Ahoj Matrinka. Ja idem na test až zajtra. No testovala som doma a bola len jedna čiarka. Tiež som použila ten najlacnejší test, čo sú dva v balení.

matrinka
7. dec 2007

Ahojte 🙂
Bibiana, drzim dnes palce, daj vediet 😉
baby, ja som dnes robila testik, ten najlacnejsi Pepino z DM drogerie a nabehla tam slabulinka druha ciarka 😀 dufam ze to nie je Pregnyl...
zajtra znovu testnem, len najradsej by som s Mamatestom, ak ho zozeniem...
dnes poobede ideme na vikend do Prahy, tak sa ozvem az v nedelu ako som dopadla s testami 😉

lauritka
7. dec 2007

matrinka drzim palce 😵

fcielkafcielka
7. dec 2007

Bibianna a matrinka - moc Vam dryim palceky!
matrinka - aj slabulinka ciarka je ciarka! 😉

matrinka
7. dec 2007

baby dik, bolo by to super keby to vyslo...
fcielka, ty mas dokedy pauzu?

pahu
7. dec 2007

matrinka 😉 bibiana držím palčeky... 🤐

pahu
7. dec 2007

Nikto tu dnes nie je?? Divné... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre