Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

fedra
10. dec 2007

hned prvy januarovy tyzden ma caka HSG.
Po tom prvom mimomaternicovom chcem vediet v akom stave je ten zostavajuci vajcovod. Ak bude priechodny,hned nasledujuci cyklus skusime IUI. Pevne verim,ze buduci rok sa urcite dockame babatka. 😉

pahu
10. dec 2007

No tak to Vám držkám palčeky, snáď to potom vyjde na prvý šup 😀

taffy
10. dec 2007

Pahu, ved prave, doky mi nic nehovoril ked yma prist ne krv. Iba povedal, ze ci mrchu dostanem alebo nie, mam si spravit test. Oficialny datum prichodu (ne-)ocakavnej mrchy je zajtra. Meriam si BT (ale dnes som po nocnej - takze neviem aka dnes bola) ale beriem utrogestan, tak si myslim, ze bude zvysena na zaklade utrosu.

Matrinka, supeeeer! Gratulujem!!!!!!!!!!!!!! 😀 A uprimne ti zavidim (v dobrom). A mozem sa ta spytat, mas aj nekaje "divne" priznaky?

ajuska212
10. dec 2007

ahojte babule ja som po 3 neuspesnom IUI po vysadeni utrosu som za 2 dni dostla menzes mala som ho 5-6 dni potom nic a po 4 dnoch som znova zacala spinit....je to normalne moze to byt z tych hormonov???

riska
10. dec 2007

matrinka, gratulujem k tehu, nech fazuľka pekne rastie. A my ostatné musíme byť trpezlivé 😝

ajuska212
10. dec 2007

ozaj matrinka aj ja sa pripajam k gratulacii...prajem vela stasticka🙂

bibianna
10. dec 2007

Ahojte dievčatá. Dnes som bola ta 2. test po IUI.. Zavolať som mala o 15. Nevydržala som to a kúpila som si test. V momente nabehli dve krásne, výrazné čiaročky.Potom mi volali, že výsledky mi oznámia až zajtra. Chodím do MT, do Heliosu a pri IUI som mala dve zrelé vajíčka. Matrinka, Gratulujem. Ak to víjde, budeme tehu na rovnako. Kedy si bola na IUI? Ja 23.11.

bibianna
10. dec 2007

Ďakujem Fedra za int. poštu. Tiež viem o Tebe, už dávnejšie som čítala tvoje príspevky. neboj, podarí sa Ti to.

fcielkafcielka
11. dec 2007

Bibianna - sttrasne moc gratulujem! A potisku zavidim (v dobrom). Daj nam vediet cisielko Hcg z krvi! A samozrejme prajem prijemne tehulkovanie az do 40 tt.

fedra
11. dec 2007

ajuska ... myslim,ze to moze byt z tych hormonov, ze to takto blbne. Neboj, snad sa to ustali. Ak nie, radsej si zavolaj k doktorovi.

bibiannka ... moooooc gratulujem. Tesim sa spolu s tebou. 🙂

stascha
11. dec 2007

bibianna aj martinka obom vam gratulujem a tiez v kutiku srdiecka tisko zavidim, ale to je uprimna zavist. Dievcata drzet sa nech vsetko prebieha tak ako ma.

mandy55
11. dec 2007

martinka, bibi velmi velmi vam to prajem a nech to uspesne dotiahnete do konca, vo stvrtok idem k dokymu dohodnut dalsi postup, takze zatial neviem ci budeme pokracovat v IUI, pekny den

lauritka
11. dec 2007

gratuluejm babenkam..mandy je mi luto..ale nevzdavaj sa. 😵
ja som bola na uzv,ale este videl len dutinku, takze neamm ani fotku..dalsie sono az 4.1...tak musim byt trpzelizva 😉

pahu
11. dec 2007

LAuritka, 😉 Aj dutinka je niečo 😉

Bibi gratulujem 😵

Mandy, chcete čakať? Podľa mňa choďte do toho hneď 😀 Aj nám ak to nevyjde, nebudeme čakať 😵

matrinka
11. dec 2007

caute baby, dakujem 😉
vsetkym vam prajem // je to uzasny pocit...
ajuska212, ja som mala cyklus po mojom 1. neuspesnom IUI iba 20 dnovy a to ma hned od zaciatku boleli prsia a BT som mala vysoku ako v 2. faze cyklu,takze urcite je to s tych hormonov...
baby zamyslam sa nad tym preco to teraz vyslo a minule nie...a tu su rozdiely co bolo tento cyklus ine...
1/ poctivo som pila alchemylku 1,5L denne od MS po ovulaciu ( minule nie)
2/ priatel mal chripku akurat po IUI, ja som to od neho chytila, ale len tak, ze sa mi vyhodil herpes, cize som mala oslabenu imunitu prave ked sa vajko zahniezdovalo...cize organizmus bojoval proti chorobe a nemal dost sil na boj s vajkom...
3/ mala som 3 folikuly, pri 1. neuspesnomIUI len 1
4/ priatel bral vitaminy, zacal ich brat az teraz pred IUI, tak neviem ci to mohlo mat vplyv
Ono tazko povedat preco to teraz vyslo,mozno to tak jednoducho malo byt...

pahu
11. dec 2007

Matrinka, vyčerpávajúce 😉 Aj ja verím, že sa nám to podarí, skôr či neskôr určite 😵

mandy55
11. dec 2007

pahu neviem ci sa do toho vrhneme hned, uz mame 2 neuspesne IUI a cez sviatky sa v centre nepracuje, tak nam to vyjde az v novom roku ☹

bibianna
11. dec 2007

Ahojte dievčatá. Dnes mi to potvrdili, som tehotná. Prajem to aj Vám všetkým a ďakujem.

pahu
11. dec 2007

Bibi gratulujem, mandy ale hneď po sviatkloch do toho idete však???

matrinka
11. dec 2007

bibianna gratulujem 😉 tak to budeme mat rovnaky termin...

bibianna
11. dec 2007

Matrinka, tiež si bola na IUI 23.11?

bibianna
11. dec 2007

Pahu, ja keď som si robila test 12 a 13. deň, tak bola len 1. čiarka. Keď som si robila na 17. deň, nabehli dve tmavé čiarky v momente. Tak nebud smutná ak budeš testovať, možno bude ešte skoro.Včielka, neviem aké číslo hcg mám, to mi nepovedali, iba mi povedali že som tehotná na 100%.

taffy
11. dec 2007

Dievčatká, všetkým vám gratulujem! Ešte by som sa aj ja už konečne mohla zaradiť medzi vás - tehuľky. Na IUI som bola 27.11. - testík zatiaľ v nedeľu negatívny, na krv nejdem (doky nekázal), mrcha zatiaľ nikde a ak ani nepríde, budem len rada. Testovať skúsim znova až cez víkend.

Tehuľky, cítite sa nejako ináč?

bibianna
11. dec 2007

Neviete, prečo mi tu hore píše 5. týždeň, keď nemám ani 3. Ja som to zadala správne. Aj tebe matrinka píše 4. je to správne?

taffy
11. dec 2007

Tehu sa počíta už od 1. dňa MC. Teoreticky ešte nebola ani ovulka a ty si už bola v 2. tt.

bibianna
11. dec 2007

Rozumiem, už som to zmenila, zadala som deň IUI a nie deň menz.

fcielkafcielka
11. dec 2007

Bibianna - velmi sa s Tebou tesim. Tento mesiac ste poriadne zvysili uspesnost IUI v tejto teme, dievcata! 😀 Este raz gratulujem! Cisal nie su podstatne, hlavne je, ze je to na 100%!

bibianna
11. dec 2007

Ďakujem fčiela, aj Tebe to prajem zo srdiečka. Môj manžel je šťastím bez seba a ja tiež.

ajuska212
11. dec 2007

ahoj bibi zo srdiecka gratulujem a babule ktore ste odpovedali na moju otazocku dakujem🙂

bibianna
11. dec 2007

Ďakujem Ajušik. Aj Tebe prajem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre