Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

lenusa
17. máj 2007

lili nerob si ho, mne vyšla / a bola som z toho smutnučká a potom na druhý deň keď mi oznámili 😀 , som tomu nechcela uveriť....
S tými príznakmi je to asi rôzne, mňa napr. už teraz prsia nebolia a tiež v nich mám taký tlak 😉 , tak treba veriť.....

lilinka76
17. máj 2007

Asi máte všetky pravdu, kašlem na test.
Ináč, Papo mala v nejakej téme dobrú poznámku, že Ty si bola nadopovaná hormónmi, tak nemôžme porovnávať tvoje a naše príznaky. Preto sa trošku spolieham na to, že keď mávam aj keď slabučké bolesti v krížoch a brušku, že možno to všetko fajn dopadne.

lenusa
17. máj 2007

hej bolo toho dosť 10 injekcií merionalu a pred tým ešte aj closti 😒 , ale vydarilo sa 😀

lilinka76
17. máj 2007

Tak dúfam, že aj tieto moje príznaky sú dobrým znamením 😀 , ináč budem ☹ 😠

pappo
17. máj 2007

lili tak co to tu je slzave udolie ale no. bud dobre naladena a uvidis, ze z toho bude fazulka. 🙂
neboj priznaky su dobre, pocit ako pred MS tak to baby popisuju co zostali po IUI tehu 😀 ved pondelok uz nie je daleko. som naozaj zvedava. ja idem v pondelok tiez na kontrolu tak to bude tiez prekvapenie.

machova
17. máj 2007

Dievčatá ďakujem za podporu a zajtra hneď ako budem môcť tak napíšem výsledok. Poviem Vám, že tichúčko dúfam že by to snáď už aj konečne mohlo dopadnúť dobre.

machova
18. máj 2007

Dievčatá ahojte,

konečne všetko zo mňa opadlo ten stres a napetie a s ľútosťou Vám píšem, že to nevyšlo. Možno nabudúce, ale podľa príznakov som bola v tom že už by to mohlo byť konečne. Dám si mesiac oddych a potom pôjdem na 2 pokus IUI.
Držím Vám palce babule nech Vám to dobre dopadne.

pappo
18. máj 2007

machova tak to mi je luto, ze to nevyslo viem presne ako ti je. a kedy zacinas na dalsie IUI? ja uz berem fostimon dnes 3 injekciu.

cicuska
18. máj 2007

caute baby co ste absolvovali IUI (ja uz 3x ale neuspesne) chcela som sa Vas spytat ci ste po tych stimulaciach nemali neskor nejake bolesti v podbrusku/vajecniko alebo problemy s tvorbou cyst a pod.

tinucha
18. máj 2007

Machuľka, je mi to ľúto, ale nevzdávaj to a bojuj ďalej. Určite sa dočkáš. 😉 🙂

lenusa
18. máj 2007

machova ☹ , takže teraz si dáš pauzu a idete ďalej?

machova
18. máj 2007

Ďakujem Vám dievčatá za podporu naozaj som sa cítila z toho vykoľajená a už je to trošku lepšie. Rozprávala som sa aj s mužíčkom, že najprv požiadam o laparoskopiu a potom 2x IUI no neviem Vám to presne povedať je to taká moja úvaha. Nechcem strácať už čas. Sama neviem čo zo sebou. BABULE ahojte nech to už aj Vám konečne dobre všetko dopadne. V sobotu za Vás obetujem svetú omšu sľubujem smozrejme aj za mňa. pa pa

radka4
19. máj 2007

Vsetkym cakatelkam drzim palce a prajem krasny vikend.

andreao
20. máj 2007

Cicuska ahoj.
Ja som po 1. IUI mala po mrche veľké bolesti v podbrušku, trochu som špinila a moj dr. mi povedal, že mi asi praskla cysta. Ale po 2. IUI to bolo ok, a teraz uvidim. V stredu idem na krv po 3. IUI.
Pekný víkend, pa.

pappo
21. máj 2007

machulka ty si zlata, ze na nas myslis tak dufam, ze prosby budu vyslisane.

baby tak ako co je nove dako nepisete.
ja som zareagovala na fostimon pekne mam vela folikov v stredu idem znova na UTZ a budu mi robit odber vajicok mala ste to niektora? neviem co ma caka.
cakam pozitivne spravy od cakateliek na vysledky. 🙂 piste co je nove.

machova
21. máj 2007

pappo ahoj,

keď ti budú robiť odber vajičok čo si sa rozhodla pre IVF?

pappo
21. máj 2007

machulka ano rozhodla lebo mi konecne narastlo vela folikov a to je u mna skor zazrak takze hned mi lekarka navrhla aby som si dala spravit OPU cize odber vajicok, lebo IUI sa nemoze robit pri takom pocte. takze aspon budem vediet ci su tam dozrete vajicka aci sa oplodnia. je to vyssia sanca ako pri IUI. aj ked narocnejsia, ale pre babo vsetko.

pappo
21. máj 2007

lilinka tak ako si dopadla uz mas vysledky?

machova
21. máj 2007

pappo vieš ja som v tom neni ešte taká zbehlá. Takže ideš na IVF a už máš aj žiadosť schválenú od poisťovne? Alebo si to platíš sama? Odber vajíčok sa robí len vtedy keď sa rozhodneš pre umelé oplodnenie ? Lebo u teba to prebehlo niako rýchlo vieš len preto som prekvapená tá žiadosť.....
držím ti paľčeky ahoj.....

pappo
21. máj 2007

machulka co viem ja tak ziadost na IVF sa dava do poidstovne hlavne kvoli liekom zakrok si aj tak platis. takze lieky mi preplatili nastastie ich nebolo treba tolko a zakrok si platim teda odber vajicok a vkladanie.
tak tomu rozumiem ja. ano rozhodla som sa dnes ale uz mi to lekarka navrhovala aj skor ale nebolo tolko vajicok. na poslednom IUI bol vlastne iba jeden folik ktory sa neoplodnil. preto dalsia stimulacia ale uz so silnejsimi liekmi keby teraz nevyslo toto sla by som na IVF klasicky cez poistovnu kvoli liekom lebo ich je viac a su drahe. ale toto je taky trochu ofajc lebo v poistovni som tvrdila zwe to su lieky len na stimulaciu a domace snazenie tak mi to kazala lekarka a nie na IUI z coho sa nakoniec podarilo IVF soft, ano tak sa to vola IVF soft. je tu taka tema ak chces vediet viac. navyse aj keby nieco preplacali trva to dlho a ja mam foliky teraz co ja viem co bude o 3 mesiace ci lieky zaberu?

lilinka76
21. máj 2007

Ahojte dievčence. Píšem Vám a slzy mi tečú dolu tvárou. Zase to bolo neúspešné. A tak veľmi som verila. ☹ ☹ Takže už si nič nenamýšľam, tie bolesti nič neznamenali. Keby som aspoň vedela, čo mám urobiť, či ešte skúšať IUI alebo sa na to vykašľať a ísť do IVF???... Nám žiadne vyšetrenia okrem speriogramu a kontroly môjho vajíčka uprostred cyklu nerobili. Na čo sa máme pýtať, poraďte mi. Nie som silná osobnosť, všetko ma strašne položí na kolená...

pappo
21. máj 2007

lilinka moja tak to mi je luto,ze to nevyslo. ☹ neboj ono to preboli a uvidis vsetko bude dobre. nazbieraj silu a ideme dalej. neviem kam chodis teda do centra ale myslim, ze ak si ok skus dat ziadost na IVF alebo este raz pred tym ako to schvalia IUI.

lilinka76
21. máj 2007

Chodím tam, kde ty, Pappo, k Ďurechovej do Iscare. Len neviem, bude ochotná mi podať žiadosť a kým ju schvália, urobiť mi IUI??? Nevieš mi poradiť, na aké vyšetrenia by som sa mala vypýtať??? Zatiaľ som nič neabsolvovala. Ale ja nemám ani PCO, ani nič.

miri28
autor
21. máj 2007

Ahoj lili, cely den som na teba silno myslela a hned ako som prisla domov, kukam sikovno do konika a co to citam 😢 bozinku, ani nevies ako mi to je luto. ved si mala take priznaky vselijake a ja nemam vobec nic, tak som si myslela ze ti to vyjde. mala som takeho tusaka. mrzi ma to mojko, poriadne sa vyplac, to je jedno ci si silna ci slaba osobnost, kazdej snazilke to po neuspechu dobre padne. lili a ty si nebola na laparke? no ja po pripadnom neuspechu to tiez prehodnotim a le to tretie IUI asi este urcite skusim.

pipus, de si???? ako sa citis?

lilinka76
21. máj 2007

Miri, ja som bola na laparke v januári 2007, lebo som tam mala cystu. A zároveň aj na zistenie príčin neplodnosti. Cystu odstránili a žiadnu prekážku otehotneniu nenašli. Jednoducho, som zdravá.

Keby si vedela, Miri, ako som si verila, priam som bola presvedčená, že to vyšlo. Fakt som si to nenamýšľala, tie bolesti tam boli. Aspoň viem, že nabudúce už nebudem veriť ničomu, nechám to tak...

Najhoršie na tom všetkom je, že keď sme boli na tom relaxačnom pobyte, asi som chytila nejakú ženskú pliagu, tak najprv musím tento mesiac poriešiť to, absolvovať výtery a až potom riešiť bábätko.

Nechám si poradiť od doktorky, ale najradšej by som vypísala žiadosť na IVF. Dnes som telefonovala do CAR, schválenie trvá 4 týždne a potom sa čaká taký 1-2 mesiace.

Strašne Ti držím palce, nech Ti to vyjde, v stredu budem netrpezlivo čakať na správu.

Nevieš mi náhodou poradiť, aké vyšetrenia by sme ešte mali absolvovať??? Baby veľa píšu o nejakých imuno-testoch, netuším, o čom to je.

pappo
21. máj 2007

lili na imuno testy je mozno skoro , porad sa s Durechovou myslim ze je ferova a povie ti na rovinu co dalej. neboj sa ked dostanes MS objednaj sa alebo aj skor a skus sa s nou poradit a navrhni jej aj to IVF pripadne nech ti da odoporucanie na to imuno niekam. neboj ona je dobra, pomoze ti neboj.
urcite ma nieco v plane.

lilinka76
21. máj 2007

Ďakujem za povzbudenie, pappo, neostáva mi nič iné, len veriť lekárom a dúfať, že sa to raz podarí.

pappo
21. máj 2007

lili neboj ked si zdrava treba len skusat a verit, cize si bola na IUI uplne bez stimulacie? mozno nebolo dozrete vajicko a nabuduce to bude lepsie uvidis.

miri28
autor
21. máj 2007

lili, dakujem ti za povzbudenie, o pipi neviem nic, lia je po IVF a tiez nic special neciti. ale je to individualne, moja mama pri mojej sestre nic necitila, za to pri mne hned po oplodneni. tak vidis. je to na nervy tie dva tyzdne, normalna zena si to zacne podla mna uvedomovat az ked mrsina nepride.
a inak som sa este chcela spytat, ako si si davala utros. ja viem ze 2-0-2, ale dodrziavala si nejako presne cas?
pappo ide na soft IVF, celkom ma to zaujalo, po tretom neuspesnom prehodnotim. ak mas pocit ze to nie je OK cez IUI, tak sa informuj ohladne IVF. vyliec si pliagu, daj si cas na ukludnenie a prestuduj si vsetko alebo sa rovno objednaj do ISCARU a nech ti vsetko po lopate vysvetlia, aj tie imuno testy. ja tiez neviem co to presne je. je to asi to, ked spermie prijimas ako nepriatelov a vytvaras proti nim protilatky, cim ich vlastne zabijes. ale pri IUI sa tento krok prechodu spermii cez krcok maternice,kde je cervikalny hlien s protilatkami obchadza, takze nemalo by to robit problem. toto sme uz ale raz rozoberali, ale ak si si nie ista vsetko sa spytaj doktorky. ak si bola na laparke a vsetko je OK, je to mozno iba stresik. lilus, ved je to len DRUHA. uvidis, ze riesenie najdes a babatko bude. usmej sa pekne, OK 😀 takto nemusis ale aspon takto 🙂

pappo
21. máj 2007

miri cau ako?
lili presne ako pise miri hlavu hore, a to IUI vazne tento problem obchadza.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre