Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

lilinka76
19. jún 2007

Ja som tie prvé dve mala bez stimulácie, teraz beriem odo dnes 2 x 1 tbl. Clostylbegyt. Predpokladám, že niekedy vo štvrtok budúci týždeň podstúpim tretiu IUI.

Môžem sa opýtať, aký máte problém, že ste šli na IUI??? My sme zdraví, len bociany nevedia, kde bývame.

domcek
19. jún 2007

Lilinka my uz mame doma skoro 5rocneho syna snazime 1,5roka a nic v aprili sme sli na odporucenie do cetra a tam zistili ze manzelik ma zalostne malo spermii 😒 cize prirodzene tehotenstvo skoro nehrozi. Tak nam museli pomoct.

miri28
autor
19. jún 2007

staschi, je mi luto ☹ ale nic sa neboj, bolo to predsa len prvy krat. ber to ako skusobne, aj ked ta poriadne potrapili s tym cakanim 😒
hlavicku hore, mrsinu preckat a mozes zacat dufat na buduci mesiac 😵

lili, davaj info o pocitoch pri stimulacii, ja sa chystam v pripade nezdaru v auguste 🙂

domcek, vela stastia 😵

erikae
19. jún 2007

katka skoda, ze to teraz nevyslo, neboj, sme na tom teraz rovnako.
pojdeme na druhe IUI a bude tak, ako ma byt. 🙂 viem ako Ti je, ale neboj co boli to preboli

radka4
19. jún 2007

Stascha - tak to je mi luto a tak sme verili, ze sa to podarilo ☹ Nevadi nabuduce to bude // uvidis 😉

lilinka76
19. jún 2007

Miri, samozrejme podám hlásenie. A prajem Ti, aby Ti to už tentokrát vyšlo a nepotrebovala si stimulovať. Práve som spapala druhú tabletku. V utorok budúci týždeň idem na kontrolu folikulov a predpokladám vo štvrtok IUI.

stascha
20. jún 2007

Krasne ranko snazilky, velmi pekne vsetkym dakujem za povzbudive slova ani neviete ako pomahaju. Jasne ze prvy neuspech ma neodradi, aj ked som si myslela ze to zvladnem vobec to tak nebolo slzave udolie prepuklo, ale uz je dobre. Najhorsie na tom vsetkom je ze manzel ide do zahranicia a to uz tuto nedelu, mesiac bude prec a mesiac doma, tak uz teraz planujem ako to vsetko stihnem. No co uz narobim, dako to zvladneme len na uspech mame sancu kazdy druhy mesiac ked manzel pride domov.
Vsetkym drzim palce, tie co cakaju na vysledky nech su tam // a tie co idu na IUI alebo UO nech sa to vydari.
🙂

domcek
20. jún 2007

miri dik. Ja teda dufam ze po tych neuspechoch pokecne pride vytuzene mimi. 😵

pappo
20. jún 2007

lili cau tak co je nove zreferuj nestiham 😀
stascha tak to mi je luto ze to nevyslo dufam ze bociany uz kruzia okolo. neboj to chce cas a bude dobre viem ake to je byt stale v ocakavani, ja som tiez bola taka netrpezliva.

lilinka76
21. jún 2007

Ahojte Miri, pappo, Domček a iné snažilky,

Pappo, chceš vedieť, čo je nové??? Ani sama neviem, hoci to čítam do zblbnutia. Dnes má siska78 pozitívny test po druhej IUI.

Chcem Vám povedať, že sa tu nejaký čas neukážem, lebo mi celé čakanie na bábätko lezie na mozog!!! Nič nerobím, len počítam dni od menzesky po ovulku, príp. začiatok stimulácie, koniec stimulácie, ultrazvuk.... Dnes som si dala záväzok, že až do dňa testu po tretej IUI tu nevkročím.

Miri, zo stimulácie nemám vôbec žiadne pocity, papám tabletky a nič viac. Uvidíme, čo to spraví s vajíčkom. Tebe ale každopádne držím palce.

Ak budete mať niečo nové, napr. Domček a Miri pozitívny test, napíšte mi prosím do IP, aby som potom mala všetky infošky pohromade. Tak sa na cca 3 týždne lúčim, držím Vám všetkým palce.

siska78
21. jún 2007

lilinka
uplne
ti
rozumiem.
ani
ja
som
sem
cvilu
necodila
nefunuje
mi
medzernik

andreao
22. jún 2007

Ahojte babulky. Tak bola som dnes na krv, HCG 100. Neviem, či sa mám tešiť, nechcem byť sklamaná. V pondelok idem znovu na krv, tak držte palčeky.
Pekný víkend, pa.

tinucha
22. jún 2007

Andreao, to je supeeeeeeeeeeeeeeeer, potichúčky sa už tešiť môžeš. 😀 Držím palce na pondelok!!! 😉 🙂 🙂 🙂

miri28
autor
22. jún 2007

sisi,gratulujeeeeeeeem, a ty si bola taka nedoverciva k IUI a vidis, uz mas 2// 🙂 🙂 🙂
andreao, mocmocmocmocmoc ti budem drzat palceky. aj mas priznaky? ja idem v pondelok.
lili, dobre robis, aj ja som sa odmlcala z tohto dovodu a uz som sa oslobodila od konika. pridem rada, ale nie je to take akutne a nedockave ako predtym.
papa a krasny vikend

andreao
22. jún 2007

Ďakujem babulky za podporu, veľmi dúfam. že to vyjde.
Miri28 príznaky nepociťujem žiadne, snád len to, že idem v noci 2x na wc.
Dobrúúúúúúúúúúú.

stascha
25. jún 2007

krasny pondelok 🙂 andreao, ani nevies ako ti zelam aby to vyslo, silno silno na teba myslim, a taaaak silno drzim palceky.

domcek
25. jún 2007

Dobre ranko.
KOcky otazka minuly tyzden v pondelok som bola na IUI a este stale ma boli brucho teda skor mam nafuknute a dost citlive okolo vajecnikov. Je to ok???

radka4
25. jún 2007

abenky vsetkym vam drzim palce a prajem krasny zaciatok tyzdna. Andrea budeme silno drzat palce aby to bolo uspesne.

Sisi - gratulujeeeeeeeeeeeeemeeeeeeeeeeeeee 🙂

pappo
25. jún 2007

baby vsetky vas pozdravujem nemam teraz ani chvilocku cas mam toho hrozne moc v praci tak pisnem ked bude menej a musim si vas precitat. papa
cakatelkam skore // a tehulkam vela zdravicka?

lenusa
25. jún 2007

Ahojky babulky, čo máte nového? Ja som stále domenka na PN, ale vo štvrtok si ideme pre tehu knižočku a na kontrolu, tak sa nemôžeme dočkať....

Domček je to normálne aj ja som to mala aj kopec báb, je to z tých hormónov čo si si dávala a z utrogestanu, teda keď ho berieš....Inak držím palčeky a stále na teba myslím....čo máš s fotečkou? A ako sa má Simonko?

Čawte,, 😀

domcek
26. jún 2007

Leni akojki dakujem. Inac sa mam celkom fajn. Fotecku tam dam naspat trochu bolo sliedenie v praci tak som sa musela zatajit 😀
Simonko ma dnes 5rockov tak sa vytesujeme 😵 🙂 Do skolky siel uuuplne nedockavo s balikom cukrikov. Som rada ze je to stych hormonov a je to ok. Takze odychujes???

lenusa
26. jún 2007

Ahojky domcek, tak malému gratulujem....

Ja domenka oddychujem, bo som začala krvácať, tak ma doky nechal doma, ale odvtedy ani náznak krvácania ani špinenia, tak by to malo byť ok...

Dúfam, že Vám to krásne na prvý šup víde... 😉

radka4
26. jún 2007

Ahojte u nas tiez nic nove a kopec prace v robote, nestihame ale co uz. A co vy????Pekny vecer 🙂

adula1
29. jún 2007

ahojte babenky!dnes som sa zaregistrovala prave preto,lebo mam ten isty problem ako vy.tak isto sa snazime a drobceka uz 3roky s manzelom no zatial neuspesne. uz som bola aj na laparoskopii.vajickovody mam prechodne.ale otehotniet neviem lebo nemam ovulaciu.takze v pondelok idem na IUI.mam z toho zmiesane pocity.som zvedava ako to dopadne.dufam,ze to vyjde aj ked doktori davaju iba 15% sancu ze sa to na prvy krat podari.drzte mi palce.prajem vam pekny zbytok vecere a vela stastia 🙂

inkak
1. júl 2007

Ahoj Adula1 tiez sa snazime o babo uz 3 roky. Keby mi to povedal niekto predtym tak by som mu neverila ze sa da tak dlho cakat. Ja ovulaciu mam ale neskor, uz som bola aj na IUI a teraz cakam na mrchu - meska mi ako naschval uz 2 tyzdne, aby som to mohla opat skusit.Zajtra Ti budem drzat palce.Ja chodim do Heliosu v Martine a Ty?

radka4
3. júl 2007

Adula a inkak - raz sa to musi podarit urcite. My sa tiez snazime uz dva roky a caka nas IUI a teraz ako naschval mi tiez meska mrcha ale musim este pockat a potom pojdeme na nase prve IUI. My chodime k dr. kubisovi do banskej bystrice. Pekny vecer.

inkak
3. júl 2007

Ahojte baby. Radka aj Ty sa teda tesis na mrchu, vsak? Tiez verim ze sa to raz musi podarit, ale to cakanie a sklamanie stale dookola... 😠 Aj ja som chodila do BB ale k Dr. Trzkovi, u Kubisa sme boli na spermiogram. Ale uz som bola po roku netrpezliva tak teraz chodim do Heliosu.

inkak
3. júl 2007

Radka Tebe kde budu robit IUI?

adula1
4. júl 2007

ahoj inkak!dakujem!ja chodim do gyn fivu v BA.zatial sa nemam na co stazovat.dr. je v pohode,robi svoju robotu a ja jej verim,ze mi pomoze.aj ked tych sklamani som zazila mnoho krat.ja som uz po insemiske len teraz neviem ci sa mi to ujme alebo nie.totiz to po pregnyle sa mi mala spustit ovulka,ktora sa mi pravdepodobne nespustila.tak sa trosku aj bojim ☹ .vsak ked mi lieky nevyvolaju ovulku tak potom co?sice ani neviem ako zistim ci som mala ovulku.neviem ci kazda jedna z nas ma pri ovulke riedky hlien,alebo je to individualne?ci su aj ine priznaky?drzte mi palce 16.7.zistim ci som,alebo nie som tehotna. 🙂 ☹ pa pekny den

adula1
4. júl 2007

ahoj radka!mas pravdu raz sa nam to podari.ale kedy?ja si myslim po 3rokoch neuspesnosti a sklamani by bolo uz vhodne zazit aj radost a uspech!drzim ti palce na iui.dufam ze nam to vyjde a ked nie este mame 2krat sancu na uspech 🙂 pa pekny den

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre